Geçmişi düşününce kızgınlığım geçmiyor

Birikmiştiler yüzünden kocanıza çok ters davranıyorsunuz bence . Önce biraz sakinleşin erkekler bağırıp çağırılınca çok ters tepki veriyorlar bişey yaptırmak istiyorsanız tatlı dille olmalı , siz bi terapiye gidin kendiniz bi toplanın sonra da eşinizi işleyin . Yani hatta bi borca sokun onu , yani ev parasını siz biriktirin . Ona buna ıphone alıyorsa siz de her bilezik alın arkadaşıma hediye ettim deyin ya da kendiniz takın .

Yani eşiniz biraz enayi bu yaptıkları yaşamak değil aptallık sadece . Yarın bir gün hastalansa be olacak ? Ya da ticaret bu işler kötü giderse ? Yine pandemi gibi bişey patlarsa ? Yani insanlar hiç mi ders almıyor anlamıyorum . Nasıl ev almaz , nasıl çocuğu için yatırım yapmaz? Elti ne alaka ?

Hayır boşanmak da çözğm değil bu sefer ne var ne yok herkese yedirecek . Aslında eşiniz zor bi duruma düşse kimse ona yardım etmeyecek o zaman kafaya dank eder de işte.

Merhaba herkese,
Eşimle geçmişte yaşadığımız problemleri aşamıyorum, ara ara bazı kıskançlık mevzularından kavga ediyoruz. Kıskanç olan benim, kendisi beni hiç kıskanmaz.

Kavga ettiğimiz zamanlar geçmişte yaşananlar aklıma geliyor, benden gizli herkesin işine koşuyor bana pek bir şey anlatmıyor ben tepki gösterdiğim için, bazen gerçekten toksik yapıda bir insanım diyorum, bazen de kim olsa müsaade etmez rahatsız olur diyorum. Kafayı yemek üzereyim. Geri dönüşü çok zor bir depresyona girdim bir süredir. Konular genelde kıskançlık ve eşimin eli açıklığının haddi hesabının olmaması.

Eşim ticaretle uğraşıyor, gelirimiz iyi ama bir evimiz bile yok. Har vurup harman savuruyoruz. Bizim yerimizde başkası olsa şimdiye her sene ufak halli bir ev alırdı. Bizden çok daha düşük gelirli olanlar bir sürü yatırım yapıyor, benim kocam milleti eğlendirme, yedirme, içirme derdinde ve inanılmaz paralar harcıyor. Bir ara bu yüzden de kavga ettik, baktım anlamıyor ben de acımıyorum ben de harcıyorum. Ama çok rahatsızım bu durumdan bir evimiz olsun, istediğim gibi dayayıp, döşeyeyim istiyorum, ekonomi zaten berbat, bugün alamadığını yarın hiç alamazsın. Benim çocuktan sonra kariyerim epey aksadı, büyük ölçüde hala bakımı bende, eşimden çok çok az kazanıyorum. O yüzden karışma hakkı da görmemeye başladım kendimde ben kazanmıyorum bu parayı diye.

Eşimin kendi ailesine karşı da eli çok açıktır, annesine babasına laf etmem asla, ama mesela eltimin arabasının kaskosunu yıllardır biz ödüyoruz, sormasam bilmeyeceğim, benden habersiz sürekli böyle şeyler yapıyor millete. Çalışıyor eltim, banane o kendi ödesin yani, onlar da benim kaskomu ödesin öderler mi diyorum? Tamam artık ödemem diye kestirip atıyor. Ya da bir ara telefonlarını yenileyip duruyordu iPhone, ilk evlendiğimizde ona da laf etmiştim. Şimdi bu tarz şeyleri muhtemelen hep benden gizli yapıyor, ya da yapmıyor. Karıştığım için bana kızgın ve gizliyor artık, çok ağır konuşuyormuşum sinirlenip. Tamam da buna kim sakin kalabilir😂

Yani ne yapmalıyım bilmiyorum, geleneksel Türk ailesi konularını konu edinmeyi hiç yakıştıramıyorum kendime ama yoruyor beni, içten içe kuruluyorum ve sürekli gerginim. Arkadaşlarına da böyle biraz. Bunların çoğu geçmişte kaldı ama devam ediyor mu bilmiyorum, boşver deyip geçiyorum bazen ama olmuyor. Sizler neler yapardınız? Evlilik terapisi fayda eder mi acaba, daha mı beter olur?
Devam edip etmediğini maddi gelirinizden anlamıyor musunuz ?

Bence exsisyle görüşmesine kızmaması ve doğal karsilamasi cinsel fantezileri vs adamin kendisi resmen bunlarla yapmak istiyo..

