Gebelikle ilgili sorular

´
doktor bey henuz yapmadim gecen ay cok erken yapmisim zanederimki negativ cikmdi sizce idrar testini nezaman yapmaliym
henuz yapmadim yeni bir test ve akn testini ne zaman yapmaliyim bana bir bilgi verirseniz cok sevinim.

Geciken adetle birlikte doğru sonuç vermektedir.

mrb doktor bey 25 haftalık gebeyim bir hafta önce idrar yolu enfeksiyonu olmuştum antibiyotik kullandım geçmedi bugün tekrar tahllil yaptırdım 15-20 epitel hücresi bol lökosit çıktı birde protein+ çıktı protein doktorum idrar kültürü istedi 2 gün sonra çıkacak ama çok kaygılandım proteinin + olması gebelik zehirlenmesi belirtisi mi lütfen yardımcı olun:KK14::KK14::KK14:

Son düzenleme:
doktor bey bnmde bi sorum olcak..geçen haftalarda detaylı usg ye girmiştim...ondan önce rutin kontrolümü oldum..dr.um herşey çok gzl dedi..o gün 24+5 dim..27 haftalık gözüküyo kilosuda 927 gr dedi..ama detaylı raporumda ölçümleri
gebelik yaşı:24 hf 5 g
BPD: 57mm 23 hf 3g
FL:42mm 23 hf 5g
TFA:610 gr
HR:283 atım/dk
HC:179mm 20 hf 2 g
AC:189mm 23 hf 4g
EDD:14.04.2012
SONUÇ: fetal markerler 22 hf ile uyumludur. fetal gross anomali saptanmamıştır.

değerler sanki biraz geride gbi..gelişiminde bi sorun varmıdır? bide dr.um 927 gr demişti burda 610 gr yazıyo hangisi doğru?..tahmini doğum tarihimde 26 marttı detaylıda birden 14 nisan çıkardı.. çok kafam karıştı :26:

mrb doktor bey 25 haftalık gebeyim bir hafta önce idrar yolu enfeksiyonu olmuştum antibiyotik kullandım geçmedi bugün tekrar tahllil yaptırdım 15-20 epitel hücresi bol lökosit çıktı birde protein+ çıktı protein doktorum idrar kültürü istedi 2 gün sonra çıkacak ama çok kaygılandım proteinin + olması gebelik zehirlenmesi belirtisi mi lütfen yardımcı olun:KK14::KK14::KK14:

Gebelik zehirlenmesi (preeklampsi-eklampsi) nin olmazsa olmaz parametresi tansiyon yüksekliğidir. Tansiyon ölçümünüz normalse endişelenmenize gerek yok. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

doktor bey bnmde bi sorum olcak..geçen haftalarda detaylı usg ye girmiştim...ondan önce rutin kontrolümü oldum..dr.um herşey çok gzl dedi..o gün 24+5 dim..27 haftalık gözüküyo kilosuda 927 gr dedi..ama detaylı raporumda ölçümleri
gebelik yaşı:24 hf 5 g
BPD: 57mm 23 hf 3g
FL:42mm 23 hf 5g
TFA:610 gr
HR:283 atım/dk
HC:179mm 20 hf 2 g
AC:189mm 23 hf 4g
EDD:14.04.2012
SONUÇ: fetal markerler 22 hf ile uyumludur. fetal gross anomali saptanmamıştır.

değerler sanki biraz geride gbi..gelişiminde bi sorun varmıdır? bide dr.um 927 gr demişti burda 610 gr yazıyo hangisi doğru?..tahmini doğum tarihimde 26 marttı detaylıda birden 14 nisan çıkardı.. çok kafam karıştı :26:

Ölçümlerle ilgili operatörler arasında hatta aynı operatör tarafından yapılan ölçümlerde farklılık olabilmektedir. Sizi muayene edemediğim için başka bir yorum yapamayacağım. Sağlıklı günler dilerim...

