Gicirdayan Bazaa yardımmm!

İade koşullarını okuyun yanlış hatırlamıyorsam iki yılda beş kez servis gelmesi lazımdı. O beşi doldurmaya çalışın ya da siz servisi aradıktan sonra yirmi iş günü içerisinde yapıp getirmiş olmaları gerekiyordu ki genelde gecikiyor. Bunları belgelerle kanıtlarsanız iade edebilirsiniz. Aksi takdirde iade çooook zor. Maddeleri tam hatırlamıyorum tam dediğim rakamlar olmayabilir, siz yine okuyun.

Evet iade şansın var. Sonuçta 3 kere servis gelmiş çözüm olmamış değiştirmek zorundalar.
Bunu forumda bir kaç defa yazdım ama yine yazıyorum sikayetvar sitesine yaz anında dönerler.
Sikayetvar a yazdım döndüler sonra kaldırıldı şikayet.
Dönüş yapmalarında sorun yok. Sorun, sorunu cozemiyor olmaları. Kafama kese kağıdı geçirip teknik servisten gelenlere aşk hayatımı öldurdurdunuz diyesim var

Neden bu durumla baş etmek zorundayız?
Bu konu da yasal Haklarımız yok mu acaba
10 yıldır aynı bazayı kullanıyorum hiç sorun yaşamadım biraz şanssızlığınız olmuş
Size tavsiyem firmanın fabrikasını arayın ama nazik ve kibar olmayın çünkü bu dilden anlamıyorlar ne kadar sert ve kararlı olursan o kadar yardımcı oluyorlar
zaten kayıtlarda çıkar kaç sefer servisin geldiği

İade koşullarını okuyun yanlış hatırlamıyorsam iki yılda beş kez servis gelmesi lazımdı. O beşi doldurmaya çalışın ya da siz servisi aradıktan sonra yirmi iş günü içerisinde yapıp getirmiş olmaları gerekiyordu ki genelde gecikiyor. Bunları belgelerle kanıtlarsanız iade edebilirsiniz. Aksi takdirde iade çooook zor. Maddeleri tam hatırlamıyorum tam dediğim rakamlar olmayabilir, siz yine okuyun.
4 günde geri getirdiler. Çünkü yatak odam da baza kaldı kapaksiz. Yatağı koyacak yer kalmayinca salonun orta yerine koydular. 4 gun salonda yattık. Tekrar aynı eziyeti cekmeyecegim zaten gözden cikarttim bazayi ama onların yanına bunun kar kalmasını istemiyorum

İlgili kurum ile görüşüp değişim takep edin aksi durumda tüketici heyetine başvuracağınızı söuleyin.

10 yıldır aynı bazayı kullanıyorum hiç sorun yaşamadım biraz şanssızlığınız olmuş
Size tavsiyem firmanın fabrikasını arayın ama nazik ve kibar olmayın çünkü bu dilden anlamıyorlar ne kadar sert ve kararlı olursan o kadar yardımcı oluyorlar
zaten kayıtlarda çıkar kaç sefer servisin geldiği

Ya öyle oldu zaten demin aradım mübarek gün kavga etmek zorunda kaldım. Biz tekrar bir gelip bakalım. Duruma göre işlem yapalım dedi

Ayni sorunu bizde yasadik. Bazaniz nasil? Ahsap yerden olanlardan mi? Yatagi uzerine koydugunuz bolum 2 kanatli mi? Yoksa tek parca mi? Yani toplam 4 yay mi var yoksa 2 mi?
45 kilo halimle ben yatakta hareket edince gicirdayan bir bazam vardi. Cocuk uyanacak diye sagdan sola donemiyodum yatakta. En son tepem atti cagirdik. Neymis garanti suresi bitmismis. O yuzden bisey yapamazlarmis. 2 sene sonra garantisi bitti diye cope mi atalim o zaman biz bu mobilyalari? Alttan girdik ustten ciktik. Bizimkisi tek kanatli sag ve soldan iki yayi bulunan tipte yatakti. En son gelen teknik servis elemani yuzer genis oldugu icin bu tip yataklarin eninde sonunda boyle soruna yol actiklarini soyledi. E napcaz dedik. Bu bazanin icine 2 ayri tek kisilik baza yerlestirirsek sorun olmaz dediler. (Annemlerde senelerdir boyle bi yatakta yattiklari icin mantikli geldi tamam dedik) sonra bizden bunun icin 200 lira istediler. Esim asla vermem bu sorun siz kaynakli. Boyle biseyolacagini madem biliyodunuz satarken belirtseydiniz oylesini alirdim dedi.
Sonuc olarak getirip icine bazalari yerlestirdiler. Dunya varmis diyorum. Kizimla uzerinde zipladigim halde cit yok yatakta
Bir de sikayet vara mutlaka yazi yazin

