Genital Bölgede Siğil daha önce başına gelen bayan arkadaşlarım lütfen yardım :(

hpv testi sonucu gelmedi daha ya ama doktor sonuca göre gerekirse hpv testi yaparız gerekmezse yapmayız dedi o ne demek anlamadım test negatif çıksa bile hpv testi şart değil mi?
Yani şart bence o ayrı o ayrı ama neyseki tedaviye başlamış yani donduruma işlemi yapılmış inşallah oda yapılınca negatif gelir.

doktor smear yaptı hpv testine şimdilik gerek yok dedi. smear temiz bu arada. ama ben anlamadım şimdi genelde hpv 6, 11 siğillere neden oluyo ve kanser yapmayan türler bunlar. eğer 16, 18 gibi yüksek tiplere de sahip olsaydım smear testinde illa bi şekilde belli eder miydi bi anormallik olarak? benim sorum bu yani çünkü tipini çok merak ediyorum.

Tipini görmek ve hpv teşhisi için HPV bakılması lazım smear ne kadar temiz olsa bile orda cıkmayabilir.

Hem smear hem hpv bakıldı koskoca raporlar elimde hpv nin tüm türleri negatif şekilde yazıyor benden iyi mi bileceksiniz?
Kadın hastalıkları ve doğum hastanesine gittim direk devlet olduguna bakmayın.
aşko tamam ne kızıyosun shhssh bu sitede herkes bi gergin. yani ben de kendi durumumumla kıyaslamak açısından soruyorum. çünkü benim de smear temiz hpv teste gerek olmadığını söyledi şu an o yüzden herhalde sıkıntılı bi hpv türü olsa bi terslik belli olurdu diye umuyorum smear testinde. bakalım...

Özelden mesaj attım bak kızmıyorum diğerleri gibi gerginde değilim sen değildir ya filan dedin diye böyle tepki verdim bende nasl yani değildir yaptırdıgım şeyi bilmicekmiyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…