Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

arkadaşlar inanın korkucak bişey yok ben 15 gün önce ameliyat oldum.ve normal hayatıma devam ediyorum..sadece ilk 2 3 gün bazı hareketlerde sıkıntı yaşıyorsunuz.dr unuz çok önemli ve tabiki hastanenizde ben hastanemden ve doktorumda da çoook memnun kaldım....buradan kocaman bağırmak istiyorum tayfun hocammmmmmmmm ellerine sağlıkkkkkkkkkkkalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkis

geçmiş olsun çok ii yapmışsın

kıslr slmmm..bn oldum amelytımı çok rahatldım valla bnm memişler çok byk old için kan problrmi yaşadım ilk gün dr dinlemedm çok sıkışmıştım wc ihtycm vardı sonra baylmşm kan verdiler.5,5 sa sürdü bgn çıktım salı oldum dr çok önmli ankara numunede orgun deren çok iyi bi dr tavsiye edrm.ama direnler çok kötydü.şuan kollrmı çok ii haewkt ettremyrm ama norml 3kğ alınmış.kusma falan olmadı ödemlerim çok davul gbi şişim.ama değer byun ve sırt ağrılrm gwçti ve sanki boyum uzamış diyor herkes.hiç beklmyn bian önce gidin kurtulun.numunenin plastk cerrhi bölümü insanları harika herkes çok ilgili

nevana 89 bende geçen sene oldum yarım paket sigara içiyorum hiç bırakmadım ama ameliat öncesive sonrası azalttım hatta 5 gün hiç içmedim ameliyattan sonra 6. Gün başladım hiç bir sıkıntısını görmedim ama doktorlar içmeyin diyolar ama şunu sölemliyim ne kadar acısı bile olsa ki olmadı (tavsiyem hastanede 3 gün kadar kal çünkü ağrı kesiciler çok rahatlacı sanki hiç ameliyat olmamış gibi oluyor) emin ol yıllarca sırt ağrısı çekeceğine sürekli kafana takacağına 1 ay acısını zorluğunu çekmek daha ii bide ben çalışıyodum zorlandım ama deydi hiç pişman olmadım

yazını okuduktan sonra derin bir ohhh cektim.Canım sağol ya böyle olumlu seyler duyunca gunler bir an evvel gecsede olsam diye düşünüyorum bugun itibariyle azalttım zaten umarın böyle devam ederim.vesileylede bırakmış olurum.peki sen nerde oldun ameliyatı ne kadar oldu ameliyat olalı kaçıncı gun işe döndun çok soru sordum galiba :) ama ne yapayım merak ediyorum.Kusura bakma bana değil Taysun'a kız dunden beri yok olsa ona soracaktım.Ama üzgünüm galiba şimdide seni bunlatıcam:) :)

Cok heyecanlıyım Cok zor alabildim macide hanımdan tarih ama oldu sonunda aslında sormak istedğim okadar çok sey varki anlatamam msn mi kaydedersen orda sorsam sana senin için bie mahsuru yoksa.n_evri_ye@hotmail. com

Canım ben msn i hiç kullanmıyorum ama her gün bu siteyi ziyaret ediyorum.

yazını okuduktan sonra derin bir ohhh cektim.Canım sağol ya böyle olumlu seyler duyunca gunler bir an evvel gecsede olsam diye düşünüyorum bugun itibariyle azalttım zaten umarın böyle devam ederim.vesileylede bırakmış olurum.peki sen nerde oldun ameliyatı ne kadar oldu ameliyat olalı kaçıncı gun işe döndun çok soru sordum galiba :) ama ne yapayım merak ediyorum.Kusura bakma bana değil Taysun'a kız dunden beri yok olsa ona soracaktım.Ama üzgünüm galiba şimdide seni bunlatıcam:) :)

Selam Nevena89 :)
Canım ben ameliyattan 9-10 ay önce sigarayı bıraktım. sigara doktorun da senin de işini zorlaştırıyor. ameliyattan kanamayı arttırdığı gibi ameliyat sonrası akıntıya sebep oluyor ve izlerin yokolmasını engelliyor. Ameliyatın 5 saat sürmesine rağmen hiç kan vermemişler :) ayrıca 18 gün önce ameliyat olmama rağmen izlerimde belirgin azalmalar var. doktorum alttaki izlerin de yok olacağını söylüyor. bence sigarayı tamamen bırakmalısın. şahsen başlamayı da hiç düşünmüyorum.
İyileşme süreci kişiden kişiye değişiyor sanırım. Ben çarşamba ameliyat oldum, pazartesi başlıyabailrdim aslında. kendimi çooook iyi hissediyordum. hatta o gün pansumana gittim Macide Hanım a. şok oldu sütyenimi, atletimi, T-shirt ümü seri hareketlerle kendim çıkarabiliyordum. Macide Hanım inanamadı. ama ameliyatta kan verilmediği için kan yapıcı yiyecek ve içecekler önerdi. 1 hafta sonra işe başladım. Doktorum ihtiyaç duyarsan 1 hafta daha rapor yazarım dedi ama gerek duymadım.
Ameliyatına az kaldı :-) Heyecan var mı?

