geçmeyen vajinal akıntı,rahim ağzı yarası

lca123

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2024
8
0
27
Arkadaşlar merhaba. Yardımınıza veya desteğinize ihtiyacım var çünkü bu konu yıllardır psikolojimi bozmuş durumda. 5 6 yıldır geçmeyen vajinal akıntım var. Defalarca doktora gittim mantar olduğunu söylediler. Herhangi bir kaşıntı, yanma vs yok. Sadece çok yoğun bir akıntı. Kullanmadığım fitil, krem, hap kalmadı. En son Kasım ayında bunları tekrar kullandım ilaçlardan sonra da doktor önerisiyle vajinal duş yaptım. Akıntılardan dolayı vajina iç dudaklarımda yanyana birden fazla pütürlük şişlik oluştu. Siğil sanıp korktum doktor enfeksiyondan dedi. Her yıl düzenli smear veriyorum bir sorun cıkmıyor. Bugun yine smear vermeye gittiğimde doktor rahim ağzında yara olduğunu ilaçlardan sonra geçmezse yakacağını söyledi ve çok yoğun akıntın var diye de ekledi. Duo balance bv cran, nioli yağı her şeyi denedim ama bir sonuca ulasamıyorum hala cok yogun sarı beyaz akıntım var. Tuvalete gitmek istemiyorum akıntılar yüzünden. Simdi de rahim ağzı yarası cıktı basıma. Benzer bi tecrübesi olan var mı? Rahim ağzı yarası mı bunlara sebep oluyor yoksa akıntı mı yara yapıyor? Veya artık akıntılarımı fizyolojik sayıp kabullenmeli miyim? Çok yoruldum.

Smear de rahim agzindan alınıyor ama benim dışarıdan giriş kısmına sürdü sadece sizin ki nasıl alındı tam anlayamadım .f
Her iki hpv testimde de vajinamı spekulum ile açıp içeriye çubuğu sokup numune aldı, yani rahim ağzından aldı, farklı bir uygulama yok test alış şekli herkeste aynı.

Sadece kasım 2023’ de yaptırdığım ilk testte tip 53 geldi, 2024 mart ayında belki 53 gitmiştir diye tekrar test verdim bu sefer tip 18 geldi, doktorum da ilk testte tip 18 çubuğa gelmemiştir, kendini göstermemiştir 53 tek başına olamazdı zaten dedi.

Her iki hpv testimde de vajinamı spekulum ile açıp içeriye çubuğu sokup numune aldı, yani rahim ağzından aldı, farklı bir uygulama yok test alış şekli herkeste aynı.

Sadece kasım 2023’ de yaptırdığım ilk testte tip 53 geldi, 2024 mart ayında belki 53 gitmiştir diye tekrar test verdim bu sefer tip 18 geldi, doktorum da ilk testte tip 18 çubuğa gelmemiştir, kendini göstermemiştir 53 tek başına olamazdı zaten dedi.
Benim ki öyle yapılmadı işte . spektrum ile AÇILMADI sadece kulak çubuğu ile vajinanın giriş kısmına sürüldü.bir kaç yerde de ikisinin sonuçları farklı çıkıyor diye okuyunca merak ettim

Benim ki öyle yapılmadı işte . spektrum ile AÇILMADI sadece kulak çubuğu ile vajinanın giriş kısmına sürüldü.bir kaç yerde de ikisinin sonuçları farklı çıkıyor diye okuyunca merak ettim
Hiç bilmiyorum, benim iki testim de bu şekilde alındı. Belki hastaya göre değişiyordur, bir de benim çatım dardır, o sebeple iyice açıp rahatça almak istemiş olabilir doktor.
Onu burada hemşire arkadaşlar var, onlara danışmak lazım, bir rica edelim, bir yorumları olacaktır elbet. D duygum80

