Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

canım antibiyotik kullanman iyi tabi ama oturduğun yerde bence sürekli kontrole gidebileceğin bi doktor ayarla ameliyatı oldun samsuna gidemezsin sürekli dediğin gibi.canım ben sigara önceden kullanıyodum ama ameliyatıma 15 gün kala bıraktım hala içmiyorum.aslında vücut direncim iyi ama doktor bile anlamadı neden geç iyleştiğini hani derlerya etim pis diye hemen biyere çarpınca moraran falan benimde öyle galiba ama az kalmış açılan dikiş yerlerin kapanmak üzre enfeksiyon yerim kapandı.Ben hastalık konusunda pimpirikliyim hoş herşeyde genelde benim başıma gelir başka bir yerim ağır doktora giderim başka bişey çıkar yediklerimiz içtiklerimizden dolayı sanırım çürüdük vallah:)herşeyin başı sağlık vallah dikkat etmek lazım.geçmiş olsun canım tez zamanda seninde dediğin gibi iyleşek kurtulak ay bide ne varsa sol göğsümde oluşuyor ama eskiye nazaran süper şimdi maşallah.

delalcim yaşadığım yer çok küçük dahiliyeci ve genel cerrah var ilgilenebilecek bilmiyorum ki ne yapsam.bende sigarayı geçen yıl martta bıraktım.aslında benimde etim narindir dediğin gibi ufak bir çarpmada morarır.ama meme başımın dikişleri birde alta doğru uzanan dikişlerin büyük kısmı kapandı.birtek o katyerinde anlattığım problem oldu orada iyileşse tamam.insallah senin kide çabuk iyileşir.dediğingibi beslenmemiz çok önemli aslında araştırmak lazım hızla iyileşmek için ne yiyip içmeliyiz

kızlar bişi sorcam krem falan sürüyormusnuz?

pinup ben doktoruma sordum izleri daha çabuk azalymak için ne süreyim diye hiç birşey tavsiye etmiyorum dedi.hatta contractubeks i sordum hiç bir işe yaramaz dedi.şimdilik pasumanımı eşim yapıyor sadece dezenfekte olsun diye batikon sürüyoruz o kadar

pinup ben doktoruma sordum izleri daha çabuk azalymak için ne süreyim diye hiç birşey tavsiye etmiyorum dedi.hatta contractubeks i sordum hiç bir işe yaramaz dedi.şimdilik pasumanımı eşim yapıyor sadece dezenfekte olsun diye batikon sürüyoruz o kadar

canım ben batikon hiç kullanmadım mesela doktorum onuda önermedi hergün banyo yapmakta aynı görevi yapıyomuş bende öyle yapıyorum.kat meselesine gelince sanırım bu i yönteminde iyleşme daha geç olabiliyomuş benim halkalar çoktan iyleşti dik çizgide katların olduğu yerde açılma oldu bende de ki kapanmak üzre ben yaraların iyleşmesi için daha önce araştırma yapmıştım bol bol c vitamini almamız lazım birde ben günlük sarımsak yutuyorum antibiyotik özelliği varya ondan ki işe yarıyor.

ikinize de gecmis olsun.. umarim biran önce hersey yoluna gider (bundan eminim!)
tabi doktora yakin olmak cok iyi birsey... ben ameliyat dan sonra hep yurtdisina gidecegim.. birsey olursa vay halime :KK58: ama positif düsünmem gerekiyor..
doktorunuz hemen antibiyotik verdimi yoksa siz mi istediniz? hani bana vermezse israr edeyimmi? ne zaman sonra dus alabildiniz?

birde benim büyük sorunum var: ben yüzüstü yatiyorum.. kac gündür sirt üstü uyumaya calisiyorum, birtürlü beceremiyorum.. tabi o zaman gelince muhakkak uyurum (zor olsada) ama korktugum, ya uykumda farketmeden yüzüstü dönersem? sizin kullandiginiz bir yöntem varmi bunu önlemek icin?? :44:

ikinize de gecmis olsun.. umarim biran önce hersey yoluna gider (bundan eminim!)
tabi doktora yakin olmak cok iyi birsey... ben ameliyat dan sonra hep yurtdisina gidecegim.. birsey olursa vay halime :KK58: ama positif düsünmem gerekiyor..
doktorunuz hemen antibiyotik verdimi yoksa siz mi istediniz? hani bana vermezse israr edeyimmi? ne zaman sonra dus alabildiniz?

