Gebelikle ilgili sorular

merhaba doktor bey ben 4 haftalık hamıleyım kan testı yaptırdığımda daha 2 haftalıktı suana kadar hiç bi belirtı yok hamılelık adına doktor 2 hafta sonra gel dedı yılbasından sonra gıdıcem ama endişelenıyorum hamıle değilmiyim acaba

Benim takip ettiğim bir hasta olsanız; sizi muayeneye çağırır, kontrolünüzü yapar ve size bu şekilde bilgi verirdim. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

Son adet tarihine göre 6. gebelik haftasında şikayetler başlamaktadır. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

1 Ay doğum kontrol hapı kullandım,fikir değiştirip hapı bıraktım,gebelik oluşması halinde bebeğe bir zararı olur mu? Teşekkürler.

bora bey adet duzensizliğim nedeniyle son 1 senedir 4-5 kere oda ilaçla adet oldum ve bu ay yumurta takibine basladık 20 aralık son adet tarihim ve bugunkü kontrolumde sağ yumurtalığımda 3 tane yumurta oluşmus ve 10 milim sizce durum nasıl dr um bira geç yumurtlama olucak diye dusunuyorum dedi kızımdada gebeliğim 2 hafta geriydi ama onda sorunsuz 2 ayda hamile kalmıstım yumurtlamam tahmini ne zamana denk gelir bide gelişim olarak nasıl

Merhaba Doktor Bey,
Adet sancilarimin dayanilmaz olmasi nedeniyle her ay majezik kullanmak zorunda kaliyorum, bu donemde ilac almamin yumurta gelisimi uzerinde olumsuz etkisi olur mu acaba ?

Hanımefendi bu soruları sizi takip eden doktorunuz cevaplayabilir. Bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

Merhaba Doktor Bey,
Adet sancilarimin dayanilmaz olmasi nedeniyle her ay majezik kullanmak zorunda kaliyorum, bu donemde ilac almamin yumurta gelisimi uzerinde olumsuz etkisi olur mu acaba ?

Hayır oluşturmaz. Dismenore (adet ağrısı) sırasında ağrı kesici almasına rağmen birçok kadın gebe kalıp, sağlıklı doğum yapabilmektedir.

Bora bey ;
8 haftalık hamileyım ve kabızlık sorunum var.. kayısı yıyorum ancak bu şekilde çıkıyorum bazen o bile işe yaramıyor.
actıvya yogurtları hamılelıkte sakıncası varmı..
önerebilecegınız bi şey varmı??
kolay gelsin

Hocam merhaba,

4 yıllık evliyim. 2 tane düşüğüm var ilki 4 yıl önce 8 haftalıkken, diğeri ise geçen yıl 6 haftalıkken. Hiç korunmadık. Gebelik oluşmuyor bununla ilgili zeynep kamil hastnesinde tedaviye başladık. Histeroskopi hariç herşey yapıldı ve temiz çıktı, muhtemelen histeroskopide temz çıkıcaktır. Hangi yöntem için doktorla görüşelim, aşılamamı yumurta takibimi nasıl başlayalım. Eşimin spermiogram sonucuda ileri hızlı %11 yavaş %45 çıktı. Bu değerle aşılamaya direk geçmek mantıklımıdır.Yanıtlarsanız çok sevinirim.

İyi Akşamlar

İstediğinz zaman gebe kalıyorsanız, aşılama yeterli olacaktır. Bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

İstediğinz zaman gebe kalıyorsanız, aşılama yeterli olacaktır. Bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

hocam cevabınız için teşekkürler. 4 yılda sadece 2 gebelik oluştu, gebelikte istediğimiz zaman oluşmuyor ama inşallah direk aşılamaya geçilir.

Bora bey merhaba
ben 17+3 haftalık hamileyim hamilelliğimin başından beri akıntım çok geliyor ilk çocuğumda da böyleydi ama o zaman kaşıntı da çok vardı ve fitil kullanmıştım şuanda herhangi bir kaşıntı ya da idrar yaparken yanma falan olmuyor ancak akıntım bazen çok sarı renkte geliyor sizce bu normal midir bu kadar koyu sarı gelmesi ?

hamileleikte yatış pozisyonu konusunda aklım karıştı.
kaçıncı aydan itibaren yatış pozisyonuna dikkat etmek gerekiyor. hangi yana yatmalı ve sırtüstü yatmanın sakıncası nedir?
gece uyurken karnımızın üstüne yatmışsak bunun bebeğe zararı olmuş olabilir mi?

merhaba bora bey pazartesi günü beta değerim 422 idi bu değerlere göre ne kadarlık hamile oluyorum. cevabınız için şimdiden teşekkürler kolay gelsin

Merhaba Bora bey

Eşimde sperm azlığı ve hareket azlığı var daha önceden varikosel ameliyat olmuştu dr prostatik olduğunu söyledi sperm oranı en son ölçümde 14000 olduğunu söylendi.21 ekim 19 kasım ve 16 aralıkta adet oladum yumurtalamam hangi güne denk gelir ben 21 aralık ve 27 aralık diye hesaplamıştım yardımlarınız rica olunur.

Sarı veya beyaz renkli akıntı gebelerde sıkça görülen bir durumdur. Doktorunuzun muayene bulguları da destekliyorsa endişelenecek bir durum yok. sağlıklı bir gebelik dilerim

Gebelerime herhangi bir yatış pozisyonunu önermiyorum. Gebelik ilerledikçe annenin yatış pozisyonu mecburen değişiyor (karın büyükken yüzüstü yatmak mümkün olamıyor :)), Bir problem olmadıkça ve doktorunuz başka bir şey önermedikçe istediğiniz gibi yatabilirsiniz...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…