Gebelikte çatlak oluşumunu önlemek isteyenlerin paylaşım alanı

• Konu Sahibi sherry456
  • Başlangıç Tarihi
  • Konu Sahibi sherry456
kızlar ben doğum yapalı bayağı bir oluyor.sadece johnsons baby bebek yağı kullandım
ama yaklaşık 2 aylık hamileyken başladım sürmeye sabah akşam neredeyse tüm vücuda sürüyordum.
başka bir şey kullanmadım.hiç çatlak olmadı.ama fazla kiloda almamaya çalışın.inşallah çatlamassınız,hayırlı doğumlar herkese

• Konu Sahibi sherry456
Bence hangi marka ucuz veya pahali kullandigniz fark etmiyor tabi mantiken vucudumuzu iyi nemlendirmek lazimki esnek yumusak olsun gerildigi karnimiz sistigi zaman daha az catlak olsun.

Yapiyada bagli biraz vucudunuz kuru ise tabiki daha cabuk catlak olusabiliyor veya cok gerginse.Sonucta hizli kilo alip verdigimiz zaman bile catlak olusma riski var. Bazi doktorlar bu yuzden ne yaparsan yap ne kullanirsan kullan fayda etmiyecektir diyor

Bence en guzeli duzenli bir sekilde cildimizi nemlendirip esneklik kazanmasini saglamak.Mesela benim yengeme doktor vazelin sur demisti baska bir tavsiyede bulunmadi. Ama yengem herseyi denedi kakao yagi, badem yagi, zeytin yagi, vazelin, bebe yagi, bebek markasi anne yagi. Ama cildi zaten hamile kalmadan once kuru ve esnek degildi ve tahmin edebiliceginiz gibi catlaklar olustu karin ve basen bacak bolgesinde

• Konu Sahibi sherry456
mustelaya 2 hafta önce başladım. öncesinde bebeyağı , kakao yağı, kakao yağı içeren bodyshop marka kremi bunları kullanıyordum fakat belimin sağında ve solunda 3er çiziği görünce mustela almaya karar verdim. düzenli her gün kullanıyorum. çizikler hala pembe duruyor. ama yenilieri çıkmadı. umarım yenilerini görmem

• Konu Sahibi sherry456

kırmızı çatlaklra kırmızı kantaron yağı diyolar ama

• Konu Sahibi sherry456
Ben lierac aldım, günde bir kez sürüyorum.valla göğüslerde çatlaklar başladı zaten ilk aydan itibaren. Keşke daha önce alsaymışım

• Konu Sahibi sherry456
ben 37+3 günlük hamileyim.şu ana kadar 12 kilo aldım.4. ayımdan beri her gün mutlaka badem yağı ve kakao yağını karışımını kullanıyorum.bir de bazen normal vücut losyonlarından sürüyorum.Şu anda hiç çatlağım yok.umarım bundan sonra da olmaz daha 3 haftam var.bu arada sadece karnım büyüdüğü için karnıma kullandım.

• Konu Sahibi sherry456
Benimde tanıdığım bi ablamın kız kardeşi ikizlerine hamileyken saf zeytinyağı ve kakao yağını bire bir ölçüde karıştırarak her gün vücuduna sürmüş ve çatlağı olmamış ben de 18 haftalık oldum ve yakında başlıycam siz de deneyin derim.

• Konu Sahibi sherry456
cnm benm ablamda kakao yağı kullanmıştı karnına hergün masaj yapıyodu üstelik bol bol sürüyodu karnı hafiften kurusa tekrar sürüyodu Allaha çok şükür 1 mm bile çatlağı yok şimdi :)

• Konu Sahibi sherry456
ben de hamileyken ankara/sakarya da bilenler bilir ABA' nın karşısında Lokman Hekim var oradan çatlaklar için özel bir karışım aldım,kenileri yapıyormş,küçük cam bir ambalajda.süper bişi.karnımda hiç ama hiç çatlak yok.ama tabi ciltten cilde değişirmi bilemiyorum.Ben NTS ye girdiğimde odadaki kadınlara baktım aman Allahım karınları çam ağacı gibiydi.Krem kulanmakla bir alakası var mı bilmiyorum.siz yinede bir yağ kullanın(bebe yağı,susam yağı vs.)

