Göğsümde bir sertlik var ve göğüs ucum bazen çıkıyor

denizkokusuu

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2017
21
5
22
Merhabalar :110:
Uzun süredir bu platformu takip ediyorum ancak üyeliğim ve konum yeni sayılır.Hemen anlatmak istiyorum ben üç sene önce falan göğsümde bir sertlik hissettim göğüs ucum yok gibiydi falan çok tedirgin olmuştum bu arada ben on beş yaşındayım bunu fark ettiğimde daha 12 yaşımda falandım.

Sertlik bazen var bazen yok gibi,ağrı hiç yok.Benim annem yok ben de babama söylemiştim sonra korktum gitmek istemedim babam da arkadaşlarına sormuş bu durumu çok önemli değildir denilince konu kapandı.

Sonra bir seneden daha uzun bir süre önce trafik kazası geçirdik kazada bakıldı her yerime ben sordum doktora kazadan önce bir şeyim yokmuş.Ama acaba anlaşılır mı hemen?İnternete yazıyorum Allah korusun göğüs kanseri falan yazıyor 15 yaşında olabilir mi sizce?O kadar korkuyorum ki geceleri artık uyumak yerine kendimi kontrol ediyorum.Doktora tekrar gideceğim herhalde ama gitmeden sormak istedim

Son düzenleme:
Canım göğüs kanseri için çok küçüksün bence. Hormonların değişime uğradığı için şuandaki durumu normaldir bence ama mutlaka ve mutlaka doktora git. Benimde göğsümde 15 yaşımdan beri kistler oluşuyor. Daha önce ameliyat oldum ama gene tekrarladı.35 senedir her yıl mutlaka tahlil,ultrason yaptırırım. Sende mutlaka doktora görün sakın ihmal etme. Geçmiş olsun canım

Geçmiş olsun canım bi saglık ocagına falan git istersen,
İnternete bakma başım agrıyo yazsanda kanser çıkarsın :KK48: Allah esirgesin :dua:

Evet çok korkutuyorlar ama bilmiyorum bu yaşta göğüs kanseri olunabilir mi ki çok çok korkuyorum gidip de yüzleşcek cesaretim de yok gibi belki de hiçbir şey yok ama bilemiyorum korkuyorum

Canım göğüs kanseri için çok küçüksün bence. Hormonların değişime uğradığı için şuandaki durumu normaldir bence ama mutlaka ve mutlaka doktora git. Benimde göğsümde 15 yaşımdan beri kistler oluşuyor. Daha önce ameliyat oldum ama gene tekrarladı.35 senedir her yıl mutlaka tahlil,ultrason yaptırırım. Sende mutlaka doktora görün sakın ihmal etme. Geçmiş olsun canım

Bu kistler tehlikeli mi ya da hayatınızı etkiliyor mu ölümcül mü acaba?? çok teşekkür ederim yanitiniz icin

Merhabalar :110:
Uzun süredir bu platformu takip ediyorum ancak üyeliğim ve konum yeni sayılır.Hemen anlatmak istiyorum ben üç sene önce falan göğsümde bir sertlik hissettim göğüs ucum yok gibiydi falan çok tedirgin olmuştum bu arada ben on beş yaşındayım bunu fark ettiğimde daha 12 yaşımda falandım.

Sertlik bazen var bazen yok gibi,ağrı hiç yok.Benim annem yok ben de babama söylemiştim sonra korktum gitmek istemedim babam da arkadaşlarına sormuş bu durumu çok önemli değildir denilince konu kapandı.

Sonra bir seneden daha kısa süre önce trafik kazası geçirdik kazada bakıldı her yerime ben sordum doktora kazadan önce bir şeyim yokmuş.Ama acaba anlaşılır mı hemen?İnternete yazıyorum Allah korusun göğüs kanseri falan yazıyor 15 yaşında olabilir mi sizce?O kadar korkuyorum ki geceleri artık uyumak yerine kendimi kontrol ediyorum.Doktora tekrar gideceğim herhalde ama gitmeden sormak istedim
ben stajer doktorum biraz yardımım dokunabilir içini rahatlatmak açısından. öncelikle 15 yaşında meme kanserine yakalanma riski çok çok düşük. her kitle kanser de değildir. iyi huylu bir kitle olabilir. ergenlik çağındasın meme ucunun çıkması bu yüzden. basit hava değişimlerinde bile belirginleşiyorlar. bir tane mi var kitle

ben stajer doktorum biraz yardımım dokunabilir içini rahatlatmak açısından. öncelikle 15 yaşında meme kanserine yakalanma riski çok çok düşük. her kitle kanser de değildir. iyi huylu bir kitle olabilir. ergenlik çağındasın meme ucunun çıkması bu yüzden. basit hava değişimlerinde bile belirginleşiyorlar. bir tane mi var kitle

Şey evet ben ikisinde de bi tane hissediyorum.Soğukta göğüs ucum çıkıyor ama normalde çekiliyor ne içe çökük ne dışa tam normal duruyor.

