Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

Bende gecen cuma ameliyatımı oldum. Doktorum Nebil Bozdagandı. 4saat sürdü. bir gece hastanede yattım ertesi gün kızılayda gezdim dolastım sonra yasadagım sehire dondum. Nazar degmesin ama hiç agrım olmadı. Hatta ameliyatın ertesi gunu araba bile kullandım ve işime gittim hiç rapor ve izin almadım. Kimse ameliyat olduguma inanmadı. Bugunde kontrol için doktora gittim. Dikişlerimde hiç acılma yokmus. iyleşme cok hızlıymıs. Hersey cok super gidiyor ve iiki ameliyat olmusum diyorum :)

Tek sorunum uygun sütyen bulamam :KK43: Reflectionınkini almıstım ama "I" seklinde oldugu için doktor altı kalın alsan iyi olur dedi ama ben her yeri gezdim bulmamadım bana tavsiye edebilceginiz marka yada yer varmı?

bana da doktor o ölgeye bası uygulaması için o tarz bir südyen tavsiye etti.ben basit markasız birşey bulabildim o da pazardan.fakat kapı çok küçüktü başkada yoktu .bende aldım südyen kısmını kestim altı zaten lastik gibi bir şey kancasından takıyorum.eğer bulamazsanız sizde.kalın bant şeklinde lastikler oluyor onlardan alabilirsiniz.hatta eski südyanlerinizin kancalarınıda karşılıklı dikerseniz kolay kullanırsınız.ben şu an öyle kullanıyorum üstüne südyen giyiyorum.

Kizlar.. oldum ameliyati.
bir gögsümü iki kez ameliyat etti doktor, yani iki gün üstüste narkoz yedim.
narkoz bulatisina kola iyi geliyormus
simdi bir gögsümde dren var oturup kalktikca aciyor
bir de c beden oldum, tabi tahmin ettigim gibi :KK43:

neden iki kez ameliyat oldun.bende merak ettim.bundan sonrasını inşallah kolay atlatırsın

sanırım ben iptal ettircem ameliyatımı çok sıkıntım var ölüyorum korkudan kalbim agzımdan cıkacak:KK50:

bak biz ameliyat oanlar hiç ameliyatla ilgili olumsuz birşey konuştukmu hiç.konuşmadık çünki olumsuz bi korkacak birşey yok.minik,şirin,güzel göğüsler için bu korkuyu yen bence.ben senin aksine ameliyat tarihim bir gün ertelenmişti çok üzülmüştüm.biran önce olsun diye sabırsızlanıyordum.bu cuma iki ay olacak.çok şükür kurtulduk .sende inşallah cesaretini kırmaz kurtulursun.

Hersey cok iyi gidiyordu benimde dun anlattgm gibi ama bugun sol gögusumun meme basını hissetmemeye basladım normalmi? Duzelirmi? Cok korkuom :KK43:

Bende gecen cuma ameliyatımı oldum. Doktorum Nebil Bozdagandı. 4saat sürdü. bir gece hastanede yattım ertesi gün kızılayda gezdim dolastım sonra yasadagım sehire dondum. Nazar degmesin ama hiç agrım olmadı. Hatta ameliyatın ertesi gunu araba bile kullandım ve işime gittim hiç rapor ve izin almadım. Kimse ameliyat olduguma inanmadı. Bugunde kontrol için doktora gittim. Dikişlerimde hiç acılma yokmus. iyleşme cok hızlıymıs. Hersey cok super gidiyor ve iiki ameliyat olmusum diyorum :)

Tek sorunum uygun sütyen bulamam :KK43: Reflectionınkini almıstım ama "I" seklinde oldugu için doktor altı kalın alsan iyi olur dedi ama ben her yeri gezdim bulmamadım bana tavsiye edebilceginiz marka yada yer varmı?

cok gecmis olsun... ben de marks and spencerin sütyenini aldim (doktor tavsiyesiyle). bir kutunun icinde 2 tane var, ve 60 TL. ameliyat sonrasi sütyen deyince hemen onu gösteriyorlar. ben memnun kaldim ve 2 ay boyuna onlari kullanicam

