Geçmeyen karın ağrısı huzursuz bağırsak sendromu mu ?

Bugün söylemesi ayıptır dışkım yeşil renkteydi sizde de oluyo mu?Karın ağrım da var artık delirmek üzereyim

Bnımde 2, 5 yıl önce başladı ibs hikayem, bazı şeyleri kafaya takmam ve stres yapmamla ilgılıydı tabı bununsonra öğrendın, 2-3 kez atak yasadım, sidetli ağrılar, kasığıma vuruyordu, o esnada aşagı baskılama yapıyor ve bğyük tuvaletım varmış gbı hissettırıyordu, bobrek sancısı gbı arkaya agrı vuruyordu bı taraftan, acaba kadın dogumamı, dahılıyeyemi gtsem bu agrıların sebebi nedir, kesın kötü bısey çıkacak dıye dusunurken hastalık hastası oldum,
Kadın doğuma gttım, kolonoskopi çektrdım bısey yok, ibs dedi doktor. Bi ishal bi kabız oluyordum tuvaletımı yapınca rahatlıyordum, yazılanları okudum da demekki çoğu kişide aynı şeyler var. Bu arada kolonoskopiden korkmayın hatta aynı anda endoskopide yaptrın. İçiniz rahat eder

Sürekli guruldamalar, alttan üstten gaz çıkarmalar, arada kasık ve karın agrıları dönem dönem devam edıyor ve bu hastalık beraberınde anksiyete getrıyor. Hamilwlik dönemınde şukur bı sıkınrı yaşamadım. Bebegımle kafamı dagıtıyorum suanda ve stres yapmamaya calısıyorum, kafam dagılsın dıye neler yapmıstım ozamanlar. Herhangı bi hap kullanmadım hiç psikologa gtsem kesın hap verecekti. Yedıklerıme dıkkat etsem belkıde gececek ama çok fazla yıyorum, un, şeker, tatlı, abur cubur maalesef dayanamıyorum.

Allah biliyo çok yıprandım çok kötü günler geçiriyorum,gayet iyiyken 30.haftalık hamileyken sağolsun doktorum en ufak enfeksiyonda antibiyotik dayadığı için antibiyotik kullandım bittiği gibi ishal başladı.mukuslu 7-8 kere tuvalete çıkar oldum.O günler o kadar kötüydü ki flagy verdiler ishalim geçti ama karın ağrım geçmedi başka doktora gittim ülseratif kolit olabilir dedi.Uyanıkken rektoskopi yapıldı 100 cm alana bakıldı bir şey yok dendi probiyotik verildi.Şimdi tuvalete günde 1-2 kere gidiyorum ama rahatlama hissi yok,cıvık kıvamlı karın ağrılarım geçmiyor başka doktora gittim cronh olabilir dendi bir sürü test yapıldı sonuç bekliyorum.En mutlu olacağım zamanlarda,bebeğimi kucağıma alacağım zamanlarda başıma bunlar geldiği için çok ağlıyorum.Tuvalete korkarak çıkıyorum üstelik karnım ağrıyo diyince herkes artık psikolojik demeye başladı ama ben hiç iyi hissetmiyorum.doğuma çok az kaldı bu bağırsaklarım nasıl toplanacak hiç bilmiyorum kimse de anlamıyor halimden sadece yazmak istedim.Sizden dua istiyorum

Allah biliyo çok yıprandım çok kötü günler geçiriyorum,gayet iyiyken 30.haftalık hamileyken sağolsun doktorum en ufak enfeksiyonda antibiyotik dayadığı için antibiyotik kullandım bittiği gibi ishal başladı.mukuslu 7-8 kere tuvalete çıkar oldum.O günler o kadar kötüydü ki flagy verdiler ishalim geçti ama karın ağrım geçmedi başka doktora gittim ülseratif kolit olabilir dedi.Uyanıkken rektoskopi yapıldı 100 cm alana bakıldı bir şey yok dendi probiyotik verildi.Şimdi tuvalete günde 1-2 kere gidiyorum ama rahatlama hissi yok,cıvık kıvamlı karın ağrılarım geçmiyor başka doktora gittim cronh olabilir dendi bir sürü test yapıldı sonuç bekliyorum.En mutlu olacağım zamanlarda,bebeğimi kucağıma alacağım zamanlarda başıma bunlar geldiği için çok ağlıyorum.Tuvalete korkarak çıkıyorum üstelik karnım ağrıyo diyince herkes artık psikolojik demeye başladı ama ben hiç iyi hissetmiyorum.doğuma çok az kaldı bu bağırsaklarım nasıl toplanacak hiç bilmiyorum kimse de anlamıyor halimden sadece yazmak istedim.Sizden dua istiyorum
Allahim tez zamanda şifanı versin canım çok zor karnim agriyor dedim mi eşim hastalık hastası oldun sen doktorlar bisey yok diyor senin psikolojik psikoloğa git sen diyor 3 çocuğum var onlarla ilgilenemiyorum artık ağrıdan içmediğim ilaç kalmadı bitkisel ürünler denedim hiç birinin faydası yok buna da şükür diyorum artık Allah başka dert vermesin .

