Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

canım şimdiki tekniklerle süt bezleri az zarar görüyor ben ameliyat olalı 4 gün oldu hastaneye kontrole gittim bugün daha önce ameliyat olmuş biriyle tesadüf karşılaştık 2 yıl olmuş ameliyat olalı yeni çocuğu olmuş emziriyomuş onları düşünme bence zaman geçiyor sonra ben geç kalmışım diyosun olanları görünce.ameliyatım sorunsuz geçti benim doktorum j tekniği uyguluyor ankara gazi ünv.tıp.fak.hastanesinde ameliyat oldum iyiki olmuşum diyorum.hadi evlendin çocuk sahibi oldun diyelim sonra karar verdin araya 2 ci çocuk olayı girecek azcık büyüsün sonra yaptırayım diyeceksin bi bakmışsın yine seneler geçmiş kaygılarını anlıyorum ama onları düşünüp aşman lazım tabi ben etkilemek istemiyorum bu kaygıları emin ol yaptıran herkes yaşamıştır bende dahil göğsün büyük seninde baya allah hakkında hayırlısını versin sevgiyle kal...

arkadaşlar ben şu amelyat izi konusunda endişelendim.arkadaşın ameliyat izi bir yıl geçmesine rağmen belirgin kırmızı renkte birde dikme şekli çirkindi.ameliyattan sonra bu konuda şikayeti olan varmı hele de aradan bir yıl geçtikten sonra.tamam neticede iz olacak her halukarda.ama çirkin bir iz nebileyim kafam karıştı.biliyorum kişinin cilt rengine yapısına göre bu iz ler değişir bide doktoruna göre uuuuffff napsam ya tırsmaya başladım ben.immdddaaaaatttt

Arkadaşlar bugün ameliyat izleriyle ilgili bitkisel bişey okudum kök tarçını kaynatıp suyuna pamuğu batırıp dikiş yerlerine sürüyomuşsun iyi geliyomuş ne kadar doğrudur bilemiyorum.birde kefir içmeyi önerenler oldu bağışıklık sistemini kuvvetlendiriyomuş

tskr duqii ben yokdum ailede kayiplar yasadik toparlanamadim-benim ameliyat askiya alindi biraz ama sizleri takipediyorum hepinize gecmis olsun arkadaslar

Başın sağolsun canım..
Ama ölüm Allahın emri ne yapacaksın bir ona çare yok zaten..
Boşver çok büyük bir sıkıntın yoksa inşallah daha sonra olursun ameliyatını canım..
Allah sabrı cemiller versin inşallah..

Geçmişler olsunn..
Artık daha rahatsındır zaten canım drenlerde çıktı ohh..
Fotoları bekliyorum sabırsızlıklaaa

Deneyelim delalcimm ama sen şimdii dur hele birr birazcık zaman geçsinn
Sonra doktoruna danışarak sürersin..

daha önce topikte biri yamıştı. contractubex diye bir krem ameliyat izlerini geçiriyormuş.doktoruma sorucam kullan derse ondan kullanıcam ameliyattan sonra

daha önce topikte biri yamıştı. contractubex diye bir krem ameliyat izlerini geçiriyormuş.doktoruma sorucam kullan derse ondan kullanıcam ameliyattan sonra

Bende gecen sene gogus kucultme ameliyatı oldum...contractubex bende kullandım..tam anlamıyla gecirmesede izlerini hafiflettigi dusuncesindeyim...ama Bu ameliyatı olan varsa bir merakım var...tam anlamıyla gecmesi mumkun degil mi yara izlerinin?! yani Beyazlık seklinde duruyor...Birde dikis izinin yanında cok az bir kabuk tutan br yara vardı..onun izi kaldı..ileride evlenince esimin rahatsız olmasından endise duyuyorum....Bende iyiki yaptırmısım asla pisman degilim..Hem anne olunca bebegimi de emzirebilirmisim..Dr oyle soyledi...