Kizlar.. oldum ameliyati.
bir gögsümü iki kez ameliyat etti doktor, yani iki gün üstüste narkoz yedim.
narkoz bulatisina kola iyi geliyormus
simdi bir gögsümde dren var oturup kalktikca aciyor
bir de c beden oldum, tabi tahmin ettigim gibi :KK43:

cok gecmis olsun.. bende merak ettim simdi..neden iki kere ameliyt oldun? sanirim drenler cikinca rahtlarsin.
C beden kötümüki üzülüyorsun? düsünsene önceden neydiler? birde gögüslerin daha sis, zamanla hem yumsuyacaklar hemde biraz daha kücülecekler. benimkilerde su an C ama cok güzel duruyorlar. hem vücüt yapimada uygunlar. ben hatta kücülmelerini istemiyorum bile.. takma kafana canim bunlari :90:

sanırım ben iptal ettircem ameliyatımı çok sıkıntım var ölüyorum korkudan kalbim agzımdan cıkacak:KK50:

bukadar korkma canim yaaaa... hepimiz ameliyat olduk. belki bazilari sIkInti cekti ama cogumuzun iyi gecti degimi?? unutma her sey gecer.positif düsün. ameliyat yarin di dimi?

Bana kızcaksınız ama ben ameliyatımı iptal ettirdim daha doğrusu ertelettirdim adet sonrası tekrar randevu alınacak:KK59:

Kizlar cok tesekkür ederim...
Biraz daha iyiyim, daha uzun yazacagim :))

Carsamba saat 12.oo gibi klinikteydim, bu arada ilac, cizim, fotograf derken 14.30' u buldu amelyathaneye alindim. Cizimlerde 'sevgili' doktoruma dedim, olabildigince kucuk tut diye, o da yine %40 dedi. Estetik kuraliymis, gögüs uclari üst kolunun ortasina denk gelmeli, boyutu ise kalcakemiklerin büyüklügüne esit olmaliymis.
Ayrica daha fazla alisrsa belki kan dolasimini tekrar saglayamayabilir, riske de girmek istemezmis, gögsu kaybetmeyelimmis.

Uyandigimda 17.30 du. Ziyaretci de yasak bu arada. hemen hemsireler kostu yanima, doktor birseyler söyledi, ama hatirlamiyorum, midem bulaniyordu, kola verdiler, düzeldim.
18.30 gibi esimi arabildim, hesba göre de 23.00-24.oo arasi eve gidebilirmisim, basarili bir ameliyat gecirmisim, dren yok, aci yok, hersey mis gibi. Tek sinir oldugum sey, üzerime giydirdikleri sütyen ölcüsü 80d, ülen benim zaten amelyattan önce 80E(DD) idi, ne aldiniz ki, tamam sisdir iner, ama sonra geriye kalacak c beden diye kendimi avutuyorum. ama bu kadar zahmete degdi mi vs...
Yarim dilim peynirli tereyagli ekmek ve bir salkim uzum verdiler.

Saat 20.00 gibi hemsirelerin nöbet degisimi oldu, gelen hemsire sag gögsümde erik gibi bir sisilik kesfetti, doktora haber verdi. Adam evinden geldi, dedi ki, bu gece buradasin, her ihtimale karsi, birsey yiyip icme, belki yarin yine amelyata aliriz, ama umarim yarina gecer.
Kocaya yine haber verildi, telaslanma, bu gece buradymisim. Allahtan cep telefonlari var.

Sabah 8.oo olmasini bekledim. Hemsire de gelip gidip, ilac verip, sisligi kontrol edip durdu, ama nafile, sisilik siradan bir sislik degil galiba, gecmeyecek dedi durdu.

8.oo de doktor geldi, bakti dediki aslinda bir iki gün daha bekleyebiliriz, eminim inecektir ama binde bir ihtimal ya inmezse daha cok ugrasiriz, ve bence hazir buradayken, acken, acip bakayim, icim rahat etsin, mukemmel olmasini istiyorum.
Birsey diyemedim, adam doktor, onun bilmasi lazim...
KOcaya yine haber verildi, yine amelyat oluyorum, saat 12.oo gibi alacaklar, muhtemelen bu gece cikacagim...

Amelyathane hazir olmadi bir türlü, saat 14.oo e kadar sarkti, ben cildiriyorum, acim susuzum. iki günür mideme giren bir bardak kola ve br dilim ekmek....

Nihayet amelyat oldu bitti, saat 18.oo gibi ayildim... bu arada aygin baygin iki hemsireyi duyuyorum, gögüslerimi begenmisler, zaten benim doktor cok cok iyiymis, Londrada ki diger subede calisirmis onceden, zor zahmet tayinini buraya almislar, adam isvec asilliymis da ailesi burada oldugu icin yine isvece dönmek istemis vs.vs.
bir yandan eh madem o kadar iyi bir doktor, ama bir yanadan da neden sürünüyorum diyorum...
Yine kola muhabetti.
sonra dreni farkettim, doktor geldi bu sefer cok begendi,

amelyat sonrasi cok halsiz düstüm, moralim düsük, drenden acim var

hemsirelerden biri bana bir kiyak yapti, esimi ve kizimi 5 dakikaligina iceri aldi. Cok agladim onlari görünce, nasil iyi geldi.

