Gebelikle ilgili sorular

doktor bey merhaba

ben 3.tüp bebek denememde hamile kaldım???
4 haziran yumurta toplandı
6 haziran 2çgün 1.kalite embriyo transfer edildi
18 haziran bhcg 72 çıktı
206
744
1454 olarak artmaya devam etti
5 temmuzda kese görüldü
13 temmuzda kese gelişmiş fakat kalp atışı yok
doktor 23 temmuzda tekrar bakalım dedi
sizce normal bir durum mu?
sat hesabı nasıl yapılıyor?
şimdi ben kaç haftalık hamileyim?
kalp atışı duyulmalımıydı?

sanırım çok soru sordum

şimdiden çok teşekkür ederim
hoşçakalın

Gözünüz aydın, Çok iyi bir doktor tarafından takip ediliyorsunuz. 23 Haziran da kalp atımları duyulduğunda grupşa paylaşın. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

teşekkür ederim bora bey

tüp bebekte SAT hesabı nasıl yapılıyor
burada arkadaşlarla en çok tartıştığımız konu bu

teşekkür ederim bora bey

tüp bebekte SAT hesabı nasıl yapılıyor
burada arkadaşlarla en çok tartıştığımız konu bu

Son adet ilk gününe göre "klasik takip" yapılır. İnsan gebeliği transver tarihine göre ortalama 38 hafta, son adet tarihine göre 40 hafta sürmektedir...

Doktor bey merhaba,yukarıda test sonuçlarım var..dün üçüncü kez kürtaj oldum.üçüde kalp atışı duyuldultan sonra durdu..ne yapmam lazım..

doktor bey patolıji sonucumu size mail atmıştım.biraz önce cevabınız geldi.çookk teşekkür ederim.bugün kürtajdan sonraki 9.günüm kan değerim 179 çıktı..ilaç kullnıp kullanmadığımı sormuştunuz ilaç önerilmedi.ne zamana kadar takip gerekli.bir de ben dosyamı alıp size gelecektim ama bu durumda beklemem gerek sanırım.korunma amaçlı d.kontrol hapına bugün başlasam koroyuculuğu olur mu?

doktor bey patolıji sonucumu size mail atmıştım.biraz önce cevabınız geldi.çookk teşekkür ederim.bugün kürtajdan sonraki 9.günüm kan değerim 179 çıktı..ilaç kullnıp kullanmadığımı sormuştunuz ilaç önerilmedi.ne zamana kadar takip gerekli.bir de ben dosyamı alıp size gelecektim ama bu durumda beklemem gerek sanırım.korunma amaçlı d.kontrol hapına bugün başlasam koroyuculuğu olur mu?

Başlayabilirsiniz. Haftalık bHCG takibi yapılacaktır. Geçmiş olsun...

Bana şöyle bir test yapılmış.. ikinci yazdıgım sonuç da yüksek gözüküyo ama ben tabi neye göre bakıldıgını bilmiyorum.. sizce nasıl ?

Maternal AFP sonuç :<1/10 000

Maternal AFP açıklama :MOM : 0,61 & NDT Risk: <1/10 000

ayrıca

AFP sonuç: 22.41 mın 0 max 7.0

Bana şöyle bir test yapılmış.. ikinci yazdıgım sonuç da yüksek gözüküyo ama ben tabi neye göre bakıldıgını bilmiyorum.. sizce nasıl ?

Maternal AFP sonuç :<1/10 000

Maternal AFP açıklama :MOM : 0,61 & NDT Risk: <1/10 000

ayrıca

AFP sonuç: 22.41 mın 0 max 7.0

Takibinizi yapan doktorunuza göre nasıl olduğunu öğrenebilir miyim?

Gözünüz aydın, Çok iyi bir doktor tarafından takip ediliyorsunuz. 23 Haziran da kalp atımları duyulduğunda grupşa paylaşın. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

bora bey merhaba;

bu sabah yine kalp atışlarını duyamadı doktorum

cumayı bekleyelim dedi ama benim umudum kalmadı

olsaydı şimdiye kalp atışını duymamız gerekmiyormuydu

6 haziranda transfer edilmişti 2.gün embriyosu

çok üzgünüm sonu kürtaj sanırım

kanamam da olmadı

sizin düşünceniz nedir benim durumum hakkında

bora bey merhaba;

bu sabah yine kalp atışlarını duyamadı doktorum

cumayı bekleyelim dedi ama benim umudum kalmadı

olsaydı şimdiye kalp atışını duymamız gerekmiyormuydu

6 haziranda transfer edilmişti 2.gün embriyosu

çok üzgünüm sonu kürtaj sanırım

kanamam da olmadı

sizin düşünceniz nedir benim durumum hakkında

çok üzgünüm ama doktorunuzun da önerdiği gibi bekleyeceğiz. Güzel haberlerinizi duymak istiyorum...

