Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

inan hic olmadi sayiyorum..(doktorum demisti zaten: Kimse sana inanmayacak agri olmadigini :KK1: ) sadece iki gün kalkarken ve yatarken gecici agrilarim oldu..arada bir de geriliyormus gibi bir his. Onu dikkate bile almadim dogrusu. Bence positif düsün, hepsi güzel gececek. He birde ikinci günden sonra gögüsümde bir kasinti bir kasinti sorma. Kendimi zor tutuyordum. Kasinma hissi iyi dediler, demekki yaralar iyilesiyormus. Bir de karincalanma meme ucumda oldu. O da meme ucu hissi geri geldigindenmis...

Inan.. Burda okuduklarim beni daha cok heycanlaniyordu. Ameliyat günü hic mi hic korkmadim, heycanlanmadim. Zaten ameliyat olan icin kolay.uyutuyorlar kalkiyorsun hersey bitmis. Asil seni bekleyenler icin daha büyük sıkınti. Benim ameliyatim yaklasik üc saat sürdü.

Uyandigimda bir üsüme.cabuk gecti. Mide bulantisi yoktu ama herkeste degisik tabiki...

Ama hic korkma..ne narkozdan ne ameliyatdan.. Dilegim herkes icin cok kolay gecsin ve hersey cok güzel olsun.. Rahatlayacaksin.. :87:

off bugün 17 ocak olarak deişti tarih 27 sinde olcam derken 10 gün öne geldi çok kötüyüm elim ayağım birbirine dolaştı napcam yaw vazmı gecsem sıkıntıdan patlıcam sanırım allahımmmm karar veremiyorummm

off bugün 17 ocak olarak deişti tarih 27 sinde olcam derken 10 gün öne geldi çok kötüyüm elim ayağım birbirine dolaştı napcam yaw vazmı gecsem sıkıntıdan patlıcam sanırım allahımmmm karar veremiyorummm

tweety bide yatarken bi problemin oldu mu hiç . nasıl dönmeni engelledin yatakta

uyumakta ilk iki gün zorluk cektim..sirt üstü uyumak büyük sIkIntiydi..ama artik alistim..insanin uykusu gelince hic bir pozisyon engellemiyor :) hem sirt üstü uyuyabiliyorum, yan da yatabiliyorum. alisiyor insan ya.. bir gün az uyusam diger gün daha fazla...

sen kendini bosa sIkIyorsun..oh ja ne güzel on gün önce kurtulacaksin.. :KK9:

uyumakta ilk iki gün zorluk cektim..sirt üstü uyumak büyük sIkIntiydi..ama artik alistim..insanin uykusu gelince hic bir pozisyon engellemiyor :) hem sirt üstü uyuyabiliyorum, yan da yatabiliyorum. alisiyor insan ya.. bir gün az uyusam diger gün daha fazla...

sen kendini bosa sIkIyorsun..oh ja ne güzel on gün önce kurtulacaksin.. :KK9:

ne kadara mal oldu ameliyatın tweetykac gece yatmıştın sen

korkma sakın sakin ol için rahat olsun.herşey güzel olacak bak gör ameliyattan sonra ilk aynaya bakınca pişman olucaksın daha önce amelişyat olmadım diye.şimdiden geçmiş olsun

bulantı neden oluyor acaba ben sezeryan ve safra kesei ameliyatı olmuştum ikisindede bulantım olmadı mamelyat tarihim öne cekildi 19 ocak..............

güya anesteziyi atıyormuşsun.her bünyede farklı olur kimi idrardan daha fazla atarmış.fakat ben üç dört sefer kustum tek ama tek sıkıntım ameliyattan sonra o oldu.o da aryık geliyo geçiyo.insallah sen kusmaden atarsın.az kalmış ameliyatına herşey gönlünce olsun.

