gebelikte cinsel yaşam

ay kıslar şimdi bi şey degilde asıl dogumda sonrasını düşünüyorum:eek: ya varya insanın canı yanmaz mı ya dikişli normal dogumdan sonra özellikle ayyyy ben korkarım valla aynı ilk gece gibi hem korku hem heyecan hepsi bi arada :asigim:

hamilelikte ilk 3 ay yasakti,ondan evelki iki ayda yasakti :KK43:

simdi sorun yo kdedi doktorum,bakalim cok azimliyim bu aralar:)

bi arkadasim doguma girmeden cok once beraber olmustu(kendisi söyledi) esiyle

ve cok kolay dogum yapti..

doğumdan sonra zaten 40 gün yapmıyorsun iyileşiyordur canım yani korkacak bişey olmaz
sekretercim iyileşene kadar yapmazsın olur biter

doğumdan sonra zaten 40 gün yapmıyorsun iyileşiyordur canım yani korkacak bişey olmaz
sekretercim iyileşene kadar yapmazsın olur biter

ay öylede insan yine bi tedirgin olur ya korkar herhalde diye düşünüyom ama yine de belli olmaz bu işler:eek::asigim:

hamilelikte ilk 3 ay yasakti,ondan evelki iki ayda yasakti :KK43:

simdi sorun yo kdedi doktorum,bakalim cok azimliyim bu aralar:)

bi arkadasim doguma girmeden cok once beraber olmustu(kendisi söyledi) esiyle

ve cok kolay dogum yapti..
evet ya benimde bi arkadaşım öle dedi bana doğumundan bi gece önce beraber olmuşlar sabaha karşı sancıları başlamış ve 2-3 saat içinde çok rahat doğurdum dedi ne kadar yararı var bilemem ama doğruda olabilir yanii bülmemkiii

benim eltimde birgün önce yapmışlar diğer gün doğuma gitti
maşşalah çok kolay olmuş yaaww inşallah bizimkilerde kolay olur

benim eltimde birgün önce yapmışlar diğer gün doğuma gitti
maşşalah çok kolay olmuş yaaww inşallah bizimkilerde kolay olur

kız asortie gazlama şu şişko hamişleri wallahi biz doğumun hemen ardından hamile kalıcaz girme kanımıza :eek:

Gebelikte bebeğe zarar verme korkusu , evli çiftlerin cinsel yaşamlarını oldukça etkiliyor. Bu düşünceye ilk ve son üç ay içerisinde sıkça rastlanıyor. Bu da
çiftlerin cinsel hayatını olumsuz etkiliyor. Herhangi bir risk faktörü yoksa gebelik sonuna kadar cinsel ilişkide bulunmakta hiçbir sakınca yoktur.
Kadın ve erkek cinsel açıdan stres altındadır. Bunun sebebi psikolojik olarak gebelikle ikgili endişeler, çekiciliğin azaldığının hissedilmesi, bebeğe zarar
verme korkusu, cinsel isteğin azalması olarak sıralanabilir. Burada yapılması gereken şey bu endişelerinizi ve hislerinizi eşinizle paylaşabilmeniz ve onunla konuşabilmenizdir. Önemli olan çiftin gebelikte de bedensel ve duygusal birlikteliğini sürdürebilmesidir. Gebelikte yaşanan bir diğer cinsel sorunda doğum sonrası eşlerin birbirlerine olan ilgisizliğidir.Çiftlerin hayatına bir kez bebek girdikten sonra sürekli yorgunluk,uykusuz geceler, maddi zorluklar ve zaman darlığı gibi sorunlar eşler arasındaki ilişkiyi zedelemektedir. Burada önemli olan eşlerin birbirlerini unutmadan zaman ayırmalarıdır.Unutulmamalıdır ki bu geçici bir süreçtir ve belli bir süre sonunda herşey yoluna girecektir.Biraz sabır ve hoşgörü bu sorunları çözecektir.
Tekrarlayıcı gebelik kayıpları olan hastalarda cinsel ilişki konusunda ciddi endişeler olabilir. Bu durumlarda düşüklerin nedeni olarak başka bir faktör saptanmadıkça cinsel ilişkide kısıtlama getirilebilir. Burada bilinmesi gereken seksin düşüğe yol açmadığıdır. Ancak cinsel ilişki sonrası ortaya çıkan bir düşükte evli çiftler bir dereceye kadar endişe duyabilirler.
Gebelikte Yaşanan Cinsellikte Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar;
Bilinen risk faktörlerinin yokluğunda gebelik sonuna kadar cinsel ilişkide hiçbir sakınca yoktur.Fakat dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.Bunlar,
erken doğum tehdidi,sebebi belli olmayan vajinal kanamalar,uzun süreli tekrarlayıcı vajinal akıntılar , tekrarlayıcı gebelik kayıpları,çoğul gebelikler ve
genital bölgede varis, ödem gibi fiziki rahatsızlıklar olması durumudur.Böyle durumlarda gebelerin jinekologlarıyla görüşmeleri ve eğer doktorları müsaade ederse cinsel yaşamlarına devam etmeleri daha uygun olacaktır.
Gebelikte cinsel ilişkilerde orgazma bağlı olarak rahimde kasılmalar ortaya çıkabilir. Bu kasılmalar orgazmın doğal bir parçasıdır. Eğer bu kasılmalar sürekli ve sık sık olursa gebenin jinekoloğu ile görüşmesi gerekir. Bu tür kasılmalar gebelerde meme ucu uyarılması sonrasında da görülebilr. Gebelikte cinsel ilişki sonrası lekelenme tarzı kanamalar beklenen bir durum değildir. Bu durumlarda plasenta (bebeğin eşi) ve bebeğin durumunun ultrasonografi ile saptanmasına kadar cinsel ilişki ertelenmelidir. Gebelikte cinsel istekte azalma olabilir ancak genellikle rastlanan artma şeklindedir. Bunun nedeni gebelikte genital bölgede kanlanmanın artışına paralel olarak uyaranlara hassasiyetin artmasıdır.

