Düğün Gelini öpebilirsiniz...den sonra :D

dudaktan isterm tabi ya.. zaten karı koca oluyorsun ne var yani elalem orda görüyor öpütüğünü diye öpüşmeyecekmiyim.. aynı gece aynı yatakda olacam zaten.. şu görür bu şöyle der ayıp olur diyenlere anlm veremiyorum.

bizde de dudaktan öpülse
erkek tarafı, aldıkları kıza bak elalemin önünde öptürüyo:KK20:
kız tarafı, oğlana bak ne geniş elalemin önünde öpüyoo:KK19:
olur maalesefffkiii....

bence tokalasmak yeterli

bence de sadece karşıdan başıyla selamlasın,kıraathanede arkadaş selamlar gibi.. daaa iresmi..ayıp kaçmaz..

Bu yorumlara koptum. Süpersiniz. :KK60::KK60::KK60:

Ben alından istemezdim herhalde, yanaktan olsun. Çok sade geliyor çünkü bana. Arkadaş gibi biraz... :KK1:
Öyle alev alev yandığımız belli olmamalı. :KK53::KK53: Şu anda bir sevgilim olmasa da :-)43:) hayal etmek güzel oldu burada yazılanlar sayesinde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alnından öpmek '' helalımsın '' manası tasır evet ama
buna namus bılmem ne kavranlarını katan halktır.. buda ayrı bır konudur..

o kadar insanın içinde özellıkle anne ve babaların önunde dudaktan öpmek bence abes olan ..
karı koca arasında yasanan hersey ' özel ' olmalıdır bence.. buna öpüşmekte dahil .. masum yada deıl ..

en güzel ve naif olanı : alından öpmektir..

o kadar insanın içinde özellıkle anne ve babaların önunde dudaktan öpmek bence abes olan ..
karı koca arasında yasanan hersey ' özel ' olmalıdır bence.. buna öpüşmekte dahil .. masum yada deıl ..

Haklısın arkadaşım bende aynı sen gibi düşünüyorum.alından öpmek sadece bizlerde olan bir adet.dudaktan öpmenin hiç bir anlamı yok allah aşkına artık bi günlük sevgiliyken millet öpüşüyor.yabancılara gelince onlarda dudaktan öpmek bizim yanaktan öpmemeiz gibi bişey.çok sıradan ve doğal onlara göre.öpücüğün pek bir anlamıda yok.alından öpmenin çok anlamı var.kültürümüzle gurur duyuyorum.bunu uygulamaktanda mutluluk duyacağım.ha yanlış anlaşılmasın diğer arkadaşları yargılamıyorum.isteyen istediği yerinden öptürsün.ama alından öpmeyi krolaştırmaya sakın kalkmayınç.anlamını bilmiyorsanız önce öğrenin derim.herkese mutluluklar:nazar:

nişanlım utanır hayatta dudağımdan öpemez:))) daha annesinin yanında aşkım bile diyemiyor:))) alnımdan öpmesi de benim hoşuma gider gurur duyarım zaten..bu samimiyettir ve en duygusal anım olacaktır buna eminim:)))) e helali,onun hayat arkadaşı oluyorum ağlarım ben yaaaa:))))

Son düzenleme:

haklısın canım bencede alından öpmeli , alından öpülmeli insanın yazısı alından öpülünce öpen kişiye geciyormuş

buna namus bılmem ne kavranlarını katan halktır..

en güzel ve naif olanı : alından öpmektir..:KK64::KK64::KK64::KK64:

Herkes kendi ailesine,çevresine ve hissiyatına göre istediği gibi davranabilir.Alından öpmek de,dudaktan öpmek de eleştirilmemeli bence.Bana,dudaktan öpmek romantik geliyo,alından öpmek masum geliyo.Ailemin karşısında ve de o kadar insanın içinde romantizm yaşamak istemem.Evet,herkes imzayı attıktan sonra ne tarz romantizm yaşıcağımızı biliyor:KK8::KK9: Ama ufak bi buse olsa da,ben yapamam diye düşünüyorum.

