Göğüs küçültme Ameliyatı ile ilgili tecrübelerimizi paylaşalım

Arkadaşlar ben de bu ameliyatı yaptırmayı düşünüyorum. Birkaç doktora gittim fakat şu emzirme konusunda kafam biraz karışmış durumda... Bu ameliyatı geçirmiş olup sonrasında emzirmiş olan arkadaşlar varsa ve bilgi verirlerse çok sewinirim. Teşekkürler

Arkadaslar daha oncede sordum ama kimseden ses cikmadi Nazim Durak a ameliyat olan veya gorusmeye giden varmi diye kimse yokmu? birde Serdar Eren ni duydum cok iyi oldugunu Serdar Beye ameliyat olan veya gorusmeye giden varmi? sekreteri fiyat veremiyoruz teefonda doktoru gormen lazim dedi gorusmede 200 euroymus tam fiyat olmasada asagi yukari fiyat vermeyince gidip 200 euro verip ameliyat fiyatinin fazla oldugunu ve yaptiramiyacagini ogrenmekde var:))varmi Serdar bey hakkinda bilgisi olan?

merhaba

sol gögüsümde iltihaplanma oldu en alt kisimda. su an her gün pansumana gidiyorum.

iltihaplanma yasayanlar oldu mu?

ameliyati olmus kisiler lütfen yardimci olun

askito ,iltihaplanma derken tam olarak ne kasdediyorsun anlamadım.Şişlik mi ,akıntı mı?Sigara kullandın mı iyileşme sürecinde?
Bende sadece ilk 4 hafta,birleşme yerlerinde akıntı olmuştu. 2.ayın sonunda da birleşme yerleri tamamen kapanmıştı.Acil şifalar diliyorum.

Arkadaşlar 3 gün önce ameliyat oldum. 90 beden takıyordum şimdi ise 80 A kullanıyorum :) doktorum da süper. hiç ağrım sızım yok. hatta biraz sonra alışverişe bile gideceğim :-) darısı isteyenlerin başına. hiç korkmayın. ilk gün narkozun etkisiyle tabiki biraz zorluk çekiyorsunuz ama sonra sonucu görünce iyiki olmuşum dedim. hiç pişman değilim. hatta akılsız kafam, bunca zaman ne beklemişim diye yakındım kendi kendime!!! Ben devlet hastanesinde paralı yaptırdım ameliyatımı. Manisa devlet hastanesinde Macide Hanım yaptı. Süper bi doktor. inanılmaz sıcak kanlı ve ilgili biri. Bu forumda bi arkadaşın doktoruydu. onun tavsiyesi üzerine Macide Hanım da karar kıldım ve hayatımın en doğru kararını verdim. Kom un Serena sütyenini kullanıyorum... şimdilik bu kadar. hepinize iyi günler :-)

benfikur cevabin icin tesekkür ederim.
sol gögüsüm en altta son 3 dikisinde akinti var. ama büyütülecek birsey olmadigini söyledi gösterdigim doktorlar. kendi doktorum yurt disinda .. onaa birazdan mail yolu ike ulasacagim.

sigara kullaniyorum.ameliyat olali 18 gün oldu.
ilk 1 hafta sigarayi cok az ve ya hic icmedim .

Doktoruma sordugumda .. sigara direncini düsürür ama cok ta fazla etkisi olmaz. az icmeye calis demisti.

Taysun,küçültülen ölçüyü okuyunca şaşkına döndüm.:) A süpermiş yaaaa.Dümdüze yakın bir görüntüdedir.Benim ki ,başta C cuptı.Ama 8 ay oldu neredeyse.ödemler falan gidince B yim şuan.Çok geçmiş olsun.Acil şifalar diliyorum.Bir tanıdığımın yakını Macide hanıma yaptırdı.O da aynı senin gibi çok memnundu.ınsanın herşeyiyle içine sinmesi çok önemli.