arkadaşlar ssk karşılamıyormu bu ameliyatı bilgi verin bana

Karşılıyor ama bazı kriterler var bunun için. doktorun uygun görürse heyete giriyorsun ve olumlu sonuç alırsan hiç para vermiyosun. ben 90 beden kullanıyordum. tabi heyete giremedim. estetiğe giriyordu çünkü. sen kaç beden kullanıyorsun? hiç doktora danıştın mı? heyetten geçemesen bile devlet hastanelerinde çok uygun fiyata yapıyorlar. Toplam 1600-1700TL gibi bi rakama kurtuluyosun ağırlıklarından :)

Karşılıyor ama bazı kriterler var bunun için. doktorun uygun görürse heyete giriyorsun ve olumlu sonuç alırsan hiç para vermiyosun. ben 90 beden kullanıyordum. tabi heyete giremedim. estetiğe giriyordu çünkü. sen kaç beden kullanıyorsun? hiç doktora danıştın mı? heyetten geçemesen bile devlet hastanelerinde çok uygun fiyata yapıyorlar. Toplam 1600-1700TL gibi bi rakama kurtuluyosun ağırlıklarından :)

Taysun merhaba.Ben hep çok kanlı olur gibi dusunmuştum meme küçültme ameliyatını.Çok ilginç hiç kan takmamaları sana. Demekki sigara önemli.Tekrar çok geçmiş olsun.:)

taysun ben 100 beden kullanıyorum daha hiçbir doktorla görüşmedim hastaneye gidince hangi bölüme gitmem ve ne demem gerekiyor hiçbir bilgim yok.hastanemi kararlaştırıyo heyeti.benimkini karşılarmı acaba gazi üniversitesine yada hacettepe ye gidecem

of offf çok takıyorum kafama ya ssk karşılamazsa o zaman büyük bi hayal kırıklıgına uğrarım ne olur dua edin inş hastane karşılar

Selam Nevena89 :)
Canım ben ameliyattan 9-10 ay önce sigarayı bıraktım. sigara doktorun da senin de işini zorlaştırıyor. ameliyattan kanamayı arttırdığı gibi ameliyat sonrası akıntıya sebep oluyor ve izlerin yokolmasını engelliyor. Ameliyatın 5 saat sürmesine rağmen hiç kan vermemişler :) ayrıca 18 gün önce ameliyat olmama rağmen izlerimde belirgin azalmalar var. doktorum alttaki izlerin de yok olacağını söylüyor. bence sigarayı tamamen bırakmalısın. şahsen başlamayı da hiç düşünmüyorum.
İyileşme süreci kişiden kişiye değişiyor sanırım. Ben çarşamba ameliyat oldum, pazartesi başlıyabailrdim aslında. kendimi çooook iyi hissediyordum. hatta o gün pansumana gittim Macide Hanım a. şok oldu sütyenimi, atletimi, T-shirt ümü seri hareketlerle kendim çıkarabiliyordum. Macide Hanım inanamadı. ama ameliyatta kan verilmediği için kan yapıcı yiyecek ve içecekler önerdi. 1 hafta sonra işe başladım. Doktorum ihtiyaç duyarsan 1 hafta daha rapor yazarım dedi ama gerek duymadım.
Ameliyatına az kaldı :-) Heyecan var mı?

HEYECAN AZ KALIR herhalde sbırsızım bir an evvel olsun istiyorum.Dunden beri içmiyorum sigara ama çıldıracak gibiyim.hep aklımda hiç çıkmıyor.Ama şimdiden ameliyat sonrası alacagım kıyafetleri seçtim rahat rahat kıyafet giyeceğimi düşünmek bile çok guzel..Bu arada seni çok teşekkür ederim Sen olmasaydın gidip 4000tl yaptıracaktım ameliyatımı.Çokkkk sağol bidenesinn sen bideneee.:)

Taysun merhaba.Ben hep çok kanlı olur gibi dusunmuştum meme küçültme ameliyatını.Çok ilginç hiç kan takmamaları sana. Demekki sigara önemli.Tekrar çok geçmiş olsun.:)

Kan vermedikleri ender hastalardanmışım zaten :) şimdi kırmızı et yiyip, üzüm suyu, nar suyu ve pekmez içiyorum.

