Geciken Regl İdrar Testinde Pozitif Çıkarsa Ve Aynı Gün Adet Görürse ??

AdayAnneyim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2010
456
4
Başlıkta herşeyi toparlamaya çalıştım...

Şöyle ki arkadaşlar adetim 1 hafta felan gecikti geçen ay ilk adet günüm 3 ekimdi... ve bu sabaha kadar olmadı.
Dün test yaptım ve hamile olduğumu öğrendim. Hamilelik hiç beklemiyordum çünki öyle bir girişimimiz olmadı şuan neredeyse 2 yaşına girecek olan bir kızım var.
Öğlen de kahverengi sonra kırmızımsı adetim olduğunu gördüm ve ikinci idrar testini yaptım onda negatif yani hamile olmadığım çıktı aradan 10dk geçti hafif pembemsi cizgi gözükmeye başladı aradan yarım saat geçti daha belirgin 2 cizgi yani pozitif hamile olduğum gözüktü. Peki neden adetim oluyordu?

Hastane aradım düşük yapabilceğimi düşündüm tlf da ki ebe ağrılarımın artması kanamanın artması söz konusu olduğunda acile gelmem gerektiğini söyledi öyle birşey olmadı bu saate kadar.

Kanama da kahverengi ve çürük fişne rengi. İlk hamileliğimde böyle birşey yaşamamıştım.
Hatta hamile miyim onu da bilmemenin verdiği stress var üzerimde karnım sert oldu stressten. Farklı duygular içindeyim.

Pazartesi kesin sonuç için kan tahlili yaptırcam ama rahat değilim benzer birşey yaşayan oldumu diye paylaşmak danışmak istedim.

üstüne görme olabilir cnm veya yerleşme kanaması hayırlısı olsun eğer istiyor isen bebeği

Bebek için henüz hazır değiliz öyle bir planımız olmadı... yalnız dün kü yazımdan sonra gece normal adetim olmaya başladı kırmızı bildiğin kanamam başladı halen de oluyor..
Normalde 5-10 gün arasında hep gecikme yaşarım ben nedense bu ay kontrol etmek istedim ve pozitif gördüm sonra adetim oldu tekrar idrar testi yaptığımda önce ilk 5dk negatif sonradan pozitif gözüktü... Kağıtta ve hastaneyle konuştuğum kadın ebe ilk 5dk önemlidir demişti.
Neye nasıl inancağımı bilmiyorum hayırlısı deyip yarını bekliyorum.
Sağol cevap için gvn1907

Ablam anlatmıştı. Bi arkadaşı adet kanaması sonrası hamile olduğunu öğrenmiş ve sonra bi kızı oldu. Hatta bana geldiğinde benden ped istemişti meğer hamileymiş dedi. Şaşırmıştım.
Henüz bebek istemiyoran inşallah hamile değilsindir ama test sonuçlarına göre ileri zamanda bi doktora görünsen kan tahlili yaptırsan olur aslında.

canım sen kimyasal gebelik geçirmiş olabilirsin. bende ocak ayında hamile olduğumu öğrendim ve 1 hafta sonra kanama geçirdim. gebeliğim sona erdi. doktorumun bana demesi ya bebek tutunduktan sonra düştü ya da hiç tutunamadı oldu. kan tahlili yaptırsaydın değerinden anlaşılırdı. hatta yaptırabilirsinde. geçmiş olsun canım.

Son düzenleme:

cnm bende kımyasal gebelık gecırmış ve cok uzulmuştum ardından yıne gebe kaldım şimdi bı oğlum var ne guzel sende yenıden hamılesın rabbım kucagınada nasıp etsın cnnm

bende böyle hamile kaldım resmen adet oldum ama hamileymişim

şuanda kızım kimyasal bir bebekmi

bende böyle hamile kaldım resmen adet oldum ama hamileymişim

şuanda kızım kimyasal bir bebekmi

haha bende yazdıktan sonra bı an kendıme geldım tamam gecen sen ekımyasal gebelık yaşadım fakat 7 sene önce kızıma gebeyken bıldıgın adet görmuştum
fakat arkadaşın durumu farklı sankı kanamadn sonra gebelık testıde negatıf cıkmış

benimkide negatif çkıyordu adetten bir sonraki adetim geçince test yaptım çıktı

Cevaplar için teşekkürler bayanlar.
Bugün rahimden kontrol edildim ve temiz çıktı birşey gözükmüyor düşük yapmış olabilirsin dedi doktorum. Kan da ise hamilelik belirtileri gözükmüş ama düşük yapıyormuşum. Şuan kanamam devam ediyor herhangi bi değişiklik farkedemedim sadece biraz daha şişkinlik hissi var karnımda onun dışında hafif ağrı. Perşembe tekrar kan kontolu yapmam gerekiyormuş kan değerlerin normale dönmüş olması gerekiyormuş. Bakalım beklicem bende....
Evet üzüldüm beklenmeyen bi gebeliktive kaç haftalıktı acaba bilgim yok perşembe öğrenmeye çalışcam. Neden düştü bilmiyorum bilinçli gebe kalsaydım extra dikkat ederdim geçenlerde evde ağır eşyalar felan taşımıştım.
Beklenmeyen bi gebelikte olsa insan üzülüyormuş arkadaş... gözyaşı bile döktüm.
Hayırlìsı diyorum ve isteyerek gebe kalmak isteyenlere Allah böyle birşey yaşatmasın sevmedim ben bu ruh halimi.

Geçmiş olsunn adayanne; inşallah istediğin zamanda allah yeni bir bebiş daha kucağına almanı nasip eder..

Geçmiş olsunn adayanne; inşallah istediğin zamanda allah yeni bir bebiş daha kucağına almanı nasip eder..
Amin canım inşallah...

önce evde ki yaramaz cadıyı biraz daha büyütelim hayırlıysa sonra yapalım diye düşünüyoruz şimdilik

Yukarda ki yazıları da yazdım detaylı bir şekilde olur da bir başka bayan benim gibi birşeyler yaşar ona bilgi olur en azından. Ben tarama sonucu bu forumda bir çok başlığa denk geldim okudum ama benim duruma yakın bi tane başlık bulamayınca açmıştım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…