Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

kulube hos buldum petalcigim
tesekkur ederim
bende bu memislerden kurtulmak icin artik gun sayiyom
benim ozel sigortam yani mutuelim var benimkisi generali normalde ameliyatimi karsilayacak senin ek sigortan nedir bir mahsuru yoksa cunku sigorta alirken epey arastirdim cogu bu tur ameliyati karsilamak istemiyor
senin adina sevindim insallah bende hayirlisiyla olur ve kurtulurum hafiflerim doktorum 500 gr alacagini soyledi bedenim 95 f
birde bir mahsuru yoksa doktorunun ismini alabilirmiyim ?
c cup gecegim

duqii hosgeldin ve gecmis olsun cnm.iyi olmana sevindim.tamamen iyilesince basini cok agriticaz.simdilik dinlen ve bizimle yazi savasina güc kazan cnmyerimseniben

saol cnm bnm inş. hallederim bugün ya ben emzirirken hiç problem yaşamadım sütüm aşırı boldu aslında bu kadar bol süt olmasıda sorun oldu çünkü bebek her emdiğinde süt fazlasından boğuluyordu ama 6 ay emdi maalesef bıcırık çabuk bıraktı emmeyi ikinci bebek konusunda henüz konuşamadım şu teferruatı bi halletsem rahat rahat konuşacağım gerçekten çok belge peşinde koşuosun ya bi oraya bi oraya ama en güzel yanı para ödemiosun işte o süper oluo bakalım ya halletces bi şekilde pazartesiye yetişmezse başka zaman artık ama olcam sonuçta yanee sempatiksalakcinni

cnmmmm hoşgeldiiin geçmiş olsun ayy okumuşsundur benimde hastane işlemlerim sürüyor bakalım yetişirse pazartesi giriyorum bende inş. görüşürüs bolca dinlen cnm opuyorumnanaktan

duqii hosgeldin ve gecmis olsun cnm.iyi olmana sevindim.tamamen iyilesince basini cok agriticaz.simdilik dinlen ve bizimle yazi savasina güc kazan cnmyerimseniben

ay normalde 105 A kullanıyorum hayatım ama ölçüler nasıl büyük duruyo dimi 900 cc dedi yaa yuh yanee delikafadulden

canım ya omuzdan aşağı 31.5 cm demişsin bende ölçtüm b eğer doğru ise ölçme sistemim benımki 41.5 cm çıktı. yuhhh dedim :çok üzgünüm:

omuzdan baslayıp meme bitimine kadar ölçtüm vee 41.5 cm çıktı. böylemi ölçtüler canım seınkinide????

eğer öyle ise ayvayı yemişim bennneyvahedigeldismile

Canım çok geçmiş olsun senin ameliyat öncesi göğüs ölçün neydi? bi de ameliyat toplamda 1,546TL ye mi mal oldu rakam kısmını pek anlamıdm?????

Canım toplamda 4,300 TL'ye mal oldu..
Çok teşekkür ederim.. Benim 110 bedendi 85 DD şimdi direk 85 B oldu yani 85 beden oldumm

Çok çok çok teşekkür ederim canım benim.. Tabiki kolay değil bıçak altına yatıyorsun ve uyandığında küçücük oluyo memişlerin ben çok kolay olacak gibi düşünmüştüm ama Allaha çok şükür şimdi iyiyim.. İnşallah arada gelmeye çalışıcam zaten.. opuyorumnanaktan

Ameliyat olanlara yazdığınız için bende teşekkür edeyimm dedim a.s

çok saol canım hoşbulduk
Tamam dinleniyorum zaten sürekli yatıyorummm aklinialirimsmile
Güç kazanıyorum yanii guclubacismile

cnmmmm hoşgeldiiin geçmiş olsun ayy okumuşsundur benimde hastane işlemlerim sürüyor bakalım yetişirse pazartesi giriyorum bende inş. görüşürüs bolca dinlen cnm opuyorumnanaktan

Evet tatlım hoşbuldukk okudum canım yaa inşallah halledersin işlerinide pazartesi ameliyat olursun canım..
çok saol canım dinleniyorum zaten boynaa zemuszemus

Bende şuan hamileyim göğüslerim normalde zaten büyüktü ve doğumdan sonra neler olabileceğini tahmin bile edemiyorum :S

Tecrübeli olanlar bana yazarlarsa sevinirim emzirmeyi bıraktıktan sonra ne kadar zaman geçmesi gerekiyor ameliyat olabilmek için çünkü ennnn kısaaa sürede bu ameliyatı yaptırmak istiyorum : ((

