Gençken çapkın olmayan Erkekler Sonradan Coşar mı?

Calma

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2007
861
5
Kızlar hani bir söylenti vardır gençken çapkınlık yapmayan uslu uslu oturan erkekler evlendikten sonra coşarlar diye.Sizce bu doğru mu? Mesela diyelim bir erkek sadece bir kızla olmuş ona sadık kalmış ve onunla da evlenmiş, bu adam ileride çeşitlilik arar mı acabaa?

Adamın içinde olduktan sonra her türlü şey beklenir.
Ama adam ahlaklı ve eşine sadıksa neden çeşitlilik arasın ki..
Görücü usulü ile evlenmiş babalarımız annelerimizi tanımadan önce çok mu ilişkisi olmuş sanki? Eskiden ayıp vardı,günah vardı. Sevmeden evlilik bile yapsalar saygılarını eksik tutmazlardı eşlerinden..Ama şimdi ne büyük aşkla yapılan evliliklerin bile sonu hüsran oluyor maalesef işte.
Allah hayırlı insanlar çıkarsın senin de karşına inşallah..
Ne desem boş,zaman çok kötü..

Evet haklısın adamın içinde varsa sonradan ortaya çıkabiliyor demek ki...
Zaten "ahlak" olduktan sonra bir problem yok ama malesef dediğin gibi zaman kötü...Amin...inşallah karşımıza ahlaklı, hayırlı insanlar çıkar...

bi erkek mutlaka ve mutlaka capkındır..
8 yıldan beri beraber olursun snra evlenirsin gözünü sende acmıstır tbi toyluk oldugu icin cakınlık yapmamıstır..
ama mutlaka yapıcaktr erkek bu gözü acılınca mutlaka yapar...
istisnaları katmassak tabi...

hımmm öyle mi diyorsun çok kesin konuşmuşsun ya üzüldüm :çok üzgünüm:
inşallah dediğin gibi değildir...

en başta kişinin karakterinde biter..
ama gözlemlediğim kadarıyla,bazı şeyleri yaşamamış erkeklerin genelde gözü dışarda olur..

erkekler meraklidir, bilinmeyene karsi merak...onceden bisey yasamamissa pek, disardaki kadinlar hep gizemli ve acaba nasil die merak uyandiracaktir bir de esi disindaki kadinlarin da onu begendigini gormek isteyecektir....

boyle olmamasi icin cooook dindar olmas,i lazim o da gunumuzde zor

bunu erkek kadin diye ayirmak dogru degil bence,
insanin icinde varsa erkek yada kadin hic fark etmez.
insanin karakteriyle ilgili bi durum.

yani genel olarak bu lafa katılıyorsunuz...ama karaktere de bağlı diyosunuz anladığım kadarıylaa...başka yorumlaaarr

a.s.kişiye göre degişir erkek tek eşlilikten yanaysa sonrasındada bir şey olmaz bazıları vardırki sen onu çok masum zannedersin o çaktırmadan herşeyi yapar :içelim:bu durumda aileye bakacaksın ve arkadaşlarına bunlar cok önemli faktörler bence tabi yaptıgı işide önemli

insan 7 sinde neyse 70 de de odur. yani bir erkek tek bir kişiye gönlünü vermişse ondan vazgeçmez tabi bu durumu değiştiren birkaç şey var ilki insan zaafı ikincisi ise nefis benim bildiğim tek şey erkekler herhangi bir kadından yüz bulmadıkça veya yakınlaşma görmedikçe kendini korur tabi nefsine hakim olan erkek bunu yapmaz bile benim görüşüm buKötü Kazen

bence bu doyum we wicdan meselesi birazda...istisnasız her erkek yapar die bişey yok..bi arkadaş demişki çook dindar olması lazım yapmaması için..ewet bikere ona katılıyorum..Allah korkusu warsa, eşinin hakkına girme korkusu warsa ( ki affedilmeyen enbüyük günahlardan biri kul hakkı ) ; kişi kendini frenler..nefis herkeste war..kadında da war..önemli olan onun isteklerine boyun eğmemek..

Bence bu erkekten erkege degisir, baska bir kadin baska bir heyecan belirli bir zaman sonra mutlaka her erkegin aklinda ve beyninde var buna yüzdeyüz eminim lakin bircok erkek bunu sirf hayalinde yasamaz gider yapar bazi erkekler yapmak ister ama cesarti yoktur kendileri belki gercekten cekingen olduklari icin kendiliginden capkinlik yapmaz ama bir kadina tav olurlar fakat niyet olarak hepsinin icinde var capkinlik bence bazilari yapiyor bazilari yapmak istiyor bazilarida daha yapicak

Maalesef bu böyle canim a.s.

Eğer bir erkeğin içinde varsa hiç birşey durduramaz.
Bazı şeyleri yaşamış olsun yada yaşamamış olsun.
Allah herkesi hayırlı insanlarla karşılaştırsın...

Erkek doğası gereği uygun ortam bulunca mutlaka yapar...Bence bu kişilikle falan alakalı değil...Ben ne imamlar gördüm,,fırsatını bulunca hemen atlayan...çünkü erkek organizması bunu müsaittir...yapmamanın en iyi yolu o ortamı yaratacak pozisyonlardan uzak durmaktır...sen koy en kişilikli dediğin erkeği güzel bi kadının yanına,,ondan sonra göreyim ben olacakları...

kişiden kişiye göre değişir tabiki.
ama genel olarak bu lafı çok duydum.ve banada mantıklı geliyor.
içinde tutuyorsa içinde kalmışsa birgün mutlaka dışarı çıkarır.
ama herşeyden en dibine kadar yaşıyıp bıkan birinin tekrar aynı hayata dönmesi daha zor.
zaten hiç birşey yaşamamış tecribesiz erkek ne biliyim bence kötü

ben eşime güveniyorum asla yapmaz demekte bir hatadır bence hiç bir erkeğe güvenilmez ne kadar mutlu olursa olsun erkek genede içindekilerden kurtulamaz ve yapar genlerinde var arkadaşlar

bunu erkek kadin diye ayirmak dogru degil bence,
insanin icinde varsa erkek yada kadin hic fark etmez.
insanin karakteriyle ilgili bi durum.

çok güzel söylemişsin.insanın eğer öncelikle kendisine sonra da eşine saygısı varsa ztn almatmak aklından bile geçmez.en azından kendini eşinin yerine koyup düşünebiliyosa daha önce bişey yaşayıp yaşamadığı durumu değiştirmez.

ben katılıyorum valla en azından dogru olmasa bile bi cok sey yasamıs bi erkegi terch ederim
doymustur diye:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…