Genel anestezi ile doğum

damlasu14

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2023
1.416
1.592
30
Merhabalar
22+4 olduk ama bende simdiden doğum korkusu başladı .. genel anestezi ile doğum yapacağım ona ragmen nefes alamaz hale geldim korkudan genel anesteziyle doğum yapan önerileri olan birileri yardımcı olabilir mi çok korkuyorum zaman böyle nasıl geçecek hiç bilmiyorum…

Bende ilk doğumumu genel yaptım yine genel istiyorum. Uyanıkken kesildiğimi bilmek daha çok korkutuyor
Sonrası nasıl peki zahmet olmazsa anlatabilirmisiniz ? Bir kaç kişi uyanınca aşırı ağrı olduğunu yazmış sonrasında karnından bastırılmış pis kan birikimi gitsin diye bebeği emzirebiliyormuyuz mesela hemen sütten anestezi oluyor mu cok soru sordum ama ilk doğumum olcak Allah nasip ederse

Hemen süt gelmedi bende. Bebeklerim de küvezdeydi zaten. Karnına bastırılanları duydum ama benim karnıma bastırmadılar. Ağrı kesici serum falan taktıkları için çok ağrı hissetmedim, sadece uyanırken nefes alamadım. O da boğazımın tahriş olmasındanmış sanırım hortum mu ne koyuyorlarmış genel anestezi de

O karın bastırma spinal ve epiduralde de oluyor.
Arkadaşım genel oldu tansiyondan dolayı. Ama sütü de gelmedi. Bir de uyanırken çok ağrı hissetmiş.

3 defa doğum yaptım hem epidural hem spinal oldu. Tekrar doğuracak olsam yine bunları seçer O ana şahit olmak isterim. Ki beni doğuma eşim de girmişti. Müthiş bir deneyim.

Teşekkür ediyorum bilgi verdiğiniz için anestezi atmak zor mu peki

3 defa doğum yaptım hem epidural hem spinal oldu. Tekrar doğuracak olsam yine bunları seçer O ana şahit olmak isterim. Ki beni doğuma eşim de girmişti. Müthiş bir deneyim.
Allah yavrularınızı size bağışlasın ne güzel benim öyle bir seçeneğim yok maalesef ileri düzeyde panik atak hastasıyım benim için bir seçenek bile değiller

Allah yavrularınızı size bağışlasın ne güzel benim öyle bir seçeneğim yok maalesef ileri düzeyde panik atak hastasıyım benim için bir seçenek bile değiller
Allah yardımcınız olsun sağ salim kucağınıza alın inşallah. Güzel düşünün ve her şey güzel olsun.

Tavsiyem akışına bırakın. Bebeğinize odaklanın.
İlk uyandığımda ilk sözüm karnım ağrıyordu ama doktorum hemen bebeğimin doğduğunu haber verdi. O anı hala hatırlıyorum benim için çok özel. Evet ağrı oluyor, özellikle ilk 1 hafta. Ancak geçip gidiyor. Hemen ayaklanmak iyi geliyor.

Çocuğun ilk ağlamasını duymak doğduğu an yanında olduğunu ona hissettirmek öpmek onun senin yanına gelince sakinleşmesi gibi şeyler eşsiz güzel şeylere odaklan, bebeği de kendini de strese sokma. 9 ay vücudunda neler değişiyor neler başarıyorsun son kavuşma anınız o kaçırmak istemezsin

Ben de panik ataklıyım benim de ileriydi siz o an panik olduğunuzda zaten anestezici sakinleştirici veriyor koldan ve sersemliyorsunuz panik atak engel değil yani

Canım ben de yakın bir arkadaşımın tecrübesini paylaşmak isterim. Genel anestezi ile oğlunu kucağına aldı. Çok kısa bir süre uyuyup uyanmış, çok konforlu diye anlatıyordu. Sonrasında sütü de geldi, iki sene emzirdi oğlunu. Tek sorun anestezi kabız yapabiliyormuş. O konu da zorlanmış. Anestezi alan arkadaşim başka doğum yapacak olan arkadaşıma önermişti genel anesteziyi ama diğer arkadaşımın doktoru kabul etmedi, epidural oldu. Onun doktoru korkuttu onu, anestezi bebeğe zararlı diye. Ama zararlı olsa diğer doktorlar niye buna izin versin. Bence doktoruna danışmalısın. Sen anestezili istesen bile onlar yapmayabiliyorlar anladığım kadarıyla. Ama anestezili doğum yapan arkadaşım çok memnundu. Başka türlü doğuramazmışım der hep .

