Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

Tina gecmis olsun.. cok sevindim ya. Darisi bizim basimiza.

Chaki bende önümüzdeki ay ameliyat olucam insallah. hep istedigim bir seydi, ve en sonunda karar verdim. icim kipir kipir.umarim sorun cikmaz.yoksa büyük hayal kirikligi yasarim...burada okuduklarim beni cok cesaretlendirdi.herkes birbirine destek veriyor.bence korkucak bisey yok..positif olmak lazim.agri sizi olabilir ama bunlar da gecer dimi?? :nazar:

mrb angel-ank bebğin emmeyi bıraktıktan 6 ay saonra ameliyat olmanı öneriyor doktorlar.gerçekten zor çeken bilir bu durumu.bende onu bekliyorusm benimkızım17 aylık oldu şubat 21 de kısmet olursa inş.ameliyat olacağım sabret canım biraz inş.hayırlısıyla kurtulursun sende canım.galiba ankarada oturuyorsun

evet ankara da oturuyorum sabırla bkliyorum o günü hangi doktora olacaksın

Sen antibiyotik falan aliyorsun ama degil mi, aldikca pit diye kuruyuverir. Önemli olan doktor kontrolu altinda olmak.
ufak tefek agrilar cekilir canim, hele biz kadinlar o yogun dogumsancilarini atlatiyoruz...
moralinin iyi olmasi da en mühimi,, bak sikildikca yaz, buradayiz sekerim. Güzellik emek ister :p
haydi kurusun bir an önce iltihap!!

canım antibiyotik kullandım ama bizim evdekilerin suçu azcık ben hastaneden çıktığımda ilaçlarımı ertesi gün aldılar ve ben akşama doğru ilacımı almıştım sanırım enfeksiyon o yüzden oldu.ağrım yok şuan ara ara ufak sızılar giriyo onun olmasıda normal enfeksiyon dediğin asit gibi bişeymiş derimi nasıl yardıysa oranın kapanmasını bekliyorum.hiç pişman değilim iyiki olmuşum ve tavsiye ediyorum.canım bugünkü yaşadığım piskolojiyi anlatamam teyzem bizdeydi 4 aylık yiğenim var annem olmadığından teyzem bana yardıma geldi bebiş uyurken bi banyo yapam dedim neyse benim doktorum i tekniği uyguladı göğsün altında kalan kısmında açılma oldu teyzeme gösterdim orayı göstermez olaydım bi baktı eliayağına dolaştı tutturdu sargı bezi unutmuşlar diye dedim olurmu öyle şey daha dün gittim kontrole hatta doktorum açık olan yeri lokal anesteziyle tekrar dikeceğini söyledi artık şunu farkettim genelleme yapmayayım ama insanların doktorlara olan inancı körelmiş gülem mi ağlayam mı bilemedim.benim doktorum gerçekten iyi cerrah öyle olmasa samimiyetimle söylüyorum burda adını bile vermezdim.canım ayrıca ilgin alakandan ötürü teşşekürler sevgiyle kal...

çok teşekkürler kızlar. bunda korkacak bişey yokmuş, hatta iğneden korktuğum kadar bile korkmadım ameliyattan, ağrı kesici hapmı yoksa iğnemi diyen hemşirelere hemen hap diyorum. ara ara çok az ağrılarım oluyor ama pişman değilim. sakın vazgeçmeyin.

evet sonu güzel olur inşallahh hepimizin .doktora gideyim paylaşcağım konuştuklarımızı tarihide belli olur heralde .... iş zaten ameliyathaneya girene kadar ondan sonrası allahın izniyle gecer.. bide yolculuk düşündürüyor beni istte olucam hastahaneden çıkınca bursa ya dönmem gerekiyor bakalımm:26:

Tina gecmis olsun.. cok sevindim ya. Darisi bizim basimiza.

