Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

korkma twety.ben ameliyat olalı iki hafta oldu.ağrıdan yana pek problemim olmadı insallah sende ağrı çekmezsin.bence sakın erteleme .bak gör ameliyattan sonra keşke daha önce olsaymışım diyeceksin.geçtiğimiz pazartesi dikişlerimin bir kısmı alındı hastaneden cıkınca akşama kadar gezdim.iki hafta izinli olabilirsen rahat olursun

sağol canım çok fazla ağrım yok bandajdan dolayı sıkı sarmışım gevşetince düzeldi.şimdi kontrol ettim göğüslerimde bir şişlik aksilik yok.çok kafanı kurcalıyorsa vede müsaitsen git doktoruna sor.dikkat et kendine

kızlar bugun bende amelıyat oluyorum en sonunda suan hastanedeyım sıranın bana gelmesıni beklıyorum az bıraz heyacan var ama genel anlamda ıyııyım..tabıkı burdakı arkadadslarımın tecrubelerını okumamda cok etkılı oldu bu cesaretıme:) dualarınızı beklıyorum,,,

selam arkadaslar...geldim iste sonunda
internet baglantim olmadigindan girip yazamadim size....1 aralikta karin germe veeee meme kücültme kombi ameliyatimi oldum kizlar
kansizliktan dolayi olamicam sanmistim karin germeyi...ama oldu ve bitti bile
simdi size uzuuuuun bir sekilde neler yasadigimi anlatmak istiyorum..
1 aralikta ankaraya uctum, ögleden sonra havaalanindan doktor beyin bi calisani tarafindan alindim..muayenehane´ye gittik, doktor kontrolü yapti, cizdi, konustuk ve kansizlik oldugundan dolayi, önce meme kücültme, ve eger ameliyat halim iyiyse karin germeyle devam etme konusunda anlastik yani ameliyata girdigimde neler yapilacagini tam olarak bilmiyordum..aksam 19 da ameliyata girdim.gece 2 de uyandim..ameliyat 5 saat sürmüs..uyandigimda acayip üsüyodum..öyle böyle degil yani, yatak bile sallaniyodu yanimda bi hemsire vardi ve bütün gece yanimda kaldi, üstümü örttü, bana sicak isitilmis battaniyler getirdi ve benimle cok ilgilendi..agrim sizim yoktu.tam uyanirken midem bulandi ve hemsire hemen bi igne yapti bana, agrilar icinde ayrica igne yapti..beni rahatsiz eden, daha dogrusu deli eden tek sey, yapilan pansumanlarin tutturuldugu yapiskan seyler varya (adini bilmiyorum) iste onlarin tenime alerji yapmasi oldu..o gece deliricem sandim...ama buda benim sanssizligim oldu, kimse bilemezdi yani böyle bisey olacagini...sabah 7 gibi odama ciktim..bu arada cok az uyudum..agrim yoktu ama, sonucta büyük bi ameliyat gecirdim ve ondan dolayi kendimi rahat hissetmiyodum..9 da doktorum geldi ve ben ayaga kalktim..