Genel Anestezi mi Yoksa sipinal mi?

Tehlikeli demişti felç riski var dedi

Bazı yerlerde de bel ağrısı kaldı diye okuyorum.

Yok emmedi sütüm gelene kadar sağdım sonra da mamayla devam ettik.Benim kızım 3350 doğdu büyüktü yani.

Nasibi öyleymiş demekki :)

Ben kahvaltı yaptığım için birde lavman yaptılar bana. bende bir anda alındım ama anestezi doktoru su içtiğim için kesinlikle ben risk almam deyip kaldırmıştı beni. Beklemek beni iyice panikletti bir sürü baygin kisi yanimda ayıldı. Işin garibi ben ameliyathanede gözümü açip odaya alındım.

Herkes sipinal tavsiye ettiği için şu an daha cesaretleyim. Bir doktorunda onaylaması kaldı.

Bende inanmiyodum ama gercekten oyleymis ikincide daha cabuk toparlandim daha kolay kalkip yurudum. Spinal olmasi da avantaj hem uyanik kaliyosun hem daha belden asagisi uyusuk oldugun icin bi anda aci duymuyosun bebegini falan tutup emzirebiliyosun

Darısı başıma o zaman insallah

Her ameliyat risklidir hic kendini baskalarıyla kıyaslama
Doguma girerken herkesin hikayelerini dinledim iyi olanları düşündüm hep o yüzden ne bas agrım ne bel agrım vs bişeyim olmadı cok şükür
İki gün hastanede kaldıgım icin ameliyat yeri agrımda dinmişti hastaneden cıkarken
İlk gün öglen ayaklandım hep hareket halindeydim doktorumu dinledim bol hareket ettim akşam gelen tün misafirlerimi ayakta karsıladım bol kahve ictim hep pozitiftim acım olacak illaki ama cocugumun yanında hic bişey diye düşündüm ve cok sükür öyle deli acılar yasamadım
İnşallah nasip olur sanada sorunsuz agrısız cocugunun ilk sesini duyarak onu ilk sen görerek spinal anestezi yaptırmak :)

Ben normal bekledigim icin ilk lavman yapildi. Her islemi yasadim zaten

Spinal anestezi de lavman yapılıyor mu

Benim sezaryen olacağım hastanede 1 gece kalınıyormuş ama olsun. Insallah bende sizin gibi 3. Gün ayaklanırım.

Kadin dogum servisinde calisiyorum ve en buyuk kabusum genel anestezili hasta malesef. Cunku uyanir uyanmaz tum agrilari hissetmeye basliyo ve ne yaparsan yap dindiremiyosun spinal anestezi artik tercih ediliyo sezeryanda ekstra bi sıkıntı yoksa. Ama soyle de birsey var spinalden sonra hafif bir sedasyon veriyolar ve hafif uykuya geciyosun yani yine sakin geciriyosun ama uyanmasi gece uykusu gibi. Sakın genel diye tutturup kendjne o eziyeti yapma

Peki öncesinde sakinleştirici veriliyor mu?

Hamile oldugun icin sakinlestirici veremezler canim. Seni cok iyi anliyorum ben isin icinde oldugum halde cok stresliyim. Ama ben spinali tercih edecegim icin danada tavsiye ederim

Hazır işin içinde olan birini bulmuşken sorayım kürtaj yapılırken sedasyon denilen şey mi yapılıyor?
Birde sipinal de geneldeki gibi gaz çıkarma olayı oluyor mu?

Hazır işin içinde olan birini bulmuşken sorayım kürtaj yapılırken sedasyon denilen şey mi yapılıyor?
Birde sipinal de geneldeki gibi gaz çıkarma olayı oluyor mu?
Aynen canim kurtajda ki de sedasyon. Evet malesef o gaz olayi spinaldede var. Bagirsaklara yakin biyerde islem yapildigindan hareketleri duruyor.

Ben daha önce lokal anesteziyle kıl dönmesi ameliyatı olmuştum.Açıkçası ameliyathane rahatsız etmemişti.Yalnız doktor keserken hissettim hep bir de kırt kırt diye duymuştum sesleri.Bu kadarla kalacaksa spinali kaldırabilirim herhalde.

Allah nasip ederse yarın sabah sezaryene giriyorum. Burdan cesaret alarak anestezi doktoruna sipinal dedim. Kendi doktorum anestezi türünü anestezi uzmanı ile görüşeceksin deyince ona soru soramadım. Zaten burda sorularıma yanıt aldım.

Doğumunda annem yanımda olacaktı ama bu akşam anneannemi hastaneye yatırmışlar. Moralim çok bozuldu. Abimin eşi yanımda olacak.

Konumu okuyanların dualarını bekliyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…