Arkadaşlar 3 gün önce ameliyat oldum. 90 beden takıyordum şimdi ise 80 A kullanıyorum :) doktorum da süper. hiç ağrım sızım yok. hatta biraz sonra alışverişe bile gideceğim :-) darısı isteyenlerin başına. hiç korkmayın. ilk gün narkozun etkisiyle tabiki biraz zorluk çekiyorsunuz ama sonra sonucu görünce iyiki olmuşum dedim. hiç pişman değilim. hatta akılsız kafam, bunca zaman ne beklemişim diye yakındım kendi kendime!!! Ben devlet hastanesinde paralı yaptırdım ameliyatımı. Manisa devlet hastanesinde Macide Hanım yaptı. Süper bi doktor. inanılmaz sıcak kanlı ve ilgili biri. Bu forumda bi arkadaşın doktoruydu. onun tavsiyesi üzerine Macide Hanım da karar kıldım ve hayatımın en doğru kararını verdim. Kom un Serena sütyenini kullanıyorum... şimdilik bu kadar. hepinize iyi günler :-)

Taysun merhaba, sabırsızlıkla ameliyatını bekliyordum.Plastik cerrah Doktor Macide Yakut'un fanatiği olmuş durumdayım.:) Öncelikle çok geçmiş olsun.Darısı başıma.:)

A cup cok kücük yhaa.. A cup olanlarin cogu silikon istiyor. ne cesaret walla..

benfikur tatlim okuyunca cok sevinmekle birlikte sasirdim.
benim 3 hafta oldu B cuplara sigmaya calisiyorum zorla :KK70:D

C cup ti demissin.. ne zaman B oldu.
yani 3 hafta oldu demistim.. daha iner mi?

simdiden tskler cevabin icin

zeynepciğim senin dr. aylin hn.mı bende kendisiyle görürüştüm benimkiler 75d cup göğüs ucu çevresinden kesikle yapabiliriz dedi ters t ye gerek yok dedi potluklar biraz fazla olur ama iyileşme süresinde sonuc yine ters t gibidir poyluk kalmaz dedi banada mantıklı geldi ters t 'dede göğüs çevresinden kesiyorlar niye birde t şekli olsun diyorum iyileşme süresi uzun olabilir ama izlerde önemli ben sabırlıyım yeterki sonuç güzel olsun bende işlerimi ayarlıyorum nisan sonu en gec mayısın ilk haftası allah izin verirse olmak istiyorum senin günlerin azaldı şimdiden geçmiş olsun inş.herşey istediğin gibi olur yorumlarını bekliyorum tşk........

Son düzenleme:
askito,sanırım yanlış ifade ettim.Baştan alalım.Ben ameliyat olalı 9 ay oldu:)
ılk normal sütyenimi 2. ayın sonunda almıştım.O zaman C cup olmuştu.ıki ay kadar önce de tekrar yeni çamaşırlar aldım.C büyük geldiği için.Hakikaten çok rahat B oluyor.Şeklini alması en az 6 ay sürüyor.Sabırlı olman gerekiyor biraz.:)

annejum nasilsin hic sesin cikmiyor biraktinmi bizi yoksa? nasil gogulerinden ve karnindan hala memnunmusun bir sorun yok degilmi?

zeynepciğim senin dr. aylin hn.mı bende kendisiyle görürüştüm benimkiler 75d cup göğüs ucu çevresinden kesikle yapabiliriz dedi ters t ye gerek yok dedi potluklar biraz fazla olur ama iyileşme süresinde sonuc yine ters t gibidir poyluk kalmaz dedi banada mantıklı geldi ters t 'dede göğüs çevresinden kesiyorlar niye birde t şekli olsun diyorum iyileşme süresi uzun olabilir ama izlerde önemli ben sabırlıyım yeterki sonuç güzel olsun bende işlerimi ayarlıyorum nisan sonu en gec mayısın ilk haftası allah izin verirse olmak istiyorum senin günlerin azaldı şimdiden geçmiş olsun inş.herşey istediğin gibi olur yorumlarını bekliyorum tşk........
evet canım benim günlerim çok azaldı perşembe sabah 10:00 da ameliyattayım Allah izin verirse tabi. ben henüz karar vermedim hangi durumda olacağıma ama ters t daha zor iyileşme süreci diye i şekline daha sıcak bakıyorum askitoyla görüşmüştüm onun görüşlerini aldıktan sonra i şekline karar verdim sanki ama yine de Aylin Hanım la o sabah konuşucam ne derse onu yaptırcam sağlığım benim için estetikten daha ön planda şu durumda ama tabi sağlığıma kavuştuktan sonra eminim ki daha çok dert edicem izleri falan

canım askitom sana noldu ya çok üzüldüm canım geçmiş olsun korkma nolur düzelir İnşallah Allah yardımcın olsun canım.