öyle pek bi agrim olmadi..sonra misafirhaneye götürüldüm.tek agri, yatip kalkarken oluyodu, günde iki igne yapiliyodu..3. günden itibaren igne gerek olmadi..agrikesici verdi doktorum, agrim yoktu ama, doktor yinede al, sisligede iyi gelir dedigi icin, günde 2 tane hap aldim..1 hafta antibiyotik kullandim..3. gün pansumanlar acildi, korse ve sütyen giydim..yine 3. gün memelerdeki drenler cikti..6. gün karnimdaki drenlerin biri cikarildi ve bu bayaa bi acidi, ama agri sadece 5 dakika falan sürdü..son dren 8. gün yani dün cikarildi..ve ben dün ucakla almanya´ya geri döndüm..iki saat havaalaninda bekledim, iki saat ucakta bekledik teknik bi sorun ciktigi icin ve 3 saat uctum, yani 7 saat oturdum, eve geldigimde epey yorulmustum, ama bekledigimden cok cok daha kolay oldu..ben iki sezeryan gecirdim ve ikisindede cok agrim oldu..canim tatli degildir..mizmizlik yapmam..yani herkesin agri esigi degisik oluyo..bence bundan sonraki zaman ilk haftadan daha zor olacak..o dikisleri gördükce bi hos oluyorum ama güzel olacagindan eminim..gögüslerden 1,5 kilo cikarilmis..düsünsenize kizlar..doktor bey toplam 4 kilo falan cikti dedi..sislikler var..karin dikislerimde bi sorun yok..sol memede bi akinti var..onun icin bi ilac sürüyorum günde 2 defa..85 E giyiyodum, simdiki sütyenim KOM markasi ve 85 B ben aslinda C istemistim ama bunada raziyim..sanki biraz kücük oldu gibisislikler falan indikten sonra nolur bilmem.. gerci sütyensiz bakinca bana büyüklügü cok iyi geliyo, yanliz sütyen bedeni biraz aklimi karistirdi..karnim deseniz süper görünüyo, sisliklere ragmen dümdüz göbek deligim mükemmel, dikisler görünmüyo, doktorum deligi derin yapmis dikisler sonradan görünmesin diye..yani su an bi zeytin koysam icinde duracak bi sekilde göbek deligim dikisler beklenildiginden daha kisa oldu..yan taraf biraz yukarda gibi duruyo ama belkide sislikler indikten sonra daha asagida olur..ama böyle bile kalsa eskisine nazaran cok cok daha iyi ve beni en azindan simdilik rahatsiz etmiyor..bel kismina liposuction yapildi..her yerim mosmordu..onda hic zorluk cekmedim..dokununca agriyodu ama katlanilmicak bisey degildi..simdi morluklar düzelmeye basladi..yani toplayacak olursak su: ben kombi ameliyat olmama ragmen dayanilmayacak agrilar cekmedim..tabiiki bazi sikintilar oluyor ama ilk 2 günü atlattiktan sonra daha rahatliyo insan.ilk hafta cok ama cok önemli..mutlaka dinlenin..doktorum her 2-3 saatte bi kalk ve 5-10 dakika dolas demisti..bende öyle yaptim ve 6. gün ankamall´de bile gezdim, gerci sadece 20 dakika ama olsun sonrada yemek yemege gittik ilk hafta cok iyi bakilmaniz gerekiyo..bakalim bundan sonra neler olacak..birazda iyi düsünce gerekiyo sanirim..doktorum günde 2 defa kontrole geldi cok ilgilendi..babacan, cok güleryüzlü cok tatli bi insan..ekibide öyle..hepsi cok ama cok yardimci oldu..ankara disinda yasayanlar icin süper bi servis..misafirhane cok güzel ve temiz..her sabah bi bayan gelip, kahvalti hazirliyo ve evi temizliyo..ilk gün biseye ihtiyac olur diye bütün gün kaldi..annem refakatci olarak kaldi yanimda..doktorum nebil bozdogan ve ankarada..umarim herseyi yazmisimdir...unuttugum seyler varsa yine yazarim kizlar...

