gece emzirmeyi kesmek istiyorum ama sürekli uyanıyor

duygutekin1336

Üye
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2023
150
18
26
1 yaşına gireli bir hafta oluyor dün gece deneyim dedim gece kalktigin da memede uyumasinı istemedim. aksam 9 da yatiriyorum kalktignda mızmizlaniyo ağlamaya basliyo bende hemen denemelik biberona biraz süt koymuştum 3 4 kere verdim sonra hemen ayağa kalktim kucagim da dolaştirdim bi şekilde sustu geri uyudu sevinmistim.... 1 saat sonra bi daha kalkti bidaha süt verdim kucakta sakinlestirip geri uyudu 1 bucuk saat sonra bi daha kalkti bu sefer susturamadim mememi verdim memeyi kesince kesintisiz uyur diyorlar benimki yine 5 6 kere kalkti siz nasil yaptiniz

Kaynak: gece emzirmeyi kesmek istiyorum ama olmuyor

Önce memede uyuma alışkanlığını bıraktırın. Her seferinde daha ayıkken memeden ayırın, bi şekilde dikkatini dağıtarak. Yavaş yavaş olacaktır.

Sut degil su verin ve neden biberon kullanıyorsunuz 1 yaşına gelmiş artık suluk alın ben 7 aylık olduğundan beri pipetli suluklardan kullanıyorum. Şuan benimkide 11 aylık gece 2 defa uyanıyor .

Sut degil su verin ve neden biberon kullanıyorsunuz 1 yaşına gelmiş artık suluk alın ben 7 aylık olduğundan beri pipetli suluklardan kullanıyorum. Şuan benimkide 11 aylık gece 2 defa uyanıyor .
normal de suda veriyorum suluku da var bu gece de öyle deneyim her kalktigin da meme vermeden uyutsam bile sürekli kalkiyor yine

normal de suda veriyorum suluku da var bu gece de öyle deneyim her kalktigin da meme vermeden uyutsam bile sürekli kalkiyor yine
Her kalktığında su ver fakat sen degil babasi
versin. Seni görmesin .sonunda vazgeçip meme verirsen bunu anlar ve her defasında ister. Israrlı olursanız vaazGecer .1 hafta dene hala israrla isterse ara ver bir süre sonra tekrar deneyin.

peki cnm bide böyle deneyim ama babası kalksa bile susturmasi imkansiz bu sefer de su verip ayakta gezdirip piş pişliyorum susup bakiyom uyudu geri bunu diğer kalkmasin da da yapıyorum yine bi saat sonra kalkiyor kesintisiz uyumuyor bunu yeni yaptigim için olabilir mi

işte bu mümkün değil sallanmaya alisti ama şu var sallayarak uyusa bile önceleri uykusu cok iyiydi uyanmazdi fazla iş demekki ya memeye alisti gece yada disleri rahatsiz ediyor
Ben öyle anlamışım mesajınızdan. O zaman sallamayı azaltıp kendi kendine uyumasını öğretseniz yine işiniz kolaylaşır.

işte bu mümkün değil sallanmaya alisti ama şu var sallayarak uyusa bile önceleri uykusu cok iyiydi uyanmazdi fazla iş demekki ya memeye alisti gece yada disleri rahatsiz ediyor
Zamanı gelince, siz de hazır olunca her şey mümkün memeye alışmıştır tabi, kararlı olursanız bir haftada alışır. İlk zamanlar su teklif edebilirsiniz ama o da alışkanlığa dönmesin

Atak dönemindedir dış çıkıyordur. . Sık uyanmalari bitince deneyin. Yada mesela normalde 9 da yatiyorsa 5 saatten önce uyanırsa babası pispisleyip uyutsun birdaha uyandığında emzir. Geceleri emzirme sıklığını azaltt yani. 1 e inincede emzirme onuda bitir . Pat diye kesme daha fazla sarılmis demekki memeye siklasmis uyanma.

Konudan alakasız haddimde değil kusura bakmayın ama inek sütü veriyorsanız vermeyin lütfen hiçbir faydası yok zararı cok

aksam 9 da uyuyi cnm en fazla 2 3 saat uyuyup kalkıyor sonra sabaha kadar aralıklar la kalkıyor 5 6 kere

Bunu ben de deneyecegim ama biraz azaltmasini istiyorjm. Yani ikiye dusurse bari esimd pasliycam ama hala 5 kere falan kalkiyo

bizimki de defalarca kalkardı bazen belki 10 kere. 9-10 aylıkken bu işe dur demeye karar verdim. çok kolay olmadı ama her uyandığında süt vermemeye başladım, yatağını ve odasını da ayırdım. başlarda biraz ağlayıp karşı çıktı ama şimdilerde (11 aylık) uyanma olayını 2-3 kereye düşürebildim. yine 4-5 kere uyandığı oluyor bazen ama her uyanışında süt vermiyorum tekrar alışmasın diye. sanırım süt verdikçe daha çok alışkanlık yapıyor ve uyandıkça uyanıyor bunun için. normal şartlarda karnı tok uyudularsa deliksiz uyuyabilmeliler gece boyu. kolay gelsin, zor bir süreç maalesef.

Gece kalkıp gezdirmek sizin i için daha eziyetli değil mi, gece emmesini bıraksa da kesintisiz uyuyacağınin garantisi yok. Özellikle 2 yaşına kadar gece uyanmalari normal

Gece kalkıp gezdirmek sizin i için daha eziyetli değil mi, gece emmesini bıraksa da kesintisiz uyuyacağınin garantisi yok. Özellikle 2 yaşına kadar gece uyanmalari normal
doğru sizde haklisınız yani kalktiginda emzirmeden su verip kucagim da sakinlestirmeye calisiyorum pişpişlayip çoğu kişi gece emmeyi kestiklerin de uyuyorlarmis kesintisiz

Benim kizimda 17.5 aylik malesef bende basaramadim ve işi ona birakmaya karsr verdim ne yapalim istiyor agliyor cocuk uzuldum acikcasi 1 aydir hasta veya dis derdi yoksa cogunlukla kalkmadan uyumaya yeni basladi ama diş derdi varken o meme sabaha kadar agzinda daha ufak ya bilmiyorum saat basi uyanan cinslerden degilse birakin emsin benim kizim 3 defa uyaniyordu 1 aydir kendi kendine birakti onun insiyatifine biraktim herseyi.. gece emme işini zamana birakin cok emmek istiyorsa eziyet cektirmeye gerek yok ne bileyim illaki birgun bitecek zaten ya sabir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…