Gece gece sinir basti

Çocukların var yorulma diyen insan gelirken pastasını, böreğini alır gelincede sizden hizmet beklemez. Onların derdi hem hizmetimiz görülsün hem çocuğumuz yaşıtları ile zaman geçirsin ama benim evim dağılmasın
Aynn de öyle ben gideyim kendimi eyleyim çocuğumu eyleyim zaman geçireyim

Modum düşüyor ister istemez çocuklarımada yansıyor
İnsanlara ne yaparsanız yapın yine kötü olan siz olursunuz. Lafını çekmeyin pat diye söyleyin size değil ona dert olsun.
Eşinde vıdı vıdı ederse bir sinir krizi geçirin. İlla başkalarinı peşine takmaya ne gerek var.

İnsanlara ne yaparsanız yapın yine kötü olan siz olursunuz. Lafını çekmeyin pat diye söyleyin size değil ona dert olsun.
Eşinde vıdı vıdı ederse bir sinir krizi geçirin. İlla başkalarinı peşine takmaya ne gerek var.
Zaten bayana dün akşam baya bı aglandim çıkamıyorum fln diye bugün ses yok.heralde kabul etmeyecek dedi

Bu sefer ben hava almışım almamışım hiç birşey farketmiyor.onu anlatmaya çalışıyorum.bende her defasında biseyler uyduruyorum.
İşte sizin hatanız burda.Niye bir şeyler uyduruyorsunuz ?
Açık açık söyleyin ya bugün de ben sana gelmek istiyorum diye.
Değişiklige ihtiyacım var evden çıkmaya ihtiyacım var deyin.
Siz demezseniz itiraz etmezseniz başkaları niye düşünsün sizi ?
Evi müsait değilse de parkta bahçede buluşup oturun.
Havalar ısınıyor zaten evde niye ağırlayacaksiniz zaten ne gerek var ?

Kendisine iş çıkmasın diye evine davet etmek istemeyen bahanesi bunlar.
Çocuksuz bir aile dostumuz vardı, çocuklarım küçükken sana çocukla zor olur diye hep bana gelirlerdi. Üstelik çoğu kalmalı olurdu bu misafirliklerin. Çalışan bir anneyim haftasonu evi temizle, çocukları kursa, aktiviteye götür getir. Misafire hazırlan, ağırla, ardından evini derle topla derken cidden çok yorucu oluyordu.
Benimkiler büyüdü onların çocukları oldu. Şimdi de bizde çocuk var hazırlık yapamıyorum diye genelde bende toplanıyoruz. 🤭
Misafir severim ama aynı değeri görmediğine üzülüyor insan. Kullanılmak oluyor çünkü bu.
Ben gelme taleplerini arada reddederek sınır koymayı başarmıştım.
Dışarı çıktığınızda eşinize gitmeden “her seferinde bizde sonlanmasın bu gezmeler” diye tembih edin. Erkekler anlamıyor aradaki art niyeti, düz bakıyorlar.

O gözlerini patlatiyo eşine sonra malesef benim eşim dururmu
Bu benim başıma 1 veya 2 defa gelmiştir.
2.nin olduğunu sanmıyorum da hatırlamıyorsam diye dedim.

Tepkinizi belli edemiyor musunuz acaba, nasıl cesaret ediyor eşiniz.

Tepkinize rağmen cesaret ediyorsa da o an evin halini bilmiyor musun, koltuğa ulaşmak içi eşya yığınlarının üstünden mi atlatalım insanları diye espriye vurabilirsiniz.
Ben olsam derdim.
Problem değil diyene de sizi biliyorum ama benim için problem derim.

