göbeğimizin inmesi

benimde 36 hafta bitiyor ama ayni yerde duruyor oglum
bendede yanma arada oluyor cok ayakta kaldigim zaman uzanip dinlenmem gerekiyor
son aya girdik artik rahatsizliklar iyice basladi

Kızlarr ben iyice ağırlaştım yaaa....çok halsizim bugün 37.haftaya girdik...her an doğurcam gibi geliyorrr korkmaya da başladım..

dün kizim karnimin icinde bir isler cevirdi ama hayirlisi..insallah pozisyon degistirmemistir..ama sanirim asagi iniyor..bugün bir arkadasima rastladim bana senin dogumun yakinmis gibi görünyor dedi..geöbegim inmeye baslamis..

dün kizim karnimin icinde bir isler cevirdi ama hayirlisi..insallah pozisyon degistirmemistir..ama sanirim asagi iniyor..bugün bir arkadasima rastladim bana senin dogumun yakinmis gibi görünyor dedi..geöbegim inmeye baslamis..

az kaldi zaten canim dogurmamiza
bende bugun bi arkadasa gittim orda benden 1 ay geride hamile olan bi arkadas vardionun karni benimkinden assagida oturunca dizlerine degiyor benimki yukarda ama onunki donmus
benimki basi yukarida oldugu icin inmedi daha

gecen hafta benim icin cok sancili gecti..bende erken doguracam düsüncesi bas göstermisti..simdi bir gecis dönemi yasadigimi anladim,karnim asagi indi kizlar..hele bir gün bebesimin kafasi resmen kemigimi zorladi..suan karnim daha büyük ama asagida..bunu azalan mide sikayetlerimde dogruluyor..ben ne zaman soda icsem baharatli bisey yesem veya cikolata ogün mide yanmasindan mahvoluyordum..bir kac gündür tik yok..ama hala gerindigi zamanlar olsa gerek kizim ayaklariyla kaburgalarimda piyano calmaya calisiyor..

bizde bugün 38.haftaya girdik benimde karnım biraz indi..benimde mide yanmalarım hafifledi gibi....doğuma da az kaldı....

ya bnm gobegımde ındı gıbı sankı ama mıdemede baskılarını hala hıssedıyorum ben yataga yattıgımda ıctıgım su agzıma gelıcek gıbı hıssedıyorum cok afedersınız bıraz zaman gecınce yatıyorum nefesımde daralıyor
ayrıca yuruyuslerı fln bıraktım hep cunku sırt agrılarım yurutmuyor hemen batmaya baslıyor sırtım umarım kolay dogum yapabılırım egzersız yuruyus fln hak getıre yanı

benim 7.aydan itibaren hep başı aşağıda ve olması gerekenden çok daha aşağıdaydı.şimdi 36. haftadayız ama normalden aşağıda inşallah erken gelmez oğlum

kızlar bugun farkettım kı benım gobegım bugun baya bır ınmışşş

ŞIMDI SORMAK ISTIYORUM GOBEK INDIKTEN NE KADAR SURE SONRA BEBEKLER DUNYAYA GELIYOR

göbeğin üst kısmında kaç parmak boşluk oluyorsa ona göreymiş canım 4 parmak olursa doğum zamanı sanırım,ben öyle duydum

göbegin inmesi dogumun yakin olduguna belirti olsada kesin bir bilgi vermezki..bence daha cok normal doguma yakinligi gösterir..cünkü yukardaki bir bebek zamani gelsede normal dogum olmasi zor..bizim bebekler dogum kanalina angaje oluyor..bakalim ne zaman kollarimaza gelecekler bende cok sabirsizlaniyorum..

4 parmak kadar bır bosluk var ay demek dogurucam bugun yarın
şaka bır yana kayınvalıdem oturdugunda ayagını dıger ayagının uzerıne atamazsan bır ıkı gun ııcınde dogum gerceklesıyor demıstı ben hala atıyorum maşallah

aynen cemredeniz benim ayaklar üst üste atıyorum hatta 3-4 ayağım daha olsa onları da atabilirim...

bendede mıde yanması ve nefes almada zorluk gıbı sıkayetler olmadıgından bende anlayamam sanırım ınıp ınmedıgını ama ben mesela hareketlerınden tepede oldugunu hıssedıyorum dedıgınız gıbı önceden dogum yapanlar falan bılıyor komsum bana dedı karnın tepede daha dıye zaten cabuk ınmesın ınınce zorluk olur daha cok kasıklara baskı yaptıgından agrı olur ben bugün 34+0 oldum kıtaplarda genelde 36.haftada bebegın asagılara ındıgı yazıyodu ona görede ıkı haftam var daha sanırım göbek ınınce görüntü olarakta bellı olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…