Chaki bende önümüzdeki ay ameliyat olucam insallah. hep istedigim bir seydi, ve en sonunda karar verdim. icim kipir kipir.umarim sorun cikmaz.yoksa büyük hayal kirikligi yasarim...burada okuduklarim beni cok cesaretlendirdi.herkes birbirine destek veriyor.bence korkucak bisey yok..positif olmak lazim.agri sizi olabilir ama bunlar da gecer dimi?? :nazar:

kime ameliyat olucaksın sakıncası yolsa öğrenebilir miyim?

kızlar bende ergenlikten beri bana sadece utanç kaynağı olan göğüslerimden kurtulmaya karar verdim fakat 2 sezeryan geçirdim art arda 2.bebeğim 6 aylık ve emmeyi bıraktı...karar verdim fakat eskiden benim için hayal olan bu operasyon beni korkutuyor nette 4-6 saat süren meme kçültme ameliyatlarından bahsediliyor nedense korktum o kadar uzun süre narkozdan ayılamazsam diye...:KK43: cesarete ihtiyacım var

kızlar bende ergenlikten beri bana sadece utanç kaynağı olan göğüslerimden kurtulmaya karar verdim fakat 2 sezeryan geçirdim art arda 2.bebeğim 6 aylık ve emmeyi bıraktı...karar verdim fakat eskiden benim için hayal olan bu operasyon beni korkutuyor nette 4-6 saat süren meme kçültme ameliyatlarından bahsediliyor nedense korktum o kadar uzun süre narkozdan ayılamazsam diye...:KK43: cesarete ihtiyacım var

bu kadar cok korkma..adamlar seneleerce onun egıtımını alıyolar..bısey olmaz..akcıger kanserı olanlar senın aldıgın narkozun cok daha fazlasını alıyolar uyumak ıcın sana verdıklerı onun yanında hıcbısey..
ama doktorunu ıyı secmen onemlı..zaten bırden uyuyosun hıc hıssetmıyosun bıle narkozun verıldıgını ben buyutme yaptırdım ve oole oldu..uyandıgımdada hıckırık ve mıde bulantısı dısında sıkayetım yoktu ama hıckırık gecıyo bellı bı sure sonra.mıde bulantın fazlaysada narkozdan dolayı etkılı bır ıgnelerı var kullandıkları onu vurdurusun..
benım doktorum cenk tokat izmirdeysen onu tavsıye ederım,istanbuldaysanda naci çelik i

evet ankara da oturuyorum sabırla bkliyorum o günü hangi doktora olacaksın

normalde kontrolümü gazi ünv.sühan kocada oldum.önceki yazdıklarımı okuduysan yeni kanun çıkacakmış ocakta ameliyatıma girip girmeyeceği henüz belli değil.bakalım hayırlısı.girmezsen ogünkü asistan doktorlar yapacak.

kızlar selamlar ameliyatımı oldum 5 saat falan sürdü. şu an herşey yolunda, ağrı kesicinin üzerinden uzun zaman geçmesine rağmen ağrım sızım çok az, inşallah böyle devam eder. aynada gördüğümde çok sevindim, sargılı olduğu halde çok şirin görünüyorlardı tam istediğim ölçülerde, biraz şişlik var inince daha da güzel olacak. doktor da sanırım çok özendi. gelişmelerden yine haber veririm. dua eden ve destek olan arkadaşlara teşekkürler. ameliyat olacak arkadaşlar korkacak bişi yokmuş, inşallah hepimizin istediği gibi olur, şimdilik hoşçakalın.

tinaa ne çabuk nete girmişsiin maşşallahh:nazar:
ben senden 2 gün önce oldum ilk defa açıyorum pc yi

merhaba kızlar ,

bende ayın 23ünde ameliyat oldum ve ciddenn çok mutluyumm:) detaylardan bahsediyorum hemen

22si gece 12 den itibaren hiç bişi yiyip içmedim.10.25di anezteziye girdim 13.40 gibi odama aldılar.

bir göğüsümden 500 gr diğer göğüsümden 400 gr almışlar :)

odada ilk söyleiğim küçülmüş müü oldu.bakmaya çalıştım minik görünüuorlardı:)
ameliyattan çok iyi çıktım gerçekten sayıklma falan yoktu ve iyiyidim tabi bir süre sonra gece 4 e kadar kustum oda halsiz bıraktı ama doğal narkozu atıcam bi şekilde.

