glifora rağmen kilo veremiyorum

kittyframb

Üye
Kayıtlı Üye
21 Mart 2014
39
7
Kızlar merhaba. Yaklaşık 1 yıl önce pko için tedaviye başlandı. Öncelikle sadece glifor verdi doktorum yaklaşık 10 kilo kaybettim ama bi 12 kilo daha var verilecek. Haftada 4 gün spora gidiyorum yediklerime de çok dikkat ediyorum ama gram oynamıyor artık. 3 aydır diane 35 kullanıyorum. Sizce diane 35 yüzünden olabilir mi?

Kızlar merhaba. Yaklaşık 1 yıl önce pko için tedaviye başlandı. Öncelikle sadece glifor verdi doktorum yaklaşık 10 kilo kaybettim ama bi 12 kilo daha var verilecek. Haftada 4 gün spora gidiyorum yediklerime de çok dikkat ediyorum ama gram oynamıyor artık. 3 aydır diane 35 kullanıyorum. Sizce diane 35 yüzünden olabilir mi?
Olabilir canım birkaç ay bırak ilacı. zaten zayıfladıkça adetin düzelir. Glifor bende de çok etki yapmıyor.

glifora baslafim baslayali kilo felan vermedim bende.spora baslixam yakin zamanda zaten az yiyorum ama kilo kaybi yapmadi bende.drum endokrinoloji bolumune gitmemi onerdi.bide oraya gidicem.rabim sifa versin

glifora baslafim baslayali kilo felan vermedim bende.spora baslixam yakin zamanda zaten az yiyorum ama kilo kaybi yapmadi bende.drum endokrinoloji bolumune gitmemi onerdi.bide oraya gidicem.rabim sifa versin
Ben gittim insülin direnci tavan yapmış s.yine glifor verdi yine aynı kilo veremiyorum yani gliforla :)

Bana da kadın doğum değil endokrin verdi zaten insülin direnci için ama sonra pko çıkınca diane35i de verdiler. Valla ilaç bana da kilo verdirmedi zaten sadece aşırı tatlı isteğimi falan baskıladı. Zaten öyle kilo verdiren bi ilaç yok :) spor+diyeti düzenli yaptıkça gidiyor diye sevinmiştim. Gram oynamıyor artık napsam diye düşünüyorum

selam kızlar
öncelikle insülin direncini beden neden geliştirir, pko sebepleri nelerdir, metabolizma neden bu hale gelir de bu tarz hastalıkları yaratır bunları bir güzel araştırıp bireysel olarak öğrenmedikçe bu hastalık ömür boyu hortlar durur bunu size sölemek istedim. kilo verirsiniz bir süre sonra geri alırsınız hastalık tekrar gelişir vs. uzar gider hikaye...
ben geçen sene yılbaşında yemektenraları yaşadığım bazı ataklarla bunun şekerle alakalı olduğunu düşünüp endokrine gittim. hamileliklerimde yaşadığım gizli şeker hikayemi anlattım. hemen gerekli tetkikler yapıldı ve insülin direnci başladığını ve 15 seviyesinde olduğunu bunuda kilo vermezsem beni şekere kadar gideceğini hatırlattı. ben kişisel olarak kadere razı olan bi insan değilim düştüğüm her durumdan çıkacak bir yol olduğunu allahın izniyle buna ulaşacağımı bilir hareket ederim. tabi glifora başladım ama şahsen ilaca suni herşeye karşı bi insan olarak hoşlanmadan başladım. boş durmadım. nedir bu hastalık neden vücut geliştirir araştırdım. çok şey öğrendim ama hala doymamıştım bişiler eksikti. derken burada bazı gruplarla zayıflama takımlarına girdim , karatay gruplarını tanıdım ve allah karşıma derdime deva olacak yol gösterecek bir insan çıkardı, onunda hikayesi benle aynıydı 10 ayda zayıflayıp ins. diencini yenmişti. nasılmı
karatay diyetine sadık kalarak ve bana bu kitaptaki bilgileri mutlaka öğrenmeme gerektiğine ikna etti. ben diyet kitabı sandığım bu kitaba tüm ön yargılarımı kırarark aldım ve 1 gunde okudum. çünki içinde oyle güzel anlatılıyorduki beden makinamız okudukça okudum ve hayatıma geçirdim. sonuç 90kg dan 75 e indim direncim 15 den 4 e düştü. sağlıklı ve daha fitim. neyi neden yemem gerektiğini biliyorum.
nacizane sizede bir fikir olsun diye yazdım umarım bu yolda azminiz daim olur sağlığınıza kavuşursunuz.

X