Şey evet ben ikisinde de bi tane hissediyorum.Soğukta göğüs ucum çıkıyor ama normalde çekiliyor ne içe çökük ne dışa tam normal duruyor.
meme ucunda anormallik yok. ben kanser olduğunu da düşünmüyorum en kötü ihtimal iyi huylu bir kitlen vardır. ama tabi ki MUTLAKA bir doktora görün. sağlıklıysan şüphelerinden kurtulursun hastaysan erken teşhis hayat kurtarır. her türlü kazançlı:super:

meme ucunda anormallik yok. ben kanser olduğunu da düşünmüyorum en kötü ihtimal iyi huylu bir kitlen vardır. ama tabi ki MUTLAKA bir doktora görün. sağlıklıysan şüphelerinden kurtulursun hastaysan erken teşhis hayat kurtarır. her türlü kazançlı:super:
Galiba gögüslerde kitle oluyor ya hani gögüsler gelişmeye başlayınca onlardan bahsediyor bence ama yinede bi doktora gidip rahatlasın bencede.

Canım o gögüslerin kitlesi olmasın herkeste olan ikisinde var diyorsun ?
Agrıyolar mı ?

Hayir ağrı yok..Ama şey mesela ablamın gogsu benimki kadar sert değil ya da göğüs ucu normal benim bazen ice falan cokuyor ve goguslerim çok sert oluyor biri çarpsa aniden biraz aciyor

Ben doktora gitmekten korkuyorum açıkçasıı :110: Eğer iyi huylu bir kitleyse doktora gitmeme gerek var mı yoksa o göğsümde durabilir mi?Çok teşekkür ederim tekrardan

Hayir ağrı yok..Ama şey mesela ablamın gogsu benimki kadar sert değil ya da göğüs ucu normal benim bazen ice falan cokuyor ve goguslerim çok sert oluyor biri çarpsa aniden biraz aciyor
Bence yeni gelişiyorsun sen ondan.
Ben korkulacak bişey oldugunu sanmıyorum,
2 gögüstede var diyorsun ama bi doktora git yinede bilemeyiz.

Bence yeni gelişiyorsun sen ondan.
Ben korkulacak bişey oldugunu sanmıyorum,
2 gögüstede var diyorsun ama bi doktora git yinede bilemeyiz.

Şey bilmiyorum de onun için soruyorum göğüs kanseri iki göğüs te mı oluyor tekinde mi??
Babama tekrar söylemekten utanıyorum da napicam bilemiyorum

Şey bilmiyorum de onun için soruyorum göğüs kanseri iki göğüs te mı oluyor tekinde mi??
Babama tekrar söylemekten utanıyorum da napicam bilemiyorum
Tam bilmiyorum ama
Koltuk altında yada yakın olur benim bildigim,
Sabah daha cok yorum gelir bilen birilerinden.
Ablana söyledin mi ? O kaç yaşında ?

Tam bilmiyorum ama
Koltuk altında yada yakın olur benim bildigim,
Sabah daha cok yorum gelir bilen birilerinden.
Ablana söyledin mi ? O kaç yaşında ?

Koltuk altimda yok hiçbir şey
Ablam 18 yaşında
Haberi var onun da ama endişelendirmek istemiyorum onu

Ben cok iyi hatirliyorum cocukluktan cikip ergenlik donemlerimde goguslerim daha tam gelismemisken bir gece dokundum semsert bir sey geldi sanki elime, birkac hafta kafama taka taka kendimi bitirmistim yoklar yoklar dururdum:) sonra doktora gittigimde goguslerimin gelisme asamasinda oldugunu hicbir problem olmadigini soylemisti..Tabi ki sen yine de doktora görün, en azindan icin rahatlamis olur..

X