Hiç bilmiyorum, benim iki testim de bu şekilde alındı. Belki hastaya göre değişiyordur, bir de benim çatım dardır, o sebeple iyice açıp rahatça almak istemiş olabilir doktor.
Onu burada hemşire arkadaşlar var, onlara danışmak lazım, bir rica edelim, bir yorumları olacaktır elbet. D duygum80
Çatının dar olması ile ne alakası var hiç içeri sokmadan dışarıdan sürdü çubuğu diyorum anlatamıyorum heralde .sizinki smear artı hpv bakildiysa dediğiniz gibi smear alinmisken hpv de bakilmistir.ben özel olarak hpv testi yaptırdım özelde dediğim gibi alındı tipleme yapıldı.mavi lab da sanırım ay i şekilde yapıyor kendiniz süreceksiniz vajinaya çubuğu vs demişlerdi çünkü ama başka labaratuvar içeri giren plastik bir aparat vermişti .

Çatının dar olması ile ne alakası var hiç içeri sokmadan dışarıdan sürdü çubuğu diyorum anlatamıyorum heralde .sizinki smear artı hpv bakildiysa dediğiniz gibi smear alinmisken hpv de bakilmistir.ben özel olarak hpv testi yaptırdım özelde dediğim gibi alındı tipleme yapıldı.mavi lab da sanırım ay i şekilde yapıyor kendiniz süreceksiniz vajinaya çubuğu vs demişlerdi çünkü ama başka labaratuvar içeri giren plastik bir aparat vermişti .
Bahsettiğiniz şeyi ilk kez duyuyorum bir bilgim yok yani, hayatım da 50 kez hpv testi de yaptırmadım, çatı dar fikri geldi aklıma. test alınma şekli ile aklınıza takılan bir şey varsa, kolposkopinizi yapan doktorunuzu arayıp danışın, madem çok bilginiz var hatta aramayın gerek yok, benim her iki testim o şekil de yapıldı diyorum bende. Yardımcı olmaya çalıştım laf işittim resmen.

Bahsettiğiniz şeyi ilk kez duyuyorum bir bilgim yok yani, hayatım da 50 kez hpv testi de yaptırmadım, test alınma şekli ile aklınıza takılan bir şey varsa, kolposkopinizi yapan doktorunuzu arayıp danışın, benim her iki testim o şekil de yapıldı diyorum bende.
Başta okuyup anlamadan sizinki ile aynı yapıldı benimde yazdınız .sonra çatı darlığı ne alaka bilgisiz olduğunuz belli

Başta okuyup anlamadan sizinki ile aynı yapıldı benimde yazdınız .sonra çatı darlığı ne alaka bilgisiz olduğunuz belli
Okuyup anlamamış olabilirim, ancak ben burda bilgi yarışı halinde değlim, çok bilgi sahibi olsaydınız nasıl kolposkopi olacağınıza da hakim olurdunuz. Çatı hakkında fikir yürüttüm sadece, doktor değilim, numune nasıl alınır bilemem.

Şu dakikadan sonra da MUHATTABIM DEĞİLSİNİZ, germeyin daha fazla!

Okuyup anlamamış olabilirim, ancak ben burda bilgi yarışı halinde değlim, çok bilgi sahibi olsaydınız nasıl kolposkopi olacağınıza da hakim olurdunuz. Çatı hakkında fikir yürüttüm sadece, doktor değilim, numune nasıl alınır bilemem.

Şu dakikadan sonra da MUHATTABIM DEĞİLSİNİZ, germeyin daha fazla!
Sorduğum şey kolposkopi değildi zaten hpv testiydi.onu bile anlamamissiniz Ama sayenizde sabır testi de verdim .bundan sonra anlamadan bilmeden yazmazsiniz sizde inşallah iyi günler ...