Kızlar ısmaıl büyükcayır hakkında bırsey bılenınız varmı?????? Nasıl bır doktor ısını ıyı yaparmı sızce:::::

mgz,merhabalar.ege üniversitesinde geçen yıl ameliyat oldum.110 bedendim.doktorum sigortamın karşılamayacağını söyledi.Onların işine böylesi çok geliyor.Tıkır tıkır saydım 4000 bini doktorun eline.Sigortam karşılayarak yaptırmış olsam doktora düşen pay eminim kat kat altında olurdu bu meblanın.Benim için önemli olan iyi bir hekim tarafından yapılmasıydı.Bedeli çok da olsa katlandım.Söylemek isterim ki bir yakınım celal bayar üniversitesinde Macide hanıma ameliyat olmuş.1.750 'ye malolmuş kendisine.Çok iyi bir doktor olduğunu söylüyor.Gidip bir muayene olun isterseniz.

Arkadaşlar benim alt dikişlerim çok belirgin.1 yıl boyunca sabah akşam contractubex de sürdüm ama.....Esmer tenliyim.Doktor beni bu konuda uyarmıştı zaten.Dikiş çok düzgün ama rengi halen koyu.açılacak gibi de durmuyorama umrumda da değil.o kocaman memelerden kurtulmanın rahatlığını ve keyfini hiçbirşey bozamıyor:)

Merhaba Delel49 bede Ankaradayım hangi hoca aameliyat etti ve sana kaça mal oldu. Bir Şuan 2. çocuğuma hamileyim emzirme işi bittikten sonra bende ameliyat olmak istiyorum. Noröalde 90b ölçüm şuan 100 c oldu. Emzirme dönemini düşünmüyorum bile. Biran önce kurtulmak istiyorum bende. Açıklama yazarsan sevinirim.

Çok teşekkür ederim ilgin için Benfiknur. Ben de seninle aynı fikirde olduğum için sanırım okadar parayı bastırıp içim rahat ameliyata gireceğim. Senin doktorun kimdi ve memnun kaldın mı? Bir de ameliyat için sıra bekledin mi? İlk muayeneden ne kadar sonra ameliyata aldılar? Yazarsan çok sevinirim.

merhaba buket ben gazi.ünv.tıp.fak.hastanesinde yar.doç.dr SERHAN TUNCER'E ameliyat oldum ameliyat olalı bir hafta oldu gayet iyim kendisi çok iyi bi doktor benim göğüs ölçüm 75 DD idi şimdi 85 beden oldum çok büyük bi rahatlık gerçekten.benim iki göğsümden 1700 gr çıkarıldı.fiyatı kendisiyle konuş istersen ama bi proftan daha az aldıklarını söyleyebilirim.internetten cv sine bakabilirsin yada ben çarşamba günü kontrole gitcem vaktin varsa gelebilirsen hastaneye görüşürüz bana eşlik eder arada seni hocayla konuşturabilirim tek gitcem çünkü.

Canım teşekkür ederim. Görüşme için erken diyorum. Sen ne kadar ödedin merak etmiştim. Ben emekli sandığına bağlı çalışyırorum . Eğer karşılama imkanı olursa benim için daha iyi olur diye düşünüyorum.

mgz,rica ederim.benim doktorum doç.dr.ufuk bilkay.çokkkkk memnun kaldım.hiçbir ağrım sızım olmadı.drenlerin çıkarıldığını hiç hissetmedim.inanılmaz derece de eli hafif bir hekim.dikişlerim çok muntazam.hiç potluğum yoktu,daha ilk gördüğüm an dahi.meme uçlarının yukarıya alındığını annem anlamamıştı ben söyleyinceye kadar:)çok düzgün diktiği için,ufacık bile kayma yok.ilk bir haftanın içinde her iki meme ucunu da hissettim.bunlar hep artılar.ama tek bir eksisi var ameliyatın.azıcıkda olsa normalde de büyük olan göğsüm büyük.ama bu ne dışardan anlaşılıyor ne de sütyen ölçümde farklılık oluyor.ameliyattan önce büyük olan göğüsüm sütyenden taşardı.Şimdi hiç öyle değil.hiç de önemsemiyorum.haaaa tamamen yüzde yüz eşit olaydı ala ama olamadı demekki:)ama hiç dert edilecek bir durum değil.bu forumu baştan sona ameliyat düşünen herkes okusun.doktorunu çokkk araştır.kim olursa olsun alanında çok iyi ve çok operasyon tecrübesi olanı tercih et.
ben ilk muayeneden bir buçuk ay sonra ameliyat oldum.doktorun yoğunluğuyla alakalı.ama sanmam ki bir aydan daha kısa sürede ameliyat randevusu alabilesin.umarım herşey gönlünce olur.