Siz de yapın o zaman large olun.. onu yok sayın yani sadece ahlaksızlık olarak değil.. di mi.. :-)
Egosunu takmayın..
Uyenin onceki konularini okumadim, fantazi mi varmis isin icinde?

Birikmiştiler yüzünden kocanıza çok ters davranıyorsunuz bence . Önce biraz sakinleşin erkekler bağırıp çağırılınca çok ters tepki veriyorlar bişey yaptırmak istiyorsanız tatlı dille olmalı , siz bi terapiye gidin kendiniz bi toplanın sonra da eşinizi işleyin . Yani hatta bi borca sokun onu , yani ev parasını siz biriktirin . Ona buna ıphone alıyorsa siz de her bilezik alın arkadaşıma hediye ettim deyin ya da kendiniz takın .

Yani eşiniz biraz enayi bu yaptıkları yaşamak değil aptallık sadece . Yarın bir gün hastalansa be olacak ? Ya da ticaret bu işler kötü giderse ? Yine pandemi gibi bişey patlarsa ? Yani insanlar hiç mi ders almıyor anlamıyorum . Nasıl ev almaz , nasıl çocuğu için yatırım yapmaz? Elti ne alaka ?

Hayır boşanmak da çözğm değil bu sefer ne var ne yok herkese yedirecek . Aslında eşiniz zor bi duruma düşse kimse ona yardım etmeyecek o zaman kafaya dank eder de işte.
Onun yerinde, onunla benzer işi olanlara bakıyorum gayet hem gezip hem bir şeyler alabiliyorlar, yatırım yapıyorlar. Eşimde hiç o kafa yok.
Evet işte o birikmişlikleri atamıyorum, sürekli gözüme batıyor her yaptığı, terapiye gidiyorum ama bu konuda değil başka konulardan konuştuk hep. Bu konuları konuşsam da bir şey farketmez, o aynı devam ettikten sonra. Evlilik terapisi nasıl olur bilmiyorum bir fikrim yok. Boşanmak istemiyorum, tek başıma çocuk büyütmek istemiyorum bu da çözüm gibi gelmiyor bana 😔

Çekirdek ailesine bir ev alabilecek ekonomik imkani varken bunu yapmayan, ona buna harcayan yediren içiren, habire telefon modeli yükselten ve bunun adına yaşamak diyen kocaya ben saygı duymam. Neymiş sizin ailenizden ve kendi ailesinden kalacak olanlar çocuğunuza yetermis. Ee sen ne yapıyorsun çocuğun icin? Niye başkasının malına guveniyorsun? Önce sen garantiye al çocuğunu bir baba olarak, dünyanın binbir türlü hali var.

Evlilik terapisi işe yarar mı demişsiniz. Adamın parayla ilişkisi, kıskanç olmayisi, rahatlığı vs bunlar temel kişilik özellikleri. Değişmez. Ya böyle yaşayıp gideceksiniz. Ya da yollarınızı ayiracaksiniz. Başka bir seçenek bulamadım ben.

Bence exsisyle görüşmesine kızmaması ve doğal karsilamasi cinsel fantezileri vs adamin kendisi resmen bunlarla yapmak istiyo..

Siz de yapın o zaman large olun.. onu yok sayın yani sadece ahlaksızlık olarak değil.. di mi.. :-)
Egosunu takmayın..
Adam swinger sever gibi geldi bana da

Kiz Kardeşinin kaskosunu ödese neyse de elti ne alaka ya? Kendisi de demiyor ki eşimin erkek kardeşi meden benim kaskomu ödesin? Ben böyle aymaz bir kocayla evli olsam sinir hastası olurum tabiri caizse. Eski sevgili mevzusu da öyle, bazı şeyler yapılmasa ona cesaret edilemese bile düşüncesi yeter.

Onun yerinde, onunla benzer işi olanlara bakıyorum gayet hem gezip hem bir şeyler alabiliyorlar, yatırım yapıyorlar. Eşimde hiç o kafa yok.
Evet işte o birikmişlikleri atamıyorum, sürekli gözüme batıyor her yaptığı, terapiye gidiyorum ama bu konuda değil başka konulardan konuştuk hep. Bu konuları konuşsam da bir şey farketmez, o aynı devam ettikten sonra. Evlilik terapisi nasıl olur bilmiyorum bir fikrim yok. Boşanmak istemiyorum, tek başıma çocuk büyütmek istemiyorum bu da çözüm gibi gelmiyor bana 😔
Eski konularınız da bu konunuzla bağlantılı diye onlardan küçük küçük anekdotlar yazacağım, eşinizin 2. evliliğiymişsiniz sizden de epey büyükmüş, evlenmeden önce eski eşiyle görüştüğünü öğrenmiş aşık olduğunuz için ayrılmamışsınız, aylık kazancını sormuşsunuz kızmış, hep har vurup harman savuruyormuş, eşiniz başkalarına bonkörken siz kendi maaşınız kadar harcama yapıyormuşsunuz, aranız hep bozukmuş aslında ve eşiniz çocuğumuz iyi olsun yeter bizim aramızın düzelip düzelmemesi umurumda değil demiş, sizinle çok da diyaloğu olan birisi değil, yani aslında evlenmeden önce eski eşiyle görüşmesi olsun, aylık kazancını sorduğunuzda kızması olsun, adam kendini evlenmeden önce göstermiş, farklı karakterde değilmiş hep böyleymiş ama siz aşık olduğunuz için bunları görmezden gelmeyi tercih etmişsiniz oysa daha sevgililik döneminde kestirip atmanız gerekiyormuş, kaldırırım diye düşünmüşsünüz ama gördüğünüz gibi artık kaldıramaz hale gelmişsiniz.