birde benim büyük sorunum var: ben yüzüstü yatiyorum.. kac gündür sirt üstü uyumaya calisiyorum, birtürlü beceremiyorum.. tabi o zaman gelince muhakkak uyurum (zor olsada) ama korktugum, ya uykumda farketmeden yüzüstü dönersem? sizin kullandiginiz bir yöntem varmi bunu önlemek icin?? :44:
canım doktorlar normalde ağrıkesici ve antibiyotik yazıyolar reçeteye.bende kendimi bildim bileli yüz üstü yatıyorum 42 gün oldu ben ameliyat olalı yeni yeni yan yatmaya başladım buarada sırtüstü yatmaktan kemiklerim ağrıdı vallah kollarım uyuşuyor şöyle salıverip yatmak vardı amma allah sabrını veriyor.ben ilkgün hastanede sabaha kadar uyuyamadım ayaklarım felaket uyuştu ertesigün gece diz kapağımın altına yastık koydum öyle yattım ayağımın altında yastık olunca sırtüstü yatman gerektiğini hatırlatıyor sende öyle yap alışıyosun zaten.ben bi hafta sonra banyo yaptım canım doktorum yapabileceğimi söyledi.seninde hayırlı haberlerini bekliyoruz gelişmelerden haberdar edersin zaten.iyi dileklerin içinde tşkler.

delal canimm bilgilerin icin cok tesekkürler..yastik kullanmak cok iyi bir fikir,muhakkak kullanacagim. bizim icin uyku konusunda zor bir dönem olacak ama bence degecek. sen atlattin darisi benim basima.
insallah bende burada herkes gibi ameliyattan sonra hemen sizinle yasadiklarimi paylasabilirim. on günüm kaldi ve tarih yaklastikca heyecanim artiyor. :KK52:
düsünmem gereken detaylar varmi? Mesela hastenede yanima ne almam lazim? pijama ve diger seyler disinda? bir yerde pipett alin yaniniza diye yazmislar..gercekten gerek varmi?

delal canimm bilgilerin icin cok tesekkürler..yastik kullanmak cok iyi bir fikir,muhakkak kullanacagim. bizim icin uyku konusunda zor bir dönem olacak ama bence degecek. sen atlattin darisi benim basima.
insallah bende burada herkes gibi ameliyattan sonra hemen sizinle yasadiklarimi paylasabilirim. on günüm kaldi ve tarih yaklastikca heyecanim artiyor. :KK52:
düsünmem gereken detaylar varmi? Mesela hastenede yanima ne almam lazim? pijama ve diger seyler disinda? bir yerde pipett alin yaniniza diye yazmislar..gercekten gerek varmi?

canım yastık gerçekten işe yarıyor:)dün o kadar yüzüstü yatasım vardıki bide yorgundum sorma ama daha ona var diyorum zaten sabır sabır ya sabır:)evet pipet al derim ameliyatından belli bir süre bişey yiyip içemiycen ve zamanı geldiğinde ilk su içesin gelecek hoş o bekleme saatinde peçeteyle ben dudaklarımı ıslattırdım.canım aslında hemen su içmeni tavsiye etmem anasteziden dolayı miyden bulanıyo olcak direk su içersen kusabilirsin bana biri söylemişti vişne suyu al iç miyden bulanmıyor.

bende senin gibi nasıl sırt üstü yatıcam diye kara kara düşünüyordum.hatanede ki yataklar dikey pozosyono geldiğiiçin yarı oturur konum da rahat uyunuyor ve alışıyorsun.zor olan aynı konforu evde yakalamak oda üç yastıkla halloluyor.ikisi baş altına biri belinin altına.bir süre sonra zaten yan yatabiliyorsun.antibiyotiğe gelince hatahaneden cıkarken doktor kesin yazar.benim doktor yazmayalım gerek yok dedi ama asistanlar yazmış.kullanmadım uzun süre de üç gündür alıyorum malum dikişteki renk değişiminden dolayı.

