Gebelikte çatlak oluşumunu önlemek isteyenlerin paylaşım alanı

• Konu Sahibi sherry456
  • Başlangıç Tarihi
  • Konu Sahibi sherry456
Doktor bir arkadaşım kendi hamileliği için (kendisi doğuma yaklaştı) hocalarla hatta hocaların hocalarıyla görüşerek aşağıdaki tavsiyerleri almış, bana da iletti (ben de 17. haftadayım);
1- Sabahları Lierac çatlak önleyici
2- Akşamları johnson's baby (cansın bebe) veya badem,fındık,kakao,kayısı yağlarının karışımı
3 ile 5. ay arası sadece duştan sonra lierac sürmemi, 5. aydan itibaren yukarıdaki şekilde uygulamamı söyledi. (karın, kalca, göğüs çevresi (ucuna sürülmemeli), basen bölgelerine).
Ayrıca, Güneş kremi olarak Neutrogena 15 faktör yağsız güneş kremi kullanmamı önerdi. (Hem güneş lekelerinin önlenmesi, hem cildin korunması ve nemlenmesi, hem de cildin yaşlanmaması için)
32. haftadan sonra sebamed'in meme ucu kremi.
Bu bilgileri paylaşmak istedim, inşallah doğumdan sonra çatlaklar bize hatıra kalmaz.

• Konu Sahibi sherry456
ben daha 3 ay 2 haftalık hamileyim ama çatlak kremi kullanımına sımdıden baslamak istiyorum bana önerebileceğiniz krem varmıdır daha önceden kullanılmış ?

• Konu Sahibi sherry456
ben daha 3 ay 2 haftalık hamileyim ama çatlak kremi kullanımına sımdıden baslamak istiyorum bana önerebileceğiniz krem varmıdır daha önceden kullanılmış ?

canım çok marka var benim arkadaşlardan biliyorum onalr genelde
lanosoft diye markayı kullanıyorlardı

• Konu Sahibi sherry456
Ben şu an 38 haftadayım tarif ettiğim karışımı kullandım tek bir çatlak dahi oluşmadı.

ben daha yeniyim karışımını bugün alıp deneyeceğim... banyodan sonra mı sürmek daha iyi acaba günde bir sefer mi

• Konu Sahibi sherry456
kızlar hiç dert etmeyin olacaksa muhakkak oluyo
olmayacaksada hiç çatlamıyosun...
diye bi laf var ortada hepiniz okumuşunuzdur ÇOK DOĞRU...
ben inanmamıştım önlemini alırsan çatlamazsın önlemini almazsan çatlarsın diye hep yazışıyodum...
ama gerçektende öyleymiş bende neler neler kullandım ama gel görki şuan son bi haftam var doğuma felaket her yerim...
oysa dediğiniz gibi yukarıda ki arkadaşın yazdığı kremleri yağları kullanmama rağmen...
hiç parayı dert etmedim yeterki çatlamayayım dedim
ama ne lierac nede jonhsons baby yağ bi işe yaramadı
siz yazdıklarımı ister dikkate alın ister almayın o size kalmış...inş çatlamadan geçirirsiniz hamileliğinizi...
bu arda bide bi inanış var annen çatlamışsa sende çatlarsın diye tamamen saçma bişi
annemde var çatlama ama ablamın hamileliğinde bi ufak çatlama bile olmadı sadece bende oldu...
çatlaksız bi hamilelik dilerim...

• Konu Sahibi sherry456
Ben karnım kaşındıkça std. kakao yağı kremi sürdüm. Ama aklıma göğüslerime sürmek gelmedi. göğüslerim de çatlaklar var karnımda yok. O yüzden işe yaradığını düşünüyorum. Dezavantajı karnın kararması. Ama sonradan zamanla rengi açıldı.

• Konu Sahibi sherry456
arkadaşlar benim bildiğin badem yağı fakat badem yağının kıllandırma yaptığını söylüyorlar bu konu hakkında bilgisi olan var mı :61

• Konu Sahibi sherry456
arkadaşlar hamileliğimin erken dönemlerinden itibaren acı badem sütü sonra tatlı badem yağı kullandım. her gecece yatmadan karnıma sürüyordum. hiç çatlak olmadı. doğum yaptım. doğumdan sonra da sürdüm. sürmeyi unuttuğum bazı günler oldu ama çok az.
şimdi 2. aydayız. 2 gün önce karnımda bir kaç kırmızı çizgi gördüm ve bence çatlak bunlar.. neden böyle bir şey olmuş olabilir?
yani sonradan oluşur mu? bilgisi olan var mı?
bu satten sonra ne yapabilirim?
Önemli değil diyorum ama yine de neden oluştu diye düşünmeden edemiyorum..:44:

