Genetiğe rağmen tekrarlayan düşükler çok canım yanıyor

Merhaba…

Bunları yine can acısıyla ve şişmiş gözlerle yazıyorum..

Bundan önce doğal yol, iğne tedavisi vs 3 düşüğüm olmuştu.. kimyasal, boş gebelik, 8. Hafta kalp atışı ile..

Aklınıza gelebilecek tüm testler yapıldı.. hsg, pıhtılaşma , genetik , sma bile.. hiç birinde sorun çıkmadı.. 31 yaşındayım, hormon vs hiç bir sorun yok..

Bu yıl pgt li tüp bebek denedik ilkinde tutmadı sonraki ay tekrar yaptık ve (5aa) tuttu..
Dün 5+6 ilk kontrolümde kese görüldü.. akşamına ise kıpkırmızı bir kanama başladı ve peçeteye iki parça pıhtı geldi.. acile gittik fitil, proluton vs kese duruyordu… ertesi sabah yani bugün kendi doktoruma gittim ve doktorun söylemesine gerek kalmadan zaten usg de kesenin önceki günküne göre ne kdr küçüldüğünü kendim gördüm.. keza doktor da muhtemelen bebek düştü o yüzden kese küçüldü cuma tekrar kontrol edelim dedi ama doktor da ben de durumu biliyorduk.. keza hcg sonucumda da düşüş görüldü ve kesinleşti..

Günün sonunda elimde kalan tek şey hafif t rahim olması fakat çoğu doktor operasyon gerektirecek bir formda olmadığını söyledi.. bir sebep bulamadığımız için belki küçük bir ihtimal yüzünden operasyon olacağım bilmiyorum…

Şuan sadece canım çok yanıyor.. Gözyaşım kurudu.. 4. Kez sevincim yarım kaldı, hiç çocuğum yok ve anne olamamaktan çok korkuyorum… Belki de gerçekten deli gibi evlat istememe rağmen asla anne olamayacağım.. bu öyle bir şey ki , hayalini kurup sahip olamadığınızda belki de ömür boyu eksik kalacağınız tek şey .. evlat.. çaresizlik ne kötü şey..

Tek isteğim benimle aynı şeyleri yaşayıp evladına kavuşmuş birilerini görmek..
Düşük sebebi kadın olacak diye bişey yokki. Erkekte sperm DNA hasarı da düşüğe sebebi oluyor . Baktırdınız mı ???

Siz kendiniz kullanamazsınız doktorun yazması lazım.
Bana gittiğim doktorlar size söylenenin aynısını söylüyordu. Düşükler konusunda uzman bir doktora gittim CD 56 diye bir test var onu yapıyor pozitif çıkınca bu tedaviyi ve kan sulandırıcı ilaçlarla verdi. Şükür çocuğuma kavuştum
Merhaba tedaviniz neydi burda hangi doktora gittiniz acaba ve test kandan mı bakıldı miktar kaç çıktı

Merhaba tedaviniz neydi burda hangi doktora gittiniz acaba ve test kandan mı bakıldı miktar kaç çıktı
İstanbul da Bülent Kars adında bir doktora gittim. Bağışıklık baskılayıcı serum ve ilaç verdi. Bir de kan pıhtılaşmasıni önlemek için kan Sulandırıcı
Tabi bunlar benim kayıplarımin nedeni olduğu için. Her hastanın öyküsü farklı olabiliyor. Ama büyük oranda bağışıklık ve kan pıhtılaşması nedeniyle düşükler oluyor

X