• Konu Sahibi sherry456
kizlar ben suan hamileligimin 9.ayindayim.vucudum normalde catlaga cok yatkindir.5 kilo alip vermemde hemen catlaklar olusur.hamileligimin 4. ayindan itibaren her sabah banyodan sonra bebeyagi tum vucudum ve her aksam yatarken bepantholun gebeler icin olan catlak kreminden esim suruyor ve suan gobegimde goguslerimde tek bir catlak bile yok

• Konu Sahibi sherry456
Henüz hamile değiliim ama gördüm ki öncesinde de başlamak lazım çatlaklar için
banyodan sonra normal avon kremlerinden kullanıyorum aklıma geldikçe de arada yine sürüyorum gece yatmadan
en iyisi bebek yağı sanırım ona da başlayım vücüdüm zaten inanılmaz kuru

• Konu Sahibi sherry456
Merhaba.Benim ucuncu hamileligim ve cildim cok kurudur.Lierac gel kesinlikle en iyisi.Üçüncü aydan itibaren kullanmaya basliyorsunuz.Başka bir markaninda kremini almistim ikinci hamileligimde begenmedim.Badem yagi bebe yagi gibi seyler korumuyor.Ailemde herkes bunlari kullanmis ve tamamen çatlak karin bolgeleri ki benim cildim normalde cok kurudur.En iyisi lierac.ikili paketi 86 tl ye aldm bu hafta

• Konu Sahibi sherry456
hani arada yazan arkadaşlar var ya kafam karıştı diye hakikaten aynen öyle.badem yağı kayısı yağı susam yağı kullandım diyenler mesela aktar ürünlerine karşı bilmiyorum güvenim yok.neden mi çünkü esans konulup sıvı yağdan yapıldıklarını söylemişti bi bitki bilimci kimyacıyım diyor ismini vermek istemiyorum ünlüdür kendisi tanırsınız.tabi her marka için geçerli değildir ama taklit ürünler o kadar çokki ikinci çin'iz gibi geliyor.sıvı yağ ise evde mis gibi yağlarım duruyor yemek yaparken bi avuç gerekli bölgelere sürerim yani:).
kakao yağı deniliyor memnun kalanlar marka adı verseniz,şurdan aldım burdan aldım gibi.eczane ürünleri lierac'lar falan memnun kalanlar kalmayanlar bi sürü para verenler.bebe yağı kullananlar parabensiz olmuyor onlarda offfff kafam hakikaten karışık şimdilik bol su ve zaten yüzüme hep kullandığım excipial lipo kullanıyordum nasıl olsa içerik bi sürü maddeden oluşmuyor diye onda da bi arkadaş hamileleler kullanmasın yazıyormuş bi başlık altında da dr çatlak için onu tavsiye etmiş falanlarrrr filanlaaaar

• Konu Sahibi sherry456
bu arada görümceme doktoru eczanelerde satılıyor kapsül şeklinde e vitamini var onu önermiş üç çocuğu var ve göbeğinde bi tane çatlak yokmuş.hem uygun hem de vitamin ben onu haftada bi kere yüzüme kullanıyordum sanırım bu kez bilumum yerlerime onu kullancam.

• Konu Sahibi sherry456
ben hamilelikte doktorumun verdiği kremleri sürdüğüm halde yinede çatladı.

• Konu Sahibi sherry456
Benmde normalde yapı olarak müsaitdim çatlamaya ilk aydan itibaren vazelin kullandım.Detaylı ultrasonda doktor bile söyledi hiç çatlamamışın diye vazelin kullandığımı söyleyince güldüler hattaama sonuçta çatlamadım değil mi

• Konu Sahibi sherry456
bende bebe yağı ve doktorumun önerdiği munix c diye bi krem kullanıyorum 4,5 aylığım sonuç ne olacak bakalım çatlamam inşallah:)

• Konu Sahibi sherry456
birde sağlık ocağında hemşire susam yağı önerdi ama daha alamadım

• Konu Sahibi sherry456
Bana bugün dr um bi formül önerdi :)) hindistan cevizi yağı, susam yapı, aynisafa yağı. Birer ölçek karıştırıp akşamları karın kalça iç bacak göğüs vs. Çatlak ihtimali olan her yere uygulanabilir. Kokusu pek hoş değil ama ben aldım şimdiden. Kalçadan kilo aldım. Oraya sürdüm bu akşam bakalımm :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…