Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

Gögüs ameliyatında izler konusunda hiç bir bilgim yok çünkü bugün ameliyat olalı 6 gün oldu ve dikiş izleri bandajlı.O kadar bandaj var ki iz kalmaması imkansız bence...
Benim gibi gögüsleri büyük olduğu için istediğini giyemeyen,spor yapamayan,küçültücü sütyenlere mahkum olan. sırt ağrısı çeken herkes bence emzirme işini bitirip,çocuklarınıda biraz büyüttükten sonra ya da çocuklarına en az on gün bakabilecek birini ayarladıktan sonra ameliyatı olmalı.

gögüs çültme ameliyatını ben de genç kızlara kesinlikle tavsiye etmiyorum.
sca 82 ye kesinlikle katılıyorum.emzirme ve kilo alıp verme gögüsü deforme ediyor.

slmlar bende aranıza yeni katıldım ama arada takip ediyordum 80DD ölçülerindeyim ama erken menapoz ve guatr dan sonra dahada büyüyor:)) bu gidişe bir dur demem lazım aslında güzeller ama bende kıyafet kısıtlaması istemiyorum ayrıca menapozdan dolayı sıkıntı basıyor anında çıkarıp atıyorum sütyenimi ama her yerde her zaman olamıyor ve daralıyorum çok korkuyorum herkes ayrı birşey yazıyor kafam iyice karıştı bide bir sorun olursa durduk yere simetri doku kaybı v.s gibi Bursa da olanlardan doktor adı ve fiyatı ltf. bilgilendirirseniz sevinirim prf.dr. Mesut Özcan'a ameliyat olupta sorun yaşayan oldumu ltf bana bilgi verirseniz sevinirim

selam cnm ya ben yeni ameliyat oldum ama benim ablamla annem iki yıl oluyor ameliyat olalı izler beyazlaştı hele birde beyaz tenliysen onlar belli belirsiz duruyor zaten çok sarkık değil bnmkiler diyorsun çok doku almayacaklarından doktorunlada konuşursun o daha iyi bilir tabi nasıl yapacağını ona göre ayarlar sanırım izleri bazı göğüslerde alttan kesmeye bile gerek görmüyorlar belki uç kısımda açarlar sadece o şekilde düzeltirler belli olmas yane sen bi git bence muayene ol o şekilde ancak netleşebilirsin ama dediğim gibi izler bir süre sonra beyaza dönüyor ama ilk zaman kırmızı tabi kalın o şekil sen bi git bakalım ne dicekler yerimseniben

Beyazım, hem de süt gibi :) Yıllardır tatile gitmekten normal ten rengim bembeyaz değil ama üstsüz güneşlenmediğim için göğüslerim çok beyaz. Sevindim izlerin de beyazlaşıp görünmeyecek hale gelmesine :)

MERABA XALAS
sanırım bekarsın...göğüslerinle ilgili de pek bir problemin yoksa tavsiye etmiyorum. yani o kadar para vereceksin, ağrın olacak sızın olacak... sonra evleneceksin hamile kalacaksın kilo alacaksın emzireceksin v.s. v.s. ... sonrasında tekrar bir operasyon daha gerektirecek göğüslerin. ben evlenip cocuk yaptıktan sonra bu ameliyatı olmanı tavsiye ederim. zahmetinden dolayı diyorum yanlış anlama. kesinlikle ihtiyacı olanlar için gereksiz bir ameliyat değil. çok gerekli... ben bir kaç hafta önce ameliyat oldum göğüs küçültme ameliyatı. hiç ağrım sızım olmadı. (ağrısı olanlarda varmış burda okudum, kişiye göre değişiyor demek ki) sadece ilk üç-dört gün sırt üstü yatmak zorunda kalmak, direnlerin olması ve hareketlerinin kısıtlanması sinir bozucuydu. onun dışında azcık bile ağrım olmadı...iyi ki olmuşum...tavsiye ederim ama evlenip çocuk yaptıktan sonrası en uygun zaman diye düşünüyorum. tabi bariz bir sarkıklık yoksa.... nacizane fikrimi yazdım. görüşmek üzere....

Bende öyle sırt ağısı, bel ağrısı falan olmuyor. Sadece göğüslerin ağırlığından bazen askılar omuzlarımı kesiyor, bir de boyun askısı kullanamıyorum, tek sorunum bu. Bunu da çok önemsemiyorum. Teşekkür ederim fikriniz için. Doğumu, emzirmeyi de hesaba katıp ilerde yaptırsam daha mantıklı olacak sanırım CADIARZU

selamlar tina85... samsun tıp fak demişsin bende samsuna yakınım ve suan bendde doktor arastırmasındayım. evliyim ve 5 aylık bir bebeğim var bun yüzden bana yakın ulaşımı kolay bir yer olsun istiyorum bu yüzden çok kararsızım doktorla bende görüşmk isterim hangi adreten mail yazdığını banada verebilirimisin kafama takılan bir kaç soru var bende soru cvp yapmak isterim yardımcı olursan sevinirim...