doktor bey mrhaba.2. aşılamayı yaptıdım 24 kasımda.beta hcg değerlerim şöyleydi..
aşılamanın 12.günü 34
14.günü 71.4
21.gün 1118
23.gün 1292.7
25.gün 1572
27.gün 2087
iki gün önce hafif bir lekelenmem oldu.bugün doktora gittim. kesemin bozulmadıığı söyledi.progestan verdı.niye artmıyor benim değerim.yoksa bi sorun mu var..benim gibi olupta sağlıklı bir gebelik geçiren var mıdır? son adet tarihim 14 kasım.30 günde adet oluyorum...

mrb doktor bey 25+4 günlük hamileyim 1 hafta önce idrar tahlilimde bol bakteri 15-20 lökosit çıkmıştı doktorum cefaks 500 antibiyotik verdi bakteriler yok oldu ancak 2 gün önceki tahlilde bol lökosit ve 15-20 epitel hücresi çıkınca idrar kültürü yapıldı sonuç bakteri görülmedi bakteri üremedi.doktorum antibiyotik vermedi tekrar ancak benim çok fazla kasık ağrım var lökosit fazlalığı neyi ifade ediyor bu durumda ne yapmam gerekiyor

mrb doktor bey 25+4 günlük hamileyim 1 hafta önce idrar tahlilimde bol bakteri 15-20 lökosit çıkmıştı doktorum cefaks 500 antibiyotik verdi bakteriler yok oldu ancak 2 gün önceki tahlilde bol lökosit ve 15-20 epitel hücresi çıkınca idrar kültürü yapıldı sonuç bakteri görülmedi bakteri üremedi.doktorum antibiyotik vermedi tekrar ancak benim çok fazla kasık ağrım var lökosit fazlalığı neyi ifade ediyor bu durumda ne yapmam gerekiyor

Lökosit vajinal akıntınızdan bulaşmış olabilir. Tedavinizi vermişler ve üreme de olmamış. Serviks uzunluğu da iyi ise endişelenmeyin. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

doktor bey mrhaba.2. aşılamayı yaptıdım 24 kasımda.beta hcg değerlerim şöyleydi..
aşılamanın 12.günü 34
14.günü 71.4
21.gün 1118
23.gün 1292.7
25.gün 1572
27.gün 2087
iki gün önce hafif bir lekelenmem oldu.bugün doktora gittim. kesemin bozulmadıığı söyledi.progestan verdı.niye artmıyor benim değerim.yoksa bi sorun mu var..benim gibi olupta sağlıklı bir gebelik geçiren var mıdır? son adet tarihim 14 kasım.30 günde adet oluyorum...

doktor bey cevaplamadığınıza göre durumum çok mu vahim?

doktor bey bende yeni öğrendim hamile olduğumu ama ara ara karın ağrım oluo normal bi durum mu sizce bu

ben daha önce yazmıstım neyse ki keseyi bebegi gördük 9. haftaya kadar geldik. fakat bir sorunumuz var tansiyonum 140/80. 3 gündür ölçüyorum ve cok telaslanıyorum kan testi ve idrar testim temiz cıktı.. cocuk asprini alıyorum aynı zamanda progestana devam. tavsiye edebileceginiz birşey varmı acaba?

ben daha önce yazmıstım neyse ki keseyi bebegi gördük 9. haftaya kadar geldik. fakat bir sorunumuz var tansiyonum 140/80. 3 gündür ölçüyorum ve cok telaslanıyorum kan testi ve idrar testim temiz cıktı.. cocuk asprini alıyorum aynı zamanda progestana devam. tavsiye edebileceginiz birşey varmı acaba?

TElaşınızı giderememem :), gebe kalınmaz telaşlanılır, kalınır telaşlanılır, işler yolunda gider ve yine telaşlanılır. Düzenli takiplere gitmeniz yeterli olacaktır. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

mrb doktor bey ben 25+6 haftalık hamileyim bu aralar arada bir kasıklarım ağrıyo ve geçiyo ama artık evde bile yarımsaat ayakta kalsam belim ağrıyo..bugün yaklaşık 5 saattir karnım gergin ve kasık ağrısı bel ağrısı yaşıyorum korkmaya başladım bu normalmi erken doğum riski çok korkutuyo beni..

X