Yaklaşık olarak 15 yıldır; yılda ortalama 2 smear testi veririm hiç kulak çubuğu ile sürüntü almadılar. Ayrıca hemşireyim; smear ın vajinanın spekulum ile açılıp rahim ağzından; rahim ağzının her tarafına değdirilerek alınması gerektiğini biliyorum. Yeni bir şey geliştirildi veya sizden başka bir test alındı ise bişey diyemem. Belki vajinal kültür mü almak istediler???? Neyse zaten şu kadın hastalıkları yüzünden hepimiz gerginiz, birbirimizi kırmayalım

Yaklaşık olarak 15 yıldır; yılda ortalama 2 smear testi veririm hiç kulak çubuğu ile sürüntü almadılar. Ayrıca hemşireyim; smear ın vajinanın spekulum ile açılıp rahim ağzından; rahim ağzının her tarafına değdirilerek alınması gerektiğini biliyorum. Yeni bir şey geliştirildi veya sizden başka bir test alındı ise bişey diyemem. Belki vajinal kültür mü almak istediler???? Neyse zaten şu kadın hastalıkları yüzünden hepimiz gerginiz, birbirimizi kırmayalım
Canım ben ilk olarak zaten akıntı şikayeti ile doktora gittim ve akıntının nedeni bulabilmek için; doktorum 3 ayrı test yapmak istedi ve aynı anda hpv, smear ve kültür testi aldı, numunelerin hepsi aynı anda ve ayrı numune kaplarına alındı, o nedenle kültür testinin de smear tarzında alındığını gördüm.
Hatta Kültür testimin sonucun da maalesef candida mantarı üredi.

Ayrıca hpv de smear gibi alınır.
Belli ki daha önce özel bir labaratuvarda sadece hpv dna testi vermemissiniz .smear ve hpv aynı anda alınınca rahim ağzından alınır.fakat sadece hpv de vulva ve vajen girişinden sürüntü almak da yetiyor.dna ya bakılıyor çünkü smear gibi hücre incelenmesi yapılmıyor.bilmedigim şeyleri ogrenirim diye girdim bu siteye ama hemşirenin bile hali buysa yazık

Evet biz daha önce özel lab. da test vermediğimiz için bilmiyor olabiliriz suç mu? Hayırdır? Ya da senin bu uslüpla mı yaklaşman gerekli?

Hayatın da ilk kez özel lab. gidip test vermişsin onu da orda öğrenmişsin, asıl ahkam kesen biri varsa o da sensin!

Ters konuşmalar yapmak, ukala bir tarzla
“ okuduğunu anla / sabır sınavı verdim, yok sende hoşgeldin “ falan ne demek yani? Sen kimsin? Tarzına dön bir bak.

Daha önce burada kolposkopi sordun, insan gibi sana yardımcı olduk değil mi?
Bu neyin kompleksi?

Kaldı ki; hemşire arkadaşın tıbbi bilgisi bir yerde dursun, ki kendisi sürekli nüks nedeniyle 12 yıl bu hastalıkla mücadele eden biri, çoğu doktorun bile daha ülkede henüz hpv bilgisi çok kısıtlı, adam doç dr. olmuş henüz hpv lezyonunu tanımıyor, sen kime anlamıyorsunuz bilmiyorsunuz diye hesap soruyorsun pardon ya????

Bana da bulaşıp durma daha fazla! vajinanın yanın da ruh sağlığını da tedavi ettir bir ara!

Son düzenleme:
Evet biz daha önce özel lab. da test vermediğimiz için bilmiyor olabiliriz suç mu? Hayırdır? Ya da senin bu uslüpla mı yaklaşman gerekli?

Hayatın da ilk kez özel lab. gidip test vermişsin onu da orda öğrenmişsin, asıl ahkam kesen biri varsa o da sensin!

Ters konuşmalar yapmak, ukala bir tarzla
“ okuduğunu anla / sabır sınavı verdim, yok sende hoşgeldin “ falan ne demek yani? Sen kimsin? Tarzına dön bir bak.

Daha önce burada kolposkopi sordun, insan gibi sana yardımcı olduk değil mi?
Bu neyin kompleksi?

Kaldı ki; hemşire arkadaşın tıbbi bilgisi bir yerde dursun, ki kendisi sürekli nüks nedeniyle 12 yıl bu hastalıkla mücadele eden biri, çoğu doktorun bile daha ülkede henüz hpv bilgisi çok kısıtlı, adam doç dr. olmuş henüz hpv lezyonunu tanımıyor, sen kime anlamıyorsunuz bilmiyorsunuz diye hesap soruyorsun pardon ya????

