gece emzirmeyi kesmek istiyorum ama sürekli uyanıyor

doğru sizde haklisınız yani kalktiginda emzirmeden su verip kucagim da sakinlestirmeye calisiyorum pişpişlayip çoğu kişi gece emmeyi kestiklerin de uyuyorlarmis kesintisiz
Ben bebeklerin ihtiyaçdan emdiğine inanıyorum. Genel olarak da onların bilgeliğine inanıyorum. Ne karar verirseniz verin ikiniz içinde şefkat dolu olur umarım süreç

Ben bebeklerin ihtiyaçdan emdiğine inanıyorum. Genel olarak da onların bilgeliğine inanıyorum. Ne karar verirseniz verin ikiniz içinde şefkat dolu olur umarım süreç
bide 1 yasındaki bebeğin gece emmeyi kesmeleri lazimmis artik o yüzden bide kesmek istiyorum gece sürekli ona kalkıyor galiba diş de araya girince iyice düzensizlesti uykusu

bide 1 yasındaki bebeğin gece emmeyi kesmeleri lazimmis artik o yüzden bide kesmek istiyorum gece sürekli ona kalkıyor galiba diş de araya girince iyice düzensizlesti uykusu
Anne sütünun ağrı kesici özelliği de var . Diş sancısı varsa sık emmesi normal. 1 yaşta niye kesilmesi gerekiyormuş ki, kim verdi bu bilgiyi

1 yaşına gireli bir hafta oluyor dün gece deneyim dedim gece kalktigin da memede uyumasinı istemedim. aksam 9 da yatiriyorum kalktignda mızmizlaniyo ağlamaya basliyo bende hemen denemelik biberona biraz süt koymuştum 3 4 kere verdim sonra hemen ayağa kalktim kucagim da dolaştirdim bi şekilde sustu geri uyudu sevinmistim.... 1 saat sonra bi daha kalkti bidaha süt verdim kucakta sakinlestirip geri uyudu 1 bucuk saat sonra bi daha kalkti bu sefer susturamadim mememi verdim memeyi kesince kesintisiz uyur diyorlar benimki yine 5 6 kere kalkti siz nasil yaptiniz :KK43:

Kaynak: gece emzirmeyi kesmek istiyorum ama olmuyor
Benimki de 16 aylık artık çıldırmak üzereyim... üstelik yemek yemiyor gündüzleri meme diye ağlıyor sürekli ne yapacağımı şaşırdım keşke bir yol gösteren olsa

işte bu mümkün değil :KK43: sallanmaya alisti ama şu var sallayarak uyusa bile önceleri uykusu cok iyiydi uyanmazdi fazla iş demekki ya memeye alisti gece yada disleri rahatsiz ediyor
Sallanmayı bırakmak mümkün 6.aya kadar ana kucağında sadece sallanarak uyuyordu kızım uyku eğitimi aldık yatağına yatırıp pış pışlıyorum sadece o şekilde uyuyor. Siz hepsini aynı anda yapmaya çalılıyorsunuz hem memeden kesip hem sallanmayı bırakmaya çocuk birden ne oluyor diyip uyanması çok normal kademeli şekilde önce gündüz uykusunu sallanmayı bırakın sonra memeyi kesin

Sallanmayı bırakmak mümkün 6.aya kadar ana kucağında sadece sallanarak uyuyordu kızım uyku eğitimi aldık yatağına yatırıp pış pışlıyorum sadece o şekilde uyuyor. Siz hepsini aynı anda yapmaya çalılıyorsunuz hem memeden kesip hem sallanmayı bırakmaya çocuk birden ne oluyor diyip uyanması çok normal kademeli şekilde önce gündüz uykusunu sallanmayı bırakın sonra memeyi kesin
gündüz uykusu gelince sallamasam kendi kendine uyamumaz ki akşama kadar öyle durur mızmizlanir