Tina canim cok tesekkür ederim moral verdigin icin..zaten burada yazilanlardan dolayi cok cesartelenmistim ve bundan dolayi ameliyat olmaya karar verdim..daha fazla zaman kaybetmemek icin. iste su son yazilanlar beni biraz tedirgin etti, ama vazgecmek yok.muhakkak bu ameliyati olmak istiyorum!

ebruli cok gecmis olsunnnn..zor bir ameliyat gecirdin ve yazdiklarin cok positif.memnun kaldigin cok belli. darisi basimiza!

ilkemm dualarimiz seninle.. simdiden gecmis olsun.. iyi haberlerini bekliyoruzz..

vallahi baştan yaratılmış gibi oldun desene.mutlusun ya önemli olanda bu.çok geçmiş olsun.

hadi bakalım sanada geçmiş olsun.insallah sorunsuz bir iyileşme süreci olur.vay be nekadar çok olduk.seviniyorum ha.kimse çekmesin şu kocamemeleri hazır devlette karşılarken herkes kurtulsun.

bugün serdar eren ile randevum vardı görüşme güzel gecti içim çok rahatladı 26 ocakta ameliyat randevum var hayırlısı ile herkese simdiden gecmiş olsun....

canım merak etme ben kullandım tabi çok rahat dğeil örneğin geri geri giderken elimi arkaya atmak baya zor oluyo ama onun dışında gayet iyi sıkma canını tabi ağrıyo ama ölmüosu yani

tweety senin tuğrul bey ile randevuların bu aralardı sanırım nasıl gectiğini muhakkak yaz lutfen .ben doktorla gorüştüğümde 1 haftada gayet iileşeceğimi soyledi 10 günde normal yaşantına dönersin dedi. eşim 3 ay sonra bişeyi kalmaz heralde deyince ne 3 ayı 1 ay sonra spora başlayacak dedi. yani 15 gün senin için gayet yeterli bi süre sanırım aklına takma her sey yoluna girer. benim bi arkadasım gecen sene ameliyat olmuştu 10 gün sonra fıldır fıldır araba kullanıyodu

ay ne mutlu ... çok geçmiş olsun darısı isteyen herkesin başına diyelim

çok geçmiş olsun .darısı isteyen herkesin başına diyelimm

canım merak etme ben kullandım tabi çok rahat dğeil örneğin geri geri giderken elimi arkaya atmak baya zor oluyo ama onun dışında gayet iyi sıkma canını tabi ağrıyo ama ölmüosu yani

ayy cok sevindim bak simdi.... artik agrilara katlanacagiz desene.. olsun ya, yeterki kücülsünler,baska bisey istemiyorum. bak simdi cok heyecanlandim yine. azzzz kaldi.... bilgilerin icin yine tesekkürler.beni cok rahatlattin..umarim sende biran önce agrilarindan kurtulursun..

ben yeni seneye insallah yeni kücük gögüslerle girecegim.. randevuma yaklasik iki hafta var canim..anlasirsak ve kararimi degistirmezsem hemen ertesi gün ameliyata girecegim. en kisa zamanda sizleri bilgilendiririm umarim.
insallah cabuk iyilesirimde istanbulun alisveris merkezlerini alt üst ederim. eee, yeni kiyafetlerde gerekecek dimi??

delal benim sağ göğsümün dikiş yerlerinin bir kısmında kızarma ve ortalarında sarımtırak bir leke var.senin şikayetinde böylemiydi akıntı yok ama acaba enfeksiyon gibi birşey olabilirmi.doktoru arayıp sorayım dedim çağırmasından korkuyorum.birde antibiyotik kullandınmı ben kullanmadım da.merakımı giderirsen sevinirim.teşekkürler

canım ben antibiyotik kullandım zaten hastaneden çıktığımda yazmışlardı 2 haftaya yakın kullandım ona rağmen enfeksiyon oluştu.bendeki daha farklıydı canım sert bişey elime geliyodu ki hala geliyo doktoruma sordum geçicek dedi onlar.bugün senin dediğin gibi bişeyde dikkatimi çekti benimde halkanın kenarında biyerde kızarıklık var ama çok sorun etme canım enfeksiyon değildir öyle olsa ağrı yapar dikiş yerin tam kaynamamıştır ondan.ben pazartesi gitcem doktora zaten herhafta gidiyorum bi sorarım herhalde ameliyattan sonra en sık doktora giden benimdir benim yaralarım geç iyleşiyomuş 1 ay 8 gün falan oldu ben ameliyat olalı sol göğsüm bi randuman sağlıyamadı arıza koydum adını:)

delalcim ben samsuna uzaktayım.iki buçuk saat sürüyor yakın olsa bende sürekli giderdim valla ,pasumana, kontrole falan en iyisini yapıyorsun.sancım şişliğim yok bende başladım antibiyotik kullanmaya.delel sen sigara mı kullanıyorsun yoksa yaralarım geç iyileşiyor deyince aklıma o geldi.neyse iyleşsekte kurtulsak arkadaşım ya.

canım antibiyotik kullanman iyi tabi ama oturduğun yerde bence sürekli kontrole gidebileceğin bi doktor ayarla ameliyatı oldun samsuna gidemezsin sürekli dediğin gibi.canım ben sigara önceden kullanıyodum ama ameliyatıma 15 gün kala bıraktım hala içmiyorum.aslında vücut direncim iyi ama doktor bile anlamadı neden geç iyleştiğini hani derlerya etim pis diye hemen biyere çarpınca moraran falan benimde öyle galiba ama az kalmış açılan dikiş yerlerin kapanmak üzre enfeksiyon yerim kapandı.Ben hastalık konusunda pimpirikliyim hoş herşeyde genelde benim başıma gelir başka bir yerim ağır doktora giderim başka bişey çıkar yediklerimiz içtiklerimizden dolayı sanırım çürüdük vallah:)herşeyin başı sağlık vallah dikkat etmek lazım.geçmiş olsun canım tez zamanda seninde dediğin gibi iyleşek kurtulak ay bide ne varsa sol göğsümde oluşuyor ama eskiye nazaran süper şimdi maşallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…