Gebelikle ilgili sorular

İyi günler doktor bey, ben polikistik over hastasıyım ve 11 haftalık hamileyim. Sizce hamileliğim süresince kullanmam gereken ilaç veya dikkat etmem gereken şeyler var mıdır?

Hamilelik süresince düzenli kontrole gitmeniz ve doktorunuzun önerilerine uymanız yeterli olacaktır. Sağlıklı bir gebelik dilerim....

bora hocam merhaba
bildiğiniz üzere 15. haftamı doldurdum fakat hipotroidi sorunum olduğu için estrofem kullanıyorum. daha önce 150 lik kulladığım için ST4 değerim 2.24 -TSH değerim 0.34 idi. bunun üzerine 3 hafta önce hapın dozunu 100 mg almaya başladım fakat bugün yaptıdığım test sonucunda ST4 1.36- TSH 4.13 çıkmış.
yani ben ST4 değerimi düşürmek isterken TSH ım çok artmış.
Bu durumda şuana kadar bebeğe olumsuz bir etki olmuş olabilir mi? bebek için ST4 mü Yoksa TSH mı önemli ve ne gibi etkileri var öğrenebilir miyim.
cevabnız için şimdiden tşk.ederim hocam

Estrofem kullanmıyorsunuz, tiroit ilacı kullanıyorsunuz. Bu haftada bebek açısından sıkıntı söz konusu değil. Ortalama TSH değerini 2,5 civarında tutmak istiyoruz...

merhaba Bora Hocam
dediğiniz gibi troit ilacımın adı estrofem değil eutrox ikisini karıştırıyorum.

beni bağışlayın ama size bir soru sormak istiyorum.
ben bahçeci Fulya hastası olan biri olarak sizlerin başta doktorum Mustafa Hocam olmak üzere çok yoğun çalıştığınızı biliyorum. peki nasıl oluyorda bu kadar yoğunluğun arasında Kadınlar kulubünün sayfasında yazan tüm yazıları anında ve düzenli olarak okuyup cevaplıyabiliyorsunuz. umarım mantıklı bir açıklaması vardır. teşekkür ederim.

Yemek yemeyerek ve çay içmeyerek :)

hocam mrb nasılsınız. bana göbekten iğne verdiler bu ay iğnenin ismi fraxiparine tam anlamıyla ne işe yaradığını bilmiyorum bana biraz bilgi verirseniz çok sevinirim hocam bunu diyer sayfayada yazdım cvp yok

mrb hocam ,26+2 haftamda 50 grlık şeker yüklemesi yaptırdım,(akşam 22:00 den önce 3 dilim tatlı yemiştim),açlık:70 tokluk:141 çıkmış...140 sınır sanırım.sizce 100 lük yaptırmalımıyımm,,,birde açken kan verildikten sonraki 1 saat içinde hareket edilmemesi gerekiyormuş,ben o 1 saatte bazı işlerimi halletmiştim,hareket etmek etkilemişmidir sonucu?
teşekkürler...

hareket etmeniz kan şekeri sonuçlarınızı düşürür, 100 gr yaptırmanızı öneririm...

mrb hocam 24 haftalık hamileyim benim sarı akıntım vardı fitille geçti ancak kasık ağrım geçmeyince idrar tahlili yapıldı idrar tahlilinde bol bakteri 30-40 lökosit çıktı cafeks 500 antiibiyotik verdi doktorum kullanıyorum fakat vajinamda zonklama şeklinde girip çıkan ağrım oluyor sebebi idrar yolu enfeksiyonu mu acaba yoksa gebelikle alakalı bir durum mu

İdrar kültürü yaptırmadan idrar yolu enfeksiyonu tanısı koymuyor ve tedavi de vermiyorum. Beyaz, sarı ve sümüksü akıntılar gebelikte sıkça görülmektedir. Bir tedavi de gerektirmemektedir. Gebelik ilerledikçe bazı hastalarımda benzer ağrılar olabilmektedir. Genellikle büyüyen rahmin veya ona bağlı bozulan dolaşımın neden olduğu ağrı ve zonklamalardır. Burada rahim ağzının vajinal ultrasonla ölçümünü yapıp erken doğum riskinin olmadığını söyleyip hastamı rahatlatıyorum. sağlıklı bir gebelik dilerim...

merhaba benim transferimin bugun 10.günü normal test tarihim pazartesiydi fakat ben bekleyemeyip bugün yaptırdım degerim 68,2 çıktı sizce değerim nasıl?normal mi?teşekkürler...

merhaba benim transferimin bugun 10.günü normal test tarihim pazartesiydi fakat ben bekleyemeyip bugün yaptırdım degerim 68,2 çıktı sizce değerim nasıl?normal mi?teşekkürler...

Beklenen günde tekrar test yaptırın. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

doktor bey merhaba
ikili tarama testi sonucumu değerlendirir misiniz?
bu sonuçlara göre 3 lü tarama testine gerek var mı?

gebelik haftası 12 hafta 0 günlük
PAPP-a 2764mg/ml MoM 3.04
T-hcg 48.2 IU/ml MoM 0.47
NT 1.5 mm MoM 1.07

Down SenD. Sadece yaş 1:533 1:50000-1:250
Trizomi18/13 1: 3765 1:99000-1:101

size bi sorum olacakti ben doktora gitim gecen ay yumurtma zamnimi hesapladi ve o gunde esim ile birlikkte
beraber olduk son adet gunum 20.11 di simdiki bekledgim adt gunum 20.12iyidi ve adet olmadim 6 gun gecti tam
ayin 20.12 inde adet oluyorum zanettim baktimk beyaz bir akinti o akintiyi takip ettim ve sari bir lekeye dönüstü
bel agrilarim cogaldi bana bu konuda yardimci olursaniz cok seviniirim doktor bey
sididen cevabiniz icin tsk ederim!

Kombine test sonucunuz (yaş+NT+ikili) nedir?

Gebelik testi sonucunuzu öğrenebilir miyim....

merhaba bugun transferimin 12.günü ve değerim 138,2 olmuş iki gün önce ki sonucum 68,2 di testimi tekrarlamama gerek varmı sizce?teşekkürler..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…