Slm arkadaşlar.canim çok sıkıldı.daha öncede konu açmıştım çocukluyum diye etraftan çektiğim sıkıntıları.yani arkadaş çevresi diyeyim.simdi bende üç cocuk var.bayram öncesi çocuklardan biri grip oldu.tam iyileşti derken bayramın ilk günü büyüklere gittik yine tekrarladı diğerleride tabi hasta oldu.sadece bayramın ilk günü ailelerimize gittik okadar.o günden beri hiç dışarıya çıkmadım çocuklar grip diye.anneme bile gitmedimki bulaşmasın diye.neyse bir arkadasimiz var.surekli msj atıyor bana çocuklar iyileştimi çocuklar iyileştimi.diyorum iyileşmedi okula bile yollamadim.okadar sıkıldım anlatamam.evde aldı başını gidiyor şuan hiç misafir ağırlayacak durumda değilim.arkadasinda bir oğlu var çocuğun canı sıkılıyor Muş benim çocukların iyileşmesini bekliyorlar.ama bu buluşmalar sürekli bizde oluyor.ben biyere gitmeye kalktınmi ben hep çocukluyum.zahnet olmasın bilmem ne biz gelelim.valla öyle daraldim bu durumdan artık kimseye gitmiyorum.bu arkadaşada ayrı sinir oluyorum.ikide birde sıkıştırıyor beni.biseyler yapalım diye.tabi yaptığımız şeyler bizde olacak.bikerede demez kahve içmeye gel diye.bikere gidersem o üstüne beş altı gelir.yanlis anlamayın gözüm yokta.bende biyere gitmek istiyorum.hep evde hep evde bunaliyorum.misafir gelecek diye temizlik hazırlık yap.gidince yine arkasını topla.birde bu sefer kaç gündür evdeyim.kendi gezdi durdu bayramda.neyse yine msj atmis iyilestinizmi yarın akşam biseyler yapalım diye.hic keyfim yok yatıyorum daha iyilesemedik dedim.cvp vermedi bidaha.sobra eşime dedim çok bunaldım ben diye.bu sefer dışarı çıkalım dedi.tamam cikalimda dışarı çıkınca da busefer saat on givi fln gelmemiz gerekiyo.her defasında kocası eve gidelim diyor.kadin tabi kocasima bir bakış atıyor ihale bize kalıyor.sonra ben yine gece yarısına kadar hizmetlen dur.yani benim dışarı çıkıp kafa dagitmam bir halta yaramiyor.en iyisi otur evinde.ben böyle deyince eşime batıyor.herkes bizegeliyor ozaman ben çocuklu değilim ben gitmeye kalktımi niye çocuklu oluyorum diyorum.haksizmiyim dersiniz.tek taraflı olmasından öle sıkıldım.bende değişik bişey istiyorum ama olmuyor
Bi şeyler yapalım dendiğinde tamam sana geliyorum diyin

3 cocuklu bir kadınla görüşüyor olsam kendi evime davet etmezdim acıkcası ama onun evine de gitmezdim. Dışarda görüşürdüm cok görüsmek istiyorsam.

Ben dışarda da görüşmezdim 😄
Çocuklarla sosyalleşmeyi hiç sevmiyorum.
Cocugum yok o yüzden net birşey yazamadım. Ama tek cocugum varken 3 cocuklu insanlarla gidip gelmezdim bu kesin. Mesela su an cocugum yok, cocuklu komsularım gelmek görüsmek istiyor kabul etmiyorum. Kafam kaldırmaz biliyorum. Cocugum olursa da cocugum dısında 1 kişiye falan anca katlanırım heralde🤣

Tamam işte onu demeye çalışıyorum.benim için sorun değil ben evde zaten çocuklarımla anca günü tamamlıyorum.biyere gitme isteği bile olmuyor.ama sürekli sıkıştırıyor görüşelim edelim.bisey yapaalim bu görüşmeler hep bizde oluyor.sonra dışarda bişey yapmayi denedik ama her defasında yine dönüşte bizdetiz.kocasi hadi bize gidelim deyince zaten öyle bir bakış atıyor kocasına belli ediyor yani.
Siz de bu sefer de size gidelim, senin şu kekin süperdi yap da yiyelim falan diyin şaka yollu. Madem arkadaşınız şakadan anlar. Yok anlamazsa da bi daha sizi sıkıştırmaz

Cocugum yok o yüzden net birşey yazamadım. Ama tek cocugum varken 3 cocuklu insanlarla gidip gelmezdim bu kesin. Mesela su an cocugum yok, cocuklu komsularım gelmek görüsmek istiyor kabul etmiyorum. Kafam kaldırmaz biliyorum. Cocugum olursa da cocugum dısında 1 kişiye falan anca katlanırım heralde🤣
Ben çocuğum yokken çocuklularla görüşmeye sinir olurdum.
2 çift laf edemiyorsun, ne anladım o işten.
Şimdi 2 çocukla dışarda anca eşli, çocuklara birimiz bakarken diğerimiz sohbet ediyoruz.
Akıl işi değil ya, nöbetleşe muhabbet mi olur 😅
Eve çağırınca çocukların evi yemelerini göze alıyorum, belli bir yaşa gelinceye kadar birbirlerini de yiyorlar oturamıyorsun.
Başkasına gidince hiç zevk almıyorum, eve zarar vermesinler diye oturamıyorum.