Merhaba merhaba merhabaaaaaaaaaaa kizlar eve döndüm anca yazabildim ama sizleri unuttmadim yazdiklariniz sayesinde cok bilgi edindim korkularimi attim ve memeler kücüldu tüm yazanlara ayrica tsk. ederim.
21.ekim randevular

bagdat cad. teyzemin kiziyla önce naci beye gittim.naci bey cok iyi bir hekim konusmamiz iyi gecti herseyi anlatti cizdi foto cekti ama icimde bir ses bekledim bir his ama yoktu bunu dr.kötüydü anlamina sakin cekmeyin.isimiz bitti ciktik

bagdat cad. Hasan findik zaten bekleniyorduk gül hanim hemen karsiladi cok gecmeden dr. odasindaydim(bu arada benim memeler cizilmis gecmeyen kalemle ben ne diyecegim diye düsünürken) söyledim kendisi iyi yapmissiniz bu sizin hakkiniz burdan cikinca isterseniz bir baska dr.de gidebilirsiniz cekinmeye gerek yok dedi Cok ama cok guler yüzlü birsekilde icimde bir rahatlama offff sükür edim.Kontrol etti bakti anlatti ve ben iste bu doktor dedim(Karnimda biraz yag var dedim bu kadar kadi kizindada var dedi güldü 3 cocuk icin cok normalmis.Lipo olmaz dedi senin srunun karninin disa cikmasi yani kaslarin onarilmali o sadece komple karin germeyle olur ve cok agir bir ameliyat sana gerekmez biraz spor yap kaslarin güclensin deyip tasvip etmedi.Daha ne diyeyim kizlarrr adam olaya para gözüyle bakmiyor.Kararimi vermemde bu beyanin faydasi cok oldu ayrica hasan bey cok bakimli ve sik bir insan yaptigi isini önce kendi dis durusuna yansitmis hani derler ya eli yüzü temiz, bürosu cok dolu olmasina ragmem neredeyse hic beklemedik.ertesi gün ameliyat icin randevulastik.

22 ekim saat 7 ameliyat günü
Altinizade beverliy hills hastanesi
Hemen odama alindim hasan bey geldi cizim yapti foto cekti hemsire koluma damar yolu acti geceligimi giyindim hemsire ufak bir igneyle ilac sikti damar yoluna rahatlatici ve ben kopmusum hic bir sey hatirlamiyorum teyzem ve kiziyla öpüsmüsüm merak etmeyin hersey iyi olacak gülerek gitmisim ama aklima hic gelmiyor .bir uyandim odadayim memeler bomba gibi sanki silikonlu ve siki korse sütyen icinde drende var tabi ama aci hic yoktu ,o gün uyudum uyandim arada bir koridorda dolastim.Hast. hizmeti iyiydi odalar temiz ferahti yemekler ise ehh iste .kanama yok denecek kadar azdi drenlerde kan toplanmadi.Hasan bey oglen yanima geldi bilgi verdi ameli. 2 bucuk saat sürmüs hersey cok iyi gecmis
Cok memnun hali benide rahatlatti.ha bu arada asistanlari sevgi ve derya hanimda sikca yanima gelip hatir sordular gerci hemsire elvan hanimda mükemmel isini yapti.hepsinden sonsuz memnunum
23 ekim hastane cikisi
Sabahleyin farkettimki sirtimin yan etleri aciyor korse o kadar sikiydiki etlerim agriyordu amadikislerle ilgili bir aci yoktu.drenleri cekmye dr. ve asist. geldi korse acildi memeleri ilk defa dikkatlice görebildim yattigim yerden cok dik süper dolgun ve sert. Dren cekmesi cok kolaydi derin bir nefes aldim olay tamam.