• Konu Sahibi sherry456
Benim çok çatlağım oldu çok uğraştım ama duzeltemedim..tek care germe ameliyatı olucam.ama size bir tavsiyede bulunabilirim.gecmis yillarada bir tatilde otelde masaj yaptırdım.kadın uzak doğulu bir bayandi.karnımı görünce kaç cocuk doğurdun dedi bir tane deyince şaşırdı yani o kadar kötü oldu benimki...ben yağ kullanmadım krem sürdüm..ona nasıl oluyorda bu Rusların çatlağı olmuyor diye sordum.onların domuz yağı sürdüğünü söyledi.bize ters başka yol yok mü deyince zeytinyağını hergün duş alıp usenmeden süreceksin ,hemde bir tatlı kasığı içeceksin dedi... burada turk arkadaslarım uyguladı bir çizikleri olmadı dedi...bende kız kardesime uygulamasını söyledim.o birde nemlendirici bir sabunla beraber yaptı..sonuc çatlağı yok.halbuki ergenlikte çatlamıştı..hemde irsi derler annemde var ,bende var onda olmadı...aslında mantıklı amac gerginliği alıp yumuşatmak deriyi...kardesim 16 kg aldı çizik yok ben 18 kilo aldım haritaya dondüm...yani arzu ederseniz deneyin derim...

• Konu Sahibi sherry456
siz gebesinizde çatlıyorsunuz daha evlenmeden çatlayan ben gibiler napsın

• Konu Sahibi sherry456

malesef vücut toparlanma sürecindeyken de çatlak oluşabiliyormuş.. bilginize..

• Konu Sahibi sherry456
ben ilk hamileliğimde bağdam yağı sürdüm kıllanma yaptı daha sonra rilastil diye bir krem aldım o çok iyi hiç çatlağım ve kaşıntım olmadı. 2. hamileliğimde de kullandım şuan kimse 2çocuk doğurduğuma inanmıyor. biraz pahalı ama çatlak olmasını istemiyorsanız mutlaka kullanın.

• Konu Sahibi sherry456
bende 5. ayın içindeyim,şimdiye kadar çatlak yok ama artık göbüş büyümeye başaldı.badem ve kakao yağına yeni başladım.kremler konusunda biraz tedirginim.bu lierac falan sonuçta kozmetik değil mi.belki çatlayacağı varsa çatlar ama biz yine de önlemimizi alalım derim,sonra keşke yapsaydım demektense.herkese çatlaksız,hayırlı hamilelikler..

• Konu Sahibi sherry456
Başka bir konuya da cevap yazmıştım kızlar.Kesinlikle çatlak oluşmasına engel olmak için ve çatlaklar için argan ve shea yağı.Gerçekten işe yarıyor.

• Konu Sahibi sherry456
ben de çevremden aldığım tavsiyeyle vazelin kullanmaya başladım . johnsons baby kullanıyorum.

• Konu Sahibi sherry456
En çok hoşuma giden gebelerin doğal yağlarla lierac gibi ürünleri karıştırması yada sırayla sürmesi.
bol su için krem kullanmadan yani işimi sağlama almadan için rahat etmez napiyim, sonra çatlasamda ben elimden geleni yapmış olurum.
internetten aratınca güvenilir firmalardan eczanede satılanın yarı fiyatına ürün bulunabiliyor. en son karşılaştırmaya kalan ağırlıkla 3 ürün var, bunlardan hagisi olacağına karar veremedim, oy butonu olsada kullanan hamileler başarılı olanları seçse keşke.. mustela & lierac &bonal

• Konu Sahibi sherry456
29 haftalık hamileyim ve yaklasık 1,5 aydır lierac kullanıyorum. aklıma geldikce de bebe yağı ve kakao yağını karıstırdım onu sürüyorum. simdilik hic catlağım yok cok sükür. yalnız lierac fiyatı konusunda cok değiskenlik gösteriyor bi eczanede 50 tl iken diğerinde 90 tl civarında satılıyor :s arastırmadan almayın derim.
not: su an grupanyada indirim var lierac jel 36,50 tl bilginize..

• Konu Sahibi sherry456
ben 5 aylık hamileyim , 3.aydan beri bebe yağı, vazelin, havuç özlü nemlendirici kullanıyorum günde 3 kere düzenli sürüyorum, şimdiye kadar karnım çatlamadı inşallah bundan sonra da çatlamaz...

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…