Genel Anestezi mi Yoksa sipinal mi?

Spinal rahat ama preklampsi gecmisinizden dolayi dr a ne onerdigini sorup oyle devam edinbence.
Ilkinde de preeklampsiydim sormuşlardı aslında. Ben genel demistim. Sağlık odağındaki hemşire de sizin gibi yine genel olursun dedi. Bilmiyorum hayırlısı inşallah.

Bana da ebe miydi hemsire miydi bilmiyorum biri gelip once pedime baktı sonra bir anda bastırdı. Habersiz olunca ne olduğunu anlayamadım bile. Sırf sipinali bu yüzden düşünüyorum.
İçimdeki kanın çıkması ve karnım şiş kalmasın diye yaptıklarını söylediler.Ama sezeryan olan arkadaşlarıma sorduğumda öyle birşey yapılmadı diyen var.Gerçi ben sonrasında hiçbir sorun yaşamadım.Ama acısı hala aklımda.

Bana hiç birşey demediler. Zaten üniversite hastanesiydi. Bir gelen bir daha gelmiyordu. Deneme tahtası yaptılar sanırım beni orda.
Bana emzir diyen hemşire miydi doktor muydu illallah etmiştim iki gün boyunca. Hem nasıl yapılacağını göstermedi hem geldi gitti emzir dedi. Zaten sütüm 4. gün geldi sanırım. Sipinalde hemen çekiyormuş galiba burdaki yorumlardan onu anladım.

Ben özel hastanede doğum yapmıştım.Genel anesteziyle olmuştum.39.hafta suyunu çok kirletmişti kakasını yapmıştı doktor risk var demişti.En ufak sancım yoktu bir de daha önce dış gebelik ameliyatı olduğum için sezeryana karar verdik.Sütüm hemen geldi de benim kızım emmedi.Çok uğraştık sağıp da verdim memeyi almayınca.

Şimdi 18 haftalık hamileyim ben de düşünüyorum spinal mi genel mi diye.Eski doktorum önermemişti spinali.Yeni doktorumla daha konuşmadık.Ameliyathaneyi görmek ister miyim bilmiyorum.Bir de oğlumun doğduğu anı görmek var tabi.Kafam çok karışık.

Canim bende ikinci dogumu yaptim ilkinde geneldi dedigin gibi zor gecti. Ikincilerde "ikiz" spinal oldum o kadar rahat gecti ki anlatamam. Zaten ikinci sezaryan daha rahat diyolardi benimkilerin arasinda 7 sene olunca yine aci cekerim sandim ama umdugum gibi aci yasamadim. Kesinlikle spinal oneririm.

Kızlar bende 33+2 haftalık hamileyim.bu konuyu bende araştırıyorum.doğum zorunlu sezeryan olacak.herkes spinal anesteziyi tavsiye ediyor.sanırım bende spinal isteyeceğim

Eski doktorunun tavsiye etmemesinin sebebi neydi peki onu da söyledi mi?

Sonra emdi mi? Bende basta bilmeyip biberon verdigim icin memeye dönmemiz zor oldu. Birde benimki düşük doğum ağırlıklıydı 2400 gram memeyi çekemiyordu galiba.

Benimki de tam 5 yıl olacak. Herkes ikincide daha kolay ayaklandığını söylüyor.

Kızlar bende 33+2 haftalık hamileyim.bu konuyu bende araştırıyorum.doğum zorunlu sezeryan olacak.herkes spinal anesteziyi tavsiye ediyor.sanırım bende spinal isteyeceğim

Valla başından beri düşünüyordum bende. Yine genel olur diyorum ama bir anda fikrim değişti. Salı günü doktorla tarih belirleyeceğiz. Fikir olsun diye açtım bende konuyu.

Spinal oldum
İnanılmaz heyecanlıydım öyle böyle değil ama o kadar kısa sürüyor ki geneldeki gibi ayılmanı beklemeleride gerekmiyor
Bebegin dogunca cıglıgınıda duyuyorsun hemencik görüyorsunda muhtesem bi duygu
Sonda belinden iğneyi vurduktan sonra takıyorlar cıkarırlarkende hic agrı sızı olmuyor
Tek negatif yanı herkes ne konusuyor duyuyorsun :/
Benim rahim inmemişti asagı karnım gögsümün altındaydı doktor ameliyatta bastırırız yukardan demişti ve gercekten iki kişiyi cagırıp bastırdılar bişey hissetmiyorsun ama işte konusulanları duymak biraz ürkütücü

Benide vazgeçiren o konuşulanları duymak sanırım. Bazıları öncesinde sakinleştirici vuruyorlar diyorlar. Size öyle birşey yaptılar mı?

Ben 2 sene evvel kizimi normal dogum beklerken acil sezeryana alindim. Karnim tok oldugu icin zorunlu spinal oldum. Bekleme sansimiz yoktu. Planli olsa korkar kabul edemezdim herhalde. O anda epey şoktaydim bebegim icin cok endiseliydim. Hicbir sey hissetmiyordum. Sonda uyuşturulmadan once oda da takıldı. Hemen ameliyathaneye indim. Karnin tokmu denildi evet denilince spinal iğne yapildi. O anda da birsey hissetmedim. Normalde anksiyete hastasiyim. Ama o an korkmadim sadece bebegimi dusundum. Ve gormek cok guzeldi, agladigini duymak.. sonrasinda mide bulantisi ve bas agrisi baslayinca ilac verdiler kesildi sonrasinda hic olmadi. Odaya geçtiğimde 6 saat hic acı hissetmedim. Bence bu da cok onemli. Hissetmedigin icin o ilk pekişme kolay oluyor.
Suan ki gebeligimde de bir aksilik olmazsa spinal dusunuyorum. Aksine beni genel anestezi korkutuyo

Benide vazgeçiren o konuşulanları duymak sanırım. Bazıları öncesinde sakinleştirici vuruyorlar diyorlar. Size öyle birşey yaptılar mı?
Yok yapmadılar yapsınlarda istemezdim
Sonucta vurdukları herşey cocugada geciyor ondan cok hızlı hareket ediyorlar
Ama gözün korkmasın artılar eksilerden fazla
Herşeyi duydugun icin arada kafasını kaldırıp doktorun hemsireler hatta kim olduklarını hatırlamadıgım doktorlar sürekli sorular sorup duruyorlardı seni sakinleştirmek icin
Bende bol bol dua ettim bilincli bilincsiz zaten totalde 20/25dk icinde sende bebekte cıkmıs oluyorsun ameliyat haneden :)

Benimki de tam 5 yıl olacak. Herkes ikincide daha kolay ayaklandığını söylüyor.
Bende inanmiyodum ama gercekten oyleymis ikincide daha cabuk toparlandim daha kolay kalkip yurudum. Spinal olmasi da avantaj hem uyanik kaliyosun hem daha belden asagisi uyusuk oldugun icin bi anda aci duymuyosun bebegini falan tutup emzirebiliyosun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…