selam arkadaşlar,memelerimi küçülteli tam 1 ay dan fazla oluyor ben bu forumdan cok şey öğrendim şimdide sıra kendi yaşadığım tecrübeleri sizlerle paylaşmaya geldi.23 temmuzda ameliyatım vardı tam 5 saat sonra odama gelmişim eşim dedi.. 1700gr doku çıkarılmiş düsünsenize 2kiloya yakın bi ağırlık fazladan taşıyormuşum yıllardır neyse ..odaya geldiğimde hala ayılmaya calisıyordum ama gözümü açtığımda canım cok yanıyordu nasılsın diye sorduklarında acıyo dedim bi iğne daha yapalım dedi hemşire ama acılar cokta azalmadı cok rahat hareket edemiyorsunuz doğrulmak bile acı veriyordu hiç bir sey canınız cekmiyor zaten kafanızda hala bi uyuşukluk oluyo yemek getirdiler o da corba ve komposto içemedim sonrasında kustum
hemşire yürütelim dedi ayağa kalkamadım anlıyacağınız anestezi bana ağır geldi sanırım bünye meselesi tansiyonum düşük gibi hissediyordum ..aslında öyle aşırı düşük değil dediler... ilk güm wc gitmek işgence serum var bi yndan acıyo bi yandan eşim sağolsun yardımcı oluyordu bana..ertesi sabah dr geldi bandajlarımı açtı drenleri çıkardı tekrar bandajladı ve cıkabilirsin dedi.. bende sargı yoktu sadece kalın bandaj yapışıktı ve üzerimde sütyenimde vardı eve çıktım annem ilgilendi dr yazdığı ağrı kesiciyi almıştı eşim onu içtim inanın iğneden daha etkili oldu acılarım azaldı
2.gün biraz daha iyiydim 3.gün tekrar pansumana gittim dr um gayet güzel dikişilerin dedi dahada iyi olucaksın dedi
5.gün cok ama cok daha iyiydim 1hafta sonra tekrar pansumana gittim sonrasında 10.gün gibi kalın bandaj yerine incecik bandaj yapıştıdı dr um ve yıkana bilisn dedi.
neticede şu an itibariyle cok mutluyum dikiş zi cok silik meme başında hassasiyet ilk günde bile vardı,benim tek çizgi ameliyat tekniği ile oldum yani ters t değil 1 hafta sonra yan yata bilirsin dedi dr.
hafiflediğimi hissediyorum daha normal boyutlarda bi memeye sahip olduğum için kendime olan öz güvenim bile yerine geldi inanaın pisikolojik olarak bile tedavi oluyorsunuz
-----------eminim unuttuğum şeyler vardır sormak istediklerinizi seve seve yanıtlarım ------ memeler küçülünce göbek büyüyormuş arkadaşlar karnımın bu kadar büyüdüğünü önündeki bariyerler yüzünden görememişim neyse cok geçmeden onları eritmeliyim ….
Tavsiye ediyorum iyiki olmuşum dedirten yanları
1-omuzlarım bayram ediyor resmen bi yük kalktı
2-gögüs kafesim rahatladı sanki daha rahat nefes alıyorum
3-artık dik yürüyorum öyle omuzları kısmak kambur durmak yok
4-en güzeli evdeki önü zor kapanan yada iğrenç duran kıyafetlere sığmak daha bi yakıştığını görmek
5-öz güvenin yerine gelmesi mayoyla denize girerken acaba herkes banamı bakıyor endişesinden kurtulmak
6-pahalı toparlayıcı sütyenlere elveda demek
7-mutluluk mutluluk mutluluk hihoyyyt

geçmiş olsun canım.. bende olmayı düşünüyorum bebeğim küçük bu yüzden braz daha erteledim.

ben calışıyorum bu yuzden ne kadar sürede ağrılar sancılar azalıyor işe gidebilecek kıvama ne zamn geliim???a.s.

tesekkürler canım ben calışmıyorum rahatça hareket etmek için en az 10 gün diyorum
ağrılar 5.günden itibaren azalıyo
bebeğim küçük diyorsun bencede bekle biraz büyüsün ve yanında ilk beş gün biri mutlaka olsun
ben 3 yıl belkedim kızım büyüsün diye ağır kaldıramam diye
gerçi dr ağır kaldırma falan demedi ama
umarım herşey gönlünce olur

Merhaba sweetler,

Benim sana sormak istediğim bazı şeyler var..

Ameliyattan önce kaç beden kullanıyordun sütyeni şimdi kaç beden oldun?

Doktorun kimdi ve hangi hastanede oldun?

Göğüs küçültme ameliyatı olmak aynı zamanda dikleşmesini de sağlıyormu ?

Ben daha yeni yeni araştırma yapıyorum bu konuda onun için yardımcı olursan sevinirim..

canım tabi seve seve yanıtlayım
ameliyattan önceki ölçüm 105-106 meme üstünden ölçünce
bide boyun çukurundan meme başını ölçüyorlar o da 31,5cm
şimdiki ölçüm 92 -93cm
boyundan meme başı ise 18-19cm

ben dr küçülte bildiği kadar küçültün dedim oda yapabildiğimin en küçüğünü yaparım demişti
şu an şiş kabul ediyorlar tam şekli ve ölçüsü 6 ay sonra netleşecek
93 cm büyük gibi gelebilir ama inan eskisinin 3/1 kadar
aynı zamanda dikleştiriliyor düşün 31,5cm den 19 cm çekiliyo meme başı

ben ESER AYDOĞDU ya ameliyat oldum onun tavsiyesiylede ataşehir ESTETHİCA hastanesinde yapıldı

SWEETLER senin icin cok sevindim inan cünki ben suan senin önceki durumundayim darisi basima insalllah. kime oldun merak ettim

sweetler öncelikle gecmis olsun ve güle güle kullan cicilerini cnm.meme ölcülerin benimki gibi.merek ettigim boyun ve kilon simdi kac beden takiyorsun

teşekkürler arkadaşlar boyum 1.64cm kilom 68
en son pentinin 75 d sütyenini aldım
daha önceden kom'un toparlayıcısında 75 dd bile taşıyordu 75 e sanırım
şu anki ölçüm 93 cm biraz büyük gibi gelebilir ama gayet iyi duruyorlar
sütyensiz bile gayet dikler
hiç sütyensiz gezmezdim.... ben simdi takmasam bile olur

süper yaaa benımdehayalım sütyensiz gezmek sütyen takmadığımda boğuluyor gibi oluyorum. sırt üstü yattığımda mmemeleri yukarıya doğru yığılıyorr ahh ahhh ..
ara tatile denk getiricem ilk 15 gün eşim yanımda olucak bebeğimize bakıcak bana yardım edecek bi ay evde olucam daha sonra sanıırm işe devam edebilirim.

ameliyatın maaliyeti neydi canım kaç gun hastanede kaldın???

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…