Gebelikte çatlak oluşumunu önlemek isteyenlerin paylaşım alanı

• Konu Sahibi sherry456
  • Başlangıç Tarihi
S

sherry456

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi sherry456
merhaba arkadaşlar ilerde çatlak sorunu olmasın diye şimdiden bebe yağı sürüyorum acaba çokmu erken başladım.:uhm:zaten kalçamda yeterince çatlağım var diye başladım. tecrübesi olan arkadaşlar paylaşırsanız sevinirim sizler ne yaptınız.

• Konu Sahibi sherry456
canım geç bile kalmışsın bana doktorum hamile kalmadan önce ruhsal hazırlıkla beraber kilo ve dermatolojik olarak da uygun olmayı önermişti..ben de kakao ve badem yağını karıştırarak kullanmıştım bebe yağı hakkında bir fikrim yok ama zararının olacağını da düşünmüyorum..Az çatlakla hayırlı doğumlara.s.

• Konu Sahibi sherry456
Ben çok korkuyorum bu çatlaklardan 8.haftadayım bonal krem sürmeye başladım anlamın dr.onu önermiş benim ki ise badem yağı çıvık cıvık diye istemiyorum şimdilik.Benimde kalçamda çatlaklar var elastik değilim herhalde.Allahın izni ile az çatlakla bitiririz inş hamileliği.

• Konu Sahibi sherry456

güldeniz merhaba. bonal kremi nerden alıyosun. eczanelerde var mı. benıde bılgılendırırsen sevınırım

• Konu Sahibi sherry456
arkadaşlar sıvı vazelin veya bebe yağı farketmez duşdayken sürün masaj yaparak sonra tekrar vücudunuza su tutun.böylece daha fazla nem ciltte depolanıyormuş.güzellik uzmanı söyledi ben böyle yapıyorum.

• Konu Sahibi sherry456
Yeşimcik eczaneden aldım 50-100-200 gr lık var 200 grlık alınca fiat açısından daha karlı oluyorsun.Kullandım güzel geldi bana tavsiye ederim.Hemşeriyiz sanırım ben samsunluyumda görüşmek dileğiyle.

• Konu Sahibi sherry456
canım bence bebe yağına devam et ben bebe yağı kullanıyorum erkenden başlamıştım iyikide başlamışım.karnımda hiç çatlak oluşmadı 1-2 çizgi var sadece.ama bacaklarıma yani kalça kısmıma pek sürmedim 1 hafta önce sol bacağımda çatlak oluştu.şuan 38 haftadayım.ben johnson baby nin lavantalı light oil spreyini kullndım umarım en az çatlakla bitirirsiniz.

• Konu Sahibi sherry456
kızlar bende sadece duştan sonra bebe yağı kulanıyorum ama her akşam düzenli olarak phytolastıl ampul kullanıyorum şimdilik çatlağım yok ama henüz 26. haftadayım daha sonra nolur bilemiyorum heee bu arada bebe yağı kullananlar vücut bebe yağını daha yavaş emdiği için sürdükten sonra hemen giyinmeyin ben giyinmeden yarım saat kadar bekliyorum

• Konu Sahibi sherry456
annem bebek yagı kullanmıs banada o tavsıye etmıstı ben kullanıyorum tenım cok hassas bı de catlarsa mahvolurumeyvahedigeldismile

• Konu Sahibi sherry456
Henüz hamile değilim. Birkaç ay sonra bebek düşünüyoruz inşallah.Her duş almamda vücudumu kremliyordum ama karın bölgesine özen göstermiyordum pek.Ama şimdi karın bölgeme vücut losyonu,bebe yağı sürmeye daha fazla dikkat ediyorum.Umarım ilerde faydasını görürüm.

• Konu Sahibi sherry456
Ben hamilelikten oncede vucut kremleri olmadan ya$ayamazdim zaten..Gunde abartisiz 3 kere kremler vucut yaglari..Hamile kaldigimdan beri hepsini biraktim birtek LIERAC kullaniyorum..$u an 36.Haftamdayim ve cok $ukur hicbir catlagim yok..

• Konu Sahibi sherry456
ben de lierac kullanıyorum.....umarım oluşmaz karnımda çatlaklar.....18.haftadayım henuz yok bıse...
göğüslere de,catlayıp da kanama vs olmasın dıye, madecassol sürmeye başlıcam.....çatlayıp kurumasın dıye.....

• Konu Sahibi sherry456
kızlar bu bebe yagını her gece mı yoksa banyolardan sonra mı surmemız gerekıyor sız nasıl uyguluyosunuz

• Konu Sahibi sherry456
ben öyle özel bişey almıyorum banyodan sonra göüs kalça bacak ve göbeğime vazelin sürüyorumm

• Konu Sahibi sherry456
ben body shoptan kakao yagi aldim
magazadaki uzman butun vucudunuza uygulayin karin bolgenize bol bol kullanin
dedi sadece dustan sonra diil hergun kullanmayi onerdi

• Konu Sahibi sherry456
merhaba bende 13 haftalık hamıleyım bende janson bebe yağı kullanıyorum umarım ıyı gelır ve catlağım olmaz çünkü ben zayıfım ve cok kılo alcak gıbıyım.. bıde herkez kakao yağını önerıyor onu da denemek ıstıyorum.. kafamçokkarıştı

• Konu Sahibi sherry456
Cocoa Butter Belly Cream tavsiye ederim.doğal ve paraben içermiyor. çatlak oluşumunu engelliyor ve oluşan çatlaklarında giderilmesine yardım ediyor:enbuyukkk:

• Konu Sahibi sherry456
çatır çatır çatladım ben.habirede yağlanmıştım ama,kar etmedi:ecrin_bebek:

• Konu Sahibi sherry456
çatlak için zeytinyağını kullananlar banyo öncesimi kullanıyorsunuz bende yeni kullanmaya baslayacamda........

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…