Gebelikle ilgili sorular

hocam sorum ceevap verirseniz çok mutlu olurum...
hamileliğimin 29+0 haftasındayım. dün ileri ultrasona girdim. bebekte herşey normal çıktı.. daha önce 18. haftamda koroid kistleri vardı çift taraflı.. 12mm ve 5mm.. koroid kistlerinin tamamen yok olduğunu öğrendim. ancak ventrikülde genişleme gözlendi.. sol lateral ventrikül 10.2 mm, sağ lateral ventrikül 8.7mm olarak tespit edildi.. bu durumda sizce ne yapmalıyım.. bu durum sorun oluşturur mu, ne gibi sorunlar olabbilir.. çok teşekkür ederim...

10 mm nin üstünde olan gebelerimde eğer yapılmaışsa kromozom analizi yapıyorum, takiben doğum sonrası takip öneriyorum. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

Doktor Bey merhabalar, günler geçti ve nihayet gebeliğimin sonuna gelmek nasip oldu. Siz de her konuda bize ışık tuttunuz,sorularımıza sabırla cevap verdiniz bunun için minnettarım size.
Son bir soru kaldı aklımda, tabi ki nasıl doğum yapacağım konusu.
Şu an 37. haftamızdayız ve bebek makat geliş pozisyonunda.
Doktorum 38.haftada son kez bakacağını ve bebek hala baş aşağı dönmediyse 39. haftada beni sezaryene alacağını söyledi. Oysa ki hep normal doğum hayal etmiştim, görünüşe bakılırsa olmayacak..
Ben bebeğimin 40 haftayı doldurmasını, ne zaman doğmaya hazır olursa o zaman sezaryene alınmayı istiyorum. Sancılarımı ,doğum hareketinin başlamasını beklememin ters duran bebeğe bir zararı var mıdır? Ayrıca 38. haftadan sonra bebeğin dönme ihtimali az da olsa yok mudur?
Başarılarınızın devamını dilerim

Ben de doktorunuz gibi sezaryenleri 39. haftada yapıyorum. Gebenin isteği ile, kendi ve bebeğinin sağlığı elveriyorsa doğum sancıları başlayınca alıyorum, Yalnız 40 haftadan sonrasını beklemiyorum. Sağlıklı bir doğum dilerim....

Ben de doktorunuz gibi sezaryenleri 39. haftada yapıyorum. Gebenin isteği ile, kendi ve bebeğinin sağlığı elveriyorsa doğum sancıları başlayınca alıyorum, Yalnız 40 haftadan sonrasını beklemiyorum. Sağlıklı bir doğum dilerim....

Çok teşekkür ederim, bu heyecanlı yolculuğumuzda yanımızda oldunuz:KK16: inşallah sağlıkla sonunu da görürüz

merhaba doktor bey ben şu an 10 haftalık gebeyim.gebeliğimi öğrendikten sonra uterus bicornis olduğumu öğrendim.ve 6.haftamda kanama geçirdim 1 kez iğne oldum şimdi de progestan 200 kullanıyorum.kanamam yok.size sorma istediğim konu serviks uzunluğu diye birşey varmış 3.6 çıktı benimki doktorum dinlen dedi sizce riskli bir durumum var mı

merhaba doktor bey ben şu an 10 haftalık gebeyim.gebeliğimi öğrendikten sonra uterus bicornis olduğumu öğrendim.ve 6.haftamda kanama geçirdim 1 kez iğne oldum şimdi de progestan 200 kullanıyorum.kanamam yok.size sorma istediğim konu serviks uzunluğu diye birşey varmış 3.6 çıktı benimki doktorum dinlen dedi sizce riskli bir durumum var mı

Uterus bicornus hastalarında erken doğum riski beklenenden bir miktar yüksektir (normalde tüm gebelerin %12si 37. gebelik haftasından önce doğum yapmaktadır). erken doğum riskiniz için 10. hafta ölçümü belirleyici değildir.16-22. haftalarda yapılacak olan ölçümlerde ölçüm >20 mm ise erken doğum riskiniz yüksek olmayacaktır. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

Uterus bicornus hastalarında erken doğum riski beklenenden bir miktar yüksektir (normalde tüm gebelerin %12si 37. gebelik haftasından önce doğum yapmaktadır). erken doğum riskiniz için 10. hafta ölçümü belirleyici değildir.16-22. haftalarda yapılacak olan ölçümlerde ölçüm >20 mm ise erken doğum riskiniz yüksek olmayacaktır. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

çok teşekkür ederim doktor bey iyi günler dilerim

10 mm nin üstünde olan gebelerimde eğer yapılmaışsa kromozom analizi yapıyorum, takiben doğum sonrası takip öneriyorum. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

hocam soruma cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim... aynı konuda bişiy daha sormak istiyorum..
hocam hiç kimseyi hele de bir doktoru kötülemek için yazmıyorum kesinlikle, sadece görüşünüzü merak ediyorum..
bebeğimin ventrikül genişliği daha önce de belirttiğim gibi ileri ultrasonda 10,2 ve 8,7 mm çıkmıştı.. kendi doktorumda ölçüp aynı sonucu bulup sizin gibi takip önerdi..
benim de içim rahat etmedi, prof.dr Fırat ortaç a gittim.. ölçüm yaptı 8,7 ve 8,8 mm buldu ve bu bebeğin kafasında hiçbir sorun yok dedi.. fırat hoca nın ailemdeki yeri ayrıdır, annemi ameliyat edip kurtarmıştı.. ona güveniyorum zaten ama bu durumda da kafam çok karıştı.. sizce ne yapmalıyım.. cevap yazarsanız çok sevinirim...

