Gebelikle ilgili sorular

merhaba bora bey pazartesi günü beta değerim 422 idi bu değerlere göre ne kadarlık hamile oluyorum. cevabınız için şimdiden teşekkürler kolay gelsin

Son adete göre yaklaşık 4-4,5 haftalık gebesiniz. Sağlıklı bir gebelik dilerim....

Hanımefendi bu sperm sayısı ile tüp bebek yaptırmanızı öneririm. 29 günde bir adet görüyorsunuz. 31 Aralık yumurtlama tarhiniz. İlk Günden itibaren 15. günde yumurtlamanız oluyordur. sağlıklı günler dilerim...

peki bi gebeliğin dış gebelik olduğu değerlerle anlaşılabilir mi yada nasıl anlaşılır öle olur die çok endişe ediyorumda

dr bey ben gebelik icin calismalarimin 7. ayindayim 2-3 aydir adet gunum gelmeden once pembe lekelenme oluyordu bu ay ise farkli olarak 4 gun oncesinden kan geldi bi iki damla daha sonra kesildi ve aksama dogru camur gibi kahverengi gelmis ama ben hissetmedim camasirim kirlenmis gibi bunun nedeni ne olabilir??? diger aylardan farkli olarak folik asit kullandim o kadar .

peki bi gebeliğin dış gebelik olduğu değerlerle anlaşılabilir mi yada nasıl anlaşılır öle olur die çok endişe ediyorumda

Öncelikle gebe kalmanız gerekiyor, sonra bunları tartışırız. Gebe kalmnız ve bebeğinize kavuşmanız dileğiyle...

Muayene olmanızı öneririm...

18+4 günlük hamileyim fakat göbeğim hala hamile göbeği gibi değil ve bebeğimin hareketlerini hala hissetmiyorum .
bu durum normal mi? göbeğim ne zaman çıkacak ve bebeğimi ne zaman hissetmeye başlayabilirim.

18+4 günlük hamileyim fakat göbeğim hala hamile göbeği gibi değil ve bebeğimin hareketlerini hala hissetmiyorum .
bu durum normal mi? göbeğim ne zaman çıkacak ve bebeğimi ne zaman hissetmeye başlayabilirim.

İlk gebelikte bebek 18-20 haftalar arasında hissedilir. Plasenta eğer karın ön duvarına komşuysa bebeğin hareketlerinin iletimini azalttığından (yastık gibi) bu gebeler biraz daha geç hissetmektedir. Karnınızın çıkmaması ise sizin şansınız. Sağlıklı bir gebelik dilerim...

merhaba doktor bey benim birtane kızım var ve iki ay arayla iki düşük yaptım benden bazı testler istediler bu testlerden bazıları
HBs Ag 0,78
anti hcv 0,155
anti hıv pt 0,41 toho ıgm 0,24
toho ıgG231,3
çıkmış bunlarda bir sorun varmı ve bu testler ne için bana açıklama yapabilirmisiniz bana yardımıcı olun ne olur doktor bey
birde trombofili paneli testi istendi bu test nasıl yapılıyo birde önemlimi cevaplarınızı bekliyorum

doktor bey merhaba....

daha önce yazmıştım dış gebelik teşhisi derken sonra kese göründü ancak bebeğimi kaybettim..
düşük oldu kürtaj olmadım..
9 aralıkta başlayan düşük kanamam 16 gün sürdü lekelenmelerle beraber...
doktor korunmana gerek yok demişti...
korunmadım bende...
en erken adet tarihim ne olacak...
ben şimdiden gebeliğe dair belirtiler hiissetmeye başladım sanki...
cevap için teşekkürler...

slm dok bey benimde bir sorum olacakti gecen hafta dok gittigimde hamile oldugumu ogrendim cok erken 2 mm dedi dok.
ve bi kac gun sonra cok felaket kasik agrilarim oldu sabah kalktigimda koyu kahvrenkte bir lekelenme oldu ve ardindan dok aradim
benim gunum baya gecmisti 13-14 gun olmasi lazim en son ayin 20.11 de adet görmustum Adetim cok duzenliydi fakat
kahverengfi leke den sonra kanam geli iyice ve dok hamilelik burda sona erdi dedi kurtaja gerek yok dedi ete benzer 2-3 tane parca geldi

ben kurtaj olmadim ama tekrar hamile kalma sansim ne kadrdir dok bey simdiden cvp icin cok tsk edrrim

doktor bey merhaba,size bu soruyu sormuştum.geçen hafta bebeğin kalp atışlarını gördük.bu bebeği çok istiyorum.kalp atışlar olduğu halde düşme gibi bir durum olabilir mi?devlet hast.doktorlara soru sormaya çekiniyorum.teşekkürler...