ya kizlar bizim sorun cok buyuk esim hamile kaldigimiogrendiginden beri bana yanasmiyor.24 haftada sadec 2-3 kez olmustur o da benim zorumla.simdi hic istemiyo.kocaman olmus gobegin diyor bana.:eek:klava:
benim bi arkadasimda hamileliginin son anina kadar birlikte oldu esiyle.ayrica dr dol yolunu acar demis zaten.onermis yani.ve agrisiz normal dogum yapti.bende normal istiyorum ama adamda tik yok ne yapacam bilmiyorum:eek::eek::eek::eek:

ben girmeyeli çok şey kaynatmışınız kızlarr bilenler bilir daha öncede diğer
topikde yazmıştım uzun uzun hamileliğimiz başlarında

kızlar bu konuda ben çok muzdaribim bizim tüpbebk oldu biliyorsunuz
tedavi süresince zaten yasaktı hamile kaldım ilk 3 ay yasak dedi dr um
15.haftada hala plesanta aşağıda olduğundan yine yasak oldu ve 18. haftada
serbest kaldık ama bu seferde eşim ya bişi olursa korkusu birden göbişimin büyümesiylede
rahat hareket edemiyişimiz çok kötü fena yanii anlarsınız yaa 23. haftadayım 5 haftada sadece
2 defa o da benim zorumla yaaawww çok korkak bişi olcak diye hamilelikdeki cinsel yaşamla
nekadar yazı varsa topladım okuyorum adam banamısın demiyor anacım yeterki siz iyi olun
ben beklerim diyor bazen yanaşıyor kzıımla yatıyım diye ahanda diyorum bişiler olacak seviniyorum
birde bakmışım geri vazgeçiyor yastığını aldığı gibi kaçıyor ben ondan daha azgınım yaawww bu ho rmanlar ne hale getirdi benii..........

doğuma yakın günlerde ki beraberlikler rahim ağzını açtığı için normal doğum yapacakların doğumu
kolay olurmuş kızlar nette okudum aklınızda bulunsun

ama kizlar bi dergide okumustum 7.aydan sonra korunmasiz iliski zaraliymis

cünkü spermin rahmi acma gibi bir özelligide varmis..bu ay sorucam doktouma ben

ne kadar gercek ne kadar dogru ona göre korunarak beraber olucaz artik..

deyacim hemen hemen ayni sorunlari yasamisiz seninle..