Doktor Bey bebeğimiz 38. haftada baş aşağı dönmeyi başardı. Şimdi gelmesini bekliyoruz sezaryenden kurtuldum şimdilik. Teşekkürler

merhaba
Ben dün beta hcg testi yaptırdım . Test te 1117.75 çıktı ama ultrasonda kese gözükmedi ne demek oluyor bişey anlamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

hocam soruma cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim... aynı konuda bişiy daha sormak istiyorum..
hocam hiç kimseyi hele de bir doktoru kötülemek için yazmıyorum kesinlikle, sadece görüşünüzü merak ediyorum..
bebeğimin ventrikül genişliği daha önce de belirttiğim gibi ileri ultrasonda 10,2 ve 8,7 mm çıkmıştı.. kendi doktorumda ölçüp aynı sonucu bulup sizin gibi takip önerdi..
benim de içim rahat etmedi, prof.dr Fırat ortaç a gittim.. ölçüm yaptı 8,7 ve 8,8 mm buldu ve bu bebeğin kafasında hiçbir sorun yok dedi.. fırat hoca nın ailemdeki yeri ayrıdır, annemi ameliyat edip kurtarmıştı.. ona güveniyorum zaten ama bu durumda da kafam çok karıştı.. sizce ne yapmalıyım.. cevap yazarsanız çok sevinirim...

Takip, özellikle doğum sonrası takip öneririm. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

merhaba
Ben dün beta hcg testi yaptırdım . Test te 1117.75 çıktı ama ultrasonda kese gözükmedi ne demek oluyor bişey anlamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Beta HCG 6000 civarında ise kese görülüyor, 12 gün sonra göreceksiniz. Hayırlı olsun..

05.07.2012 13:44:0090744001HBsAg (MİKRO ELISA) 0.22(NEGATİF)0.00 - 0.99İndex
05.07.2012 13:44:00906610Anti HBs (ELISA) 0(NEGATİF)0.00 - 9.99IU/ml
05.07.2012 13:44:00906660Anti HIV (ELISA) 0.27(NEGATİF)0.00 - 0.99İndex
05.07.2012 13:44:00906630Anti HCV (ELISA) 0.15(NEGATİF)0.00 - 0.99İndex
05.07.2012 13:44:00906900Anti toxoplazma IgG (ELISA) 0(NEGATİF)0.00 - 8.00IU\ml
05.07.2012 13:44:00906920Anti toxoplazma IgM (ELISA) 0.22(NEGATİF)0.00 - 0.99İndex
05.07.2012 13:44:00906810Anti rubella IgG (ELISA) 10(POZİTİF)0.00 - 8.00IU/ml
05.07.2012 13:44:00906830Anti rubella IgM (ELISA) 0.2(NEGATİF)0.00 - 0.99İndex
05.07.2012 13:44:00906350Anti CMV IgG (ELISA) 200(POZİTİF)0.00 - 8.00IU/ml
05.07.2012 13:44:00906380Anti CMV lgM (ELISA) 0.15(NEGATİF)0.00 - 0.99İndex

Doktor bey merhaba,yukarıda test sonuçlarım var..dün üçüncü kez kürtaj oldum.üçüde kalp atışı duyuldultan sonra durdu..ne yapmam lazım..

Doktor bey merhaba,yukarıda test sonuçlarım var..dün üçüncü kez kürtaj oldum.üçüde kalp atışı duyuldultan sonra durdu..ne yapmam lazım..

Bu test sonuçları ile düşükleriniz arasında bağlantı mevcut değil. Eşiniz ve size genetik testler yapıldı mı?

Bu test sonuçları ile düşükleriniz arasında bağlantı mevcut değil. Eşiniz ve size genetik testler yapıldı mı?
doktor bey doktorum bir takım testler yaptı.ama ne olduklarını bilmiyorum.eşimden kan alınmadı şimdiye kadar.hamileleiklerimde clexan 0.4 kullandım tedbir amaçlı.dosyamı alıp gelsem yardımcı olur musunuz?randevu almama gerek var mı?

doktor bey doktorum bir takım testler yaptı.ama ne olduklarını bilmiyorum.eşimden kan alınmadı şimdiye kadar.hamileleiklerimde clexan 0.4 kullandım tedbir amaçlı.dosyamı alıp gelsem yardımcı olur musunuz?randevu almama gerek var mı?
bir de 4 adet dondurulmuşum var merkezde onu kullanalım diyorlar.neye göre kullanacağım ki?hiç kullanmak istemiyorum.hem ben amile kalabiliyorum devamı gelmiyor...

yapılan testlerle birlikte gelin. 3103100 dan randevu alabilirsinzi...

doktor bey merhaba

ben 3.tüp bebek denememde hamile kaldım???
4 haziran yumurta toplandı
6 haziran 2çgün 1.kalite embriyo transfer edildi
18 haziran bhcg 72 çıktı
206
744
1454 olarak artmaya devam etti
5 temmuzda kese görüldü
13 temmuzda kese gelişmiş fakat kalp atışı yok
doktor 23 temmuzda tekrar bakalım dedi
sizce normal bir durum mu?
sat hesabı nasıl yapılıyor?
şimdi ben kaç haftalık hamileyim?