merhaba

buraya dr lütfi eroğluna mesaj çektiğim yerin linkini yazdım buradan mesajla merak ettiğin soruları sorabilirsin.ben pazartesiye randevu aldım ön görüşme yapıcam.senin bebeğin var galiba amzirmiyorsun.yada cok sonrası için bilgi topluyorsun neyse şimdilik kolay gelsin/.tavsiye ediyorum.com/dan da dr lütfi eroğlu yazıp bulabilirsin ben link yazmıştım ama paylaşamıyormuşum malesef

Bende öyle sırt ağısı, bel ağrısı falan olmuyor. Sadece göğüslerin ağırlığından bazen askılar omuzlarımı kesiyor, bir de boyun askısı kullanamıyorum, tek sorunum bu. Bunu da çok önemsemiyorum. Teşekkür ederim fikriniz için. Doğumu, emzirmeyi de hesaba katıp ilerde yaptırsam daha mantıklı olacak sanırım CADIARZU
evlenip çocuk yaptıktan sonra zaten büyük olan göğüslerin hiç şansı yok. kaçınılmaz sondur sarkıklık eyvahedigeldismile şimdi olmadıgına pişman olmayacaksın inan bana. ama göğüslerin büyükse ve sarkmaya meyilliyse ilerde mutlaka ihtiyacın olacaktır ameliyata. sevgilerimle

kızlar sızce ben amelıyat olabılcek durumdamıyım ,? bekarım 85 - 90 arası takıyorum . kılo verdıkce goguslerım da hafıf sarkmalar olusmaya basladı cok uzuluyorum ama kılo vermeyede devam edıyorum daha fazla sarkcak demekkı napmam lazım maddı anlamda da ogrencı nasıl karsılar o kadar parayı bılemıyorum ama cok sıkıntı edıyorum hem daha kılolu ırı gosterıyor gbme gelıyor :KK43:(

selam kızlar ben ameliyat olalı 11 gün fln oluyor göğüs uçlarımı gayette iyi hissediyorum bu kadar kısa sürede hissetmem normalmi okuyorum çoğu kişi çok zaman geçmesine rağmen hissetmiyor acaba sonra yok olurmu banamı ööle geliyor şimdik ne bileyim eskisi gibi iyi hissediyorum ne diyorsunuz iyi bişi bu dimi??

selam kızlar ben ameliyat olalı 11 gün fln oluyor göğüs uçlarımı gayette iyi hissediyorum bu kadar kısa sürede hissetmem normalmi okuyorum çoğu kişi çok zaman geçmesine rağmen hissetmiyor acaba sonra yok olurmu banamı ööle geliyor şimdik ne bileyim eskisi gibi iyi hissediyorum ne diyorsunuz iyi bişi bu dimi??

ne güzel işte çoğumuzun korktuğu şey başınıza gelmemiş.bu baya iyi bir haber

hem pahalı hem zor bir ameliyat
ben on gün önce ameliyat oldum .40 yaşındayım
genç kızlara tavsiye etmiyorum.önce emzirme işini halletmeleri
lazım

evt haklısın cnm zor gerçekten ben ilk gün keşke olmasaydııım diye söölenip duruyodum ki ben nasıl hevesliydim olmaya güle oynaya girdim ameliyata ama sonrası hiç ööle güzel geçmedi yalnız şimdi iyileşince iyiki olmuşum diyorum ohh kurtuldum ama pahalı olması konusuna katılmıyorum ben hiçbir ücret ödemedim tamamını sigortam karşıladı devlet hastanesinde oldum ve ameliyatım çok başarılı geçti ne göğüs ucum hissizleşti ne dikişim attı nede çok aşırı ağrım oldu hiç biri olmadı şekli zaten süper oldu dikişlerim iki hafta olmadan iyileşti bile bebeğime bakmaya başladım gezinip duruyorum dışarılarda o derece iyiyim yani gerçekten tavsiye ederim çok başarılı doktorlar ve hastanede bir o kadar rahat izmir atatürk araştırma hastanesinde yaptırdım eğer izmirde olupta durumu müsait olmayan ve ssk sı olan varsa hiç durmasın bööle gezmektense hemen yaptırsın şiddetle tavsiye ediyorum.....

Ben size katılmıyorum. Zor olabilir ama genç kızlar da yaptırmalı çok acı çekiyorlarsa. Ben 23 yaşındayım her geçen gün daha da geç kaldığımı düşünüyorum. Ağrı vs dışında psikolojik olarakta çok kötü bir şey. kaç yıldır deniz yüzü görmedim, hep siyah ve bol giyorum, kambur yürüyorum yıllardır ve şu an gerçekten kamburum. Param olsa en kısa zamanda olacağım...

merhabalar arkadaşlar ben bugün samsun'da muaynemi oldum.dr çok ilgilendi iki saate yakın konuştuk ve ameliyat tarihimizi belirledik 22 kasım haftası ameliyat olaçığım.çok heyecanlandım, iple çekiyorum tarihini.herşey gönlümüzce olsun

merhabalar arkadaşlar ben bugün samsun'da muaynemi oldum.dr çok ilgilendi iki saate yakın konuştuk ve ameliyat tarihimizi belirledik 22 kasım haftası ameliyat olaçığım.çok heyecanlandım, iple çekiyorum tarihini.herşey gönlümüzce olsun

senin adına çok sevindim hadi hayırlısı ben senden önce ameliyat olcam benimde 2 kasım bende heyecanlıyım azcık ben kendimi yıllar evvel hazır hisediyodum ama bürtürlü kısmet olmamıştı.doktor ne dedi bütün kafandaki soruları sorsaydın fiyat verdimi konuştunuzmu?