HEYECAN AZ KALIR herhalde sbırsızım bir an evvel olsun istiyorum.Dunden beri içmiyorum sigara ama çıldıracak gibiyim.hep aklımda hiç çıkmıyor.Ama şimdiden ameliyat sonrası alacagım kıyafetleri seçtim rahat rahat kıyafet giyeceğimi düşünmek bile çok guzel..Bu arada seni çok teşekkür ederim Sen olmasaydın gidip 4000tl yaptıracaktım ameliyatımı.Çokkkk sağol bidenesinn sen bideneee.:)

Ben de aynı senin gibi hissetmiştim. ameliyat için 2,5 ay bekledim ama. sanki rüyada gibiydim. olsun bitsin ve alış-veriş yapayım diyordum :) sanki bi aksilik olacakta ameliyat olamıyacakmışım gibi geliyordu son zamanlarda. ne demek canım. yardımım dokunduysa ne mutlu bana. ben de netten öğrenmiştim devlette çok ucuz olduğunu. iş doğru doktoru bulmaya gelmişti. Bu sitede Macide Hanım ı duydum ve bingo :) meme ameliyatı mı sigara mı deseler her zaman cevabım meme ameliyatı olur :) sigarayı bırakmaya yardımcı sakız ve bantlar var. onlardan yardım alabilirsin, cidden işe yarıyor. umarım herşey istediğin gibi olur canım.

taysun ben 100 beden kullanıyorum daha hiçbir doktorla görüşmedim hastaneye gidince hangi bölüme gitmem ve ne demem gerekiyor hiçbir bilgim yok.hastanemi kararlaştırıyo heyeti.benimkini karşılarmı acaba gazi üniversitesine yada hacettepe ye gidecem

plastik cerraha görünmelisin ve meme küçültme ameliyatı olmak istediğini söyle. devlet karşılar mı diye sor. 100 bedeni karşılar mı hiç bilmiyorum. ben paralı olmuştum. doktorun seni yönlendirir canım ama lütfen iyi bi doktor bul. ucuza yada para vermeden yaptıracağım diyip güvenmediğin kişiye ameliyat olma lütfen.

Mrb arkadaşlar.Büyük göğüslü arkadaşlara sorayım:Nasıl bi sutyen kullanıyorsunuz.Ben ilkin teni kullandım,daha sonra koma geçtim.Kom daha iii toparlıyor,dikleştiriyor.Ten daha rahattı ama görüntüsü kom kadar muntazam değildi bir iki kullanımdan sonra dik görüntüsü kayboluyo ama;gerçekten çok rahat kullanımı.

taysuncum çok teşekkür ederim bilgilendirdiğin için.zaten güvenilir bi doktor bulabilirsem 2.500 lira verebilecegim en fazla.elimde bu kadar varinşallah yeterli olur:))))))

taysuncum çok teşekkür ederim bilgilendirdiğin için.zaten güvenilir bi doktor bulabilirsem 2.500 lira verebilecegim en fazla.elimde bu kadar varinşallah yeterli olur:))))))

Önemli değil canım. Devlette 1600-1700TL ye mal oluyor. Bunun içinde özel oda ve sütyenlerin parası da var :) hadi sana kolay gelsin.

aşkito nerelerdesin sana yazmıştım cevap vermedin cnm ya ben 1 mayısta sadullah by. amelıyat olucam sen onun hastası olarak nasıl memnun kaldınmı aylin hn la görüşmüştüm sonra sadullah by. karar verdim sebebi yok birden tarih aldım ama korkuyorum herşey yolundamı istediğin gibi oldularmı.....tşk

aşkito nerelerdesin sana yazmıştım cevap vermedin cnm ya ben 1 mayısta sadullah by. amelıyat olucam sen onun hastası olarak nasıl memnun kaldınmı aylin hn la görüşmüştüm sonra sadullah by. karar verdim sebebi yok birden tarih aldım ama korkuyorum herşey yolundamı istediğin gibi oldularmı.....tşk

Taysun senin yazılarını her okuduğumda inanılmaz rahatlıyor içim.Ne kadar huzurlu yazıyorsun meme ameliyatını.İnan korkum gidiveriyor.Ameliyattan önce seni ararsam masadan kaçmamak için şaşırmahihoyyythihoyyythihoyyyt

Taysun senin yazılarını her okuduğumda inanılmaz rahatlıyor içim.Ne kadar huzurlu yazıyorsun meme ameliyatını.İnan korkum gidiveriyor.Ameliyattan önce seni ararsam masadan kaçmamak için şaşırmahihoyyythihoyyythihoyyyt

Sağol Reti vereliniortak
Kaçmak yok...sonucu görünce iiki olmuşum diyeceksin, inana bana. gardrobunu değiştirmek için sabırsızlanacaksın bayanssulusmile
senin ameliyat ne zamandı?

X