Belki evlenince değişir diye düşündünüz bilemem ama huyu ortada ve değişmez, boşanmak istemiyorsunuz siz bilirsiniz o zaman gittiğiniz terapilerde eşinizle alakalı sorunlarınızı da anlatın, eşiniz düzelmez ama en azından siz eşinizi olduğu gibi kabul edebilirsiniz belki zira dediğim gibi eşiniz bu yaştan sonra farklı biri olamaz adam 48 yıldır bu karakterde.

Olabildiğince kısa açıklamaya çalışıyorum ki ne zaman açıklamaya kalksam kocasını iyice kötülüyor oluyorum burda bazı üyeler yüzünden.

O anlamda kullandım tabi.
Mesela örnek vereyim, Çok eskiden bir yöneticim aleni ilgisini belli ediyordu hatta taciz boyutuna vardı rahatsız oluyordum, eşime bahsettim, çok normal sen kendin halledebilirsin bu durumu insan doğası saba ilgi duymuş olabilir diye zırvaladı, hallettim iş değiştirdim ama yorum bile yapmadı, sormadı.

Kendisine yanaşan biri olsa, söylesem öyle bir şey yok der ama olabilir de, evli bile olsak bize ilgi duyanlar olabilir, yine insan doğası diye zırvalar. Önemli olan bizim tutumumuzmuş. Ben asssla böyle bir şeyi normalleştiremiyorum. İnsan doğası deyip geçemiyorum.
Sizin ilişkiniz sağlıklı olan, benim durumumda çok değersiz hissediyorsunuz.
Evet kıskanç olmamak kisitlamamak başka, tamamen duyarsız olmak başka. Zaten toplumda karısını sakinmayan, kıskanmayan anlaminda kullanılıyor. Sözlük anlamı bu şekilde olmasa da bizim yörede çok kullanılır mesela. Rahat erkek anlamında. Her dedikleri karısını pazarlamiyor.

Bence toplumda cuckcold erkek de çok fazla. Ama belli etmiyorlardir kendilerini baskıdan dolayı. Ya aşırı medeni ya böyle şeylere sahip diye düşünürüm ben açıkçası.

Dediğim gibi benim eşim hiç kiskanmaz. Tek başıma konsere giderim gece 1 de gelirim. Erkek arkadaşlarım vardır görüşürüm. Ama tamamen eşim rahattır da diyemem. Bana zaten kendinden çok güvenir. Ben kendime güvenmiyorum bu kadar. Asla benden yana birine aklım kayar düşüncesi yoktur. Kendimi koruduğumu da bilir. Ama olaki dışarda bir erkeğin pis bir yere cekebilecegi bir laf soyledim uyarır. Birine boş musun demiştim. Erkek bir kasiyer. Buna bozulmuştu mesela. Neden öyle diyorsun diye. Veya yeni daha bir cafe bir çocuk bana bakıyormuş..ben de o masaya yakın oturmaya çalışmıştım. Diğer tarafa oturalım falan yaptı ters ters. Kavga vs çıkarmaz. Ama sakınmasini hissettiğim seyler oluyor ve bence bu kadarı güzel. Kiskanilmak da kadınların istediği bir şey bence. Aşırı kıskanç birini asla cekemezdim ama hiç kiskanilmamak da güzel değil. Ki ben de hiç kıskanç biri değilim ama yine de kadınlar kiskanilmak ister.

Evet kıskanç olmamak kisitlamamak başka, tamamen duyarsız olmak başka. Zaten toplumda karısını sakinmayan, kıskanmayan anlaminda kullanılıyor. Sözlük anlamı bu şekilde olmasa da bizim yörede çok kullanılır mesela. Rahat erkek anlamında. Her dedikleri karısını pazarlamiyor.