1 yaşına gireli bir hafta oluyor dün gece deneyim dedim gece kalktigin da memede uyumasinı istemedim. aksam 9 da yatiriyorum kalktignda mızmizlaniyo ağlamaya basliyo bende hemen denemelik biberona biraz süt koymuştum 3 4 kere verdim sonra hemen ayağa kalktim kucagim da dolaştirdim bi şekilde sustu geri uyudu sevinmistim.... 1 saat sonra bi daha kalkti bidaha süt verdim kucakta sakinlestirip geri uyudu 1 bucuk saat sonra bi daha kalkti bu sefer susturamadim mememi verdim memeyi kesince kesintisiz uyur diyorlar benimki yine 5 6 kere kalkti siz nasil yaptiniz :KK43:

Kaynak: gece emzirmeyi kesmek istiyorum ama olmuyor
Yalanci emzik vererek deneseniz,veyada aksam uyumadan once daha doyurucu birseyler yedirseniz belki ozaman daha àz uyanir. Benim cocuklarim ilk baslarda kucukken cok uyanirlar ama sonrasinda geceleri sükür sorunumuz yok 1 kere uyanir onuda biberon veririm onu icer geri uyur

Tabi durabilir ama sadece açlıktan emmiyorlar. Süreç artık sizin için çok yorucuysa o ayrı ama kesmek zorunda değilsiniz
valla cnm hiç sorma ne yediğim belli ne içtiğim. uykusuzluktan ayakta zor duruyorum 2 3 kere falan kalksa neyse ama 5 6 kere kalkıyor uyumadigim icinde gündüz hiçbirşeye odaklanamiyorum tahminim gece meme de uyuduğu için yada dişleride geliyor o yüzden sürekli uyannıyor olabilir ama bu her gün olunca çok yoruyorum bunalıyorum ne zaman biticek bilmiyorum :KK43: umutsuzca bekliyorum

Yalanci emzik vererek deneseniz,veyada aksam uyumadan once daha doyurucu birseyler yedirseniz belki ozaman daha àz uyanir. Benim cocuklarim ilk baslarda kucukken cok uyanirlar ama sonrasinda geceleri sükür sorunumuz yok 1 kere uyanir onuda biberon veririm onu icer geri uyur
malesef yalancı emzik tutmadı akşam 9 da uyutuyorum 1 1 bucuk saat önce karnını doyurmuş oluyorum ya memede uyuma alistigi icin yada azı dişleride geliyo galiba sürekli uyanıyor

Şöyle düşünün, emeceği kaç sene ki zaten? Evet biraz sabır, dirayet gerekiyor ama emzirmek çok güzel bir şey hem de büyük kolaylık. 1 sene daha sabredin sonra yavaş yavaş ek gıda arttıkça kendileri bile bırakıyor. Yani ben de öyle oldu. Hususi bıraksın diye bir şey yapmamıştım yavaş yavaş bırakmıştı oğlum. Öncesinde ne zaman isterse emzirdim gece gündüz. Sizdeki huzursuzluğu da fark edecektir bebeğiniz. Bunun diş çıkarması var, gazı, sancısı, ağrısı her şeyde emmek istemeleri doğal. Belki bir şey yokken de emmek isteyebilirler. Sonuç olarak siz onun güvenli limanısınız. Sizinle karnını doyuruyor, huzur buluyor, rahatlıyor, güvende hissediyor. Biberon kullanmamanızı tavsiye ederim emen bir bebeğe. 1 yaşındaki bebeğin kesintisiz uyumasını da beklemeyin lütfen. Hangimizin 1 yaşında kesintisiz uyudu? Kaka yapar, gazı olur, acıkır, rüya görür, diş çıkarır nerde 1 yaşında kesintisiz uyusun. Az daha sabredin ve severek, sabırla inşallah. Bakmayın başkalarının dediklerine. Bugünler geri gelmiyor keyifle emzirin koklaya koklaya yavrunuzu. Inşallah.

X