Ben size katılmıyorum. Zor olabilir ama genç kızlar da yaptırmalı çok acı çekiyorlarsa. Ben 23 yaşındayım her geçen gün daha da geç kaldığımı düşünüyorum. Ağrı vs dışında psikolojik olarakta çok kötü bir şey. kaç yıldır deniz yüzü görmedim, hep siyah ve bol giyorum, kambur yürüyorum yıllardır ve şu an gerçekten kamburum. Param olsa en kısa zamanda olacağım...

canım bende 31 yaşındayım bana bile erken olduğunu söyleyenler var bende çok geç kaldığımı düşünüyorum ben fiziki açıdan değil gerçekten artık taşıyamadığımdan yaptıracam neolursa olsun zaten ameliyatım 2 kasım kimse bana engel çıkaramaz olmayayım diye ben çekiyorum sıkıntısını ameliyat sonrası kendini korursan dikkat edersen allaha şükür hiç bişey olmaz diye düşünüyorum.bence sende biran önce ol benim göğüs ölçüm 75 DD ama ondan bile taşıyo göğüslerim.ben ortaokuldayken 90 beden sütyen takıyodum o zamandan buzamana piskolojim bozuk göğüslerden dolayı.canım bak göğüslerin çok büyükse sigorta karşılıyor ama sana tavsiyem üniversite hastaneleri yada araştırma hastanelerini araştır.

Sevgili arkadaşlar 2007 ile 2009 arası göğüs küçültme ameliyatı olanlar ameliyat sonrasında yaşadıkları sıkıntılardan bahsederlerse seviniriz.tabi umarım yaşamamışsınızdır yeni ameliyAt olMayı düşünen arkadaşlara fikir vermiş olursunuz.bu sayfanın tamamını okudum nerdeyse çok kötü şeyler yaşayan olmamış genelde.ameliyat olan arkadaşlar sonradan yorum yapmamışlar hiç merak ediyoruz arada kendinizi hatırlatın yaşlılar gibi emekliyemi ayırdınız kendinizi:))))))

Son düzenleme:
arkadaslar kafam cok karisik ve tedirginim dogru doktor bulmak ne kadarda zor oluyormus.öncedende yazdigim gibi ekim 21.de naci celik ,aylin karanlik ,hasan findiktan gün icinde randevu aldim ayni zamanda hepsindede 22. ameliyat günü belirledim. almanyadan gelecegim icin son derece organize ayarlar yapmam lazim.fakat simdi arada kaldim cünkü aylin hanim 21.de yurt disinda ve bana dediki sizi en erken 22.de görüp(cumartesi) 23.(pazar) ameliyat edebilirim.simdi ne yapmak lazim aslinda aylin hanimida görüp karar vermek isterdim ama gün kaybetmekte istemiyorum cünkü 8 gün sonra dönmem lazim .naci celik kulaga hos geliyor okuduklarim son derece olumlu aciklamalardi.hasan findik hakkinda pek bir yazi bulamadim.kizlar yardima ihtiyacim var günüm yaklastikca tedirginligimde artiyor sizce aylin hanimdan vaz gecip sadece diger dr. görüsüp kararmi versem.bana bu doktorlar hakkinda bilgi verebilecek arkadaslara yada fikir yazan herkese tsk. öpüldünüz.

senin adına çok sevindim hadi hayırlısı ben senden önce ameliyat olcam benimde 2 kasım bende heyecanlıyım azcık ben kendimi yıllar evvel hazır hisediyodum ama bürtürlü kısmet olmamıştı.doktor ne dedi bütün kafandaki soruları sorsaydın fiyat verdimi konuştunuzmu?
keşke bana yakın tarih verseydi.ben hazırım nasıl bekliycem 22 kasıma kadar çatlarım valla.senin ki bende 20 gün önde.şimdiden bol şanslar.ayyy ben çok sabirsızlanıyorum.acayip heycanlıyım.artık o kalın askılı, toparlayıcılı gıcık büyük anne südyeni tipindeki südyenlerimizden kurtuluyoruz,tabi ben kullanıyordum kullanmayan da olabilir benimkini ancak onlar zaptediyordu da.oleeeyyy şimdiden keyfim yerine geldi insallah operasyon öncesi ve sonrası hiçbir aksiliğimiz olmaz.:sm_cool::sm_cool::sm_cool:

X