Sikayetvar a yazdım döndüler sonra kaldırıldı şikayet.
Dönüş yapmalarında sorun yok. Sorun, sorunu cozemiyor olmaları. Kafama kese kağıdı geçirip teknik servisten gelenlere aşk hayatımı öldurdurdunuz diyesim var

Bir kere daha yaz. Yine dişe dokunur çözüm olmazsa e-devletten form doldurup tüketici hakem heyetine ver.
Mahkemelik olursanız aşk hayatının sekteye uğradığını söyle etkili olur :)

Ya öyle oldu zaten demin aradım mübarek gün kavga etmek zorunda kaldım. Biz tekrar bir gelip bakalım. Duruma göre işlem yapalım dedi
Israrla servis istemediğini değişim hakkını kullanmak istediğini söyle yoksa tüketiciler derneğine şikayetçi olacağını söyle ama servis konusunda kesinlikle istemiyorum de
ben öyle yaparak garantisi bitmiş buzdolabını değiştirdim

Ayni sorunu bizde yasadik. Bazaniz nasil? Ahsap yerden olanlardan mi? Yatagi uzerine koydugunuz bolum 2 kanatli mi? Yoksa tek parca mi? Yani toplam 4 yay mi var yoksa 2 mi?
45 kilo halimle ben yatakta hareket edince gicirdayan bir bazam vardi. Cocuk uyanacak diye sagdan sola donemiyodum yatakta. En son tepem atti cagirdik. Neymis garanti suresi bitmismis. O yuzden bisey yapamazlarmis. 2 sene sonra garantisi bitti diye cope mi atalim o zaman biz bu mobilyalari? Alttan girdik ustten ciktik. Bizimkisi tek kanatli sag ve soldan iki yayi bulunan tipte yatakti. En son gelen teknik servis elemani yuzer genis oldugu icin bu tip yataklarin eninde sonunda boyle soruna yol actiklarini soyledi. E napcaz dedik. Bu bazanin icine 2 ayri tek kisilik baza yerlestirirsek sorun olmaz dediler. (Annemlerde senelerdir boyle bi yatakta yattiklari icin mantikli geldi tamam dedik) sonra bizden bunun icin 200 lira istediler. Esim asla vermem bu sorun siz kaynakli. Boyle biseyolacagini madem biliyodunuz satarken belirtseydiniz oylesini alirdim dedi.
Sonuc olarak getirip icine bazalari yerlestirdiler. Dunya varmis diyorum. Kizimla uzerinde zipladigim halde cit yok yatakta
Bir de sikayet vara mutlaka yazi yazin

Benim ki de çift baza. Ama zaten yatak üstünde degilken bile tam oturmuyor gibi geliyor bana.
şimdi kız uyuyor uyansin fotoğraf çekip göstereceğim

Benim ki de çift baza. Ama zaten yatak üstünde degilken bile tam oturmuyor gibi geliyor bana.
Daha bir sene olmus alali. Sizin yerinizde olsam iadesini isterim. Berbat bir durum cunku 2 sene o dayanilmaz ses katlandim.
Bir de buyuk firma diye alisveris yapiyoruz ugrastigimiz soruna bak

2015 agustos da istikbalden bir baza ve başlık aldım.
İlk defa baza kullanıyorum. Herkesin ki mi böyle bilmiyorum. Sürekli yay sesi geliyor. İlk servis cagirdim bazanın kenarlarini tutan yuvarlak parçalar kirikmis. Degistirdiler. İlk gün ses duymadım baza düzeldi sandım. Sonra yine aynı sesler başladı. Tekrar cagirdim servis baktı bir sıkıntı yok dedi. 1 ay sonra tekrar aradım yeter alın bu baziyi bıktım dedim. Usta getirdiler eve . Bazanın kapakları kirikmis söküp götürdüler. Geldi kapaklar yenisini getirmişler. Eskisi gibi değil ama hala üstünde hareket edince veya üstünden kalkarken baza ses yapıyor.
3 kere servis geldi 1 yıl olmadan.