ne kadara mal oldu ameliyatın tweetykac gece yatmıştın sen

ben bir gece yattim..ertesi gün ciktim.. ben 9000tl verdim canim.. biliyorum cok ama degdi.. bak yine söylüyorum.. sen rahat ol.. her olan ayni seyi yaziyor görüyorsun.. senin ameliyatin gecince sende onlara böyle yazacaksin iste:KK1: :KK9:

merhaba bende ameliyat olalı yarın 1hafta olacak ben devlet hastanesinde ameliyat oldum çok bi bilgi vermediler nasıl gelişiyor olaylarbenim sanırım t şeklinde oldu 115 sütyen kullanıyordum

yapmam gerekenler yapmamam gerekenler hakkında biraz bilgi verirseniz çok sevinirim

cok gecmis olsun.. umarim hersey iyi gecmistir.. ben sana bana doktorumun söylediklerini anlatayim:

bana iki hafta gögüs bölgelerini yikama dedi..nem almayacaklarmis.. ilk hafta kendini cok zorlama dedi.. yani abartili agir seyler kaldirmamak..kütüphanenin en üst raflarini temizlememek gibi seyler.. ikinci haftasi hersey serbest (dus almak disinda). yemek icmek hersey serbest. ha birde toparlayici sütyen (ben marks and spencerden aldim doktorun tavsiyesiyle). Gögüsleri iki ay boyunca yer cekimine birakmamak gerekiyor, yara izleri genislemesin ve en minimum sekilde kalmalari icin.

spor serbest artik (kosmak disinda..onu da üc hafta sonra yapabiliruim).. yüz üstü uyumak yok simdilik.
aklima daha baska birsey gelmiyor canim. ama sorun varsa tabiki yanitlayabilirim.

cok gecmis olsun.. umarim hersey iyi gecmistir.. ben sana bana doktorumun söylediklerini anlatayim:

bana iki hafta gögüs bölgelerini yikama dedi..nem almayacaklarmis.. ilk hafta kendini cok zorlama dedi.. yani abartili agir seyler kaldirmamak..kütüphanenin en üst raflarini temizlememek gibi seyler.. ikinci haftasi hersey serbest (dus almak disinda). yemek icmek hersey serbest. ha birde toparlayici sütyen (ben marks and spencerden aldim doktorun tavsiyesiyle). Gögüsleri iki ay boyunca yer cekimine birakmamak gerekiyor, yara izleri genislemesin ve en minimum sekilde kalmalari icin.

spor serbest artik (kosmak disinda..onu da üc hafta sonra yapabiliruim).. yüz üstü uyumak yok simdilik.
aklima daha baska birsey gelmiyor canim. ama sorun varsa tabiki yanitlayabilirim.

çok teşekkür ederim cevap yazdıgın için ben banyo yaptım nasıl olacak bana doktor yapabilirsin dedi ve inanılmaz dikişler var vucudumda bu izler geçermi bilmiyorum açıkcası birazda korkuyorum hala aynada kendime bakmadım bakamadım korkudan amaliyattan sonra sardıkları bantlarda alarji yaptı ençok onlar canımı yakıyor

bugün tam bi hafta oldu 9aylık bebegim var onu kucaklamayı özledim evimi özledim annemde kalıyorum kızım büyük 13yaşında o sorun olmadı bu arada 31yaşındayım

çok teşekkür ederim cevap yazdıgın için ben banyo yaptım nasıl olacak bana doktor yapabilirsin dedi ve inanılmaz dikişler var vucudumda bu izler geçermi bilmiyorum açıkcası birazda korkuyorum hala aynada kendime bakmadım bakamadım korkudan amaliyattan sonra sardıkları bantlarda alarji yaptı ençok onlar canımı yakıyor

cooook gecmis olsun..acil sifalar
bana doktorum vurgulayarak söyledi yikanmayacagimi.. istersen biraz yikanma artik.. benim meme altindaki dikisler yok gibi nerdeyse.yara iylesmemde hic bir sorun yokmus.ama herkesde ayni degilmis. normal ten rengine dönme süresi 6 aymis. ama bazilari 4 ay bazilarida 13 ay beklermis.bunlarda normalmis. hatta iki gögüs birbirinden farkli da iyilesirmis..bunlar normal..

ama alerji konusu kötü olmus yaaa... baska sargilar olmuyormuymus?peki hergün pansuman mi oluyorsun? benim sargim bir hafta durdu.hic dokunmadim.bir hafta sonra doktorum cikardi be sütyenimi takti.simdi onlarla 2 ay dolasacagim.