Gece halsiz, gecirdim, dren cok aci verdi, ama onun disinda baska agrim olmadi.

hemsireler cok iyiydi,
sabah (cuma) da 10 gibi esim almaya geldi...

Gögüslerim güzel olmus, daha sisligi inecek ve geriye c beden kalacak herhalde, dedigim gibi su an taktigim sütyen ölcüsü d.

Yarin drenim alinacak.

herkesin iyi dileklerine cok tesekkür ederim

Son düzenleme:
cok gecmis olsun.. bende merak ettim simdi..neden iki kere ameliyt oldun? sanirim drenler cikinca rahtlarsin.
C beden kötümüki üzülüyorsun? düsünsene önceden neydiler? birde gögüslerin daha sis, zamanla hem yumsuyacaklar hemde biraz daha kücülecekler. benimkilerde su an C ama cok güzel duruyorlar. hem vücüt yapimada uygunlar. ben hatta kücülmelerini istemiyorum bile.. takma kafana canim bunlari :90:

sagol sekerim
daha önce dd idi simdi iste d sütyen takiyorum
benim dodumdan sonra biraz buyumustu de, genciligmedn de bildim bileli 75 d takardim, hic memnun degildim

canım geçmiş olsun acil şifalar diliyorum sana dren çıkınca rahatlayacaksın.c beden olduğun için üzülme şuan şiştir göğsün hele bi şişi insin rahatlarsın şimdi kalıp gibi duruyodur.kendine dikkat et

delalcigim, su an sis hali d galiba olsa olsa c olacak, keske b olsalardi, ne özenmistim... sans iste, sansim olsaydi, bastan kücük gögüslerim olurdu. Liseden beri hatirliyorum hep d idiler, hamilelik ve dogum biraz daha büyüttü, bir umut amelyat olur düzeltirim dedim döndüm dolastim yine ayni noktaya :))

geçmiş olsun neden ikikez ameliyat oldun drenler ne zaman çıkıyor ağrın oldumu cok ayy ne çok sordum:KK53: bende pzt si olucam heyecan çok yaniiiii:KK71:

ay ay ne heyecan, umarim hersey gönlündeki gibi olur, simdiden gecmis olsun.
bir sislik vardi da onu aldilar ikini ameliyatta, yarin da dren alinacak

Sizi ihmal ettim biliyorum ama bayadır giremiyorum kızlar işler yoğun sizde hak verin..
Yeni ameliyat olan arkadaşlar olmuş hepsine çok çok geçmişler olsun diliyorum..
Ameliyattan korkan bir arkadaş vardı tarihini ertelemiş sanırım sende hiç korkma canım bak ben ameliyat olalı 5 ay oldu tamam bazen sıkıntılar oluyor ama çok şükür hepsi atlatılıyor ve geçip gidiyor..
Tabiki bu hayat senin ve kendi kararını verebilirsin ama korkulacak bişey yok olmazsa cesaret iğnesi istersin doktorundan bunu yaparlar sana..
Hepinize sağlıklı mutlu güzel bir sene diliyorum(biraz geç oldu ama kusuruma bakmayın)
Allaha emanet olun hepiniz.. :nazar:

duqii..canim benim kombine oldugu icin tabiiki daha uygun oldu..ancak sadece karin germe 4000-4500 arasi sanirim..ben karin germe + meme kücültme + bel kismina lipo toplam 6000 ödedim..

aslında çok iyi tutmuş ben sadece gögüs küçültmeye 4,500-5,000 arası ödedim çünkü bileydim ozaman hepsine kalkışırdım.. Buarada merak ettim şuan nasılsın yani toparlandınmı ayrıca spor aktivitesi falan verdimi doktorun tekrar kilo alma yada karnının bozulmaması için.. Ben lipodan bu yüzden çekinip korkmuştum açıkçası..

canım bak ameliyat olan sayfadan elini çekiyor bi baktım genelde son zamanlarda benim ve senin yazdıkların var bence ameliyat öncesi ve sonrasıda önemli ne oldu herkese..