deryacım benimde bebişim micro yoluyla oldu .1 ay yaklaşık tedavi sırası ,3 ay yasak dedi dr umuz .25+4 günlük hamileyim biz hala kardeş kardeş yatıyoruz-tatlicadiarzu-kafamçokkarıştı
asker arkadaşı olduk valla .:içelim: dr okey derse bile yapamam dio herifim korkuyor ya kızına birşey olursaymış.doğumdan sonrada 40 gün :1no2::nazar:
bir arkadaşıma sormuştum yeni doğum yaptı dr 30 haftadan sonra yapmayın durun demiş onlara .
Bir gece saldıracam goncama olacağı o olacak Şeniz:hooray:

oooo yalniz degilmisim valla sevindim kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3
ya aslinda buyuk sorun bana gorede ne yapalim beklicez zorlada yapamiyozki kaydirigubbakcemile2kaydirigubbakcemile2
bana oglan dogana kadar yasak diyor.e birde dogum sonrasi var.senede bir gune doneriz gari:eek: :eek: :eek:

cınsel ılıskının doguma yararlı oldugunu bende duymustum canım aynı benım eltımde cahıllık dıyor yaptık sabaha benım sancım basladı dedı bende doguma yaralıymıs dedım ıkıncı cocugunda ıse yazık hıc yapamamıslar cocuk sezeryan oldu ben bırde 6. aydan sonra korumalı ılıskı yapılmalı dıye duymustum spermlerın bebege yapıstıgı soylenıyor ne dıyorsunuzzz :eek:

cınsel ılıskının doguma yararlı oldugunu bende duymustum canım aynı benım eltımde cahıllık dıyor yaptık sabaha benım sancım basladı dedı bende doguma yaralıymıs dedım ıkıncı cocugunda ıse yazık hıc yapamamıslar cocuk sezeryan oldu ben bırde 6. aydan sonra korumalı ılıskı yapılmalı dıye duymustum spermlerın bebege yapıstıgı soylenıyor ne dıyorsunuzzz :eek:

allahalla neler varmıs bılmedıgımız :uhm:
bızde de allaha sukur bır sorun yok eskısı kadar degıl ama devam edıyoruz :eek:
ama bızde korunma flan yok yanı sımdı doguma kadar korunmamız mı gerekıyor :CüvCüv:

YALNIZ OLMAMAK GERÇEKTEN GÜZEL AYNI SORUN BİZDE DE VAR 5 HAFTALIKKEN İLİŞKİDEN SONRA Bİ KANAMAM OLMUŞTU TABİ O KORKU BİZİ BİR SARDI 3 AYA KADAR TIK YOKTU:kızgın:3 AYDAN SONRA BİRAZ DÜZELME OLDU AMA ODA BANA YETMEDİ:eek:VALLA HORMONLARDAN KAYNAKLANSA GEREK BENİM AKLIM SADECE O İŞTEkaydirigubbakcemile3YA NAPİM İNSAN KENDİNİ YİNE ÇEKİCİ BULMAK İSTİYO BİZDEDE 15 GÜNDÜR TIK YOK
NAPALIM KATLANICAZ KIZIMIZ İÇİN:CüvCüv:

kalımerocum bende kkda sohbette duymustum ve cok sasırmıstım dogrulugu varmıdırkııı -tatlicadiarzu-

Bana doktorum 4. aydan itibaren kondom önermişti. Spermdeki bir madde rahmi kasıp erken doğuma neden olabiliyormuş.. Özellikle bu aylardan sonra daha bi dikkat etmek lazım...

ya kizlar bizim sorun cok buyuk esim hamile kaldigimiogrendiginden beri bana yanasmiyor.24 haftada sadec 2-3 kez olmustur o da benim zorumla.simdi hic istemiyo.kocaman olmus gobegin diyor bana.:eek:klava:
benim bi arkadasimda hamileliginin son anina kadar birlikte oldu esiyle.ayrica dr dol yolunu acar demis zaten.onermis yani.ve agrisiz normal dogum yapti.bende normal istiyorum ama adamda tik yok ne yapacam bilmiyorum:eek::eek::eek::eek:

canım zorlamanın anlamı yok istemiyosa istemiyor napcan
alışamadı daha demek ki bizim bir sorun yok hal bakalım ama...kaydirigubbakcemile5

X