Gerilim tipi bas ağrısı

seyma akbulut

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2024
1
1
29
Selam arkadaşlar 1 aydan fazla oldu bas ağrısı yaşıyorum geceleri uyuyamıyorum baş ağrısından kafam yastığa değince sanki yaraymış gibi hissediyorum kaç defa doktora gittim ve bana gerilim tipi bas ağrısı olduğunu söyledi mr veya başka bisey çekilmedi ama malum yurtdışında bunu yapmaları çok zor ben hayatım boyunca böyle bi ağrı görmedim artık kafayı yemek üzereyim iki tane çocuğum var bazen onlara bile bakamıyorum çok kötü oluyorum kafamda sanki yanma batma uyuşma oluyor benim gibi aynı dertten muzdarip olan varsa lütfen akıl verebilir mi çünkü gerçekten artık bu baş ağrısı benim hayatımı mahvetti dayanılacak gibi değil boynumda da ağrı oluyor yani bu baş ağrısını size tarif edemiyorum çünkü tarif edilmesi çok zor çok acılı bi ağrı benim gibi bu ağrıyı yaşamış kimse var mı olan varsa yazıp yardımcı olabilir mi lütfen ?

Tr'de böyle 3-4 gün süren ağrılara mr gibi şeylerle bakıyorlar. Yurtdışı için nasıldır bilmiyorum. Ama yine de mr gibi bir şeyle bakmaları gerek. Onlar temiz çıkarsa, diş ağrısı, çene kemiği ağrısı, boyunda kireçlenme gibi şeyler değerlendirilebilir.

Ağrıyı azaltmak için, bir buz torbasına buz doldurup ya da böyle ıslatıp buzlukta beklettiğin bir havluyu, tam ensene ve göz kapaklarının üzerine gelecek şekilde bekletebilirsin. Özellikle ensede beklediğinde ağrıya çok iyi geliyor.

Sinüzüt tarzı bir şeyden de kaynaklı olabilir, dışarı çıkarken atkıya sarabilirsin başını, banyodan sonra saç diplerini iyice kurutmamakta ağrı yapabilir.

Türkiye'de özel hastanelerde artık böyle online uzaktan randevu alınıp, doktorla görüşülebiliyor. İstersen böyle bir randevu al, fikir verirler, özellikle yabancı dil bilen bir doktora denk gelirsen belki senin kendi ülkendeki doktorla iletişim kurup yardımcı olabilir. Çok geçmiş olsun, aklıma gelenleri öyle uzunca yazdım umarım işine yarar.

Ah kıyamam kendim yazdım sandım Bi an ya. Aynı durumdan muzdarivim benim doğumdan sonra oldu. Ve şuan ağrıdan yatamıyorum. Ağrıdan ziyade sıkışma hissi beni mahf ediyor. Bazen öyle bir vuruyor ki öleceğim sanıyorum. Konuşamıyorum yutkunamıyorum. Tarif bile edemiyorum beraberinde sersem gibi oluyorum. Kaşlarımı yukarı kaldırırken bile kötü oluyorum, tıkanıyor sanki kafam. Başımı yastığa koyunca sanki içinde Bişe varda patlayacak gibi ödüm kopuyor ya. Herşey temiz çıktı benim psikolojik dediler ama her gün Bi insanın başı nasıl ağrır diyorm kafayı yiyorum ya kötüye yoruyorum

Aynısı bende de var ya bazen günlerce ağrıyor sonra geçiyor yine ağrıyor neden anlayamıyorum bende

Merhabalar , benimde tam şakaklarımsan sanki oyulurcasına bir sıkışma hissi oluyor emar falan temiz çıktı. Diş sıkmamdan kaynaklı olduğu söylendi öyle bişey öi acaba ?

Üç senedir her Allah'ın günü bu illeti yaşadım Yok yirmilik distir dediler o çıkar en ağır ağrı kesici bile kesmez o ağrıyı öldürmez çok ağır ağrı değildir ama süründürür yaşam kaliteni alır kafan gözün her yerin uyuşur.tek çaresi ya stressiz hayat ya da antidepresan iki aydır antidepresan kullanıyorum geçti çok şükür hiç çekmeyin psikiyatri ya da nöroloji doktoruna gidin

Merhaba aynısı bende de oluyor. Ben Ocak ayında covid oldum, mart ayında tekrar oldum. Covid olduğumda şiddetli bir baş ağrısı olmuştu, o günden beri de var. Geceleri yatınca şiddetleniyor, yani nasıl tarif edebilirim düz yatınca artıyor, oturarak uyuduğum geceleri bilirim o zaman ciddi azalıyor. Boyun kaslarımda kasılıyor, bana Mr çekildi bişey yok dediler. Gerilim tipi baş ağrısı dedi doktor, kansızlık tetikliyormuş. Covid olduktan sonra benim ferritin ve D vitaminim ciddi düştü 1 hafta içinde. Takviye kullanmıyorum. Onlardan şüpheleniyorum ayrıca tansiyonumda yükseliyor ara ara. Demir için beslenmeye dikkat ediyorum ama D vitamini için takviye alıcam doktorum vermişti kullanmadım. Sizde değerlerinize bir baktırın derim. Benim covidden önce ferritin 80 di, 1 hafta sonra 45 e düşmüş çok şaşırtmıştım. D vitamini De 30 üstü olmalıymış. Sevgiler

Merhab, ilaç kullandıktan sonra ne kadar sürede geçti acaba ? Onun öncesinde ağrı kesici ile geçiyor muydu

Merhab, ilaç kullandıktan sonra ne kadar sürede geçti acaba ? Onun öncesinde ağrı kesici ile geçiyor muydu

Merhaba durumunuz nasıl şuan bende aynı sorun var
Öncesinde nsaii ağrı kesiciler bile geçirmiyordu.ilk kullandığım antidepresan ise yaramadı ancak değiştirip fibromiyalji ve ağrılar için yazılan duloksetin içerikli antidepresan kullanıyorum şuan hiçbir ağrım Yok

Daha önce kullanmıştım bende kullanınca evet rahatlatıyor ama sonra yine başlıyor.suan bende sarhoşluk çok fazla on dk yol gidemiyorum. Ayakta birnis yapamıyorum.

Ben de kafamın üstünde donmuş sıkışmış his ediyorum önce karıncalama oldu çok kötü yandı şimdi donuk gibi odağım yokmuş gibi çok sinir oluyorum sanki aklım hep o sıkışmış yerde gibi

Aynen öyle oluyor ilk ağrı yanma saçlı deri hassasiyeti şampuan felan dokunuyor sanıyorsun ama o tepede alında göz çene ekleminde sürekli geçmeyen donukluk

Nasıl oldunuz açaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…