Doktorumla konuştum canımm kabul etti durumu bildiği için eğer etmese zaten doktor değişicektim keşke normal veya baska türlüyü göze alabilseydim ama bebeğimede kendime de daha çok zarar vereceğime eminim o psikolojiyle. Ama yine insanlar korkutuyor sezaryenden

Canım kendini en iyi sen bilirsin. Epiduralle dayanamayacağını düşünüyorsan anestezi bence en güzeli. Bebeğe o stresle zarar vereceğine, mis gibi uyursun uyanırsın.

Tüp bebekte de genel anestezi alıyoruz biz. Yumurta toplanırken. Valla ben çok seviyordum. Öyle güzel bir uyku ki. On dakika uyuyup uyanıyordum. Bilmiyorum doğumda daha uzun sürer belki bu süre. Ama bana o on dakika hiç yan etki yapmıyordu. Doktor'un da kabul ettiyse, burda arkadaşların tecrübelerini dinle bakalım, ona göre yol alırsın. Benim arkadaşım hep çok güzel anlatıyor.

Bende öyle düşünüyorum istiyorum inşallah sıkıntısız bi şekilde gerçekleşir hepimizin doğumu
Rahim filmi çekilirken de anestezi aldım korkudan endoskopi oldum onda da anestezi aldım cok rahat uyandım mide bulantısı baş ağrısı filan yaşamadım ama ne kadar anestezi veriyorlar sezaryen nasıl oluyor hiç bilmiyorum cok fark eder mi acaba
Genel olarak herkes genel alma diyor hatta ailemde bir cok kişi psikolojimi maf etti sezaryan olacağım deyince demedikleri kalmadı anca anca kendime geliyorum insanlar ne hadsizmiş her gün yeniden öğreniyorum

Ben şöyle hatırlıyorum arkadaşımın sözlerini; bebek etkilenmesin diye çok kısa uyutuluyormuşsun. Belki o da 10-30 dakika arası birşeydir. Bilen arkadaşlar yazsa da öğrensek . Ay sorma yaa o doğum olayı çok fena. Zamanında büyüklerimiz fırt fırt doğurmuş, şimdi istiyorlar ki biz de onların yaşadığını yaşayalım. Çok saçma bir baskı var üstümüzde. İnsana eksik hissettiriyorlar. Halbuki normal doğumun da bir sürü riski var. Allah korusun bebek oksijensiz bile kalabilir. Sanırım bebek sürecine girince doğumundan, emzirmeye her alanda herşeyi diyecekler. Duyarsızlaşmaya çalışacağız. İnşallah başarabilirsek

Evet kısa süreli bir uyutma işlemiymiş ama ne kadar bende bilmiyorum
Nasılda doğurmuşlar bir bilsemm o kadar çocuğu biz mi şımarığız dedikleri gibi yoksa onlar mı taşmış anlamadım
Geçecek bir sekilde diyorum acaba öğrenmeden mi girsem bazı seyleri diyorum ama karakterim müsade etmiyor bilinmez seyler insana ne kadar korkunc geliyorr

Canim bende ayni senin gibi panik atak hastayim ve dr zorla bana spinal yapti kalp krizi geciriyordum hatırlamak bile istemiyorum suan yine hamileyim gunler zehir geciyor anlamalari lazim her insan kaldiramayabilir o ortami umarim bu sefer anlayisli bi dr a denk gelirim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…