Gicirdayan Bazaa yardımmm!

chiLL

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2012
7.732
8.224
2015 agustos da istikbalden bir baza ve başlık aldım.
İlk defa baza kullanıyorum. Herkesin ki mi böyle bilmiyorum. Sürekli yay sesi geliyor. İlk servis cagirdim bazanın kenarlarini tutan yuvarlak parçalar kirikmis. Degistirdiler. İlk gün ses duymadım baza düzeldi sandım. Sonra yine aynı sesler başladı. Tekrar cagirdim servis baktı bir sıkıntı yok dedi. 1 ay sonra tekrar aradım yeter alın bu baziyi bıktım dedim. Usta getirdiler eve . Bazanın kapakları kirikmis söküp götürdüler. Geldi kapaklar yenisini getirmişler. Eskisi gibi değil ama hala üstünde hareket edince veya üstünden kalkarken baza ses yapıyor.
3 kere servis geldi 1 yıl olmadan.

Artık cildiriyorum çocuk bizim oda da yatıyor gicirtiya uyanıyor. Şimdi arayacağım yine servis gelcek birsey yok falan diyecek. Her seferinde eve gelen adamlarla bazayi test etmek çok rahatsız edici. Anliyorlar ne yapınca gicirdadigini utaniyor insan. Ne yapabilirim de bu bazayi iade edebilirim. Bu ayıplı mal olarak geçer mi? .
sesin yatağımdan geldiğini idda etmişlerdi ama yatagim yaysiz. Bazayi da çok doldurmuyorum yani sorun benden kaynaklı değil. Obez bir aile de değiliz . Ne yapabilirim sizce?

Tuvalet kağıdını firma kendisi koymami söyledi çözüm yolları bu kadar cagdışı!

Son düzenleme:
Aynı dertten muzdaribim. Bebek uyanmasın diye yerçekimiyle savaşıyorum resmen... gıcırdamayan kısmından yatmaya çalışıyorum.

Bebekten bir fırsat bulsam. Beyaz sabun sürcem heryerine sen de dene. Bir yerde okuduydum faydasını gören biri yazmıştı

Birleşim yerlerini yağlıyorum bir süre susuyor sonra gıcırdamaya devam. Nefret ettim artık. İçi tıka basa dolu olmasa atıcam valla.

Neden bu durumla baş etmek zorundayız?
Bu konu da yasal Haklarımız yok mu acaba

Valla cnm bnmde bellona onunden gecince cami taslayasim geliyo o derece tiksinti geldi artik hicbir esyasindan memnun degilim gicir gicir yatiyoruz valla sinirlerim bozuluyo artik bnde napicm bilmiyorum

Aynı dertten muzdaribim işin kötüsü eşim düzelteyim derken bazanın kapağını kırdı şimdi daha çok ses çıkarıyor sinir bozucu bi durum sizde çok ses çıkarıyorsa yer yatağı yapıp halledin diğer türlü komşuya ses gidermi çocuk uyanır mı diye şüphe oluşuyor geri iade si oluyorsa iade etmen daha iyi bende yenisini alcam

Aynı dertten bende de vardı :)
Hatta ben kafayı yiyecektim. Kv sabahları uyanıp uyanmadığımı yatak gıcırtısından anlıyormuş
Bikaç defa dillendirdi sıkılmaya başladım artık.

Eşim bazanın demirlerine bi yağ sürdü şuan çıt ses yok, üstünde deli gibi debeleniyoruz
Akşam eve gidince resmini çekip gönderebilirim anca.

Bizim istikbal bazamızda da aynı problem vardı öyle ki yan odadaki çocuğum yatıp kalkma sesimize uyanıyordu, gerçi bizim baza 2008 de alınmış, biz her ne kadar 2 senedir kullanıyor olsak da durduğu yerde eskidiğini düşündük, bir de doğru montaj yapamamışlardı hep sıkıntı çıkardı, bellonadan başka bir baza aldık rahat ettik gelip adam gibi kurdular kaç aydır çıt yok. dünya varmış dedik resmen.

Baza ve gıcırdama sesi kanayan yaram.
Alt komşu gıcırdayan bebek beşiği var sanmıştı eve ilk tanıştığımızda

Muhtemelen heryerini yağlayınca geçecektir gıcırtısı ama dikkat etmek lazım, ben gardolabın kapılarını yağlamıştım, biraz fazla kaçırmışım sanırım hep yağ sızdı aşağı doğru. Allah tan fark ettim önlem aldım yoksa çamaşırlarım hep yağ olurdu. Sizde yaparken buna dikkat edin mutlaka.
Birde anladım ki kaliteli mal almayacakmışsın, Biz taşınırken alelacele, markasız en ucuzunu aldık, borç çoktu. Ama maşallah üzerinde 10 kişi zıplasa hissetmezsin.

ayy nasıl bir ses ki o

merak ettim

yani 2005 te idaştan baza aldım 2013 e kadar kullandım yandan açılmalı idi gıkı çıkmadı

1023 te yenisini aldım bu sefer alttan üste doğru açılmalı onda da ses yok

hatta tek kişilik olanının bir yerini taşırken kırmışlar onda da sıkıntı yok

benimkiler latalı denilen tahtalı böyle esneyen bir şey ondan mı acaba ses yok

zira neresinden ses çıkacak bilemedim

kapakları zaten içine oturuyor üstü de dilim dilim tahta

aynı şikayet ile çağırın yine ve tüm servis fişleri ile tüketici hakem heyetine başvurun sonra da

Ben atacağım o kesin ama iade şansım varsa diye zorluyorum

Evet iade şansın var. Sonuçta 3 kere servis gelmiş çözüm olmamış değiştirmek zorundalar.
Bunu forumda bir kaç defa yazdım ama yine yazıyorum sikayetvar sitesine yaz anında dönerler.

Birtek ben bu dertten muzdaribim saniyordum.gicirdama sesi insani uykusundan bile uyandiriyor.ici asiri dolu da degil.yaglamayi denemem lazim ins kesilir sesi

Valla biz evlenirken elimiz çok dardaydı.Uygun bişey aldık 8 senedir ne gıcırtı ne bişey.Üstüne 3 kere de taşınma görgü bazam.

o nedenle böyle yerlere yağ değil de kalıp sabun sürüyorlar

aynı etkiyi yapıyormuş

kalıp sabun dediğim bildiğimiz sabun yani sıvı olmayan

Ben de deneyeceğim o zaman.
Bizim de gıcırdıyor ama kalitesiz ucuz diye pek üstünde durmamıştım. Ucuz etin yahnisi pek olur hesabı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…