Gebelikte çatlak oluşumunu önlemek isteyenlerin paylaşım alanı

• Konu Sahibi sherry456
  • Başlangıç Tarihi
selam kızlar nuxe kuru yağı gebelik çatlakları için kullanan ve memnun olan var mı? teşekkürler.
Ne kullanırsanız kullanın cildinizin elastikiyeti iyi değilse çatlıyor. Boşuna paralar dökmeyin derim. Bol bol su için onun dışında şunu kullandım çatlamadı diyenlerin zaten çatlamayacaktı bunu unutmayın. Küçük bir tavsiye :)

Hiç katilmiyorum mesela benim cildim çok yumusak kirisiklik olusmuyor fakat kuru bir yapiya sahip olduğundan çatlamaya meyilli günde 3 litreye yakin su içmeme rağmen kuruluğunu tam olarak gideremiyorum o nedenle krem yada yağ kullanarak bunu sağlamaya çalışıyorum elbette cildin yapisi önemli fakat cildin ihtiyacini da bilerek yaklasmak faydali olacaktir...

Yumuşaklık ya da esneklik farklı kavramlar. Ayrıca çatlaklar içten gelir elimizin üzerindeki çatlaklar giib dıştan oluşan şeyler değildir. Bu yüzden içten takviye daha önemlidir.

Yumuşaklık ya da esneklik farklı kavramlar. Ayrıca çatlaklar içten gelir elimizin üzerindeki çatlaklar giib dıştan oluşan şeyler değildir. Bu yüzden içten takviye daha önemlidir.
Ben tedbirimi aldim sonuç olumlu olursa teoriniz biraz havada kalmış olacak bakalim artik sonucu bildiririm

Ben tedbirimi aldim sonuç olumlu olursa teoriniz biraz havada kalmış olacak bakalim artik sonucu bildiririm
Teori değil yalnız , farkettiyseniz ilk alıntıladığınız mesajda "çatlamayacak olanlar zaten çatlamayacaktı" yazmıştım. Ben ilk aşamada bebek yağı kullandım ama sonra zor geldi 4 ya da 5. aydan itibaren bıraktım hiçte çatlağım olmadı. Sizinde olur ya da olmaz yinede benim söylediğime kanıt ya da çürüten birşey olmayacak.

Benim kendi cildimde mudahale etmedigimde yirtilmis yerler olmuştu dediğiniz doğru ise karin bolgeside ne yaparsam yapayim yirtilacaktir ama yok disaridan mudahale edince yirtilmazsa dediğinizin tersi yani bakimla düzelme olabilecektir nihayetinde sizin ilk dediğinize bakilirsa su içmek disinda yapilacak herşey boşunadir demiştiniz o zmn sizin bebek yagi kullaniminizda boşunaymis dimi ama

Çatlak hızlı ve dengesiz kilo alıp vermeyle oluşur ,benim cildin aşırı yağlı mesela nemli herzamn 52.54 kg oldum ,4 ay önce doğurdum 18 kilo aldım,iğneler yedim 1 ayda 7 kilosunu zaten almıştım,hızlı kilo aluncada karnim sisti bol su içtim
eeee doğurunca ilk gün 5,6 kilo gidiyo

İlk4 .ayda başladım bol suyla içten belliyken duştan çıkmadan bebe yagi,çıkınca da lierac kullandım hic catlak yok

Bel,karin,kalca ve basen sıfır çatlak

Zaten bende onu diyorum, bebek yağını ilk aşamada kullandım sonra doktorumla kouşunca gerek olmadığına karar verdim. Yani bebek yağı kullandım diye çatlama olmadı demedim. Ki dersem kendimle çelişirim değilmi ama?

Ben 20.haftamdayım galiba biraz geç kaldım, karnım yeni yeni belli olmaya başladı o yüzden rahat davrandım ama şimdi de çok huzursuzum bütün yorumları okudum ve ne yapacağıma hala karar veremedim internetten Lierac sipariş ettim ama küçücük bir şey nasıl yetiştireceğim bilmem.. Acaba şu badem yağı kakao yağı falan onları da mı denesem

Ben kimyevi içerikli kremleri kullanmak istemedim doğrusu ve 18. Haftamda ibrahim saraçoglunun kendi sitesinden badem yagi aldim kullaniyorum onu istetmemin nedenide piyasada badem yagi diye satilan yaglarin bircogunun içinde katki maddesi var o nedenle kullanimi hicbir fayda saglamiyor bildiğin guvendigin bir yer varsa badem yagi iyi geliyormus dene derim tabii bol su tuketimi de çok önemli onuda ihmal etme, benim 20. hafta oldu henuz kasinti yada baska çatlak yada yirtilma belirtisi yok inşallah böyle de devam eder

Bir diğeride kalsiyum eksikligi cildin çatlamasının en önemli etkilerindenmis kalsiyum değerlerinin düşmemesine dikkat et

Aa çok iyi düşünmüşsün canım ben de hemen alayım o badem yağından. İnşallah çatlamayız çookk dua ediyorum. Kimisi de diyor ki vücudun çatlamaya müsaitse ne yapsan kar etmez

Aa çok iyi düşünmüşsün canım ben de hemen alayım o badem yağından. İnşallah çatlamayız çookk dua ediyorum. Kimisi de diyor ki vücudun çatlamaya müsaitse ne yapsan kar etmez
valla ben o görüşe katilmiyorum insan cildinin ihtiyacini bilir ona göre hareket ederse kesinlikle sonuç alir ha eğer tedbire rağmen oluşursa da muhakkak eksik yapilan yada bilinmeyen birsey vardir şahsim adina ben biliyorum ki bu önlemleri almazsam çatlayacak cunku daha once hizli kilo alip vermeyle catlamis yerlerim olmuştu ee ama sirf oyle oldu diye artik saliverip kendime özen gostermemeyi mantikli bulmuyorum

Doğru söylüyorsun canım biz elimizden geleni yapalım zaten yine de çatlarda en azından vicdanımız rahat olur yapabileceğim her şeyi yaptım deriz. Sen ne kullanıyorsun mesela?

Doğru söylüyorsun canım biz elimizden geleni yapalım zaten yine de çatlarda en azından vicdanımız rahat olur yapabileceğim her şeyi yaptım deriz. Sen ne kullanıyorsun mesela?
Sadece uyumadan önce badem yagini en az 15 dakika masajla cildime yediriyorum birde süt ve yoğurt tüketimine dikkat ediyorum ibrahim saraçoglu vücutta kalsiyum kalmazsa ne kadar bakim yaparsaniz yapin cildiniz çatlar dedi birde bol su iciyorum günde en az 2 litre

Anladım canım tamam teşekkürler :)

Şuan hiç yok canım daha çok şükür :) günde iki kez Lierac sürüyorum
Çok şükür valla bende de henüz birşey yok gayet iyi gidiyor doktor çatlak olusumunun 27. hafta ile belirginlestigini soyluyor biz 28haftada olmamiza rağmen iyi durumdayiz inşallah böyle devam eder :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…