çarşamba çıktım hastaneden,cuma tekrar pansuman için gittim.koltukaltrım ağrıyo ama kızlar herşeye değer :KK66:

merhaba kızlar ,

bende ayın 23ünde ameliyat oldum ve ciddenn çok mutluyumm:) detaylardan bahsediyorum hemen

22si gece 12 den itibaren hiç bişi yiyip içmedim.10.25di anezteziye girdim 13.40 gibi odama aldılar.

Bir göğüsümden 500 gr diğer göğüsümden 400 gr almışlar :)

ameliyattan çok iyi çıktım gerçekten sayıklma falan yoktu ve iyiyidim tabi bir süre sonra gece 4 e kadar kustum oda halsiz bıraktı ama doğal narkozu atıcam bi şekilde.

çarşamba çıktım hastaneden,cuma tekrar pansuman için gittim.koltukaltrım ağrıyo ama kızlar herşeye değer :KK66:

çok geçmiş olsun + hayırlı olsun sevindim memnun olduğuna cnm

merhaba kızlar ,

bir göğüsümden 500 gr diğer göğüsümden 400 gr almışlar :)

canım çok geçmiş olsun ağrıların olur dikkatet kendine geçicek tabi ben neler atlattım ama çok iyim yinede.belli bi saatten sonra yeme içme faslında sumu içtin hemen miyde bulandırıyo su hoş çok su içesi geliyo insanın neyse atlattın iyi olmana sevindim.

delal49 bende emzirmeyi yeni bıarkatım sayılır ameliyatı hemen olsam ne olur sakıncası var mı

merhaba canım emzirmeyi bıraktıktan sonra 6 ay falan geçmesi gerekiyor. ayrıca şunu söylemek isterim korkulacak hiç bişey yok bende biraz şansızlık oldu enfeksiyon oluştu ama bu benim suçumdu.nerde yaşıyosun istersen bi uzmandan fikir al yinede.yada pazartesi ben kontrole gitcem kendi doktoruma sorayım haber veririm sana.

canım bünye meselesi bence ben hemen uyandım odaya çıkardılar sanki hiç ameliyat olmamışım bitek wc ye giderken sorun oluyor eğilip kalkarken oda zaten bigün sıkıntı yaşıyosun kendi evine gidince unutuyosun bile hiç korkma normalde ameliyat süreci 2.5 -3 saat sürüyo ayılman falan 4 saati buluyor zaten narkozu aldıktan sonra uyandıktan sonra bi bakıyon ameliyat olmuş odana çıkmışsın bilene relaks ol ameliyattan sonra tabi bebeğine bakmak için birini bulman lazım ameliyatı değil ameliyattan sonraki süreci düşün oda bebişlerin için allahın izniyle olur rahata erersin sende

kime ameliyat olucaksın sakıncası yolsa öğrenebilir miyim?

ben yurtdisinda kaldigimdan fazla doktor gezemicem..o yüzden buradan okuduklarimdan yola cikarak dr. tugrul turana karar kildim. Insallah cok iyi olur. Iki haftada izinliyim.bir sorun olursa doktoruma basvurmam icin- sen hemen mi ise baslayacaksin?

kızlar bişi sorcamm doktorum şuan ödemli ve şiş halde olduklarını söyledi.

ve ineceklerini söyledi

sizde durum nedir?

bide ne zaman dışarı çıkıp iş güç falan başladınız?

mesela ne zaman araba kullanırım:)

ben yurtdisinda kaldigimdan fazla doktor gezemicem..o yüzden buradan okuduklarimdan yola cikarak dr. tugrul turana karar kildim. Insallah cok iyi olur. Iki haftada izinliyim.bir sorun olursa doktoruma basvurmam icin- sen hemen mi ise baslayacaksın?
ben çalışmıyorum iyileşene kadar evde dinlenebileceğim ama sende sanslısın 2 hafta süper. tuğrul beyle görüştüğünde memnun kaldın mı? ameliyat tarihin belli mi? acaba kim daha önce olcak acaba :KK66:

Son düzenleme:
X