Bence toplumda cuckcold erkek de çok fazla. Ama belli etmiyorlardir kendilerini baskıdan dolayı. Ya aşırı medeni ya böyle şeylere sahip diye düşünürüm ben açıkçası.

Dediğim gibi benim eşim hiç kiskanmaz. Tek başıma konsere giderim gece 1 de gelirim. Erkek arkadaşlarım vardır görüşürüm. Ama tamamen eşim rahattır da diyemem. Bana zaten kendinden çok güvenir. Ben kendime güvenmiyorum bu kadar. Asla benden yana birine aklım kayar düşüncesi yoktur. Kendimi koruduğumu da bilir. Ama olaki dışarda bir erkeğin pis bir yere cekebilecegi bir laf soyledim uyarır. Birine boş musun demiştim. Erkek bir kasiyer. Buna bozulmuştu mesela. Neden öyle diyorsun diye. Veya yeni daha bir cafe bir çocuk bana bakıyormuş..ben de o masaya yakın oturmaya çalışmıştım. Diğer tarafa oturalım falan yaptı ters ters. Kavga vs çıkarmaz. Ama sakınmasini hissettiğim seyler oluyor ve bence bu kadarı güzel. Kiskanilmak da kadınların istediği bir şey bence. Aşırı kıskanç birini asla cekemezdim ama hiç kiskanilmamak da güzel değil. Ki ben de hiç kıskanç biri değilim ama yine de kadınlar kiskanilmak ister.
Toplumda g.v.t kelimesi sizin söylediğiniz anlamda kullanılmıyor. Lütfen insanları da yanlış yönlendirmeyin; birisi olmadık bir yerde kullanmasın.

İlgili kelime aynı zamanda at yetiştiriciliğinde suni dölleme öncesinde; atların çiftleştirilmesinde görev yapan kişilerin mesleki adlarıydı. İlgili mesleğin işleyişini düşünürseniz, g.vat kelimesinin aslında ne kadar ağır bir kelime olduğunu ve bu kelimeyi eşiniz / sevgiliniz için kullanıyorsanız; kendinizi nasıl bir konuma düşürdüğünüzü daha iyi anlayabilirsiniz.

Son düzenleme:
Her ay belirli bir miktar altın alıp bunu gizlice biriktirme durumunuz var mı? Yani eltinin kaskosunu ödemek falan aşırı absürt

Çekirdek ailesine bir ev alabilecek ekonomik imkani varken bunu yapmayan, ona buna harcayan yediren içiren, habire telefon modeli yükselten ve bunun adına yaşamak diyen kocaya ben saygı duymam. Neymiş sizin ailenizden ve kendi ailesinden kalacak olanlar çocuğunuza yetermis. Ee sen ne yapıyorsun çocuğun icin? Niye başkasının malına guveniyorsun? Önce sen garantiye al çocuğunu bir baba olarak, dünyanın binbir türlü hali var.

Evlilik terapisi işe yarar mı demişsiniz. Adamın parayla ilişkisi, kıskanç olmayisi, rahatlığı vs bunlar temel kişilik özellikleri. Değişmez. Ya böyle yaşayıp gideceksiniz. Ya da yollarınızı ayiracaksiniz. Başka bir seçenek bulamadım ben.
Ben böyle adamın mal kaçırmak için ev almadığını düşünürüm mesela

Toplumda g.v.t kelimesi sizin söylediğiniz anlamda kullanılmıyor. Lütfen insanları da yanlış yönlendirmeyin; birisi olmadık bir yerde kullanmasın.

İlgili kelime aynı zamanda at yetiştiriciliğinde suni dölleme öncesinde; atların çiftleştirilmesinde görev yapan kişilerin mesleki adlarıydı. İlgili mesleğin işleyişini düşünürseniz, g.vat kelimesinin aslında ne kadar ağır bir kelime olduğunu ve bu kelimeyi eşiniz / sevgiliniz için kullanıyorsanız; kendinizi nasıl bir konuma düşürdüğünüzü daha iyi anlayabilirsiniz.
Neye dayanarak toplumda kullanılmıyor diyorsunuz ki. Sözlükte olmayan ve kullanılan bir sürü sözcük var mesela. Yöre Yöre değişir. Eskiden kadınların çalışmadığı dönemde bile karısı o akraba içinde veya o toplumda ilk kez çalışacak olan adam için kullanılırdı.
Ek olarak pezevenk de kadın pazarlayan demek. Ama arkadaşlar da birbirine şaka yollu pezevenkin miyim senin diyebiliyor. Tutup da para karşılığı kadın ayarlamiyor. Ama filanca arkadaşını benle tanıştır dendiğinde bu şekilde muhabbetler oluyor.
Benim kullanmamam veya sizin kullanmamanız kullanılmadığı anlamına gelmiyor. Ben çok duydum bu anlamda kullanilan

X