Artık cildiriyorum çocuk bizim oda da yatıyor gicirtiya uyanıyor. Şimdi arayacağım yine servis gelcek birsey yok falan diyecek. Her seferinde eve gelen adamlarla bazayi test etmek çok rahatsız edici. Anliyorlar ne yapınca gicirdadigini utaniyor insan. Ne yapabilirim de bu bazayi iade edebilirim. Bu ayıplı mal olarak geçer mi? .
sesin yatağımdan geldiğini idda etmişlerdi ama yatagim yaysiz. Bazayi da çok doldurmuyorum yani sorun benden kaynaklı değil. Obez bir aile de değiliz . Ne yapabilirim sizce?
Aynı dertten muzdaribiz... :KK43: biz 6 yıllık evliyiz ilkbaşta yatağımız eskidiğinden dolayı ses gelıyor sanıyorduk meğerse bazadanmış. Bir de gidip yatak aldık gece çocuk uyanıyodu sesten , komşularada mahçup olduğumu hissediyordum hergece hergece gıcır gıcır sesler yüzünden :) taze yatak geelldi üzerine çıkayım deneyeyim dedim çıkarken ses yoktu anaam inerken aynı sesi duydum ve direk gitti o kadar para dedim. Aynı işlemler bizede uygulandı geçmedi sonra eşim bazanın altına koyduğum şeylere baktı fazla yüklemişim kapağın bi tarafı malzeme sunta olduğundan dolayı şişip kasmış malesef bizim kapaklar değişmedi ama içindeki ağırlıkların bir kısmını kaldırdım yatağında ayaklarını çıkardık sabit kalsın diye eskiye nazaran daha az ses çıkıyo. Ama sizin kapaklarda değişmiş anlayamadım valla. Bizim gibi.bir hata yapıp yeni.bir yatak almayında :KK66:

firmanın fabrikasına mektup yazarak başlayın ama kısa olsun uzun olan mektupları okumuyorlarmış benide servis bu şekilde yönlendirmişti inanın işe yarar üstelik 1 sene olmamış

Bir kere daha yaz. Yine dişe dokunur çözüm olmazsa e-devletten form doldurup tüketici hakem heyetine ver.
Mahkemelik olursanız aşk hayatının sekteye uğradığını söyle etkili olur :)
Eve gelen adamlara bu konu da sikayetimi defalarca dile dökmek zorunda kalmam bile bence utandirici olduğu için etkili olabilir . Suratlarina bakıp gicirdiyor da demek çok sinir bozucu

Tabi ki de ayıplı mal. 1 yılda 3 kere servis gelmiş olması bile o malı almak zorunda olduklarının göstergesi. Sakın ucunu bırakma. Başta onlar seni pes ettirmeye çalışacaktır ama senin kararlı olduğunu görürlerse mecbur değiştirecekler. Elleri mahkum

Şu anki aklım olsaydı ne Istikbal'in, ne de Bellona'nın kapısından geçmezdim. Ikisi de aynı şey. Biz de Bellona'dan yatak odası aldık. Aynı gıcırtı bazada var. Yatağa o kadar özen gösterip en iyisini aldığımız hâlde dayak yemiş gibi kalkıyoruz. Hepsinin yanında gardrobumuzun tacı defolu geldi. Defalarca servis geldi hepsi için. Yatak problemi sizden kaynaklanıyor dediler. Bize uygun değilmiş ergonomisi. Evet, İki kişiye birden. Yok baza yeni gıcırdama ürün oturunca geçer dediler. Gardroba hiç girmiyorum. Farklı taç geldi o da defolu. Bir daha geldi. Sökerken içine ettiler mobilyanin. Atsan atılmaz, şikayet etsen değişim süresini bahane ediyorlar. Yatağın üzerinde ağrıdan ve gicirtidan iki ay yatamadık. Neredeyse bi' düğün paketi alınacak paraya yatak odası aldık boş boş duruyor. Misafir odası için mondi'den bazayla, yataş'tan yatak almıştık. Onda tık yok. Orada yatıyoruz. Yatak odasına girdikçe hâlen sinirim bozuluyor. Biz de bilinen marka satış sonrası hizmeti iyi olur diye güvenip almıştık. Sonuç hüsran. Gelip üstünkörü bakıp gidiyorlar.

Bu kış salonu yeniledik. Riski göze alıp İnegöl'de ureticiden sipariş verdim. Istikbal gibi markalarda mdf/sunta alacağım fiyata ahşap masif yemek odası aldım. Sandalye ölçüsünde problem oldu. O kocaman canım firmalardan bile daha hızlı sürede değiştirdiler. Bence hiç sinirini bozma. Satabiliyorsan ikinci el sitelerde sat eskilerini, hiç marka/kurumsal hizmet deyip o firmalara güvenme, al yenisini.

Şu an yazarken yatak odası aklıma gelince bile sinirim bozuluyor.

X