arkadaslar merhaba uzun zamandir giremedim
tina cok gecmis olsun kurtulmussun sevindim
ayrica tüm kücülten arkadaslar hayirli olsun yeni memiler
benim memedeki sisler indi izler siliklesiyor artik yanada yatabiliyorum sadece altaki deri katlarim biraz kafami bozuyor bir tarafi cok belirgin gerci doktorum yaza gel gecmezse kücük bir düzeltme yaparim dedi bakalim hayirlisi
simdiki gögüs ölcüm 75c cok mutluyum eski sütyenlere bakinca ne kadarda iyi etmissim diyorum

canım yastık gerçekten işe yarıyor:)dün o kadar yüzüstü yatasım vardıki bide yorgundum sorma ama daha ona var diyorum zaten sabır sabır ya sabır:)evet pipet al derim ameliyatından belli bir süre bişey yiyip içemiycen ve zamanı geldiğinde ilk su içesin gelecek hoş o bekleme saatinde peçeteyle ben dudaklarımı ıslattırdım.canım aslında hemen su içmeni tavsiye etmem anasteziden dolayı miyden bulanıyo olcak direk su içersen kusabilirsin bana biri söylemişti vişne suyu al iç miyden bulanmıyor.

Visne suyunu bende biryerde okumustum..buldugum bütün tiyolari bir yere yaziyorum aman hicbirsey unutmayayim diye. Visne suyu da buna eklendi! :KK9:
bende dün gece sirt üstü yatmaya calistim olmadi.. sonra bosveeeeer dedim nasilsa mecbur bu iskenceyi cekeceksin, bari simdi tadini cikar yat uyu dedim nasil rahat ediyorsan.. Ya bu aralar burada baya kar var, cogu ucaklar iptal oluyor. insallah haftaya ucabilirim yoksa benim randevuma yetisebimem cok güc :26:

bende senin gibi nasıl sırt üstü yatıcam diye kara kara düşünüyordum.hatanede ki yataklar dikey pozosyono geldiğiiçin yarı oturur konum da rahat uyunuyor ve alışıyorsun.zor olan aynı konforu evde yakalamak oda üç yastıkla halloluyor.ikisi baş altına biri belinin altına.bir süre sonra zaten yan yatabiliyorsun.antibiyotiğe gelince hatahaneden cıkarken doktor kesin yazar.benim doktor yazmayalım gerek yok dedi ama asistanlar yazmış.kullanmadım uzun süre de üç gündür alıyorum malum dikişteki renk değişiminden dolayı.

ay insallah cabuk gecer zamanda yüz üstü yatmaya baslayabiliriz.. bu yastikla cözümler aklima yatti. iyiki sormusum..valla kesin yorgun halimle yüz üstü yatardim farketmeden.
Antibiyotik yazmalari cok iyi..ne olur ne olmaz dimi?
peki baska bi sey daha almam gerekiyormu? Gerci bir gece kalinacak ama..

merhaba arkadslar,5 gun oldu amelıyat olalı sızınde bahsettınız gıbı yatmaktan dolayı sıkıntımdan baska genel anlamda pek sıkıntım yok..kısaca en basından amelıyat gununden baslayarak anlatım:

