Aile Planlaması Geri ekme ve ardndan idrar yapmak

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

chhc

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Ekim 2009
5
0
selam benım bır sorum var hamıle kalmak ıstemıyorum ve geri cekme yontemını uyguluyoruz , ılıskı bıttıkten sorna yatar pozısyonda kalmıyorum ve anında kalkıp idrarımı yapıyoırum cunku ıdrar sperm ı oldurur dıye bılıyorum ayrıyetten yumurtlama zamanında ılıskıye gırmıyoruz bu saydıklarımın hepsını yumurtlama zamanı dısında yapıyoruz , bır bosalma olmasada zevk suyunda bulunan az sayıdakı spermlerı ıdrar yaparak oldurmeye calısıyorum hamılelık ıhıtmalını en aza ındırmek ıcın ksıaca ve yatar pozısyodna durmuyorum kı derıne ınmesın eger sperm varsa dıye... sızce yaptklarım dogrumu ? hap kullanmak ıstemıyorum prezervatıf ıle zevk almıyoruz..

tesekkur ederım..

canım çok ilginç idrarla spermlerin öldüğünü hiç duymamıştım.ayrıca bu kadar panik ve şüpheyle olaya yaklaşırsan kesin en kısa zamanda hamile kalırsın.biraz rahat ol.hem burda senin titizliğin değil eşinin ne kadar dikkatli olduğu önemli...

hamıle kalırsın
baska yontem dene hap gıbı mesela:1ninca:

Hamile kalmak istemiyorsan seks yapma..Bu kadar basit zemuszemus

selam benım bır sorum var hamıle kalmak ıstemıyorum ve geri cekme yontemını uyguluyoruz , ılıskı bıttıkten sorna yatar pozısyonda kalmıyorum ve anında kalkıp idrarımı yapıyoırum cunku ıdrar sperm ı oldurur dıye bılıyorum ayrıyetten yumurtlama zamanında ılıskıye gırmıyoruz bu saydıklarımın hepsını yumurtlama zamanı dısında yapıyoruz , bır bosalma olmasada zevk suyunda bulunan az sayıdakı spermlerı ıdrar yaparak oldurmeye calısıyorum hamılelık ıhıtmalını en aza ındırmek ıcın ksıaca ve yatar pozısyodna durmuyorum kı derıne ınmesın eger sperm varsa dıye... sızce yaptklarım dogrumu ? hap kullanmak ıstemıyorum prezervatıf ıle zevk almıyoruz..

tesekkur ederım..

Chic, idrar spermi öldürür mü bilmiyorum ama yüksek ısı öldürüyor.İlişkiye girdikten sonra idrara çıkma zaten doğal bir şey.Geri çekme yöntemi her ne kadar güvenilir bir yöntem olmasa da ''şanslıysan'' hamile kalmazsın.Bir arkadaşım prezervatif kullanmalarına rağmen hamile kaldığı için, hiçbir yöntem %100 güvenilir değildir bunu da unutma.

bencede canım mutlaka korun hamile kalmak istemiyorsan.
bu yöntem korunma yöntemi değil.ne zaman yumurtladığını yada dölleneceğini bilemezsin.şansa bırakıyorsun işini..

ıdrarın çıktığı yerle spermin girdiği yer aynı değil bunu biliyorsun di mi?
ıdrar vajene temas etmeden çıkar, anti-sperm etkisi olsa bile vajenle ilişiği olmadığı için koruyucu bi yöntem olamaz.

