Geyiğin Gülleri

andac üstte ekledimdaaa yukarı bak yada bi geri sayfaya bakk belkisende sayfa atlamıştır

gördümm.. süüüpeeeeeeeeeeeeeeer olmuşsun artisttt...... çok beğendim. elbise harika, ama dediğim gibi saçını yarım toplatsan çok daha harika olurduuuu ama böyle de güzeeeeel..... Allah nazarlardan saklasın tam yenge gibi olmuşsun, ben yenge kırmızı giyer derdim hep ama mavi de oluyormuş:roflol:
haaa bu arada unutmadan mendil değil de sprey daha kalıcı oluyoooor aklında olsun ......

lülü yorum yapamadım resimlerine çok güzel olmuşsunnn
feridede çok güzel olmuş
iyiki makyözünü çağırmışş o kuaförü seçenede kapak olur ...
sen harika ağır olmuşsun saçların sönmüş gibi olsada daha dogal güzel olmuşşş uzun saç yakışıyo sana uzat saçlarınıı

hadi gözün aydın araba kullanmaya başla hemen yoksa unutuluyoooor....

bakalım 13ünde direksiyon sınavı var ona akdar çalışmam lazımm
ondan sonrada aktif kullancam inş.. babamdan arabayı kaşırmaya başlarım :)

bakalım 13ünde direksiyon sınavı var ona akdar çalışmam lazımm
ondan sonrada aktif kullancam inş.. babamdan arabayı kaşırmaya başlarım :)

evet kaçır kaçır ben 17 yıl önce ehliyet aldım.... ama kullanmayınca unutmuşum geçen ay tekrar bayan hoca tuttum... ders aldım. 350 kağıt bayıldım....

Günaydııııııııınnnnnnn kuzularıııııııımmmmmmmmmmmmmmm

birazcık daha işim var gelcem yine, bakim bi size gidim dedim Şeniz

kaynanamda yıne sinir oldum
geçen gun komşuya bebek görmeye gitmiş bebeki anlatıyo dedım kayınalıdeylemı oturuyolar
yoo dedi doğum yaptıya orda kalıyo adettir 40 gun orda kalıcak
aaaa deim ben ilk sizden duydum böle bişe ne saçma böle şey olmazz
ilknuuuuuuuuuuur sen beni bilimiisn 40 yıllık adettür değiştircemisin dedi
valla dedim öle şey olmaz nese bunun için şimdi tartışamıcam o gun gelsın bi

ama eltım de öle kalmıştı bebek olunca ayyyyyyyyy aklıma geldıkçe deli oluyom
bilinç altımda yer ettı varya yemınle %50 çocuk yapmama sebebim bu
çok canım sıkılıyo nası uğraşcam deliyle

ayy andacc ilkkez duydummm.hayırlısı olsun inş

ilknurrr nedemek 40gün kalmak ben şahsen bebek bakımı için kimseyi istemem yanımdaki sonuçta o bebeğe ömür boyu ben bakıcam alışmam lasım tek başıma bakmaya ne gerek var 40gün kalmaya. gelsin bikaçgün kalsın tamam ama 40gün boyuncaaa istemem yaniii

günaydın,
ablamınkiler 4 ay kalmıştı onların üsütne tanımam ablam sinir küpü oldu.
böle münasebetsizler var ama.
bide mesela onunkiler şehirdışında huysuz seninkilere noluo aynı şehirde gidip evinde yatsınlar.
valla bende bazen düşünüom apo gitcekya nisanda.dedimki sen gidince gelmezler demi.
oda dediki sen annenleri ayarla yoksa yalnız kalmasın diye gelirler diyo kafamçokkarıştı

40 gün işi bana da önceden saçma geliyodu, neymiş 40 yaa diyodum, ama bilimsel açıklaması da var mış hamile kalınca öğrendim. Bebek çıkınca tamamen vücut değişmeye başlıyor. 9 aylık değişen vücüdun eski haline dönmeye çalışıyor. kan değerlerin, rahim, diğer organlar.... 2 katı hızda çalışan herşey yavaş yavaş küçülmeye ve yerine oturmaya başlıyor. bu da neredeyse 40 günlük bi süreç demek.

Tabi ki bu süre içerisinde olmadığı kadar hassas oluyorsun. Vücudun mikroplara karşı daha dirençsiz. Bi de ani ısı değişimine..

40 gün kayınvalidenin evde durması işini bilemem tabi. Ama normal de olsa sezeryan da olsa yanında birine mutlaka ama mutlaka ihtiyaç duyacaksın.

Ağlayınca emzirmek diye bişey yok bi kere. Sen ilk başlarda bi süt makinesi oalcaksın. Her iki saatte bir (gece - gndüz) sürekli emzireceksin. Bi de uyumayı sevmeyen bi bebek olursa yandın ki ne yandın kaydirigubbakcemile3 bilmiyorumkismile

Şimdi daha detaylı görebiliyorum herşeyi. Önceden hayır asla dediğim şeylere evet demeye başladım bile. bilmiyorumkismile

Çünkü gerçekten ihtiyacın oluyor. Olacak da.. bilmiyorumkismile

Velhasıl kelam boshayallersmile hemen kestirip atmayın bebiklerim benimm, mutlaka yardım etmek isteyen olacaktır, geri çevirmeyin hemi, zaten ben şimdi ne desem boş, hamile kalınca doğum yaklaştıkça eteklerinizin zillerini duycam ben kaydirigubbakcemile3

o zaman bunnarı sorarım size kaydirigubbakcemile3 Şeniz Şeniz Şeniz Şeniz

kızlarrr ehliyet sınavlarıını geçmişim çok sevindim

Şeniz Şeniz Şeniz Şeniz Şeniz

ösgemmm durmasın demem bende asla ama şöle düşünnn 40gün yanında biri duruyor gece ağlayınca o kalkıyor bebeğisana getiriyor emziriyosun sora geri o yatırıyor sırf sen rahat uyu dinlen die böle yaparsa 40gün boyunca ve sen buna alışınca o yardımcı olan kişi evine gidince çok ozrluk çekerisn bence ilk doğum yaptın andan itibaren herşeyiyle ben ilgilenmek isterimm tamam yardımcı olcak durcak ama geceleri kalksın evine gitsin kalmasına gerek yokki yani

X