saat 13:30 benı amelıyathaneye cıkarıdlar.yanımda 2 tane kapaklı kutu ıstedıler.hemen yesılkıyafetımı gıyıp sedyeyle amelıaythaneye gırdım.ılk once damaryolumu actılar.1 gun onceden cızımlerım yapılmıstı zaten.damardan verılen ığneyle hemen uyutuldum kalktığımda asırı olmayan bır ağrı vardı sezaryan amelıyatı bence daha ağrılıydı.mıdem bulandı baya kustum.bolll poset goturun yanınıza...2 dren takılıydı .saat 5 gıbı cıkmıstım.4.5 saat surmus amelıyatım toplamda 2.5 kg kadar yağ cıktı sanırım.ayağa kalkınca sorun olmadı basım falan donmedı ama o gce yatamamaktan dolayı uyumadı cunku dık bısekılde yatmam gerektığını söledı drum.gece 11 gıbı yemek yedım.kusburnu boğürtlen cayı cok ıyı gelıyor cunku aneztezıde takılan tupler baya acıtıyor cıkınca ılık cay ıyı gelıyor..ketılınızı muhakkak goturun,pıpet,havlu,poset,en cok lazım olanlar..1 gece kaldım zaten.ertesı gunu drenler cıkarıldı.orda bıraz acı cektım daha doğrusu ıcım kıyıldı cıkarıldı kısa bı baygınlık gecırdım ama kesınlıkle acıdan dııl kendımın ıcının kıyılmasından ızlerı falan gorunce mıdem bulandığından...sımde evdeyım ufaktefek kendı ıslerımı halledyorum ama genel de dınlenme halındeyım...aklıma gelenler bunlar..yarın dra gıtcem....buarada dr um BURCE KARANTINACIYA sonsuz tesekkurler kendı ozguvenımı sağladığından,guleryuuzunden ve cerrahlıktakı usta elllere sahıp olusundann..drum rızenın en ıyı plastık cerrahı...

ay insallah cabuk gecer zamanda yüz üstü yatmaya baslayabiliriz.. bu yastikla cözümler aklima yatti. iyiki sormusum..valla kesin yorgun halimle yüz üstü yatardim farketmeden.
Antibiyotik yazmalari cok iyi..ne olur ne olmaz dimi?
peki baska bi sey daha almam gerekiyormu? Gerci bir gece kalinacak ama..

valla ben bir haftaya yakın kaldım.çok şey aldım yanıma. birde özel oda avantajımız oldu.eşim benim eşyalar felan gören demiştir bunlar kesin hastaneye yerleşecek diye. ama ben tedarik delisi pimpirikli biriyim .birde uzun kalacağımı tahmin ettim.ısıtıcı aldım, ça,y kahve ,banyo malzemelerimi,nekadar kalacaksan o kadar gecelik iç çamaşırı al yatmaktan af buyur kıçın terliyo değiştirme ihtiyacı duyuyorsun.canım neye ihtiyacın olacağını sen bizden iyi bilirsin kişinin alışkanlıklarına göre değişiyor şimdi.oyyyy ben iki valiz gittim o haaaa bana:KK60::KK60::KK60:

arkadaslar merhaba uzun zamandir giremedim
tina cok gecmis olsun kurtulmussun sevindim
ayrica tüm kücülten arkadaslar hayirli olsun yeni memiler
benim memedeki sisler indi izler siliklesiyor artik yanada yatabiliyorum sadece altaki deri katlarim biraz kafami bozuyor bir tarafi cok belirgin gerci doktorum yaza gel gecmezse kücük bir düzeltme yaparim dedi bakalim hayirlisi
simdiki gögüs ölcüm 75c cok mutluyum eski sütyenlere bakinca ne kadarda iyi etmissim diyorum

çok teşekkürler ediyorum.ben o alttaki dikişler için .bilek burkulmalarında falan kullanılan banttan sarıyordum.şimdi geniş südyen aldım üstünü kestim altı kalın bir lastik gibi sıkıca kancalarından takıyorum.doktor bası uygula demişti.konturolde bantı görünce iyi fikir demişti bunu daha çok beğenecek.