Bende gecen cuma ameliyatımı oldum. Doktorum Nebil Bozdagandı. 4saat sürdü. bir gece hastanede yattım ertesi gün kızılayda gezdim dolastım sonra yasadagım sehire dondum. Nazar degmesin ama hiç agrım olmadı. Hatta ameliyatın ertesi gunu araba bile kullandım ve işime gittim hiç rapor ve izin almadım. Kimse ameliyat olduguma inanmadı. Bugunde kontrol için doktora gittim. Dikişlerimde hiç acılma yokmus. iyleşme cok hızlıymıs. Hersey cok super gidiyor ve iiki ameliyat olmusum diyorum :)

Tek sorunum uygun sütyen bulamam :KK43: Reflectionınkini almıstım ama "I" seklinde oldugu için doktor altı kalın alsan iyi olur dedi ama ben her yeri gezdim bulmamadım bana tavsiye edebilceginiz marka yada yer varmı?

Kizlar.. oldum ameliyati.
bir gögsümü iki kez ameliyat etti doktor, yani iki gün üstüste narkoz yedim.
narkoz bulatisina kola iyi geliyormus
simdi bir gögsümde dren var oturup kalktikca aciyor
bir de c beden oldum, tabi tahmin ettigim gibi :KK43:

geçmiş olsun neden ikikez ameliyat oldun drenler ne zaman çıkıyor ağrın oldumu cok ayy ne çok sordum:KK53: bende pzt si olucam heyecan çok yaniiiii:KK71:

Bende gecen cuma ameliyatımı oldum. Doktorum Nebil Bozdagandı. 4saat sürdü. bir gece hastanede yattım ertesi gün kızılayda gezdim dolastım sonra yasadagım sehire dondum. Nazar degmesin ama hiç agrım olmadı. Hatta ameliyatın ertesi gunu araba bile kullandım ve işime gittim hiç rapor ve izin almadım. Kimse ameliyat olduguma inanmadı. Bugunde kontrol için doktora gittim. Dikişlerimde hiç acılma yokmus. iyleşme cok hızlıymıs. Hersey cok super gidiyor ve iiki ameliyat olmusum diyorum :)

Tek sorunum uygun sütyen bulamam :KK43: Reflectionınkini almıstım ama "I" seklinde oldugu için doktor altı kalın alsan iyi olur dedi ama ben her yeri gezdim bulmamadım bana tavsiye edebilceginiz marka yada yer varmı?
geçmiş olsun sanırım marks spencerın sutyenini kullananlar memnun bide ten diye biliyorum ama ameliyat olanlar daha ii bilirler umarım benimkiside sizin gibi ağrısız sızısız gecer:kk77:

canım geçmiş olsun acil şifalar diliyorum sana dren çıkınca rahatlayacaksın.c beden olduğun için üzülme şuan şiştir göğsün hele bi şişi insin rahatlarsın şimdi kalıp gibi duruyodur.kendine dikkat et

sanırım ben iptal ettircem ameliyatımı çok sıkıntım var ölüyorum korkudan kalbim agzımdan cıkacak:KK50:

sanırım ben iptal ettircem ameliyatımı çok sıkıntım var ölüyorum korkudan kalbim agzımdan cıkacak:KK50:

canım ne tür sıkıntın varki hayırdır bak biz olduk atlattık korkacak hiç bişey yok ben neler atlattım şuanda gayet iyim küçük göğüslerim var artık 2 ayda iyleştim ben dikişim açıldı enfeksiyon oluştu ama geçti herşey bünyeyle alakalı kendini kasma bukadar zaman biraz geçtikten sonra olmadığına bu sefer pişman olcaksın ve bu ağır yük dahada ağırlaşmaya başlayacak benden 1700 gr çıktı nerdeyse 2 kiloluk bi ağırlık dile kolay çok sıkıntısını çektim omuz ağrılarım beni öldürüyodu çökmüştü resmen sütyen öyle bir iz yapmışki omuzuma yeni sütyenlerde bile çöken tarafta duruyo sütyen askısı tabi senin kararın nasıl mutlu olcaksan öyle karar ver.

X