slm kızlar daha once yazmıstımmm bende 29 nısanda allah ızın verırse amlıyat olucam ya ben bıraz korkuyorummmm ılk ayıldıgım an cokmu canım yanıcak ılk gun nasıl gecıcek yazdıklarınızı okudum ama agrı konusuna kafam takıldı ne olur kızlar ayıldıgımda nasıl bır acı hıssedıcem sezeryanda ılk ayıldıgımda fena bır agrı hıssettmıstımmmm gogus kucultmede nasıllll bu arada goguslerım 80d

slm kızlar daha once yazmıstımmm bende 29 nısanda allah ızın verırse amlıyat olucam ya ben bıraz korkuyorummmm ılk ayıldıgım an cokmu canım yanıcak ılk gun nasıl gecıcek yazdıklarınızı okudum ama agrı konusuna kafam takıldı ne olur kızlar ayıldıgımda nasıl bır acı hıssedıcem sezeryanda ılk ayıldıgımda fena bır agrı hıssettmıstımmmm gogus kucultmede nasıllll bu arada goguslerım 80d

Selam mehtapcay,

Ben 5 gün önce ameliyat oldum. hiç ağrım olmadı. doktorum istersem ağrı kesici iğne yapabileceğini söyledi ama hiç ihtiyaç duymadım ben. umarım senin de ameliyatın iyi geçer. ben halimden çooooooooook memnunum. bugün hastaneye gittim pansuman için. benden önce bi hastası vardı yine meme küçültme ameliyatı olmuş. pansumanını yapıp taburcu edeceklerdi. ama hali çoooook kötüydü. ben hastaneden çıktığım gün(3. günü sabahı) alış-verişe gitmiştim :) sanırım iyileşme süreci kişiye göre değişiyor.

Taysun,küçültülen ölçüyü okuyunca şaşkına döndüm.:) A süpermiş yaaaa.Dümdüze yakın bir görüntüdedir.Benim ki ,başta C cuptı.Ama 8 ay oldu neredeyse.ödemler falan gidince B yim şuan.Çok geçmiş olsun.Acil şifalar diliyorum.Bir tanıdığımın yakını Macide hanıma yaptırdı.O da aynı senin gibi çok memnundu.İnsanın herşeyiyle içine sinmesi çok önemli.

Selam Benfiknur,

iyi dileklerin için çooooook teşekkür ederim :lepi: gerçekten tam istediğim gibi oldu...o löpür löpür görüntüden kurtuldum. iz konusunu çok merak ediyorum. sen ameliyat olalı 8 ay olmuş, peki izler geçti mi?

Taysun merhaba, sabırsızlıkla ameliyatını bekliyordum.Plastik cerrah Doktor Macide Yakut'un fanatiği olmuş durumdayım.:) Öncelikle çok geçmiş olsun.Darısı başıma.:)

Selam reti,

Ben de onun fanıyım :lepi: İşinin uzmanı ve çoook kibar, nazik ve ilgili bi doktor. ameliyat olduğum gece bile hemşireleri arayıp bana ulaştı durumumu sordu. sürekli yanıma geldi. ameliyat için çok doktor araştırdım. ama Macide Hanım dışındakilere hiç güvenmedim. sen ne zaman ameliyat olacaksın? ben halimden son derece memnunum ama gardrobumu değiştirmem gerekiyor :) ameliyat için aldığım pijamanın bile içinde dönüyorum :sm_cool:

iyi gecelr kızlar.uzun bi süredir göğüs ameliyatı olmayı düşünüyodum 25 yaşındayım çok yoruldum artık onları taşımaktan :KK43: uzun süreli bi doktor araştırmasından sonra numunede ameliyat olmaya karar verdim orgun bey doktorum çok tatlı bi insan haftaya salı ameliyat olucam inş.ama çok korkuyorum ve hala kararsızım son anda kaçabilrim :KK70: bazı arkadaşlar yazmış ödemler potluklar falan oluşuyomuş.birde doktorum 2 3 gün kalmamı tavsiye etti bana.göğüslerim çok büyük olduğu için ameliyat sonrasında daha iyi olur diye düşünüyr.offff olsada bitse :KK43:( çok korkuyorum yaaaa eyvahedigeldismile en büyük hayalim istedğim seyleri alıp giymek.ameliyattan sonra hemen alışverişe çıkcam :dance: tabii kaçmamış olursam birde dikişler çok acıyormu alınırken,amelyt sonrası kollarınızı rahat hareket ettirdinz mi, son olarakta havuz deniz güneşlenmk 2 ay yasakmış önümüz yaz malum.hepsini doktorum da sordum ama birde yaşayanlara sorayım dedim iyi gecelr...

X