Avcilar teyzemin evi
bana cok iyi baktilar anne yarim teyzem ellerin dert görmesin kilo bile aldim 9 gün icinde teyze kiziyla her iki güne bir pansumana gittik. ilk pansumanda memisleri ayakta aynaya bakarak komple görme sansim oldu iyi görünüyor gögüs altinda ufak bir deri toplamasi var bu zamanla gecermis memeler dogal halini bulunca o topaklarda gecer ,gecmezsede 6 aydan sonra ufak bir mudahale ile olay düzelirmis

Toplamda genel olarak
iyki olmusum iyiki bu karari vermissim cok mutluyum su anki dikisli hali bile bana yeterki yaza süper olacak .Doktorumdan cok memnunum tavsiye ederim görünce anlarsiniz demek istedigimi.teknik olrak lolitop sekli kitle olarak az et alinmis daha cok derikesisi yani toparlama diklestirme meme altinda en asagi da ufacik deri topaklanmasi cok normal (dr.ameliyat öncesi bunu söylemisti böyle olmasin diyorsan ters t sekli yapariz ama meme altinda cok daha dikis izi kalacak) agri hic yok narkoza karsi sorun yasamadim.1hafta korse sütyen daha sonra sporcu sutyen.12 gün sonra banyo dedi dr. fakat ben bu gün ilk kere tüm dus aldim
1 ay sonra dr.ra foto cekip gönderecem bana sonra yapmam gereken islemleri söyleyecek
krem diye bir konusma fotolara bakip söyleyecek ama ben yaridan itibaren contratube ile baslayacayim ne kadar erken o kadar iyidir
su a agrim yok sadece kollarimi cok yukari kaldirmaya korkuyorum bazen meme icinde elektirik akimi his eder gibiyim ama agri degil meme uclarimda his kaybi yok
Inanilmaz mutluyum hayatimda ilk kere kendim icin sadece kendim icin süper birsey yapmisim
olmak isteyen arkadaslara tavsiyem hic beklemeyin gecen zaman sizden harciyor korkulacak birsey yok iyi düsün kendini mental olarak en iyiye odakla ve hersey süper olacak allahin izniyle
Bana( almanyadan).bir cok arkadas tecrubelerimi paylasmami rica etmisti hatirimda isimler yok ama umarim yardimci olmusumdur.
Fiyat yazardim ama yazabilirmiyim buraya bilemedim

kizlar oglusum vizildiyor malum uyku vakti geldi beni rahat birakmiyor yoksa daha okumak istedigim cok yeni yazilar var ama belki yarin annelik böyle olsa gerek cocuk beklemez bekletme lüksümüzde yok ama harika bir sey annecim memeler avvami diye diye soruyor cokta dikkat ediyor alahtan. öpüldünüz kizlarrr

Sağol Benfiknur. Benim de adını duyduğum dr'lerden biri Ufuk Beydi. Diğeride Cüneyt Özek. İkisinin de iyi olduğunu çok okudum. Bayramdan sonra bir randevu alıp ilk adımı atayım diyorum.Senin durumun bence de hiiiç sorun edilecek birşey değil. Keşke bende şu korkularımı atıp ameliyata girsem çıksam ve bu yük bitse. :18:

benim iz konusun da biraz endişelerim var.ben 22 kasıma randevu aldım doktor ters te yöntemi uygulayacak.yazdıklarınızı okudum .tecrübeli arkadaşların yazmaları benim gibi ameliyat tarihini bekleyenlere çok iyi geliyor rahatlıyoruz .bir çok arkadaşım memnun insallah bende kolaylıkla atlatırım ve sizin gibi memnun kalırım.benden dahminen 1350g doku alınacak.merak ettim sizden ne kadar doku alındı.tekrar geçmiş olsun bundan sonrası içinde herşeey gönlünüzce olsun

canım bak korkulacak bişey yokmuş çok geçmiş olsun.

canım senin göğüsün küçük galiba sosyal güvencen olsada seninki özele girer galiba doktorla görüşmende fayda var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…