Valla ne olacak herkese herkes iş güç koşuşturuyor :KK23:
Haklısın galiba ama ulaşmak istersen özelden yazarsın oda mail kutuna otomatik geliyor bebeğim bunları düşünsün arkadaşlar..
bak sözlendim şubatta nişanım var işten ayrılıcam daha neler neelleerr hastamız vardı hayat işte bir sürü şeyle uğraşıyorsun bitanem..
Sen nasılsın özledim ama yaa hani görüşme ayarlıyorduk artık gidelim bir yerlerde dedikodu yapalım yaa :KK54:

kızlarr bende aranıza yeni katıldım urada okuduklarım beni acaip cesaretlendirdi bende olucam Allah nasip kısmet ederse..bursada özel bi hastanede olmayı düşünüyorum(m.park) dr cengiz bozkurt bugün görüştüm içime sindi..bursada başka bu ameliyatı geçirenler var mı acaba onlarda tecrübelerini yazsalar...

mrb bende bursadan fakülltede prof ramazan kahveci var bıde onla görüş eskiden onun sekreteri uzaktan tanıdığımızdı içlerinde onu önerio
cok
imiş
cengizin muane ücreti ne

mrb bende bursadan fakülltede prof ramazan kahveci var bıde onla görüş eskiden onun sekreteri uzaktan tanıdığımızdı içlerinde onu önerio
cok
imiş
cengizin muane ücreti ne

toplam 5000bin dedi 4250ye düştü birde korse ücreti var 150 lira..ramazan kahveciyi hiç duymadım araştırırm verdiğin bilgiler için teşekkür ederim..ben direkt hastaneye gittim cengiz beyle görüşmeye

Merhaba ben çisem uzun zamandır konularınızı misafir üye olarak takip ediyordum ama artık ameliyat olmaya karar verdiğim için üye olup aranıza katılıp tecrubelerinizden karşılıklı alışveriş yapmak istedim.26 yaşındayım ben ve 9 yaşında bi oğlum var.benimde gögüsler doğumdan sonra eccik büyüdü ve sarktı tabiiki :KK14: Bi kes bi devlet hastanesinde ameliyat olmaya karar verdim ve herşey hazır ve ben ameliyahaneden kaçtım :kk77: çünkü yanımda ameliyat olan yaşlı bi amcayı narkozdan uyanırken ölüyorum die bağırmasını duydum ve ben sedyeden atladığım gibi soluğu dışarda aldım :KK52: doktorları geri dönüş çağrılarınıda geri çevirdim pişmanmıyım hayır çünkü çok korkmuştum olan parama oldu anlayacağınız.ilk girişim ve eccik cenem düştü :97: istanbulda yaşıyorum ben bu arada adım çisem.istanbul şişli etfalde bu ameliyatı olan arkadaşlar varmı lütfen yardımcı olun bana 6 ay sonra oğlumun sünnet düğünü var ve ben bu ameliyatı olmadan o düğüne çıkamam :84:

Sizi ihmal ettim biliyorum ama bayadır giremiyorum kızlar işler yoğun sizde hak verin..
Yeni ameliyat olan arkadaşlar olmuş hepsine çok çok geçmişler olsun diliyorum..
Ameliyattan korkan bir arkadaş vardı tarihini ertelemiş sanırım sende hiç korkma canım bak ben ameliyat olalı 5 ay oldu tamam bazen sıkıntılar oluyor ama çok şükür hepsi atlatılıyor ve geçip gidiyor..
Tabiki bu hayat senin ve kendi kararını verebilirsin ama korkulacak bişey yok olmazsa cesaret iğnesi istersin doktorundan bunu yaparlar sana..
Hepinize sağlıklı mutlu güzel bir sene diliyorum(biraz geç oldu ama kusuruma bakmayın)
Allaha emanet olun hepiniz.. :nazar:

aslında çok iyi tutmuş ben sadece gögüs küçültmeye 4,500-5,000 arası ödedim çünkü bileydim ozaman hepsine kalkışırdım.. Buarada merak ettim şuan nasılsın yani toparlandınmı ayrıca spor aktivitesi falan verdimi doktorun tekrar kilo alma yada karnının bozulmaması için.. Ben lipodan bu yüzden çekinip korkmuştum açıkçası..

Valla ne olacak herkese herkes iş güç koşuşturuyor :KK23:
Haklısın galiba ama ulaşmak istersen özelden yazarsın oda mail kutuna otomatik geliyor bebeğim bunları düşünsün arkadaşlar..
bak sözlendim şubatta nişanım var işten ayrılıcam daha neler neelleerr hastamız vardı hayat işte bir sürü şeyle uğraşıyorsun bitanem..
Sen nasılsın özledim ama yaa hani görüşme ayarlıyorduk artık gidelim bir yerlerde dedikodu yapalım yaa :KK54:

dugi nişanın hayırlı olsun.allah tamamına erdirsin.hastanada geçmiş olsun

X