bora bey merhaba

dün tüp bebek doktorum ısrael beye gittim kontrole

kendisi ilaçları kesmemi ama içiniz rahat olsun 1 hafta daha bekleyin ama bana göre bu zamandan sonra kalp atışı olmaz dedi

ilaçları kestikten sonra kanama ile düşer düşmezse kürtaj yapılmalı dedi

ben cuma günü diğer doktora gitmelimiyim hangisine inanmalıyım

bu saatten sonra olur mu kalp atışı?

çok kararsız kaldım ne yapmalıyım bilmiyorum

bora bey merhaba

dün tüp bebek doktorum ısrael beye gittim kontrole

kendisi ilaçları kesmemi ama içiniz rahat olsun 1 hafta daha bekleyin ama bana göre bu zamandan sonra kalp atışı olmaz dedi

ilaçları kestikten sonra kanama ile düşer düşmezse kürtaj yapılmalı dedi

ben cuma günü diğer doktora gitmelimiyim hangisine inanmalıyım

bu saatten sonra olur mu kalp atışı?

çok kararsız kaldım ne yapmalıyım bilmiyorum

İsrael beyin önerileri (işlemi yapan hekim olduğu için) daha değerlidir...

doktor bey ya acil cevaba ihtiyacım var 5 haftalık hamileyim gögüslerimde hassasiyet ve şişlik olmuştu ama dünden beri neredeyse eski haline geldiler sizin bi bilginiz varmı neden olabilir acaba çok merak ettim bişey olacak diye korkuyom :KK43:

doktor bey ya acil cevaba ihtiyacım var 5 haftalık hamileyim gögüslerimde hassasiyet ve şişlik olmuştu ama dünden beri neredeyse eski haline geldiler sizin bi bilginiz varmı neden olabilir acaba çok merak ettim bişey olacak diye korkuyom :KK43:

Endişeleneceğiniz bir durum olduğunu düşünmüyorum. Bebeğinizin hareketlerini hissetmeye başladınız mı?

merhaba doktor bey
biz 6 haftalık 6 günlükken kalp atışlarını duyduk 8 hafta 3 günlükken kontrole gittik bebeğimizin kalp atışları ve gelişimi 6 hafta 6 günlükken durmuş malesef.dr bir ilaç yazdı ama oda bakanlık tarafından toplatılmış dr ozaman 1 hafta bekle kendiliğinden düşmesini eğer düşmezse kürtaj olmak zorundasın dedi
ben 4 gündür bekliyorum henüz birşey yok sizce beklemeliyim mi ne yapmam gerekir bu durumda
gerçekten bekledikce vücut kendi atarmı ne kadar daha beklemem gerekir

merhaba doktor bey
biz 6 haftalık 6 günlükken kalp atışlarını duyduk 8 hafta 3 günlükken kontrole gittik bebeğimizin kalp atışları ve gelişimi 6 hafta 6 günlükken durmuş malesef.dr bir ilaç yazdı ama oda bakanlık tarafından toplatılmış dr ozaman 1 hafta bekle kendiliğinden düşmesini eğer düşmezse kürtaj olmak zorundasın dedi
ben 4 gündür bekliyorum henüz birşey yok sizce beklemeliyim mi ne yapmam gerekir bu durumda
gerçekten bekledikce vücut kendi atarmı ne kadar daha beklemem gerekir

yanlış olmuş 6 hafta 6 günlükken duyduk kalp atışlarını 8 hafta 3 günlükken kontrole gittik bebeğimizin kalp atışları ve gelişimi 6 hafta 6 günlükken durmuş malesef.dr bir ilaç yazdı ama oda bakanlık tarafından toplatılmış dr ozaman 1 hafta bekle kendiliğinden düşmesini eğer düşmezse kürtaj olmak zorundasın dedi
gerçekten bekledikce vücut kendi atarmı ne kadar daha beklemem gerekir[/

hayır doktor bey şuan bişey hissetmiyorum çok küçük çünkü

Kusura bakmayın 5 haftayı, beş ay diye okuyunca saçma bir soru sordum. Sorunuzun cevabını 1 hafta sonra kalp atımları görülünce alacaksınız. Bu tür farklılıklar olabiliyor. Endişelenmeyin. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

X