Gençliğime Yazık 😥

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
10-15 yıl önce doğsaydı da bırakın üniversiteyi liseyi bile bitirmezdi konu sahibi
Sistem kadınların çalışmasını neden zorunlu kılıyor, devlet madem iş vermiyor eğitimi zorunlu kılmasın kafasındaki birinin yetiştiği aile o zaman olsaydı ilkokul 3 ten sonra okuldan alır, 15 yaşında evlendirirdi sanırım.

15 yaşına bile kalmazdı. memeler tomurcuklanmaya başlayınca paket edilip evden gönderilirdi kendinden yaşça büyük birine.

Bizde bir çok yollardan geçtik. Biraz nazliyiz galiba. Bazı zorlukları görmeden hemen rahatlık olmaz. Sen bi yola.koyulursan devamı gelir. Ben tecrübeli olduğum.halde muhasebe işi yaparken. Aynı anda oranın temizliğini yaptım. Boşanmıştim. Şimdi ise eski iş yermdeyim altımda şirket araci var çocuğumu okula bırakıp alıyorum vs vs . Sanki senin çalışma da gönlün yok. Öyle havadan gelmez hersey biraz sabır emek lazım kulağına küpe olsun. 32 yaşındayım bu arada

Arapça hazırlık okuduysa dili olurdu. Ve iş bulma konusunda zorlanmazdı diye düşünüyorum. Malum, ülkemizin günümüz şartları… olsa olsa okulu uzatmıştır konu sahibi
Isterse 6 dili olsun çalışmak istemeyene mazeret çok micazim deyip burda cemkitiyor sa iş yerinde de çemkrir ve bir yere gelir

Kadını çalıştıran düzene kızıyor baksana....

Siz çalışmak istemiyorsunuz ve bunu belli etmişsiniz görüşmede.
Karşı taraf da kendilerine istekli hevesli tempoya ayak uydurabilecek biri gerektiğini söylemiş.
Siz o işi isteseniz zaten 4 saatlik uykuyla gitmezsiniz. Hadi elinizde olmayan şeyler oldu. İnsan 15-20 dk görüşmede enerjik olmaya çalışır.

Aa hanımefendi şimdi böyle dediniz yandınız. Konu sahibinin rahatlığını kıskanıyor oldunuz şuvan. Onun zor şartlarda çalışmaya ihtiyacı yok aslında hobi olsun diye 101 markette personel ilanına başvurdu.

Neden? Çalışmaya erkekler mi mahkum? Onlar 10 kez falan mı geliyor dünyaya? Sen yatacaksın adam sana bakacak. Oldu canım. O 1900lerin başıydı belki. Ekmek elden su gölden ne güzel bi kafa ya. İşte bu yüzden iş bulamıyorsun bu yüzden işsizsin beğenmiyorsun ve üslubun iğrenç . Ne bekliyodun bu mahalle ağzıyla üst düzey şirketler holdingler kapına dizilecek mi sanıyorsun?

İş beğenmiyorum çünkü 16 senenin karşılığı mutfak tuvalet temizlemek değil palet taşımak değil
16 sene okudun da ne okudun yani şimdi linç yicem ama okuduğun da ilahiyat sanki bana mühendis avukat falan da iş beğenmiyorsunuz zaten max olacağın meslekler belli e onlar da olmuyor mecbur alan dışı çalışacaksınız

Çok zengin talibi çıkmış. İstese kolunda bilezikler, altında da arabası olmuş ama o istememiş.

İş beğenmiyorum çünkü 16 senenin karşılığı mutfak tuvalet temizlemek değil palet taşımak değil

Sanki bir tek siz 16 sene okudunuz. Sanki bir tek siz lisans mezunusunuz. Tamam evet on altı evet 16 sene okuyup mağaza personeli olmak zor geliyor olabilir ama bu kadar kendinizi kaf dağında görmeyin. Lisans bitirmek çok büyük bir meziyet değil artık.

14 sene okuyan görümcem mağaza personeli sanırım artık müdür yardımcısı olacak sınava filan girdi. Ne yapalım. Evde mi otursun? Kaç senedir maaşı, sigortası var. Evde olsa bunlar da olmayacaktı.

Çok zengin talibi çıkmış. İstese kolunda bilezikler, altında da arabası olmuş ama o istememiş.
Bilezik ve arabayı zenginlik olarak görmek. Bu hanım kızımızın kafası belli, altına jeep, kolunda takılar 7/24 insta story. Herkes bana özensin en çok ben gezeyim kafası

O talibi konu sahibinin kafasındaki birinin kaçırmamasına imkan yok. Bi yamuğunu görmüşlerdir, aykırı bi huyunu, ne bileyim adamın anası manyaktır, aileden habersiz don alamıyodur çünkü zenginlik kaynağı ailedir falan, ya da görücü ablayı bi görmüş sonra arayıp sormamıştır. O bilezikleri evleri arabaları rahat yiyemeyeceği aşikardır. Ama beni zengin kocalar istedi ben gitmedim diye şişinmesi de şahanedir.

Şimdi ben de size 19 sene okuyup, yüksek mühendis olarak avrupada nasıl tuvalet temizledigimin hikayesini anlatacağım
Şimdi ben yüksek yaparken bi öğrenci işine girdim küçük bir firmada, 7 kişiydik diğerleri erkek. Haftada 2 gün ofise gidip çalışıyorum, sorularımı da rahat rahat sorabildigim bir yer olduğu için şanslıyım ve çıkmak istemiyorum. Bilenler bilir burada öyle temizlik elemanı, çay getiren falan yoktur, herkes çayını kendi alır bardağını yıkar vs. Haftada 1 gün de akşam mesai sonrası bir firma temizliğe geliyor tuvaleti de şöyle bir güya temizliyor. Ya diğerleri erkek zaten onlara bir şey olmaz ama ben o kadar kişinin ortak kullandığı tuvalette hasta olurum diye mecburen o geldiğim günler girip tuvaleti gizlice temizliyordum bi de gencim yani durumu anlatmak da istemiyorum, utanıyorum çünkü pis der gibi ne bileyim. Tuvalet dolabının arkasına gizledim domestosu, her geldiğimde ilk iş orayı temizledim sonra da temizledigim çok anlasilmasin diye pencereleri falan açıp havalandiriyordum yani o avrupaya gidip tuvalet temizliyorsunuz muhabbeti doğru arkadaşlar

Eğer erkeksen sürüm sürüm sürün..... Eğer kadınsan sürüm sürüm sürün...
Sen spastik misin niye insanlara beddua ediyorsun sen çalışmayı zorunluluk sanacak kadar boş bir insansın sosyal hayat vs hak getire kendin hiçbir halt değilken böyle millete üst perdeden beddualar ne

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…