ben opturmemıstım ne yanaktan ne alından..utanmıstım karsımda dedelerım ve nenelerım varken !! sadece tokalastık..(nikahım evde olmustu) ama mısafırler gidip nıkahlıklarımızı çıkarmaya bızı bı odaya soktuklarında solugu eşimin kucagında aldım dudaklarımızda muhurlendi adetaaa :))) :KK52:

ben opturmemıstım ne yanaktan ne alından..utanmıstım karsımda dedelerım ve nenelerım varken !! sadece tokalastık..(nikahım evde olmustu) ama mısafırler gidip nıkahlıklarımızı çıkarmaya bızı bı odaya soktuklarında solugu eşimin kucagında aldım dudaklarımızda muhurlendi adetaaa :))) :KK52:

ay film gibiydi okurken valla Allah bir ömür böyle mutlu etsin sizi:)

ay film gibiydi okurken valla Allah bir ömür böyle mutlu etsin sizi:)
tşkler canımmm :KK16::KK16: darısı basına ve benden daha güzeliiii insallaaahhh :21: - profiline girip ancak bekar oldugunu anlayabıldım :):):) - nişanlısın sanırım.. Allah tamamına erdirsin.. sizinde mutlulugunuz daim olsun..insallah senınkıde benımkıne benzer yada daha güzel bi film karen olur..
sevgiler.. :KK61::KK61::KK61:

tşkler canımmm :KK16::KK16: darısı basına ve benden daha güzeliiii insallaaahhh :21: - profiline girip ancak bekar oldugunu anlayabıldım :):):) - nişanlısın sanırım.. Allah tamamına erdirsin.. sizinde mutlulugunuz daim olsun..insallah senınkıde benımkıne benzer yada daha güzel bi film karen olur..
sevgiler.. :KK61::KK61::KK61:

iyi dilekleriniz için çoook teşekkür ederim evet nişanlıyım:)inşallah benimki de sizinki gibi özel geçer:)sağolun:)

düğün günü gelin odasından çıkıp salona gideceğimiz sırada kocacım demez mi "bak duvağı açtıktan sonra seni öpmiycem sakın ani bi hareket yapmayasın" :KK37: "çok da meraklısıydım ben de" dedim :KK33: eve gelince de alnımdan öptü. böyle antika bi kocam var işte :KK51:

alemsiniz:KK60::KK60::KK60::KK9::KK9:

:) herkesin kendi tercihi tabi ama alnından öpmenin bizim kültürümüzde bir anlamı var diye biliyorum ben ki araştırınca da şu çıkıyor :

bir insan diğerini alnından öperse bu alın yazısıyla ilgili kötülükleri üzerine almak sorumluluğunu almak alın yazısına mührünü basmaktır. bunların hepsi farklı farklı görünse de sınırsız bir sevginin imkansız bir tutkunun belirtileridir. kolay kolay kimse bir başkasının kötü yazgılarını üzerine almak istemez. ayrıca namusun ve temizliğin simgesi olan alından öpmek öpülen kişinin temizliğini ve alnının paklığını kutsal bulmaktır.
(alıntı)

ben alından öpmenin bu anlama geldiğini bilmiyordum yeni öğrendim evet böyle bir anlama geliyorsa estetik durmasada alından öpülmesi daha uygunmuş tabi dudağa küçük bir öpücükte çok hoş olur :KK54:

benim eşim alnımdan öpmüştü duvağımı açınca :KK69:

bizim bi tanıdıgın düğününde damat dudagından öpmüştü gelini o öpücükten sonra salonun tavanı çöktü abartmıyorum kaydirigubbakcemile3 hatta gelinin babaannesi kriz geçirdi korkudan kaç kişi yaralandı kaydirigubbakcemile3 tabi bunun öpücükle alakası yokta aklıma geldi söylemek istedimkaydirigubbakcemile3

ayy koku fılmı gıbı:KK60::KK60:

düğün günü gelin odasından çıkıp salona gideceğimiz sırada kocacım demez mi "bak duvağı açtıktan sonra seni öpmiycem sakın ani bi hareket yapmayasın" :KK37: "çok da meraklısıydım ben de" dedim :KK33: eve gelince de alnımdan öptü. böyle antika bi kocam var işte :KK51:

canım keske ani bı hareket yapsaydın:KK1:

Şu an bile alnımdan öpmesini çok seviyorum ki o zaman ayrı bir mutluluk olur benim için.
Estetik durmamasından bahsedilmiş...Herkesin fikri tabii ama bugüne kadar hiç öyle bir şey düşünmedim. =) Aksine ailelerin,o kadar misafirin gözleri gelin ve damattayken dudaktan öpülmesi hiç hoş bir görüntü değil.​

Niye kendi kültürümüz varken Avrupa'ya özenelim ki? Bence de alından daha öpmek güzel. Namusun olduğu düşünülen kişi alından öpülür çünkü. Ben evleniyor olsam herkesin önünde dudağımdan öpülmesi yerine alnımdan öpülmesini tercih ederim.:KK34:

X