Allahim tez zamanda şifanı versin canım çok zor karnim agriyor dedim mi eşim hastalık hastası oldun sen doktorlar bisey yok diyor senin psikolojik psikoloğa git sen diyor 3 çocuğum var onlarla ilgilenemiyorum artık ağrıdan içmediğim ilaç kalmadı bitkisel ürünler denedim hiç birinin faydası yok buna da şükür diyorum artık Allah başka dert vermesin .
Endoskopi ve kolonoskopi oldunuz mu? Bu psikoloğa git diyeerin suratlarının ortasına bir tane vurasım geliyor 😡 Sanki bilerek veya psikolojimiz bozuktur da °karnımız agriyor° diyoruz. Ortada bir sıkınti var ki böyle diyoruz. Ben şahsen karnımda özellikle sağ tarafta çok şiddetli olmasa da ağrı ve sürekli huzursuzluk var. Sabahları çarpıntı, titreme ve nefes darlığı ile uyanıyorum.
Arabadan indikten sonra karnıma inanılmaz bir ağrı , huzursuzluk ve nefes darlığı oluşuyor.(Bogazim sanki birbirine yapışmış gibi)
Buna psikolojik diyorlar. 😡

ne diyim Allah’a havale ediyorum o psikolojik diyenleri biz keyfimizden doktor doktor geziyoruz.Test sonucu bekliyorum umarım temiz çıkar da kötü hastalıklar elenir ibs çıkar ona razıyım.Karnımdaki bebeğime yazık ağlamaktan helak oldum.Doktorun hatası o antibiyotikleri dayadı durdu mahvetti beni.

ne diyim Allah’a havale ediyorum o psikolojik diyenleri biz keyfimizden doktor doktor geziyoruz.Test sonucu bekliyorum umarım temiz çıkar da kötü hastalıklar elenir ibs çıkar ona razıyım.Karnımdaki bebeğime yazık ağlamaktan helak oldum.Doktorun hatası o antibiyotikleri dayadı durdu mahvetti beni.
Malesef ben de helikobakteri tedavisi için günde günde 3 defa 6 tane antibiyotik alıyordum. Ne olduysa antibiyotiklerden sonra bsaladi. Karın ağrısı, sindirim bozuklukları ve huzursuzluk, sabahları daha çok olmak üzere çarpıntı ve nefes darlığı ve de 7/24 hiç dinmeyen kullak cinlamasi. Hepsi antibiyotik tedavisi olurken ve tedaviden sonra başladı. 😥

Bende de hala devam ediyor ağrılar ishalim yok ama kilo veriyorum kolonoskopi olucam diyorum çevremdekiler onada kiziyor abartma diyorlar ama olup kafamı rahatlatmak istiyorum

Cnm bnde yeni doğum yaptım, doğum yaptıgımda bagırsaklarım sanki sağa dogru kaymıştı, halaa toparlanmış degılım, çok gazım var öyle böyle değil

Çok geçmiş olsun tez zamanda şifa versin Allah bende dün kötü bı gün geçirdim yarın endoskopim var hayırlısıyla atlatırız inşallah bazen ne yicegimi şaşırıyorum bı gün dokunmayan şey başka gün mahvediyor beni

Ben endoskopi oldum safra reflusu dedi doktor ilaç verdi 1 ay kadar iyiydim ama sonra tekrar başladı sabah kalkıyorum ağrı akşam yatıyorum ağrı artık karar aldım ilaç kullanmiycam midem daha kötü olacak çünkü 1 senedir içmediğim ilaç kalmadı desem yeridir .
Endoskopi ve kolonoskopi oldunuz mu? Bu psikoloğa git diyeerin suratlarının ortasına bir tane vurasım geliyor 😡 Sanki bilerek veya psikolojimiz bozuktur da °karnımız agriyor° diyoruz. Ortada bir sıkınti var ki böyle diyoruz. Ben şahsen karnımda özellikle sağ tarafta çok şiddetli olmasa da ağrı ve sürekli huzursuzluk var. Sabahları çarpıntı, titreme ve nefes darlığı ile uyanıyorum.
Arabadan indikten sonra karnıma inanılmaz bir ağrı , huzursuzluk ve nefes darlığı oluşuyor.(Bogazim sanki birbirine yapışmış gibi)
Buna psikolojik diyorlar. 😡

X