İdrarın çıktığı yerle spermin girdiği yer aynı değil bunu biliyorsun di mi?
İdrar vajene temas etmeden çıkar, anti-sperm etkisi olsa bile vajenle ilişiği olmadığı için koruyucu bi yöntem olamaz.

evet yaa spermler vajina içine girmişse idrar nasıl öldürür onları..zaten vajina ve rahim bir olsa isi hastalık kapardık..yönteminin koruyuculuğu yok.bu zamana kadar hamile kalmaman tamamen şans

Hamile kalmak istemiyorsan işini şansa bırakmamalısın. Yaptığın hiç doğru bir şey değil. Muhakkak modern doğum kontrol yöntemlerine başvurman gerekli. Bende hamile kalmak istemiyorum,evli değiliz henüz + evlendikten sonra da bir süre, gerekli şartları sağlamadan bebiş düşünmüyoruz. ılk ay prezervatif ile korunduk ama ne ben nede eşim rahat edemedik.. Doktora gittim 2 aydır hap ile korunuyorum.

Hamile kalmak istemiyorsun ama korunmuyorsun da:)
Yani sen korunduğunu zannetsen de, işini şansa bırakmışsın aslında..

Hemen önlemini al canım, ya sen korun ya eşin..Bunun başka yolu yok.

bu yöntemle senelerce korunan insan tanıyorum. dikkatli old.sürece bi sorun olcağını sanmıyorum

yanii bende çokk kişiyi biliyorumkii böyle korunuyorr ve istemeden hamile olduklarını hiç duymadımm

Çok daha güvenilir yöntemler varken bu çok riskli. Sağlık Ocağına bile gidip Aile planlaması bölümüyle görüşsen sana uygun bir yöntem bulurlar.

ya esıme guvenıyorum o konuda yanı gerı cekmeyı zamanında yaptığına , ama tabı bırazda sans lazım dogru dıyorsunuz bazıları hamıle kalıyor bazılarıda uzun sure bu yontemle korunuyor..

hap niye kullanmıyosun canım? fisfisfis her defasın da kalk,çiş yap olur mu yahu

Son düzenleme:
hap bunyeme zararlı o yuzden kullanmıyorum.. =) ama idrar ın spermi öldürücü etkisi olduğuna emınım hatta kolay hamıle kalmak ıcın ilişkiden sonra idrar yapmayın der doktorlar..

eğer reglerin düzenliyse, bi ihtimal koruyabilir ama değilse her an tehlikedesin demektir :)

Hamile kalmak istemiyorsan işini şansa bırakmamalısın. Yaptığın hiç doğru bir şey değil. Muhakkak modern doğum kontrol yöntemlerine başvurman gerekli. Bende hamile kalmak istemiyorum,evli değiliz henüz + evlendikten sonra da bir süre, gerekli şartları sağlamadan bebiş düşünmüyoruz. İlk ay prezervatif ile korunduk ama ne ben nede eşim rahat edemedik.. Doktora gittim 2 aydır hap ile korunuyorum.

bunu anlamadım ,hem evli değiliz henüz demişsin hemde prezervatifle korundum demişsin ,eşim demişsin,hap demişsin anlamadım valla CADIARZU
hap bunyeme zararlı o yuzden kullanmıyorum.. =) ama idrar ın spermi öldürücü etkisi olduğuna emınım hatta kolay hamıle kalmak ıcın ilişkiden sonra idrar yapmayın der doktorlar..

canım sen olayı yalnış anlamışsın ,idrar yapmak spermi öldürmez ,dr ların dediği hamile kalmak istiyorsanız ilişkiden sonra idrara çıkmayın mevzusu ,spermin wc esnasında akmaması içindir .sperm olabildiği kadar içerde kalsınki döllenme oluşsun ,ama o zaman ilişkiden sonra idrara çıkmak ta bir doğum kontrol yöntemi olmazmıydı kafamçokkarıştı

İdrarın çıktığı yerle spermin girdiği yer aynı değil bunu biliyorsun di mi?
İdrar vajene temas etmeden çıkar, anti-sperm etkisi olsa bile vajenle ilişiği olmadığı için koruyucu bi yöntem olamaz.

alkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisalkisvereliniortak
arkadaş haklı
Bunu unutmasan iyi olur

daha neler öğrencem bakalımm ...
ahh K.K sn nelere kadirsin sengözlerimebaksanab

X