Bana da bulaşıp durma daha fazla! vajinanın yanın da ruh sağlığını da tedavi ettir bir ara!
Gerçekten bu ülkede okuduğunu anlamakta büyük sıkıntı var.bir soru sordum ve saçma sapan cevaplar aldım .bir de emin emin konusmaniz yok mu gerçekten tahammül edilecek gibi değilsiniz.insan bilmediği şeye bilmiyorum o konu hakkında bilgim yok diyebilmeli.ama yok illa ahkam kesilecek.bu da cehaletinizi gösteriyor ki düşünme yetisini kullanamayan insana tahammülüm yok .sinirlenmem bu yüzden.insani doğru bildiğinden bile şüphe ettirmenizden.bu arada hayatımda ilk kez özel labaratuvarda test verdiğimi de emin emin söylüyorsunuz ama ben hep özelde test veririm.gelisim lab.galen lab ve ya mavi labaratuvarda birini arayıp hpv DNA testi ne şekilde yapılıyor diye sorarsanız cevabınızı alırsınız.size tavsiyem önce dinleyin sonra anlayın sonra da ne konustugunuzu bilerek konuşun iletişimde ciddi sıkıntılarınız var.doktorlarinda bilgilerini ölçüp biçip yetersiz diye karar verdiniz ya puzzle tamamlandı.lutfen daha fazla yazmayın muhatap almayacaktiniz ya hani o bakımdan

Gerçekten bu ülkede okuduğunu anlamakta büyük sıkıntı var.bir soru sordum ve saçma sapan cevaplar aldım .bir de emin emin konusmaniz yok mu gerçekten tahammül edilecek gibi değilsiniz.insan bilmediği şeye bilmiyorum o konu hakkında bilgim yok diyebilmeli.ama yok illa ahkam kesilecek.bu da cehaletinizi gösteriyor ki düşünme yetisini kullanamayan insana tahammülüm yok .sinirlenmem bu yüzden.insani doğru bildiğinden bile şüphe ettirmenizden.bu arada hayatımda ilk kez özel labaratuvarda test verdiğimi de emin emin söylüyorsunuz ama ben hep özelde test veririm.gelisim lab.galen lab ve ya mavi labaratuvarda birini arayıp hpv DNA testi ne şekilde yapılıyor diye sorarsanız cevabınızı alırsınız.size tavsiyem önce dinleyin sonra anlayın sonra da ne konustugunuzu bilerek konuşun iletişimde ciddi sıkıntılarınız var
Okuduğunu anlamış olsaydın, hemşire arkadaşın mesleki bilgisini yazık mazık diyip aşşağılıyıp yukarı da, “ test alınma şeklinde farklı bir sistem daha varsa veya geliştirildiyse bilmiyorum “ yazdığını cümle arasında okumuş anlamış görmüş olurdun “ değil mi?
Onlara ne kadar minnettar olduğumuzu da unutmuş olman çok üzücü ayrıca…

sen önce bi kendi algılarını kontrol et olur mu?

Ki ben gözümden kaçmış o kısmını anlamamış olarak durumu ifade ettim değil mi? Kimse aksini söylemiyor burda.

İnsanlara Ezikleme politikası uygulamaya çalışırken, kendi seviyeni, daha doğrusu SEVİYESİZ TARZINI belli etmiş oldun zaten.

Edepsizliğini, şımarıklık ile bizleri bu şekil de bastıramazssın sen!

Herkesin canı burnunda zaten, güzelim konuyu polemiğe çevirip, edepsizliğin ile daha fazla boş boş yazmana daha fazla izin vermeyeceğim.
Sorunun kocanla mı kimleyse git onunla tartış hallet sen, burası insanlara sataşma yeri değil kimse de kendisine laf söyletmez, kısaca HADDİNİ BİL!

X