Genetik test sonucunun 69.XXY triploidi olup sonraki süreçte hamile kalanlar

dddxx

Üye
Kayıtlı Üye
24 Ekim 2022
107
45
30
Merhaba arkadaşlar tup bebek yöntemiyle ikizlerime hamile kaldim ama maalesef 8.haftada kalpleri durdu . Kürtaj oldum benden alınan parçalar patoloji ve genetiğe gönderildi patoloji sonucum iyi çıktı.Bugün genetik test sonucumu aldım sonuç maalesef 66,XXY triploidi çıktı yani kötü sonuç geldi.Çok üzüldüm gercekten doktorumla konuştum zaten kalbi duran bebekler sağlıksız bebeklermiş dedi bana. Bundan sonraki yapacağımız tup bebek süreçlerine genetik testi yapılıp oyle transfer olacak dedi. Benim durumu yaşayıp şuan sağlıklı gebelik elde eden arkadaşlarım varmı? Varsa lütfen yazıp bana umut olun gerçekten çok kötü durumdayim

Benim durumumun aynısını yaşayan kimse yokmu arkadaşlar lütfen ses verin bir tek benmiyim bu durumu yaşayan ?

Merhaba durumum sizinle aynı değil fakat benimde ilk gebeliğim 3. Ayında bebeğimin kalbi durması ve gelişmediği için ilk normal doğum gibi suni sancıyla bebeğimi tek parça olarak aldılar daha sonra kürtaj oldum doktor genetik testi tavsiye etti ve yaptırdık benden alınan parça patolojiye ve genetiğe gitti patoloji sonucun da sorun yoktu fakat genetik test sonucu çıkmadı yani bebek o kadar gelişmediği için genetik rahatsızlığın ne olduğunu öğrenemedik doktorum normal yollarla denemeye devam edeceksiniz dedi

Bende genetik maalesef sıkıntılı çıktıdoktorum sonraki tüp bebek sürecimde embriyolara pgt genetik testi yapılacak dedi .ben bunun için çok endişeliyim yumurta sayım ve kalitem kötü

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…