merhaba arkadslar,5 gun oldu amelıyat olalı sızınde bahsettınız gıbı yatmaktan dolayı sıkıntımdan baska genel anlamda pek sıkıntım yok..kısaca en basından amelıyat gununden baslayarak anlatım:

saat 13:30 benı amelıyathaneye cıkarıdlar.yanımda 2 tane kapaklı kutu ıstedıler.hemen yesılkıyafetımı gıyıp sedyeyle amelıaythaneye gırdım.ılk once damaryolumu actılar.1 gun onceden cızımlerım yapılmıstı zaten.damardan verılen ığneyle hemen uyutuldum kalktığımda asırı olmayan bır ağrı vardı sezaryan amelıyatı bence daha ağrılıydı.mıdem bulandı baya kustum.bolll poset goturun yanınıza...2 dren takılıydı .saat 5 gıbı cıkmıstım.4.5 saat surmus amelıyatım toplamda 2.5 kg kadar yağ cıktı sanırım.ayağa kalkınca sorun olmadı basım falan donmedı ama o gce yatamamaktan dolayı uyumadı cunku dık bısekılde yatmam gerektığını söledı drum.gece 11 gıbı yemek yedım.kusburnu boğürtlen cayı cok ıyı gelıyor cunku aneztezıde takılan tupler baya acıtıyor cıkınca ılık cay ıyı gelıyor..ketılınızı muhakkak goturun,pıpet,havlu,poset,en cok lazım olanlar..1 gece kaldım zaten.ertesı gunu drenler cıkarıldı.orda bıraz acı cektım daha doğrusu ıcım kıyıldı cıkarıldı kısa bı baygınlık gecırdım ama kesınlıkle acıdan dııl kendımın ıcının kıyılmasından ızlerı falan gorunce mıdem bulandığından...sımde evdeyım ufaktefek kendı ıslerımı halledyorum ama genel de dınlenme halındeyım...aklıma gelenler bunlar..yarın dra gıtcem....buarada dr um BURCE KARANTINACIYA sonsuz tesekkurler kendı ozguvenımı sağladığından,guleryuuzunden ve cerrahlıktakı usta elllere sahıp olusundann..drum rızenın en ıyı plastık cerrahı...

inşallah bundan sonrasını sorunsuz geçirirsin.hadi bakalım hayırlı olsun yeni memişler.bu arada 2.5 baya çıkmış yaa neyse kurtuldun o kadar yükten

benim dikişlerde ki o beyazlıklar düzeliyor. bu aralar üç tür sarımsaklı yoğurtlu yemek yiyorum.birde antibiyotikler.faydasını gördüm delal de söylemişti kızlar ameliyattan sonra sarımsak tüketin

benim dikişlerde ki o beyazlıklar düzeliyor. bu aralar üç tür sarımsaklı yoğurtlu yemek yiyorum.birde antibiyotikler.faydasını gördüm delal de söylemişti kızlar ameliyattan sonra sarımsak tüketin

canım senin dikişlerdeki beyazlıklar geçiyo benimde açılan dikiş yerlerim o alt kısımdaki yerden yağ sarkıyordu:)kapandı sayılır sarımsak işe yarıyor gerçekten bide hergün duş almak lazım dikişlerin çabuk iyleşmesi için ben bi yöntem daha biyerden görmüştüm oda kök tarçın varya dikiş izleri için kaynatıp suyunu pamukla dikişli yerlere sürüyomuşuz önce ben deneyeyim işe yararsa size haber veririm:)

bende meme küçültmek istiyorum Ankarada bildiğiniz bayan doktor varmı Ankarada dr asuman sevine ameliyat olan varmı lütfen cevap verin çok önemli

canım senin dikişlerdeki beyazlıklar geçiyo benimde açılan dikiş yerlerim o alt kısımdaki yerden yağ sarkıyordu:)kapandı sayılır sarımsak işe yarıyor gerçekten bide hergün duş almak lazım dikişlerin çabuk iyleşmesi için ben bi yöntem daha biyerden görmüştüm oda kök tarçın varya dikiş izleri için kaynatıp suyunu pamukla dikişli yerlere sürüyomuşuz önce ben deneyeyim işe yararsa size haber veririm:)

delal sen dikişlerinin üstüne siteril strip diye minik bantlar var onlardan kullandınmı.doktor bana uzun süre kullan dedi her banyodan sonra yapıştırıyorum.tarçını da deneriz artık da kök tarçını bulmak mesele

X