Gençliğime Yazık 😥

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
sizin de uslubunuz fabrika ortamından pek farklı görünmüyor

kolaya kaçmıyormuş gibi bir haliniz de yok. kendinizi çok iyi tanımıyorsunuz, buradan bakınca.
Pardonda siz ve dahi olumsuz yorum yapanlar 21. Yy da sistem neden kadınları çalışmaya mecbur bırakıyor diye sorgulasaniza. Burda bana laf yetiştireceginize sistemi araştırın. Neler dönüyor neler oluyor ..bı ailede tek kişinin maaşı neden tüm ev halkına yetmiyor da kadın neden çalışmak zorunda kalıyor ya çocuk işçilere ne diyeceksiniz onlarada laf etsenize edin bakalım

Ünvan değişikliği kalktı sanıryodum veya kısıtlıydı. İşiniz okumanıza engel değilse sıkıntı olmaz tabii. Başarılar dilerim.

Bilgi verir misiniz bende basvursam olur mu

etmediğimi nerden biliyorsunuz?
örgütlü bir mücadele yer almadığımı, sistem eleştirisi yapmadığımı, kendimce manifestolarım olmadığını nereden biliyorsunuz? siz sistemin farkına 22-23 yaşına gelip iş ararken vardıysanız o sizin probleminiz ben valinin karşına dikildiğimde 11 yaşındaydım...

ayrıca kadının çalışmak zorunda olması zorunuza gidiyorsa erkek çalışsın evini geçindirsin diyorsanız zengin taliplerinize burun kıvırmayın küçük hanım o zaman, tesettürlü bir kadının mağazada çalışması zorsa madem?

kusura bakmayın da bu uyuşukluğunuzu sistem eleştirsinin arkasına gizlemezsiniz kimin sikleti nedir 2-3 satırda anlaşılıyor yani.

Bir insan olarak kendime yetebildiğim için ben gurur duyuyorum, kimseye el açmadan, minnet etmeden. Sistemi seçim zamanı sorguladım ben kendi adıma vicdanım rahat. Tartışma yeri de burası değil..

16 sene okuyoruz devlet bize iş vermek zorunda o zaman eğitimi zorunlu tutmucaklar. Okumadan da iş fırsatı sunucaklar ben çok mu meraklıyım elin başka şehrine gidip okumaya
Üniversite iş bulma kurumu değil, akademi yeri. İş için yetişmek isteyen meslek lisesi ve yüksek okuluna gider. Üniversiteye gitmek de zorunlu değil.

Çatacak yer arayıp konu açmişsınız.ne demelerini bekliyorsunuz insanların? Evet çok haklısın, lanet olsun bu düzene? rezillik gerçekten deseler ne değişecek? Ülkenin şartları bir günde bu hâle gelmedi ki.siyasi eleştiri yapsak ne işe yarayacak? Evet hiçbir üniversite mezunu bu tarz işler yapmayı haketmiyor.herkes kendi işini yapabilmeli ülkemde.

Allah allah hayat tecrüben var diye bana burda nutuk cekemezsin. Senin nutukları küçümseyici lafların bana sokmez. Küçük hanimmis bak bak sistemin karşısına dikilmissin eee ! Beni burda ne diye eleştiriyorsun. Hayat tecrübem şunu gösteriyor ki hayat zorlukları çeken insanlar diğer insanların mutlu rahat konforlu bir hayat yaşamasını istemezler. Diğer insanlar şikayet sitem ettimi direk eleştirirler kucumserler .sizde onlardansiniz sanırım. İnsanların ne mal olduğunu çok iyi bilirim Allah tan tecrübeliyim bu konuda

Kamuda (atama) biriminde çalışıyorum. Kpss den 92 puanla merkezi atama ile atandım. İşin içinde olduğum için de biliyorum ki atama yapılıyor. 80 puanla bile atanan var. Hatta bize sözleşmeli olarak yerleşip, sonra aynı anda başka yere başvurup sözleşmeli olarak yerleşebildiği için o kurumu tercih eden daha sonra da merkezi atama ile kurumumuza yerleşen insanlar var. Atanamayınca hemen torpilden açmayın ağzınızı. En başta üniversite tercihinizde bölüm seçerken dikkat etmeniz gerekiyordu. Mezun olunca ne yaparım, devlete atanamazsam iş alanım nereler olur diye düşünmeniz gerekiyordu. Yıl olmuş 2024, bu kadarını geleceğimiz hakkında düşünelim artık değil mi? Ayrıca ailenizin ihtiyacı varsa elbette çalışıp destek olmanız gerekir. Aile olmak bunu gerektirir. Şartlar zor olabilir ama bu zor şartları bilerek başvuru yapıp kötülemeyin. Bu arada benim de tuzum kuru değildi. Çalıştım, çabaladım. Onu da söyleyeyim.

Dediğiniz gibi enerjisiz görünüyorsanız insanlar iş vermek istemez haklı olarak. Hele market sektörü çok fena. Allah yardım etsin gençliğe çok üzülüyorum bir taraftan. Ülkenin yarısı asgari ücretle geçinmeye çalışıyor.
Branşınız ilahiyat ise belediyenin meslek kurslarına, camilerin Kur'an kurslarına da başvurun.

Bunları yazdığına göre bellliki kolaya kacmissin yoksa sanada kocan mi bakıyor kocan mi para veriyor.
Türkiyedeyken Trendyol'da kıdemli yazılım mühendisi olarak çalışıyordum. Sonrasında da yurt dışından iş buldum ve oraya taşındım. Hangi koca parası?
Sene olmuş 2024 koldaki bilezikle geyik yapan bir "genç"

Sadece Üniversite mezunları ve Gençler Yorum yapsın!

İstanbul daysanız İbb cenaze işlerine başvuru yapın, kadın gassal arıyorlar yana yakıla okuduğunuz bölümden ötürü şansınız olabilir, iştirak şirketi sizi işe alıyor yani öyle sınavı falan yok. Çok rağbet gören bir meslek olmadığı için şansınız olabilir. Çokta iyi maaş alıyorlar. İstanbul da değilseniz bulunduğunuz ilin belediyesi ile iletişime geçin.

Sadece Üniversite mezunları ve Gençler Yorum yapsın!
Ben yüksek lisans da yaptım üstüne ama yorumumu beğenmediniz o ne olcak? Gerçi kimseyi beğenmiyorsunuz pardon. Çünkü sizin çalışmama lüksünüzü, konforunuzu kıskanıyoruz. Çalışıp kendi paramızı kazanabildiğimiz için aslında çok mutsuzuz de mi?

Ölüden de korkar şimdi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…