mrb bora bey hamileliğimin 24. haftasındayım
yaklaşık 1,5 aydır kabızlık sorunu yaşıyorum hergün düzenli olan wc alışkanlıgım 3 güne kadar cıktı
ne önerirsiniz bunu en aza indirmek için şişkinlik ve mide bulantısı yapıyor bende

5 haftalık hamileyim, (son adet tarihim 8 aralık) Yeni taşındığımız bir şehirde doktor seçimi yapamadığım için Aile hekimine gittim form doldurdular,gebelik takibi için, ultrason cihazları yok, gebelik kesesine bakılmadı, 8 şubata gün verdiler,diğer kontrol için,,,12. haftada uzmana gitmemi önerdiler, geç kalmış olmak istemiyorum, sizin fikrinizi almak istedim,,, bir de iki tane ilaç yazdı aile hekimim, hiç bir test yapmadan yazdı, -tüm hamileliğince kullan -dedi.
(DECAVIT PRONATAL 30 TABLET- SANTAFER FORT 30 TABLET)

Benim 6 yaşında bir kızım var, bu ikinci hamileliğim, panik yapmıyorum fakat geç kalmak istemediğim için fikrinizi almak istedim,, teşekkür ediyorum.

aşılama tedavisine başlıycam doktorum rahim röntgeni istedi.Rahim röntgeni çektirmek için en uygun zaman nedir.

Çok geçmiş olsun. Sonucu çıkmış olan testlerle ilgili bir problem yok. Pıhtılaşma testleri ve gerekliliği ise burada tartışılamayacak kadar uzun bir yazının konusu. Gebe kalmanız ve doğum yapmanız dileğiyle...

İlk gebeliğiniz ve ilk düşüğünüzse, gebe kalma olasılığınız yüksek, ardıardına iki kez düşük yapma ihtimalinizse düşüktür. Gebe kalmanız ve doğum yapmanız dileğiyle...

Çok geçmiş olsun. Düşükten sonraki 28-35 gün içinde adet başlayabilir. Bu dönemde gebe kalabilirsiniz. Bu gebeliğin doğumla sonuçlanma ihtimali yüksektir. 16. Ocakta gebelik testi yaptırabilirsiniz.

merhaba hocan bennde rahim agzı açıklıgı var 2 bebegimi o yolla kaybettim 3 bebegimded rahime dikiş attılar ama genede durmadı rahim boyum 2.5 cm hocam kızımı dikişe ragmen kaybettim gene çapaya gittim hiç bir şey çıkmadı herşeyim temiz çıktı yaptırdıgım testler bu testler daha eksik testler varmı birde dediki çapanın doktoru ya serklajın iti yapılmamış dedi yada aşırı stresten gitmiş olabilir dedi bu arada dikişten sonra sadece progetston 100 içtim folik plas içtim birde zinko hapı verdi doktor ban ne proluton depont ignesi nede magnezyum verdi nede diger ilaçları kafama takılan bişey vat acaba diyorum bu ialçları verseydi kullansaydım bir şansın olurmuydu ne olur bir cevap yazım kafayı yemek üzereyim birde dedilerki abdominal serklaj varmış sezeryan gibi açık karnımı dikilicekmiş 3 evladımı yitirdim anne olmak sitiyorum hocam ne olur bir cevap verirsenin inanın çok sevinicem bir şansım varmı benim rahim dikininde iyi bir doktor bulsam diktirsem olurmu birde doktor ban dediki degişik teknikle diken varmış dedim oda rahim hep aynı teknikle dikiliyo para tuzagı dedi bunuda cevaplarsanız sevinicem bu arada yaptırdıgım testler şunlar daha eksik varmı ben rahim azgı açık oldugu için olmuyo rahim boyum çokmu kısa kızımda serklajı olurken 3 .2 di hocam eksik testlerim varsa söyledyin ben abdominal serklajmı yaptırayım yoksa normalmı

1- lupus anti koagülani
2-protein C
3-PROTEİN S
4-AKTİVE PROTEİN C REZİSTANSI
5-ANTİTRAMBİN 111
6-MTHFR GEN MUTOSYONU
7-TROMBOFİLİ
8-ANTİKARDİOLİPIM TGM
9-ANTİKARDİOLİPİM TGB
10-ANA
şimdiden ilginize çok teşekkür ederim hocam sagolun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…