Gençlikte yenilen hurmalar 🤫

Ama galiba. Kimse net bisey yazmamıs 😥
D0192B45-E457-4775-A7A2-9A25A3704B95.jpeg

Otobüs firmalarından bahsediyor, firmaların düzenlediği seferler yani. Bireysel (şahsi araç ile) yolculuklar henüz kısıtlanmadı.

Onu anladım zaten anlaşılır olan kısım bir tek o
İzin demiş mesela ne izni
Mücbir sebep demiş neyi kastemis onlar belirsiz
Topu atmış kaçmış resmen

Onu anladım zaten anlaşılır olan kısım bir tek o
İzin demiş mesela ne izni
Mücbir sebep demiş neyi kastemis onlar belirsiz
Topu atmış kaçmış resmen
Valilikten izin alınıyor. Mücbir ölüm, iflas, hastalık, tutukluluk vs tarzında hukuki bir terim. Cb açıklama yapacak herhalde daha net bir şekilde.

Valilikten izin alınıyor. Mücbir ölüm, iflas, hastalık, tutukluluk vs tarzında hukuki bir terim. Cb açıklama yapacak herhalde daha net bir şekilde.

İznin her zaman valilikten ailinma gibi bir şartı yok

Mücbir sebebin anlamını biliyorum ama mantıksız geliyor yaptiklari. Çat diye olacak iş değil yani belli süre verilir galiba

İznin her zaman valilikten ailinma gibi bir şartı yok

Mücbir sebebin anlamını biliyorum ama mantıksız geliyor yaptiklari. Çat diye olacak iş değil yani belli süre verilir galiba
Başka yerde yaşayan evine dönmek isteyenlere izin dahilinde (belgelemesi şartıyla) yahut iş sebebiyle zorda olanlara (yine belgeleme şartıyla) seyehat izni verilir ama bütün yetki su an valiliklere verildi. Yani evet izin mercii şu an valilikler. Çok daha önce yapılmalıydı zira italyada bu kadar yayılmasının temel sebebi zaten şehirler arası yolculuklar. Umarım minimum hasarla atlatırız 🙏🏻

Başka yerde yaşayan evine dönmek isteyenlere izin dahilinde (belgelemesi şartıyla) yahut iş sebebiyle zorda olanlara (yine belgeleme şartıyla) seyehat izni verilir ama bütün yetki su an valiliklere verildi. Yani evet izin mercii şu an valilikler. Çok daha önce yapılmalıydı zira italyada bu kadar yayılmasının temel sebebi zaten şehirler arası yolculuklar. Umarım minimum hasarla atlatırız 🙏🏻

Olayın ayrıntısını tam bilmiyorum olabilir

Gerçi şu an herkes mağdur olduğu için süre müre ne dense boşuna . Ben o bakış açısıyla bakmaya çalıştım ama sonuçta olağanüstü bı durum var

Umarım atlatılır

Olayın ayrıntısını tam bilmiyorum olabilir

Gerçi şu an herkes mağdur olduğu için süre müre ne dense boşuna . Ben o bakış açısıyla bakmaya çalıştım ama sonuçta olağanüstü bı durum var

Umarım atlatılır
Bu gün açıkladılar ne yazık ki ilk vaka (genç biri) tedbirsiz bir şekilde babasına, amcasına, çalışanlarına bulaştırmış. Bulaştırdığı herkes vefat etmiş, o yaşıyor... Onun için de çok zor bir durum ama ciddiye alıp yurtdışıdan geldiği zaman kendini karantinaya alsaydı ve ufak-tefek çıkan belirtileri ilgili merciilere bildirseydi belki de o insanlar hayatta olacaklardı. O yüzden sevdiklerimizi korumak adına #EvdeKal alım 👍🏻👍🏻👍🏻

X