Yeterince soğuttuysam mission completed 😂

Ben çocuğum yokken çocuklularla görüşmeye sinir olurdum.
2 çift laf edemiyorsun, ne anladım o işten.
Şimdi 2 çocukla dışarda anca eşli, çocuklara birimiz bakarken diğerimiz sohbet ediyoruz.
Akıl işi değil ya, nöbetleşe muhabbet mi olur 😅
Eve çağırınca çocukların evi yemelerini göze alıyorum, belli bir yaşa gelinceye kadar birbirlerini de yiyorlar oturamıyorsun.
Başkasına gidince hiç zevk almıyorum, eve zarar vermesinler diye oturamıyorum.

Yeterince soğuttuysam mission completed 😂
Evdeki pahalı kırılacak esyalarım elden cıktıktan sonra yapayım bari cocugu smfnfmfmfmvö

Slm arkadaşlar.canim çok sıkıldı.daha öncede konu açmıştım çocukluyum diye etraftan çektiğim sıkıntıları.yani arkadaş çevresi diyeyim.simdi bende üç cocuk var.bayram öncesi çocuklardan biri grip oldu.tam iyileşti derken bayramın ilk günü büyüklere gittik yine tekrarladı diğerleride tabi hasta oldu.sadece bayramın ilk günü ailelerimize gittik okadar.o günden beri hiç dışarıya çıkmadım çocuklar grip diye.anneme bile gitmedimki bulaşmasın diye.neyse bir arkadasimiz var.surekli msj atıyor bana çocuklar iyileştimi çocuklar iyileştimi.diyorum iyileşmedi okula bile yollamadim.okadar sıkıldım anlatamam.evde aldı başını gidiyor şuan hiç misafir ağırlayacak durumda değilim.arkadasinda bir oğlu var çocuğun canı sıkılıyor Muş benim çocukların iyileşmesini bekliyorlar.ama bu buluşmalar sürekli bizde oluyor.ben biyere gitmeye kalktınmi ben hep çocukluyum.zahnet olmasın bilmem ne biz gelelim.valla öyle daraldim bu durumdan artık kimseye gitmiyorum.bu arkadaşada ayrı sinir oluyorum.ikide birde sıkıştırıyor beni.biseyler yapalım diye.tabi yaptığımız şeyler bizde olacak.bikerede demez kahve içmeye gel diye.bikere gidersem o üstüne beş altı gelir.yanlis anlamayın gözüm yokta.bende biyere gitmek istiyorum.hep evde hep evde bunaliyorum.misafir gelecek diye temizlik hazırlık yap.gidince yine arkasını topla.birde bu sefer kaç gündür evdeyim.kendi gezdi durdu bayramda.neyse yine msj atmis iyilestinizmi yarın akşam biseyler yapalım diye.hic keyfim yok yatıyorum daha iyilesemedik dedim.cvp vermedi bidaha.sobra eşime dedim çok bunaldım ben diye.bu sefer dışarı çıkalım dedi.tamam cikalimda dışarı çıkınca da busefer saat on givi fln gelmemiz gerekiyo.her defasında kocası eve gidelim diyor.kadin tabi kocasima bir bakış atıyor ihale bize kalıyor.sonra ben yine gece yarısına kadar hizmetlen dur.yani benim dışarı çıkıp kafa dagitmam bir halta yaramiyor.en iyisi otur evinde.ben böyle deyince eşime batıyor.herkes bizegeliyor ozaman ben çocuklu değilim ben gitmeye kalktımi niye çocuklu oluyorum diyorum.haksizmiyim dersiniz.tek taraflı olmasından öle sıkıldım.bende değişik bişey istiyorum ama olmuyor
Başka kimseniz yok mu yada ailenizle baş başa bir yerlere gidin illa onlarla mı olması lazım pikniğe gidin ailecek çocuklar da siz de rahat olursunuz

3 cocuklu birini misafir almak istemezdim.😬 Muhtemelen sizi bu yuzden cagirmiyor, siz de onu kabul etmeyin. Ben olsam illa goruseceksem disarda gorusmeyi teklif ederdim eve kabul etmezdim.

Göbek bağinız bir mi kesildi de illaki bu arkadaşlarınızla dışarı cıkıyorsunuz,yada çıkmak zorundaymış gibi davranıyorsunuz?
Bu kadar bunalıyor,zorlanıyorsanız ki haklısınız bu konuda,görüşmeyin.
Dışarı çıkacaksanız eşinizle çıkın.
Birlikte çıksanız bile eşi eve gidelim dediğinde,onlar davet etmiyorsa sizde demeyin bize gidelim diye,başka zaman görüşürüz cocukların uykusu geldi diyip , Ayrılın evinize dönün.

X