Gece gece sinir basti

Bu strese gerek var mi peki? Kim ki onlar? Hem sizi mutlu etmiyor, gorusmekten zevk almiyorsunuz, hem sizi kullaniyor, hem enerjinizi emiyor. Amannnnnn dis kapinin mandali engelleyip silin gitsin.
İşte kocasi eşimin arkadasi diye.esimde bu konuda yumuşak kaliyo.erkekler kadınların halini anlamadığı için görüşmek istiyorlar.mesela ben bu konuyu eşime anlattigimda eşim bana pek hak vermiyor.yanlis düşündüğümü düşünüyor.birazda eşimden dolayida oluyor.inun eşide görüşmek istiyor ama gözlerini bir patlatıyor adama bakışından anlaşılıyor.kocasi ondan daha fazla der bizede gelin sizde gelin diye

Açılan konuların genelinde şunu gözlemliuorum ki; kadınlarımız hayır demeyi bilmiyor. Teklif geldiğinde kısa öz yanıt verin. Hayır bir şeyler yapmak istemiyorum. Neden mi enerjim yok veya modumda değilim. Bitti...
Bir kaç kez yine yoklayacaktır. Mesafenizi koruyup sınırlanızı belli edersiniz bir süre sonra iletişimi kesecektir. Kaldı ki size faydası olmayan birinin hayatınızda ne işi var...

Açılan konuların genelinde şunu gözlemliuorum ki; kadınlarımız hayır demeyi bilmiyor. Teklif geldiğinde kısa öz yanıt verin. Hayır bir şeyler yapmak istemiyorum. Neden mi enerjim yok veya modumda değilim. Bitti...
Bir kaç kez yine yoklayacaktır. Mesafenizi koruyup sınırlanızı belli edersiniz bir süre sonra iletişimi kesecektir. Kaldı ki size faydası olmayan birinin hayatınızda ne işi var...
Doğru diyorsunuz hayır diyememekten oluyor

İşte kocasi eşimin arkadasi diye.esimde bu konuda yumuşak kaliyo.erkekler kadınların halini anlamadığı için görüşmek istiyorlar.mesela ben bu konuyu eşime anlattigimda eşim bana pek hak vermiyor.yanlis düşündüğümü düşünüyor.birazda eşimden dolayida oluyor.inun eşide görüşmek istiyor ama gözlerini bir patlatıyor adama bakışından anlaşılıyor.kocasi ondan daha fazla der bizede gelin sizde gelin diye

Kolayı var , eşleriniz eski usul kahveye gidip 1-2 saat takılsın o zaman.

Ya da eşiniz misafire ikramı , hazırlığı ,bulaşığı yıkamayı , temizliği 1 kerecik tek başına yapsın.

Slm arkadaşlar.canim çok sıkıldı.daha öncede konu açmıştım çocukluyum diye etraftan çektiğim sıkıntıları.yani arkadaş çevresi diyeyim.simdi bende üç cocuk var.bayram öncesi çocuklardan biri grip oldu.tam iyileşti derken bayramın ilk günü büyüklere gittik yine tekrarladı diğerleride tabi hasta oldu.sadece bayramın ilk günü ailelerimize gittik okadar.o günden beri hiç dışarıya çıkmadım çocuklar grip diye.anneme bile gitmedimki bulaşmasın diye.neyse bir arkadasimiz var.surekli msj atıyor bana çocuklar iyileştimi çocuklar iyileştimi.diyorum iyileşmedi okula bile yollamadim.okadar sıkıldım anlatamam.evde aldı başını gidiyor şuan hiç misafir ağırlayacak durumda değilim.arkadasinda bir oğlu var çocuğun canı sıkılıyor Muş benim çocukların iyileşmesini bekliyorlar.ama bu buluşmalar sürekli bizde oluyor.ben biyere gitmeye kalktınmi ben hep çocukluyum.zahnet olmasın bilmem ne biz gelelim.valla öyle daraldim bu durumdan artık kimseye gitmiyorum.bu arkadaşada ayrı sinir oluyorum.ikide birde sıkıştırıyor beni.biseyler yapalım diye.tabi yaptığımız şeyler bizde olacak.bikerede demez kahve içmeye gel diye.bikere gidersem o üstüne beş altı gelir.yanlis anlamayın gözüm yokta.bende biyere gitmek istiyorum.hep evde hep evde bunaliyorum.misafir gelecek diye temizlik hazırlık yap.gidince yine arkasını topla.birde bu sefer kaç gündür evdeyim.kendi gezdi durdu bayramda.neyse yine msj atmis iyilestinizmi yarın akşam biseyler yapalım diye.hic keyfim yok yatıyorum daha iyilesemedik dedim.cvp vermedi bidaha.sobra eşime dedim çok bunaldım ben diye.bu sefer dışarı çıkalım dedi.tamam cikalimda dışarı çıkınca da busefer saat on givi fln gelmemiz gerekiyo.her defasında kocası eve gidelim diyor.kadin tabi kocasima bir bakış atıyor ihale bize kalıyor.sonra ben yine gece yarısına kadar hizmetlen dur.yani benim dışarı çıkıp kafa dagitmam bir halta yaramiyor.en iyisi otur evinde.ben böyle deyince eşime batıyor.herkes bizegeliyor ozaman ben çocuklu değilim ben gitmeye kalktımi niye çocuklu oluyorum diyorum.haksizmiyim dersiniz.tek taraflı olmasından öle sıkıldım.bende değişik bişey istiyorum ama olmuyor
Haklısınız. Sonuna kadar hemde.
Siz direk kabul edemem deyin..yada eşinizi önden tembih leyin.

