Gerçekten yardımcı olun lütfen.çok kaygılıyım.

periperi06

Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2023
949
78
Merhaba kızlar. Burda çok konu açtım sürekli ben şöyleyim eşim şöyle yok kayınvalidem şöyle yapıyo falan her neyse şimdi çok daha derin kaygılarım var . Yani gerçekten yardımcı olabilecek fikirlerimize ihtiyacım var.
Ben eşimin Pskolojisinin iyi olmadığını düşünüyorum . Aileside iyi değil. Ve bunu 2 tane doktor da söyledi hani pskoloğa gitmenin normal bişey olduğunu. Ben çok kaygılanıyorum üzülüyorum ne yapacağımı bilemiyorum. Mesela eşim dışardayken değişik hareketler yapıyo böyle ağız ve el harerketleri kaç kere uyardım hani evde şakalaşalım diye tamam diyo yine yapıyo böyle birden bire mesela sesini yüksel tiyo komik olduğunu zannediyo ama herkes tuhaf tuhaf bakıyo. Dışardayken sürekli ağzıma ökeleniyo değişik yani. Sürekli tırnak etlerini koparıyo bi ara o kadar kopardı ki parmağı kanamıştı. Hep konuşuyorum uyarıyorum anlamıyo. Çok takıntılı mesela eve misafirim gelcek evde diyo varlarken ben nasıl tuvaletimi yapacam diye kafaya takıp duruyo bana da hayatı zehir ediyo
13 yıl önce kemoterapi görmüş Doktor'un söylediğine göre onun etkileriymiş bu arada gastro doktoru bu eşim kabızlık için gitmişti. Kemoterapi den sonra 13 yıl boyunca hep kabız mış doktor da pskolog önerdi. Eşimde gitmiyo hastaneden kaçıyo napıcam ben ya ben bu adamdan çocuk da yapamam evliliğim ne olcak düzelir mi herşey

“Ağzıma ökeleniyo” ne demek anlayamadım.
Tırnak yemek büyük bir psikolojik bi sıkıntı değil. Genelde stres be kaygısını iyi yönetemeyenler yapar. Etrafımda bir sürü kişide var bu. Tuvalet konusunda da sıkıntı yaşıyor olabilir bu da çok büyük sorun gelmedi bana. Biz de kimseye yatılı gitmeyiz eşim gece sık tuvalete gidiyor rahatsız olurum ben dediği için.

2 buçuk yıldır evliyim çocuk düşünüyoduk ama ben istemiyorum çünkü bana destek olamaz biliyorum ben tek başıma altından kalkabilir miyim depresyona girerim diye korkuyorum.
Eşime diyorum beraber çift terapistine falan gidelim para vermek istemiyo gitmiyo. Asla kendisinde sorun olduğunu kabul etmiyo. Dedim ki bende de var mesela çok alınganım bende kafamda kuruyorum falan olabilir insanız yaşadıklarımızdan olabilir diyorum destek oluyorum ama anlamıyo.
Bakın dün kabızlığı için gittik doktora doktor güzelce açıklama yaptı kolonoskopi yapalım dedi sonra su yiyecek hareketlililik derken iş pskolojiye geldi. Doktor da dedi olabilir dedi kolay bi hastalık değil 13 yıl önce kanser tedavisi görmüş. Bunun için gidip konuşabilirsin pskologdan yardım alabilirsin iyi bir doktor araştırın dedi. Doktordan çıktık kan verecektik eşim hemen terketti hastaneyi gerek yok anladım su içecem falan yaptı sonra ben geri doktora gittim hemen hocam kolonoskopiden vazgeçti eşim diye. Bu kadar anlatmaya emeğe karşılık istemiyosa kendi bilir dedi

Ben bişey söylüyorum ya o ağzını bükerek komik şekilde tekrarlıyo
Tırnak değil tırnak etlerini koparıyo ama hep yapıyo sadece stres olduğu anlarda yapsa anlarım o hepimisde oluyo ama hep hergün parmaklarını bi görsen

Bunlardan başka takıntıları var mı? Aynı konuyu tekrar tekrar konuşmak gibi. Bi eylemi tekrarlı yapmak gibi

Eşinizi psikologdan önce psikiyatra götürmek zorundasınız ve lütfen çocuk fikrini, eşiniz tedavi olana kadar unutun. Sağlıklı olmayan bir adamdan söz ediyorsunuz. Bu adamla çocuk yetiştirmek size mantıklı mı geldi gerçekten?
Öte yandan eşinizin yaptığının tam olarak farkında değilsiniz ama bu basit şekilde boşanma sebebi sayılabilir. Böyle devam ederse kendinizi korumanın yollarına bakmanoz lazım

Bunlardan başka takıntıları var mı? Aynı konuyu tekrar tekrar konuşmak gibi. Bi eylemi tekrarlı yapmak gibi
Evet bişeyi 50 kere tekrarlar. Ben de uyardım 1 kere söyle diye ailesi de her şeyi çok tekrarlıyo ondan olduğunu söylüyo çoğu zaman kavga ediyoruz bunun yüzünden sinirleniyorum çünkü insan bişeyi 50 kere dermi bıktım

Ben de böyle düşünüyorum çocuk istemiyorum zaten doğru olmaz benim de sağlığım bozulur. Dün kabızlık için gittiğimiz doktorda pskiyatri dedi. Eşim ikna olmuyo napıcam yaa. ( düzelmesini çok istiyorum. Boşanmak da sıkıntı benim babamda aynı eşim gibi . Eşim doktora gitse ben hep desteğim ona ama anlamıyoo aileside böyle hani bu durumu ailesinden biriyle konuşsam diyorum bana kızarlar bişeyi yok derler onlarda öyle takıntılı insanlar. Napsam kendi ailemle mi konuşsam acaba???

Doktora gitmek istememesinin bir sebebi var mı? Özel bir şey söylüyor mu?

Sizi korkutmak istemem ve hekim olmadığım için halsizlik etmiş olacağım fakat saydığınız şeyler, maalesef pek de basit olmayan rahatsızlıkların tanıları içinde de yer alıyor. Ailenize sıkıntılarınızdan ayrıntılı şekilde bahsedin
Tedavi olmuyorsa da bu adama daha fazla hayatınızdan yıllarınızı vermeyin. Durduk yere kimse düzelmez.

Son kez eşimle konuşcam durumun ciddiyetinden bahsetcem hala istemezse doktora gitmeyi o zaman kendi ailemle konuşcam babam da tepki gösterir kesin bunda bişey yok falan yapar çünkü kendisi de öyle hareketleri falan babam da pskolojik sıkıntıları var en iyisi abimle konuşmak da o da beni dinlemiyo pek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…