Gebelikte çatlak oluşumunu önlemek isteyenlerin paylaşım alanı

• Konu Sahibi sherry456
  • Başlangıç Tarihi
bana dün aktar bi krem verdi kendi karışımlarıymış inşallah iyi gelir yağ falan değil krem yani...

Ben lierac kullaniyorum..Sabah akşam günde 2 kere, bir de kakao yağının çok iyi olduğunu duydum ve araştırdım. Palmer's cocoa butter çok güzel bir ürün, hem losyonu hem de butter denen sert erimemiş yağ kıvamında olanı var.önce kakao yağını masaj yaparak uyguluyorum daha sonra da lieracı uyguluyorum aynı şekilde.Sabah ve akşam...Umarım göbeğim çatlamaz...

ben bebe yağı ile başladım daha yeni olduğu için sadece banyodan banyoya kullanıyorum. aktara danıştım ceviz fındık ve kakao yağını karıştırarak sürmemi önerdi.bunun yanındaa 3.aydan itibaren lierac kullanmayı düşünüyorum. dönüşümlü olarak bu ikiliyi kullanabilirim.farklı ürünler kullanmak ters tepki verir mi acaba?

ben de 11.haftama gircem henüz bir ürün kullanmaya başlamadım ama sizlerin tavsiyesi üzerine artık başlıyacam.neyle başlamam gerekir acaba kakao yağını eczaneden mi aktardan mı bulurum?

yağ mağ hikaye. kakao yağı, özel yağ karışımı kullandım çatlaklar oluşmaya başladı. şimdi lierac kullanıorum oluşan çatlakları bile silikleştirmeye başladı. lierac diorum başka bişi demiorum. eczanelerde 75 tl nette biras araştırırsanız 50 tl ye bulabilirsiniz. çok etkili

9 haftalık hamileyim ama bende başlamadım henüz araştırıyorum ne kullansam diye. krem kullanmak istemiyorum içinde azda olsa kimyasal madde var.
arkadaşlarım badem yağı kakao yağı ve havuç yağını karıştır çok iyi geliyor dedi bide acı badem sütü varmış oda çok iyi geliyormuş. :44: hangisini kullansamki :KK49: inşallah çatlamam

benim gebeliğim boyunca karnımda hiç çatlak olmadı nedenini bilmiyorum. Genetikte değil galiba çünkü ablamın göbek kısmında doğumdan sonra çatlağı oldu

benim gebeliğim boyunca karnımda hiç çatlak olmadı nedenini bilmiyorum. Genetikte değil galiba çünkü ablamın göbek kısmında doğumdan sonra çatlağı oldu

ben hamileliğim boyunca 20 kilo almıştım

arkadaşlar ben bitkisel kremler satan bir mağazadan blue ocean markası adı altında acıbadem özlü çatlak kremi aldım bir fi,kri olan varmı bir kere kullandım henüz

ya ben hamile olmadıgım halde heryerım catlak dolu hamılelıkte kesınlıkle mahvolucam :KK43: hcte ole buyuk kilo alıp vermedım en fazla 4 5 kılodur

selamlar herkes lirac diyor bende ona karar verdim internetten sipariş ettiyseniz hangi siteden aldınız yazabilirmisiniz...
sevgiler..........:nazar:

merhaba arkadaşlar ilerde çatlak sorunu olmasın diye şimdiden bebe yağı sürüyorum acaba çokmu erken başladım.:uhm:zaten kalçamda yeterince çatlağım var diye başladım. tecrübesi olan arkadaşlar paylaşırsanız sevinirim sizler ne yaptınız.

merabalar bende ikinci çocuğuma hamileyim işkinde pek dikkat etmedim ama, şuanda 7 aylık hamileyim dördüncü aydan beri bebek yağı kullanıyorum henüz hiç çatlak yok inşallah böle devam eder ayrıca günde dört beş adet fındık yemenizi tavsiye ederim buda bir nevi çatlak önleyici görevi yapıyor :KK49:

gebelıgımın ılk ayından ıtıbaren bebek yagı kullandım goguslerıme ve cevresıne de susam yagı (sut damarlarını acma ozellıgı varmıs) bebısım dogdu 6aylık ve benım bır tane bıle catlagım yok bu arada suyu cok fazla ıctım ama doktorların soylemlerı vucut yapısına gore degısırmıs catlak olayı catlamaya meyıllı bır yapı varsa ne yapsan faydasızmıs benım ıc karnım genıs oldugu ıcın belkıde catlamadım bu arada catlaklar yanlızca gebelıkte degıl dogumdan sonra vucut kendını toparlarkende gorulebılırmıs

gebelikte çatlak kaçıncı ayda başlıyor acaba ya ben 5. ayına bugün girdim allaha şükür daha çatlağım yok ama karnım daha yeni yeni çıkmaya başladı bundan sonraki zamandamı çatlamaya başlar acaba :18:

kızlar ben duyduğum kadarıyla sanırım kakao yağı ve o sanırım lierac denen krem en iyisiymiş kakao

yağını çok duymaya başladım.. çatlaksız hamilelikler diliyorummm hepimizeee :KK8:

Merhaba arkadaşlar
Ben konuyu çok araştırdım. Lierac dahil pahalı kremler kullanan arkadaşlarımdan bu kremlerin hiçbirişe yaramadığını duydum. Ben kakao, buğday, kayısı, acı badem yağı ve zeytinyağını eşit oranda karıştırıp
3. aydan itibaren göğüs karın kalça ve dizlerime kadar bacaklarıma kullandım. Şu an 32 haftadayız karnım ve bebeğim normalden büyük olmasına rağmen hiçbir çatlama olmadı ayrıva tenim çok pürüzsüzleşti. Tavsiye ederim...Selamlar

ben suan 14 haftanın içindeyim..lierac aldım akşamları sürüyorum gogus ve göbegime ayrıca bir şişeye z.yagı bebe yagı ve kakao yagını karıstırdım onuda uyguluyorum.bakalım neler olacak:):KK30:

gebelikte çatlak kaçıncı ayda başlıyor acaba ya ben 5. ayına bugün girdim allaha şükür daha çatlağım yok ama karnım daha yeni yeni çıkmaya başladı bundan sonraki zamandamı çatlamaya başlar acaba :18:

Ben şu an 38 haftadayım tarif ettiğim karışımı kullandım tek bir çatlak dahi oluşmadı.

bol sıvı alımı ,hareket ve kayısı ya da badem yağı :KK54:

X