Kimsenin evine gitmeyi sevmiyorum kimse de bana gelmesin modundayım bu tarz uyanıkları gördüğümden beri. Bize gelinir krallar gibi ağırlanır insanlar,biz gideriz (cok nadir) çay içer kaçarız.

Daha önce gelen insanlar da evine 1 kez bile cagırmayıp tekrar gelme yuzsuzlugune gırıyor. Hıc gocunmuyorum. Müsait değilim işim var geziyorum evde değilim vs. Çat çay çat. Sen misafirliği adam kullanmak sanıyorsun ama o iş öyle değili anlatıyorum. (Tabi ki gidip gelinmesinden memnun olduğum çiftler arkadaslar var herseyin karsılıklı anlayıslı ve artniyetsiz olduğu,onlar gerçek misafirim. Diğerleri vampir )

Bu arada erkekler olaylara bizim açımızdan bakamıyor. Sacma sapan iyi niyet tribine giriyorlar. Anlamaları için misafir geleceği zaman aynı gün 3 çocuk bakımına ek olarak sadece 10 metrekare alanı süpürtün bi kısır poğaça yaptırın banyo wc yi temizletip evin tozunu aldırın bir kereliğine. Ve o misafirliğin sürekli kendi evinde olduğunu düşünsün. O zaman anlar bizden katı düşünürler. Telefon hattına kadar değişirler.
Empati hayalde değil reelde lazım bunlara.

Bu konuda kendi eşinizle bile ortak hareket etmeye yönelik bir karar alamadıkça..sizin ne yaşadığınızı eşinize bile anlatamadıkça elin insanına bu yaşadığınız durumu anlatabilmeniz pek mümkün değil..siz insan sevmeyen yabani birisi değilsiniz ..o kişilerle de vakit geçirmek istiyorsunuz ancak sosyal ilişkilerinizin sadece sizin evinizde yürümesini istemiyorsunuz. Öbür yandan sürekli evde sıkılıyorsanız eşle /çocukla yapılan etkinliklerin dışına çıkmaya çalışın bence..çocukları birkaç haftada bir eşinize bırakıp tek başınıza dışarı çıkın..

Anladığım kadarıyla sizin maddi durumunuz arkadaşınızdan iyi,eviniz bahçeli vs.. O da siz daha kalabalık olduğunuz maddi olarak daha iyi olduğunuz için çocuğumla geleyim yiyip içip oturayım nolucak ki diye düşünüyo.Böyle bencil tiplerle arkadaslık yapmayın,sadece stres oluyorsunuz.

Siz eşinizin arkadaslik ilişkisi yüzünden bu kadına katlaniyorsunuz, yoksa bu kadın arkadasiniz filan değil, durumun farkındasiniz ama eşinizden çekindiginiz için mesafe koyamiyorsunuz.
Yani sorun eşinizle aslında. Arkadaşının hanımı yorulmasın diye sizi hizmetçi gibi kullanıyorlar, eşiniz de baya izin veriyor. Çünkü çok üzgünüm ama eşinizin gözünde zerre değeriniz yok. Önce bunu halletmelisiniz yoksa bu kadından kurtulsaniz bile hayatınız boyunca eşinizden yüz alıp sizi de çocuklarınızı da ezecek birileri hep olacak.

Evet demek istediğim o.zaten yarında uydurucam bişey ama haksizmiyim böyle düşünmekte diye sormak istedim sizlere
bence dogru degerlendirmiyorsunuz olayı. siz ve cocuklarınız önemlisiniz kendiniz için. bunu korumanız lazım. bu yüzden fiziksel ve mental saglıgınız için sınır çizmeyi bilmeniz gerekli. bir şeyler uydurmanıza gerek yok. "benim evim musait degil istersen sende toplanalım, hem de uzun zamandır gelemiyoruz size😊"? bu kadar basit. canınızı uzdugunuze degmez.

Ben artık bu durumlardan öyle bir sıkıldımkı.hic kimseye gitmiyorum.evimde çocuklarımla vakit geçiriyorum.ama insanlar benim üzerime atliyor
Bisey diycem insan öyle bir noktaya geliyor ki kendi anasına bacısına sınır çiziyor siz neden sizi bu derece boğan arkadaşınız ile arkadaşliginizi kesemiyorsunuz?Günah degil mi size milleti hoşnut edicem diye strese giriyorsunuz?bukadar zor değil ben de mi sorun var acaba?1 komsum var hergun gelmek isterdi bende habersiz cat kapıdan hoşlanmam birgün derin temizlik yapıyordum geldi bu aa dedi kolay gelsin sağol eve alamiycam kusura bakma dedim bozuldu mu evet umrumda mi hayır sonra 2 haftada 1 arardı geliyim mi diye ..

Hickimseye hayır diyemez çünkü kocasından korkuyor. Sınır çizmesi gereken kişi koca ama bunu asla yapamaz
Evet eşim yuzunden oluyor.ben böyle deyince eşim beni onun arkadaşlarını istemiyorum diye görüyor.sanki herşey normalmiste ben sorun cikariyormusum gibi.mesela ben eşime size anlattığım gibi diyorum.bana sanki ben uyduruyormusum gibi kocası hep bizi çağırıyor diyor.sacunmaya geciyor

X